Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@pinpo trosku to prehanas ... zial v obci je uz velka doprava a niektori ludia pouzivaju konkretne landstrasse ako skratku cez dedinu (btw to je cesta bez chodnika po ktorej chodia aj mamicky s kocikmy a malymi detmi a je tam 30ka) - znacky su vsetky SK, AT aj HU ... a iba malokto tam ide predpisanou 30kou, najdu sa aj exoti rutiaci sa 70kou. Neviem co to ma s big brotherom teda.
Profilova fotka
Ahojte... riesili ste niekto niekedy ztmievanie halogenovych ziaroviek (v lustri) v uz existujucej elektroinstalacii?
@piother myslis vymeneny vypinac na stmievanie plus stmievatelna ziarovka?
Profilova fotka
@mareko4 to je take easy? :)
@piother asi hej podla mna, nie som vsak expert. na co si treba davat pozor je, ze stmievace maju nejaku minimalnu zataz, to znamena pokial tam nenamontujes tuto zataz, nebude to spravne fungovat...
@piother my to mame riesene cez nejaky senzor pred ziarovkou a ovladane je to dialkovym ovladacom
Profilova fotka
@martinx123 ma to asi tolko, ze kazdy kto zistil, ze je tu vacsia vymozitelnost prava, tak kazdeho hned udava a zavadza restrikcie a nastroje na kontrolu efektivna forma tu existuje, netreba dalsiu zakladat a ako pisala cucoriedka, problem je v tom, ze policia tam nechce chodit vyberat pokuty tak treba donutit policiu aby to tam z casu na cas kontrolovala a problem bude vyrieseny
Profilova fotka
@mareko4 ale to nie len slovaci su taki natvrdli, rakusaci su neni o nic lepsi resp. je to o ludoch a nie o narodnosti ludia co maju problem musia zial par krat zavolat policiu a to by malo dostatocne pomoct
@pinpo jj mas pravdu, je to o ludoch. ja som bohuzial na suseda musel zavolat policiu (po osobnom upozorneni, kedze to nepomohlo), dorazili po polhodine, lenze isli k inej stiege + som to nahlasil na druzstve. nemam problem to urobit aj nabuduce (lebo to rusi aj inych), len si treba rozmyslet, ci to za to stoji, ze ti druzstvo odobere byt/dom koli viacnasobnemu poruseniu hausordnungu, taky hlupy neni nikto... plus policia riesi tiez tieto veci po 3nasobnom poruseni, cize asi tolko k tomu.
@mareko4 u nas minule susedia robili bordel do pol tretej rano a ani som ich nikde nenahlasila a ani nevolala policiu. Podla mna ak je to len obcasne nepride mi ludske hned to riesit policiou alebo staznostou na druzstvo. Nikdy nevies kedy budes v rovnakej situacii a trosku ustupku zo strany suseda ti pride vhod. O cestach to je uz ine tam ide o zivot samozrejme.
@serverka vies, tazko sa spi pri otvorenych oknach v tom hluku pod oknami... doma si moze clovek zurovat kolko chce aj do tretej...
@mareko4 kde si bol 2 tyzdne dozadu? nechcel som volat policajtov, pretoze tam chcem zit a nepotrebujem zacat zo susedmi vojnu. Hlavne v byte sa ti vie sused odvdacit a ked je ich pripadne viac ktorych takto potesis tak si mozes pomaly balit kufre ;-)
Článok sa načítava...
@mareko4 no az taky brutal bordel robit nemohli ked boli fizli pri inom steige a nepoculi ich ;-), tych nasim bolo pocut aj na vasom sidlisku a nikto ich neriesil pretoze sa to nedeje proste kazdu noc, ale sak samozrejme kazdy sme nejaky. Ja sa drzim hesla nerobim inym to co nechces aby oni robili tebe. A preto si radsej so susedmi zlu krv nerobim a obcas co to zakceptujem.
@mareko4 Vravel som si ze nebudem reagovat ale neda sa mi Vazeny moj sused. Hlavne treba mat rovnaky meter a to vzdy a aj na seba. Ked sa u teba vrtalo aj po 22:00 , povedal som si nevadi sak sused sa zariaduje (nevolal som ziadnu policiu, ziadne druzstvo). Ked si u mna na terase sedel a bavil sa nevadilo ti, ze je hodina po polnoci (nevolal som ziadnu policiu, ziadne druzstvo :)) Ako pises suseda si bol upozrnit z balkona 22:02 s tym ze "Koncime akciu pani !!!" naco si dostal odpoved ze sa stisime a mam zato se sa tak aj stalo a kedze sa posedenie nekonalo pod tvojimi oknami tvoja okamzita staznost na druztvo mi uz prisla len ako jesitnost. Treba si uvedomit ze si prisiel byvat do baraku kde je 9 bytov a oproti su terasy domov, takze urcity hluk tam je stale a ze ludia ziju aj po 22:00 a neupadaju po 22:00 do komy. Vzdy je to o komunikacii a vsetko sa da riesit. Kebyze mas mejdan pod oknami kazdy den nepoviem pol slova ale sam dobre vies ze to tak nie je. Neberem ti tvoj sposob riesenia situacie tvoje rozhodnutie, tvoja cesta ako si budovat vztahy v baraku. Pokial viem tak staznost si napisal uz na troch z baraku takze este ti ostavaju piati a mas to v suchu. Ved podla tvojich reci mas kandidatov viac ako dost a to nielen od nas z baraku. Tak skvele byvanie :) sup sem s tymi reakciami ako nemam pravdu :-) Tvoj spodny sused (pisem len preto, aby si nemusel patrat, ze ktory z tych dvoch na ktorych si sa tu noc stazoval ti to pise :)
@mareko4 ...kedze ja som ten ktoreho sa tykali tvoje staznosti, tiez si dovolim reagovat, nech ludia vedia ze minca ma dve strany. Vies, je to presne o ludoch ako vravis, najprv ma volas nech ti pomozem s tahanim nabytku, lebo je to normalne ,prist a povedat susedovi, a vzapati na mna volas policiu a pises na drzustvo . Ked som sa ta bol pytat hore ci je to tvoja robota ten list z druzstva, bolo to preto lebo som nemohol uverit. lennoxi popisal co sa stalo nebudem to opakovat...ale je v mojom zaujme aby sme nerobili hluk, kedze mam 10 mesacneho syna, ktory spava kus blizsie ako ty. Nebyva to kazdy vecer, ja som ti maximalne vychadzal v ustrety, a ty takto....ale budiz. sam si robis okolie v ktorom budes zit. Tvoj charakter uplne dokresluje ked stojis na balkone o 6 vecer a vravis ako sa ides obesit lebo deti von sa hraju a vydavaju zvuky....a milion dalsich veci ktore ti vadia. Je to skoda, ale je to tvoja volba.
@lennoxi no moment moment, vrtat sa po 22:00 u mna nevrtalo!!! pozor na tieto slova! Suseda som bol upozornit 22:10, sak nebudem jak policajt striehnut na presnu hodinu. Dal som tomu este 1 hodinu sancu!!! Kedze k stiseniu nedoslo, musel som to riesit inak, kedze tieto seansy sa pravidelne opakovali. Kedze neupadas do komy po 22:00 ako ja, lebo musim rano skoro stavat, mal si zostat byvat na svk. Na tvoje stazovanie, ze sa nemas s kym porozpravat a preto musis obehavat susedov a vykecavat do noci, ma fakt nezaujima. ano, raz som akceptoval pozvanie k tebe hned po nastahovani, zoznamit sa so susedom. boli sme do noci hore a rusili sme. keby niekto prisiel a povedal mi, ze ho to rusi, idem domov. rovnako by som akceptoval list od druzstva, lebo sme tam u teba rusili ostatnych. K tym vztahom, je mi u prdele, ci sa nebudeme bavit a zdravit 20 rokov, ja som sem prisiel byvat a nie aby mi tu niekto vybliakaval pod oknami. Ano, staznosti som napisal uz 3 : jeden rakusan, co fajcil na chodbe a chodby boli napachnute dymom. Spytal som sa vsetkych v bytovke!!! ci im to vadi alebo nie. Je zaujimave, ako mi @drunkez hovori, jasneee, len napis, mam maleho syna, keby som ho osobne stretol, tak si to s nim osobne vybavim... 2he a 3tie islo na vas dvoch. P.S: A zisti si najprv, ci to vadi aj druhym v bytovke ;-) s pozdravom, tvoj horny sused
@drunkez druhy sused : ja nemam problem niekomu pomoct, nemam problem s ludmi vychadzat, len cakam, ze aj oni sa tak budu spravat. vies, bol si mi sympaticky, preto som prisiel k tebe, dal som ti len tak par sprchacov a sprejov, sak je to fajn sused. neprisiel si za mnou cez tyzden, ked som daval kuchynu, ze o 18:00 mam skoncit, lebo ti ide spat syn? Ignoroval som ta ako ty ignorujes mna svojim spravanim? Pekne som vypoklonkoval typka, ze ked to nestihne, zaplatim ho naviac, ked bude musiet prist na druhy den. pekne si prisiel, ked ta to rusilo a ja som skoncil. ty? kasles na mna... vreskot deti patri k zivotu, ja som bol maly, ty si bol maly, hrali sme sa vonku a nikomu to nevadilo. hadam teraz sa mam odstrelit, lebo tvoj maly syn vyplakava vonku???? halooo
@moriak ja ta chapem, je tu kopec ludi ako ty, ze radsej su ticho a znasaju to za dobre medzisusedske vztahy... beriem to (myslene vazne, bez ironie)...
mareko4: takze takto toto bude na tuto temu tu moja posledna reakcia, nakolko to tu nebudem spamovat. V prvom rade lennoxi ma pravdu pretoze si vrtal, resp robil stavebny hluk po 22.00 bol som za tebou ked si tam mal majstra a robili sme do 23:30 ked sme vyniesli majstrovi veci do jeho auta. V druhom rade, ja som ti k tomu fajceniu u nas na chodbe rozpraval aby si este pockal a ked sa to bude opakovat tak napis, vobec som ta nenabadal aby si hned pisal. tieto dve veci mne osobne ukazuju ze si nie len krivy charakter ale aj klamar. Mal som tu v ten vecer 8 ludi z toho 2 zeny (tehotna a kojaca). Bavili sme sa a smiali sa, hudba nam nehrala a vobec sme nekricali. Nam vsetkym si dokazal ze ti staci malo aby si bol velmi rozhorceny zo spravania kohokolvek. Po tvojom upozorneni (co povazujem za absolutne spravne z tvojej strany), ktore bolo 22.03 ale budiz nech 22.10 nech ukoncime akciu, sme ti povedali ze sa stisime, co je zasa absolutne normalne z nasej strany. Co sa tyka susedov, tak 3 o 4 mi povedali ze tvoje spravanie je cudne. Po tretie, vreskot deti je tvoj problem ty sa stazujes ze deti vonka hulakaju, to ty si ten ktory sa chcel obesit z hluku deti o siestej vecer. Je mi absolutne jasne ze nic tymto nedosiahnem, len budem riskovat, ze na mna pri najlbizsej prilezitosti, ktoru ty vyhodnotis ako pre teba neprijatelnu budem mat ebsg a policiu na krku, napr budem hlasno polievat alebo sa budem na svojej terase rozpravat s niekym inak ako septom po 22.00. Pre mna si krivak a klamar. (a nie som sam a ani nie sme dvaja). Krasne si napisal ako su ti uprdele vztahy. asi je toto dovod preco si sam.
Profilova fotka
a to som si myslela ze je uhorkova sezona a sicke ludze dovolenkuju... a pozrime ho ako sa tu rozohnila debata ;-)
@drunkez no praveze ste sa nestisili... to bol ten problem... vies, ono vecer, ked je vsade ticho, sa to dost ozyva, a hlavne rovno pod oknom (a tiez nie som sam, komu to vadi, got it?). mas hausordnung? spravaj sa podla neho a budeme vychadzat. a preto neriesim (a ani nebudem) tvoj kocik pred dverami, ktory tam nema co hladat (lebo mas maleho). a neriesim ani tvoje parkovanie na ceste, lebo par ludi mi hovorilo, ze im stoji v ceste tvoje auto a boja sa, ci im nevybehne odtial nejake dieta a nezrazia ho. vsetci parkuju mimo, len ty mas svoje vlastne predstavy, co je spravne a co nie. ked si budes chciet pokecat, staci zaklopat...
@drunkez ...mas pravdu absolutne...reagovat dalej asi nema zmysel len by som vyplnal susedovi @mareko4 program do 22:00...
@lennoxi smelo do toho ;-)
@pinpo hej vidim prave aj na tejto diskusii co si nasi slovenski susedia doniesli so sebou. V rakusku sa sudia ludia ak kvoli vacsim prkotinkam (priklad za vsetky, ked sa musela rodina s autustickym dietom na zaklade rozhodnutia sudu stahovat, lebo rusilo susedov) - takze ak sa nevedia dohodnut inak - policia/staznost na druzstvo su uplne legitimne sposoby.
Profilova fotka
no a moja kamoska riesila s policiou to ze ich navsteva nahodou zaparkovala na ich mieste (dalsie mali volne, mali jedno auto) a miesto toho aby ju poziadali preparkovat tak ujko volal uz pravnika. Sice nie pripad z Kittsee ale z Badenu... no ale naozaj tu riesia AT ludia dost drobne veci pravnou formou... oni su na taketo veci dost nasadeni.
@mareko4 nesnazim sa stat proti vetru ako ty. Vyriesili sme to osobne, tak ako som vyriesil suseda co parkoval na mojom mieste - bez policie, bez toho aby som sa chvalil na fore. Jedna vec je vojna s jednym susedom, no ako citam bojujes na vsetkych frontoch 8-)
- my sme už aj uhorky pozavárali (ešte že bol kľud)...dlho vám to nevydržalo...a teraz útokom aj do mňa (pre tých čo ma nepoznajú - nebývam "u Vás")...k tomu "bonzovaniu" v AT iba snáď toľko - presťahovali ste sa do iného štátu so svojimi zákonmi a behom života...osobne si myslím, že všetci sme ľudia, aj keď niektorí sú "pekní" a druhí tí "iní"...k tomu parkovaniu - osobne si myslím, že ten, ktorý chce zakotviť na cudzom státí by sa mohol uráčiť a spýtať sa majiteľa či môže a nie aby ho majiteľa láskavo žiadal, či si nemôže preparkovať...alebo sa mýlim ? ale čo v prípade keď budete mať niekto návštevu ? ako si všímam sme národ, ktorý by najradšej s autom vliezol aj do výťahu...aj toto je náš folklór - z toho, čo sa domáha svojich práv urobiť priam zločinca...a na prosím vás, pokračujte v takomto duchu aj ďalej...naozaj sa to po prebudení z kómy pri raňajšej káve dobré číta... ;-)
@moriak tak to blahozelam, ze si to vyriesil dohovorom, ja som take stastie nemal (plus som to riesil este v zaujme inych, komu to vadilo)... a k tym frontom, hadam necakas, ze 2 susedia (spoluziaci z vysky) pojdu proti sebe...
Profilova fotka
@mongolisko krasne napisane... ono aj vcelku neni odveci ked niekto vrta v baraku a vie ze tam ma iny male dieta, ist sa spytat ci nahodou nespi ze ci je to ok vrtat (ohladuplnost). A to parkovanie... no tot nas sused rakusan sa nevie zmestit na dve parkovacie miesta s dvoma autami (standardna velkost, ziadne velke auta). Ked som ho raz videla parkovat cez spataky ako kamionista.... ehm doslo mi preco. Jednostaj parkoval aj u suseda, az to doslo tak daleko ze suseda nemohla ani dceru nalozit do autosedacky, lebo sa nestrafil. No po raznom dohovore s tym ocividne prestal... ale rakusaci sa tiez velmo nepytali, automaticky parkovali cez 3 miesta... Urcite to neni na skodu sa pytat. Ludia su potom pristupnejsi a milsi na seba ;-) PS rozmyslame ze spravime blsak v schlosse, nechce sa nejaka sikovna zienka pridat do organizacie?
@cucuriedka sklamala si ma...očakával som iný atak...ono, s tým slušákom, občanom AT je asi treba zakročiť - upozorniť ho na to že niečo porušuje, lenže kto z Vás ovláda to ich "spisovné" nárečie, aby tomu porozumel ? určite treba aj jemu dať najavo, že aj iní sú ľudia...kolega bol svedkom keď polizei pred billou u vás v kittsee dala "papier" típkovi, ktorý s ferrari parkoval s deliacou čiarou v strede auta - asi ju bral ako vodiacu...pritom jeho ečv bolo s "D"...a vedel aj nemecky... :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?