Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
Ahojte, zhanam radu skusenejsich, co maju doma radiatory :) Syn mi pohadzal magnetky cez tu hornu mriezku, a ani zanic nejdu von (ani vidlickou, nozikom...) jednoducho sa magnetkovo pricucli. Neviete ci a ako dat prec tu mriezku zhora? Ide to vobec? :-N
Profilova fotka
ahojte, ti co mate skolkarov, toto uz su nove rozpisy na dalsi rok? http://www.kindergarten-kittsee.at/%C...
Profilova fotka
@cucuriedka Nie, to je este rozpis na uplynuly skolsky rok. Su tam deti, ktore uz idu od septembra do skoly.
Profilova fotka
@mom3 No prave to mi na tom nesedi, nasa susedka Emka tam uz nie je, od septembra ide do skoly a tam v tom zozname sa nenachadza... Problem je v tom ze tam vidime 2x meno jedneho a toho isteho chlapca, a nas syn tam chyba, tak reku ci mam robit paniku :-N
Profilova fotka
@cucuriedka No neviem... Nas syn tam je a uz teraz skoncil. Od septembra ide do skoly. Dcera nastupuje v septembri a este tam nie je.
Profilova fotka
@mom3 Prave nam odpovedali na email, ze to zrovna akutalizuju :)
Profilova fotka
neviem nájsť jasličky v blízkosti Kittsee, Gattendorf.Neviete mi odporučiť, prípadne aj pani, ktorá súkromne stráži malú skupinku detičiek. Syn má 8 mesiacov. Ďakujem
Profilova fotka
Berg jasle, Edelstahl tagmutter (ale na tu nemam kontakt, len viem ze tam funguje)
Profilova fotka
ďakujem cucoriedka, majú aj homepage? hľadala som kinderkrippe berg, ale nenašlo mi ich.
Uz je novy zoznam tried skolky v Kittsee. Nastupuje niekomu dietatko do Schmetterlingsgruppe? Nam nastupuje dcerka a rozmyslala som, ze by sa do skolky viac tesila ak by uz niekoho poznala.
Profilova fotka
@devoniatko netusim :-|
@cucuriedka @devoniatko myslim ze je to toto: http://www.gemeindeberg.at/system/web...
Článok sa načítava...
Pozor ,dnes zvonia z finanzpolicaj a chcu zaplatit steuer za auta, a maju v tom dobry bordel, nevedeli ani ze nova mam zaplatenu na pozicane auto. Chcu zan zaplatit este aj dan za mesiace ktore som ho nemal pozicane, predpokladam ze ked ho uvidia hocikedy hocikde to auto v rakusku, bude ho soferovat jeho majitel tak tie mesiace budem musiet tiez zaplatit, krasny system :-)
@rado9999 zial ked si platil Novu, tak asi to vypisali na tvoje meno a preto nevedia. Ale co sa tyka doplacania to je normalne .... kedze dokazne bremeno je na tebe, musis dokazat ze tie mesiace co si ho nemal, co si pouzival, resp. ze si ho nepouzival.
@rado9999 zial suhlasim. Uz tu niekto spominal, ze prihlasoval auto asi po 4mesiacoch od TP, takze dali mu doplatit cestnu dan ale nie za 4mesiace, ale rovno 5mesiacov, hoci ten piaty uz dotycny normalne platil poistku a teda cestnu dan akoby dvakrat mal zaplatit v dany mesiac. Ale stale, aby jednotlivec sa handrkoval, ze oni maju bordel
Profilova fotka
Otazocka na temu skolka. Kedze som pocula hrozostrasne historky o tom, ako detom nedavaju ani napit (ze flase uz so sebou nemaju mat), ako tam deti medzi sebou nechavaju sa bit (aby si spory poriesili same), zlomena ruka sem, monokel tam.... Ti ktori mate deti v skolke, ste spokojni?
@cucuriedka neviem ako v Kittsee, ale v Hainburgu sme vydrzali 8 mesiacov a bohate stacilo..... ]-( nech je Slovensko ake chce, ale o deti sa starame podstatne lepsie...
Profilova fotka
No pekne, to ste ma teda potešili :-)) Ale tak ja dúfam, že v Potzneusiedl-Gattendorfe budú tie škôlky lepšie. A zas verím, že ten môj v tom veku sa určite mlátiť nenechá, to pôjdu skôr tie iné deti s monoklami pod očami :-)
@cucuriedka môj chodí do škôlky v Kittsee veľmi rád ...
Profilova fotka
@mawile to rada pocujem. @miaia no ved toto, zacina na mna ist hroza z toho co vsetko som pocula o tej skolke. A vraj tam nedavno jedna mamina prichytila deti hrat sa vo wc mise, a ucitelka ani netusila, ze jej 5 deti chyba a kde su. Neviem do akej miery je to pravda, ci to neni JBP, no ale bez vetra sa ani listok nepohne :-S
Aj nas do skolky chodil zo zaciatku rad, kedze nemali ziaden rezim a deti behali kade tade (teraz tam nechce ist uz ani pozriet), cez obed ziaden spanok, za 8 mesiacov sme 2x museli oholit hlavu......., kazdy den nove modriny, mrazena strava, deti si same nakladali na tanier - teraz mame problem, kedze nam neche jest, musime ho nutit, desiate + olovranty sme nosili z domu, ked deti nechceli, cely den nejedli. Maly tiez v slovenskej skolke patril skor k tym, ktori sa len tak nedali a v rakuskej sa stal praveze utiahnutejsim..... Rozdiely medzi malymi rakusanmi a slovakmi ...... To je len v skratke, nebudem vas viac strasit.... :-D . Ale boli tam aj mamicky, ktore boli spokojne, mozno som len ja prilis starostliva :-D Nic vam neostava, len dufat, ze vase skolky budu lepsie a ak nie, vzdy sa da odtial odhlasit.... ;-) Ale musim aj pochvalit mali tam krasnu velku zahradu, domceky, bicykle, piekli s detmi kolace....., to je asi vsetko :-)
krasne su tie larvy v bioabfalle, len skoda, ze ich je 2000 v jednom kontajneri...
Profilova fotka
@mareko4 krasny napad na podnikanie. Zbieraj, sus, predavaj rybarom na vykrm.
@piother no ale normalne by si na tom pekne zarobil, mnozi sa to jak besne :-D
Profilova fotka
@mareko4 a este ze vraj je z toho uzasne organicke hnojivo pre vsetky druhy rastlin :) http://zivot.azet.sk/clanok/8974/zame...
FYI pre tych co si kupili dom v seepark kittsee: http://burgenland.orf.at/news/stories...
@martinx123 ved par rokov dozadu sa dostala ta voda cez cestu co som pocul... raz sa tam zdvihne voda a uz ti to tam nikto nekupi keby si to chcel predat. a neviem, ci to aj nejaka poistovna poisti...
Profilova fotka
@mareko4 Tipujem, ze poistia, len to bude v nejakej hochwasser risiko skupine, takze poistka bude kus drahsia.
Profilova fotka
@cucuriedka Myslim si, ze v skolke v BA sa o nieco lepsie starali o deti, ale nemame nejaku zlu skusenost so skolkou v Kittsee. Nas syn skoro nikdy nevymyslal, ze by tam nechcel ist. Dokonca v posledny den skolky si aj za skolkou poplakal... :-)
@mareko4 treba si tie informacie aj overovat, par rokov dozadu je 50 60? treba si pozret nadmorsku vysku a pochopis ze az by bola voda z dunaja niekde na ceste medzi Kittsee a hranicnym prechodom Berg, bude uz neskoro na kupu clna 8-) Co si spominam tak boli priesaky (aj tento rok a rychle opatrenie su este pri prechode vidiet - tie sutre a vrecia s pieskom) a tiez pri predposlednej velkej vode boli sabotaze niekde v oblasti ako bol lunapark sa mi zda.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?