Ako zvládate kúrenie v arktickej zime v januári 2017

Zobraz úvodný príspevok
Máme tu veľkú zimu , riadne mrazy na začiatku mesiaca. -10 až -20 stupňov čo riadne odtestuje náš dom , naše kúrenie . Zaujíma ma čo ste zistili , postrehli , ako sa váš dom správa či kúrenie stíha , prípadne spotreba plynu elektriky v týchto mrazivých dňoch. Objaviť sa môžu tepelné mosty , fúkanie spod dverí okien, zo zásuviek ... odhalia sa rýchlejšie nedostatky ak ich sledujeme počas takého chladného počasia a silného vetra . Prípadne nejaký kondenz .... zle zaizolovaný veniec ...mne sa to stalo minulú zimu ...a v rohu mi kondenzovala voda, ale už to mám v poriadku. Treba si povšímať tieto detaily . Ja som ešte doplňal izoláciu v októbri 19 balíkov .... lebo strop som mal pobiedno .....Alebo ste proste úplne spokojný :-) :-) :-) U PN okrese teraz -10 do rána sa očakáva -16 stupňov
Odpovedať
Trenčín (juhovýchod), ráno o 07:00: -22,1 st. C, centrum mesta: -14,0 st. C
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali ráno -26, Kysuce pri PL hraniciach ;-)
Odpovedať
10km od TT, slabych -17...vnutri peknych 21 a prestal som drevom kurit cca o 9tej vecer....ale aj tak slabota nato ze 12min vlna v stenach,,15eps vonku...cele zle :D
Odpovedať
BR ráno -26 na obed ešte -15
Odpovedať
Dnes to vyzerá na ešte väčšiu zimu, ako včera. Vyhne
Odpovedať
Oravská Lesná dnes ráno -30 :) Uvidíme koľko bude zajtra....
Odpovedať
Profilova fotka
@jakino my mame tiez uz -19,5C, to bude huste :)
Odpovedať
@shark013 zaujalo ma ze pises ze domv pasivnom standarte. Ale to asi len kvoli tomu TC. Pretoze na pasiv je to extremna spotreba. 15 -20 kg dreva je cca 60 kW tepla plus to TC asi bude vzduch voda ale aj tak nieco vyrobi... a topit na 25 je uz tiez brutalita. Ja nemam komin a spotreba elektriny denne cca 37 - 40 kWh vsetko. V dome cca 21 - 22 a bohate to staci. Dom ma 180m2 a dost pomahaju okna na juh. Mimochodom tiez PO a bolo rano o 7:00 cca -18.3. Dom ke tesne nad pasivom podla vypoctu.
Odpovedať
@majkoj aka je idealna vlhkost v interieri? Niekde som cital ze to ma byt 50-60 %. Nie tych 30 a 40 co pise kolega predtym malo?
Odpovedať
Profilova fotka
@otec87 40 - 50 je ideal, 60 je uz vela, hlavne v zime.
Odpovedať
@otec87 30 az 40 v zime, do 50 v lete
Odpovedať
Hmm tak mne sa za posledne dva tyzdne podarilo stiahnut na 55-60 (v najchlanejsej izbe).v obyvacke kde kurim pieckou do 50. V spalni sa na menej neviem dostat ani ked vetram 3 x denne po 10/minut. Topkm tak n 20 aby sa lepsie spalo. Tak neviem ako inak to stiahnut. Rekuperaciu nemam. Mury 30+20, strop 40 cm
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jakino golf cca 2010-2015 ? :-p
Odpovedať
my kusok od predmestia VIedne sme mali rano -14. Ako to tu tak citam z inych krajov, tak sme sa mohli opalovat v plavkach :-D
Odpovedať
@autoholik Yeti 2016 ;-) Aspoň podľa km si mohol tipnúť rok :-)
Odpovedať
Profilova fotka
trnava bolo max (resp min) -13,8C ... uvidime co bude dnes ...
Odpovedať
@jakino no rodina to bola. este som mal adepta octaviu II po facelifte :-D
Odpovedať
@majkoj @peto99 A je to tehly tretia zima
Odpovedať
@portianko aha loxonak :-)
Odpovedať
Tak u nas momentalne -25,8. Rekuperacka uz davno presla na periodicke vetranie.
Odpovedať
@otec87 Skús vetrať každú hodinu 10 minút, kým sa nedostaneš na 40%. Po sprche a kúpaní zavri dvere kúpeľne a otvor okno. Ja tiež udržujem 40-50% vlhkosť. Vždy, keď sme doma, mám okná na mikrovetranie a ešte 2-3 krát za deň vyvetrám prievanom
Odpovedať
@autoholik robím 2000 km mesačne, takže to by tiež nevydalo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jakino Preboha! A to ako mozes vetrat bez rekuperacie? To uz z teba musi byt snehuliak!? :-D
Odpovedať
@nicicka kúrim lacným ruským plynom na 24°C, rekuperáciu nepotrebujem ;-)
Odpovedať
Teraz som bol vonku a je len -10, tak kde je ta polarna zima?
Odpovedať
Profilova fotka
@jakino Sorry, nechala som sa uniest inou diskusiou, u nas to bude podobne ;-)
Odpovedať
@otec87 treba viac kurit
Odpovedať
@originalx Nastartuj auto, prejdi 150km do Ziliny a uzivaj :-). U nas momentalne -25,8 vid. moj prispevok vyssie. Pocas celeho dnesneho dna nebolo teplejsie ako -15. Som zvedavy, ked pozriem zajtra rano na historiu, kolko bude najmenej.
Odpovedať
@jakino hej, km som si nevsimol. Ale yeti tento rok konci vyrobu, pride novy model. Uz je to predsalen skoro veteran :)
Odpovedať
My mame teraz -16 :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?