Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@mongolisko aky atak? sak ja tu nic neriesim =-)
Profilova fotka
@mongolisko ja vobec nebyvam na SFS :-) som odpadlik heh ale sak tema je o byte v rakusku nie o SFS ;-)
@drunkez ty musis byt strasne bohaty clovek ked vsetke auta stojace na zadnej ceste miesto parkovacich miest su tvoje :)
Profilova fotka
@all no pekne ste tu pokecali, v kazdom pripade ako som cital tie prispevky tak diskutovali ste vecne a neurazali ste sa navzajom palec hore za kulturnost
@pinpo o "kulturnosti" na SFS podla mna svedci uz len to, ako ludia z 2.etapy EBSG a OSG nevedia odzdravit. Pomaly prestavam mat chut byt ta, co prva pozdravi, lebo sa zacinam citit vlezlo. Netusim, v com sa 1.etapa lisi, ze nie je problem odzdravit. Nabuduce mozno budem dotycnym susedom z 2.etapy bucat ako dobytok, mozno na to nieco odvrcia. Zdravim panov zo vcerajsej diskusie. Dost ma prekvapilo, ze ste si tu nevykrikovali to, ze niektori z 2.etapy kosia o tristvrte na desat vecer, hoci "len" elektrickou kosackou, pripadne nevolali na nich policiu. A tym dobrotivcom, co stoja na ceste pri tej rozhadanej stiege len tolko, ze aj inym prekaza to parkovanie, nakolko to vytvara prekazku na ceste. Nepoviem obcas, ze tam bude niekto stat, v pripade navstevy, ale parkovat si tam auto z pleziru denne, aby som ho mal pod oknom, je sebecke a dost odveci.
@slummdog zdravim aj ja. nevykrikovali sme, lebo tu nikto u nas nekosi v tomto case a vsetko sa stiha pokosit do cca. 20:00 plus minus... preco volat hned policiu, ked sa da suseda opytat, ci to nestihne pokosit skorej. takto som riesil jedno nedelne kosenie a pan nevedel, ze v nedelu sa nekosi. vybavene v plnej slusnosti za 1 minutu. k tym casom, niektore dediny maju stanovene zakaz kosenia od 22:00, niektore od 21:00 a 20;00. kittsee netusim ako to ma. zajtra napisem na gemainde a dam ti vediet...
@slummdog ja by som skor povedala ze to parkovanie na ceste je o tom ze ludia v bytoch maju 2 auta a len 1 parkovacie miesto narozdiel od ludi v domoch, ktori maju 2 parkovacie, nie o lenivosti mat auto rovno pod oknom, vid ta zadna cesta ktora je plna aut. A u nas sa tiez novi ludia nezdravia, aj ked neglobalizujem ze vsetci, ale trpezlivost ruze prinasa snad sa raz zlomia :).
@serverka tu je rec o 1-2-3 ludoch, co permanentne stoja na tej najvytazenejsej prijazdovke. Vsetci ostatni z bytoviek, co maju len jedno miesto stoja aspon v ulickach, kde nezavadzaju na ceste. (pri pozemku pana s konmi ako sa koncia posledne RHcky, pripadne cesta pri poli.
Profilova fotka
no o zdraveni to neni len o SFS :-) Ja si tu stale hundrem ze vela ludi tu nezdravi, a to si tu domaci starsi rakusania vazia ked ich pozdravia mladsi alebo neznami prvi, dokonca si radi aj pokecaju. To distancovanie je trocha na skodu :-|
Profilova fotka
@cucuriedka Ja si s mojou nemcinou sice velmi nepokecam, ale zdravim o 106 a usmievame sa na seba.
Profilova fotka
Dobry den :)
Profilova fotka
@mom3 no to ja tiez nie, casto krat im staci ze aha, ja, naturlich, zicher :-D osobne skor vacsinu rozumiem, ale neviem sa vykoktat... tot nedavno (ako som pochopila) isiel okolo ujko co nieco hladal za zahradou a zacal sa so mnou bavit (ja s detvakmi v bazeniku) a recnil a recnil, mna nepustil k slovu. Ako som pochopila je to otec suseda z bergu a tri dni dozadu s vnucatami nieco stratili na pozemku za nimi, a ze to musi pokosit aby to nasiel, a ze byva v tom freizeitzentrum atd a akosi presiel k rajcinam nasho druheho suseda ake su male, ze malo polievaju a ze on pestuje iba tie velke druhy... no vseho vsudy som povedala asi 10 slov a taky spokojny a usmiaty isiel hladat dalej :-D pre mna su to zazitky za 100 bodov, ktore to medzikulturne trenie zmensuju. vacsinou mam osobne skusenost ze ti ludia ked sa s nimi rozpravate (aj ma niektori opravuju ked poviem hovadinu) su strasne mili. A ti starsi sa radi rozpravaju, lebo asi maju rodiny daleko a tolko povypravaju ze je to tiez aj skola nemciny
Článok sa načítava...
Konecne sa zacinam bavit!!!!!!!!!!!!! uz se poprali? uz se poprali? Vidim ze tu najviac dostavaju na frak ti co sa najviac do mna obuvali za hovadiny....asi je to ich hobby :-D
@cucuriedka ani ja nebývam v sfs, ale dôverne to tam poznám vďaka nemenovanej celebrite... ;-) a tá téma je aj o ľuďoch...
@susi206 http://www.national-geographic.cz/det... Hloupost člověku zabraňuje uvědomit si, že je hloupý
Profilova fotka
@mongolisko ved to, mame tu riesit spolocne problemy a vzajomne si pomahat... no a teda cesta dohovaranim je prva volba a je jedno ci slovak ci rakusan. Mna skor trocha desia tie radikalne nazory nastrocnych na FB stranke, ktore mi tak biju do oci samotnou hlupostou, ze je mi to az luto. Niektori Kittsania ani nepoznaju skutocnu historiu Kittsee, a smeju sa na tom ze sa nazyvame ze sme z Kittsee, ale uz len podla mien co pocas prechadzky vidim na cintore... ehm neni to cisty nemec/rakusan ale kopa chorvatskych, ponemcenych aj slovenskych mien... Ved Kittsee bolo pridane tusim k Rakusku po nejakom hlasovani, ci chcu byt sucastou Madarska alebo Rakuska... je to tu take premiesane ako sa len da... tak mi je to dost smiesne ak sa mlady chalan co ma nausnicu v nose, ci tunel v uchu dusuje a nepozna historiu vlasnej dediny ]-( ]-( ale horuje sa a nadava na slovakov ako sa len da.
@slummdog ja, bis 22.00 können sie das gras schneiden, außer an sonntagen und feiertagen!! mfg, johann zierhut
Profilova fotka
Zeny a to mate vidiet, vsetkych ludi slovensky hovoriacich, ktory sem pridu do obchodu nakupovat. Nie do hoferu, kde je predavacka nevrla a neprijemna ale do sparu, kde sa tie predavacky usmievaju a snazia sa a slovensky hovoriaci ludia ich este otituluju pohlavnymi organmi a roznymi inymi nazvami pohlavneho styku. To ze mi tu mame jednu susedu, ktora neodzdravila ani ked ju 6ty clen mojej rodiny riadne nahlas pozdravil, to uz je ina vec, to je proste zena, ktoru uz ani ja nezdravim, lebo viem ze to nema zmysel. Inak sa snazime pozdravit kazdeho jedneho, tu na sidlisku to nie je este az take zle, lebo ludia aspon odzdravia ale ked ideme s manzelom na biku, tak je to ovela horsie, to uz neodzdravi takmer nikto a este sa budu rozculovat, ze co sa na nich pozerame a co ich co vobec zdravime.
Profilova fotka
ad zdravenie: neodzdravuju a nezdravia sa sedlaci... a to bez statnej prislusnosti @cucoriedka ti mladi egreskovia a susnicki co maju zelezo/tetovania ci ine sprievodne znaky svojej inteligencie na sebe, je chvalihodne ze hned o svojej inteligencii davaju vediet siroko-daleko @michala.s ad spar - tak co cakame od sedlakov, ze? st. prislusnost ci drahe auto nie je zaruka nicoho
Profilova fotka
@slummdog tak 2ha etapa... tam sa nasackovalo aj kopec chytrakov co zbadali, ze by sa tu dalo o par eur lacnejsie prist k byvaniu a mas to tu! mali sme byt ticho a prisli by len ti ktori maju ine ako financne zaujmy
@michala.s s tým zdravením na bicáku máš úplnú pravdu...už som v burgenlande a hlavne v pohraničí natočil dosť km aby som mohol hodnotiť...keď som mal defekt smerom na kopčianskú, tak "našinci" ma obchádzali a obzerali sa...keď som zastavil pri zurndorfe, zastavil sa miestny človek a spýtal sa ma či je všetko OK...tiež je milé, keď sa oproti Vám valí po slovensky bučiace stádo s bicákmi za "x" stoviek €, ktorého výnimoční jedinci musia jazdiť vedľa seba po celej šírke cesty, ani nespomalia a čakajú, že sa im vyhneš Ty...alebo že si odskočíš do poľa...mám aj poznatok z nákupu z OC v kittsee - na vyhradenom parkovisku pre invalidov zastavil luxusný tereňák s dvomi výfukmi s SK ečv...a s tabuľkou na prednom panely...z neho vyskočila cca 30 ročná zjavná "invalidka"...vedľa potom zaparkovalo autíčko - električka s nálepkou 45 km na prdeli a tiež z neho "vyskočil" zjavne zdravotne postihnutý...v duchu som sa spýtal či je naozaj pravdou to, že to boli "soudruzi z NDR někde udělalil chybu..." ;-) pevne ale verím, že nie sme všetci takí ako niektorí naši výnimoční jedinci, podľa ktorých sa na nás susedia začínajú pozerať inou optikou... :-(
Ahojte, potrebujem si ozrejmiť veci okolo auta. Viem, že to tu už bolo viackrát preberané, ale nenašla som moju situáciu, tak prosím, ak viete, informujte ma: Idem sa v Rakúsku, Burgenlande s rodinou prihlásiť na trvalý pobyt. Na Slovensku mi ostane firma, ktorá tam má svoje sídlo a činnosť. Na firmu je napísané auto, ktorým chodím aj domov. Viem, že v AT musím aj napriek tomu, že ide o firemné auto, niečo platiť, ale neviem presne čo:) Auto ostane na SK značkách, platím daň z motorového vozidla na SK plus zákonnú poistku na SK. Nechcem sa ísť hneď pýtať na FA, predtým sa chcem vyzbrojiť konkrétnymi informáciami iných slovenských obyvateľov Burgendlandu - podľa diskusií to na úradoch často riešia veľmi individuálne a nie vždy v tom vidím logiku... Ďakujem!
Profilova fotka
@hanica11 treba na to auto zaplatit NoVA dan a pravidelne platit cestnu dan (aj ked sa plati cestna na svk, ocividne im to vobec nevadi).
Profilova fotka
@hanica11 Mozem len za nas povedat, ked nas zastavili z finanz polizei, tak im manzel poukazoval vodicak/technicak k autu, kompletnu knizku jazd, spravili taky dotaznik, aby zistili, v com podnikame, na kolko vyuzivame auto na sukromne a firemne ucely, ... a povedali nam, ze nam daju vediet, nakolko takto v terene nevedeli povedat, ake su nase povinnosti (v zasade by sme vsak cestnu dan platit nemali kvoli dvojitemu zdaneniu). Okrem toho spominali, ze ked nas prvy krat zastavili (asi este mesiac predtym), tak nam ako na firemne auto vraj mal dat nejaky papier, ktorym by sme sa preukazovali pred nimi, ale ked nam ani teraz nic nedal, tak ktovie co tym myslel. Od tohoto presli uz viac ako 2 mesiace, nenapisali nam zatial list, takze cakame. Tolko len za seba mozem vravit.
Profilova fotka
@michala.s Rakusko nema s EU podpisanu dohodu o zakaze dvojiteho zdanovania.
@cucuriedka ma, ale vraj sa to tyka zrejme len zdanovania prijmov. Kazdopadne je dost zaujimave, ze nie su ochotni vystavit doklad na firmu a tym padom to zavana, ze vec nie je ani zdaleka jednoznacna.
@slummdog Mne celá vec naozaj tak pripadá, že to v zákone nemajú poriadne zadefinované, resp. situácie v pohraničí zákon nejako opomenul... Tak si to riešia po svojom, viď vyberať všetky dane (týkajúce sa áut) od všetkých. To je ale nelogické a čiastočne aj nefér, s ohľadom na dvojité zdanenie aj na skutočnosť, že žijeme v EÚ a takéto situácie budú čoraz bežnejšie. @cucuriedka Trochu to potom bude vadiť môjmu účtovníctvu.. Neviem, ako účtovníčka vysvetlí daňovákom, že platím daň dvakrát.. @michala.s A s tým "papierom" by ste potom mali "Stempel" na to, že v rámci skutočnosti, že ide o firmu (manželovu? alebo manželovho zamestnávateľa? - je tam rozdiel v situácii), nemáte platiť nič, alebo len NOVA alebo NOVA aj cestnú daň? Alebo ako ste to vy pochopili? Ďakujem :)
@hanica11 kuk IP
Profilova fotka
Ja som pocul, ze kvoli znackam idu hlavne po tych, co v AT aj pracuju. Ale neviem, ci je to naozaj tak.
Profilova fotka
@hanica11 Manzelova firma, zivnost. Kvoli rakuskym vysvetleniam vedieme poctivo knihu jazd uz od januara 2012, byvame od decembra 2012. S tym papierom si zatial radsej nic nevysvetlujeme, radsej pockame, kym nieco pride. V kazdom pripade by sme radsej mali firmu v rakusku, ale nejak nam to nechcu zatial dovolit (to je ale na dlhe vysvetlovanie, ked, tak mimo fora rada pokecam o tom).

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?