Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@moriak @mareko4 jedna sa o spodnu vodu ... starosta Pamy hovori ze u nich je voda 1m pod povrchom zeme ... radsej si pozrite pivnice :)
@martinx123 presne tak, spodna voda. a nejako casto sa to deje... http://noe.orf.at/news/stories/2592330/
@all kruhac za hranicnym Berg v smere na kittsee uzavrety aj z BA aj z Hainburgu
...a to sa dnes prosím pekne nedalo nejakým spôsobom označiť, že kruháč zatvárajú? Rakúšania zaspali? Ignoranti.
@hanica11 ahoj, aj my sme si dali fajnu okruznu jazdu cez Prellenkirchen. Som zvedava, ako to bude dneska :-)
@kvetinkaseveru hehe, som na tom podobne :-D
Profilova fotka
dneska to bude takto ;) http://goo.gl/maps/m92Ee
rano bol otvoreny, mozno v noci ho zatvaraju, kedze tam opravuju celu cestu ....
@kvetinkaseveru @mareko4 @piother ...a prečo to nedokážu aspoň vyznačiť, aby sa človek aspoň niekde pri priechode dozvedel, že tadiaľ sa domov nedostane? Ja som ostala visieť ďaleko pred kruhom, nikto nevedel, čo sa deje, autá sa otáčali a šli buď cez Kopčiansku načierno alebo absolvovali krásnu okružnú jazdu cez Jarovce. Čas, kilometre a nervy navyše. Stačila jedna značka a aspoň to tretie nemuselo byť...
@martinx123 O 16 až 19 predsa nie je noc.
Profilova fotka
@hanica11 praveze prave vtedy je to moc :) ked sa kazdy presuva :) @martinx123 nezatvaraju ho na noc, vcera o piatej zacali valcovat, potom zavreli zvalcovany polkruh wol.-berg. Aj asfalt potrebuje v klude ztuhnut. Vseobecne, nech to robia ako chcu, robia cesty Xkrat lepsie ako na slovensku. Na pristup "okraj statu - dedina" si len treba zvyknut.
tiez si myslim, ze znacka by nikoho nezabila, keby bola umiestnena na hranici, a rovnako aj v najblizsej dedine, cize vcera Berg, pripadne urobit obchadzku ako ked kvoli uzavretiu cesty kvoli zaplavam bol Umleitung cez tu polnu v Bergu....
Článok sa načítava...
tentokrat ani na oaemtc nic nepisali.
@piother no neviem, takto nas navigujes do zakazu, ja byt policajt, tak tam striehnem, lebo budem vediet, ze par ludi si tade bude chcet skratit cestu...jarovce to ista
Profilova fotka
@mareko4 vidis... jarovce ma nenapadli :) Ignorujte moju pokutovu trasu :)
@martinx123 @mareko4 tak spodna voda, v pivnici som bol a zatial ju ako bazen nebude moze vyuzit. Berg ma nizsie polozenu tu cast pri tovarni - cize vpravo v smere na hranice. Pama je na tom celkovo zle. Kittsee len zcasti, Steinfeld... je v pohode. Kedze v tom clanku nic poriadne nepisu, ktovie ci nejde o podobnym problem ako v lodenici, tj chybajuce spatne klapky, pripadne zla az ziadna podzemna povodnova ochrana. V sirokom okoli je totiz vela miest kde by sa to muselo prejavit ak by slo o vazny problem.
Profilova fotka
pre doplnenie @moriak , topograf. mapa Kittsee a okolia. Vrstevnice po 25m.
Profilova fotka
@piother nice one
Profilova fotka
@moriak @piother inak je zaujimave, ze hoci vytopilo v Bergu a Pame nejake domy, na tom bagroviskovom jazere v Kittsee nie je vobec zvysena hladina (celkovo ta hladina tam stupla asi o pol metra odkedy tam zacali terenne upravy, poznat to podla toho mola, ktore uz je zaliate). Ta je cely cas rovnaka, ci uz pocas povodni, alebo teraz.
Profilova fotka
@michala.s nie som geolog, ale tipnem si ze zalezi od podlozia + nadmorska vyska.
Chcelo by to lepsiu mapu na spekulacie. Vyskove rozdiely su maximalne tak 20-30 metrov a v ramci dediny skor metre.
Neviete prosím o nejakom byt na prenájom v Hainburgu a jeho okolí? Moc ďakujem
Profilova fotka
@moriak co mas konkretne na mysli pod "sabotaze niekde v oblasti ako bol lunapark sa mi zda" aka sabotaz? od koho? aky lunapark myslis?
@evinkasofinka u nas v Kittsee zvykne byt oznam v Bille na tabuli ak niekto odstupuje z bytu/domu, tak mozno skus nieco take pozriet v haiburghu, kedze neviem ci realitky toto oficialne mozu riesit.
Profilova fotka
@moriak lepsiu som nenasiel, prilozim ti este geologicku :D
netrápte sa s hladinou podzemnej vody...je to čisto geológia - podložie a dunaj...možno vás to zaujme a "poteší" na čiernej vode v chorvátskom grobe je tiež hladina podzemnej vody do 1 m pod terénom...niekde aj viac a dunaj tam nie je...s tým nič nenarobíte... ;-)
ahojte, prosim vas, k ziadosti o rodinne pridavky maju byt rodne listy deti prelozene- obycajne, alebo musia byt overene kopie ? dalej, doklad o manzelovom zamestani- manzel je zivnostnik. treba zivnostensky list prekladat a ak ano, overene, ci obyc? dakujem vopred velmi pekne
@fermachin lepsie je povedat odstupim ... lebo kedze nie is majitel asi ho nemozes predavat, ci ?
Profilova fotka
Viete mi niekto poradit, ako postupovat, ked chceme odpadove kose na Restmuell a Altpapier (rodinny dom)? Viem, ze zlte sacky davaju na Gemeindeapte, ale neviem, ako to je s kontajnermi. Vdaka!

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?