Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mom3 no ale na Marillengasse su domy a nie byty...
Profilova fotka
@mareko4 Ale su druzstevne... V tom moze byt ten hacik.
@mom3 ja som zachytila informaciu ze v burgenlande zastavili dotaciu na druzstevne domy, byty su dotovane nadalej, ale tiez neviem ci je to na 100% pravda.
Profilova fotka
@serverka Mozno je to tak, ako vravis. Kazdopadne si myslim, ze to je politika Burgenlandu a nie Kittsee ako obce. O dotaciach rozhoduje kraj.
Die Wohnbauförderung ist für Kittsee sowohl für Wohnungen aus auch für Reihenhäuser gestoppt. Gilt nur für neue Projekte.
Das gilt nur für Kittsee. Laut Landesregierung, wurde zu viel mit Wohnbauförderung in letzter Zeit gebaut.
@mareko4 odkial to mas? ale dava to zmysel ..
@martinx123 sorac, zmazal som 9 vykricnikov v tych vetach. keby som ich tam nechal, tak by kazdy vedel, ze od doris 8-)
Caute. Mozno sa to tu uz niekto pytal, ale nepoznate niekoho kto by doucil nemcinu? Tu v Kittsee? Niekedy vo vecernych hodinach? Pleaseee :)
Profilova fotka
Tu v okoli je dobra Frau Brigitte, ale berie 20 eury na hodinu. No referencie su na nu najlepsie.
@cucuriedka A mas na nu kontakt? To je nejaka rakusanka vsak? Vie aj po slovensky ? HMmm 20 eur je celkom dost :(
Profilova fotka
@usatec o niecom lacnejsom viem, vecerne hodiny, slovenka v kittsee. Viac v sprave.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@usatec este mas zaujem, treba zistovat? Ja kontakt nemam, ale suseda hej.
Profilova fotka
Ahojte...len mala prosba, ak by niekto vedel o nejakom privyrobeni v sirsom okoli Kittsee (2.praca - na cca 2 pracovne dni v tyzdni alebo mensi pocet hodin) pre technicky zdatneho chlapa (udrzba, starostlivost - dom, auta, stroje, zahrada, bazen, zvierata....) - dajte prosim vediet. Nemcina - zaklady, taliancina aktivne, vodicak na vsetko, inak profesionalny hasic - strojnik v BA. Vopred velka vdaka :) P.S. V pripade potreby je mozne prilozit referencie aj od 2 rakuskych rodin.
Profilova fotka
@bluebora s prilozenym foto zvysis sance ;)
Profilova fotka
@piother :)....no mohol si internou postou :)..toto je myslene vazne. Ak by bol ako tento na fotke, hladame na uplne inych forach...:)
Profilova fotka
jaaaj ten vyzera pomaly ako ujo dobrovolny hasic co bol vyberat peniaze po domoch... 2 roky dozadu vyzeral nejako podobne.. no a potom pribral :-p
Profilova fotka
Ahojte, mám na Vás otázočku....ako ste riešili pri prihlasovaní trvalého pobytu RELIGIONSBEKENNTNIS :-N , prípadne poradiť, kde nájdem poplatky v prípade ak sa budeme hlásiť ku kresťanom? ďakujem
@devoniatko nijako, pokial nerobis v rakusku nema to vyznam - volno naviac nedostanes a ked chces prispiet tak snad v kazdom normalnom kostole sa zbiera nie ;-)
Profilova fotka
@ moriak : tak to že sa zbiera, to ma netrápi, navstevuje ho prevazne len manzel :-) Pracovať sa v AUT chystám, ale az po kompletnom prestahovani. Chcela som len vedieť, kde by som tie poplatky našla, aké to je asi percento a pod.
@devoniatko http://www.finon.info/blog/kirchenste...
Profilova fotka
@mareko4: ďakujem, bála som sa, že to bude viac.
@devoniatko preco bala, sak to neni povinne platit, je to tvoje vlastne rozhodnutie
Profilova fotka
@mareko4 No ked sa prihlasis ku katolickemu vierovyznaniu a budes tam zarabat, tak to povinne platit bude.
Profilova fotka
A ono to nefunguje tak ze sa clovek prihlasi oficialne k tej cirkvi, a ci uz pracuje alebo nepracuje v AT, tak prispieva? PS dokonca aj sa mozete prihlasit k odoberaniu katolickych novin...
@mom3 ale stale je to dobrovolne rozhodnutie, tak sa hadam nebudem bat platit...
Profilova fotka
@cucuriedka Nie som si teraz isty, ale myslel som si, ze je to dan, cize ak clovek neplati dan v AT, tak by podla mna nemusel ani cirkevnu dan.
Profilova fotka
@mareko4 Dobrovolnost spociva v tom, ci sa prihlasis k cirkvi alebo nie. Ak sa prihlasis, tak to uz dobrovolne nie je. Dokonca moze ti prist aj exekucia.
@mom3 no pekne... stara dobra cirkev, radost byt krestanom
Profilova fotka
@mom3 hmm mne sa zda ze je to na zaklade pobytu a miestnych dani... ale ruku do ohna za to nedam...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?