Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@rapkaj my sme si viaceri od Pinetz objednavali tu BWT znacku. Potom si treba dobre fakturu kontrolovat, lebo jednemu predali za nizsiu, inemu za vyssiu cenu, ale zreklamovali sme a dostali rovnaku nizsiu cenu. Cena za vrece tusim 11Eur bez MWSt
Tak cesta je cerstvo vyasfaltovana, len skoda ten neorganizacie, ze niektori nepochopili, ze po cerstvom asfalte sa nema jazdit. Uz to je aj s kolajnicami ozdobene
@rapkaj Ja som pridaval sol do zmakcovaca vody. Kupoval som tu: http://www.gpr.sk/product/20630/38198... za tusim 8EUR/kg.
@rapkaj Pardon oprava. Nie 8EUR/kg, ale 8EUR/balenie 25kg.
Profilova fotka
Ahojte priatelia, konecne sa mi podarilo sa sem prihlasit :) Uz dlhsie sledujem forum o byvani v Rakusku a kedze uz vyse 2 roky, zatial neuspesne obieham vsetky mozne prihranicne miesta, ktore by sa hodili na zivot, rada by som sa s vami, ktori uz mate toto za sebou a byvate v Rakusku, poradila... Bola som v niekolkych realitkach a hladala som aj na vlastnu past. Mam za sebou niekolko obhliadok a v maily desiatky pdf materialov z roznych stavbnych firiem. Nemala som vsak stastie najst to, co hladam. Hladam byt s predzahradkou - asi nic nove pre vas. Idealne dvojizbovy. Pacia sa mi projekty ako Frieden vo Wolfsthale alebo Kittsee na Marillengasse co sa teraz stavia ale videla som, ze uz tam ludia byvaju. Bola som kvoli nejakym veciam dokoca v Eisenstadte, pozerala som aj Parndorf cez Neue Eisenstädter a mnohol inych. Prosim viete mi poradit, ak mate znamych alebo info o tom, kde by este nieco bolo volbe s predzahradkou, budem velmi povdacna.
@lexicek 2-, 3-izbove byty by sa mali stavat v Bergu: http://www.ebsg.at/index.asp?m_ID=207...
@lexicek hmm, no ked si ani za 2 roky nebola schopna najst, to co hladas, tak neviem, ci ti tu dakto pomoze najst byt podla tvojich predstav, ktore my nepozname... no a ked tie tvoje predstavy su 2 izbak s predzahradkou - tak sa velmi cudujem, ze za tie 2 roky si nic nenasla. ja som otvoril toto forum, nikde som nebehal, pozrel som si projekt, dohodol stretnutie a hotovo. nic zlozite... a to som nevkrocil predym do ziadnej rakuskej dediny ako ty behavas...
.....ako malo staci cloveku ku stastiu :-) mne na to staci tento poondiaty kus asfaltu.A co Vy ??? 8-(
Profilova fotka
@lexicek viem o 4-izbovom dome, so zazahradkou (za domom, nie pred) aj s bazenom, luxusnejsie vybaveny. Radova zastavba. Nie je to sice dvojizbak ale ta zahradka tam je ;-)
Profilova fotka
@foxo u mna by zabodoval burcak, kacica a loksa... bohuzial to prve nemozem a k tomu druhemu sa tak skoro nedopracujem =-) ozaj a budete mat aj chodniky, ked vam robia uz cestu? ci to je az prilisny luxus? :-N
@cucuriedka ...na vyber sme mali -- cestu alebo chodniky 8-( len tak,tak sme prehlasovali chodnikarov.Zajtra hlasujeme ci po nej mozeme aj jazdit. :-o
Profilova fotka
@mareko4 Sorrac. piekol som yakuskz na tie chudobne hody :) ... teda som kukol koreni na vec a malo by to byt dokoncene april 2013 - podla ofic. planu a papierov. Avsak uz sa malo mesiac stavat a na margo skusenosti s nasou cestou na SFS si osobne myslim, ze to do aprila si nestihnu a teda do zac. leta 2013 by to aj mohlo byt.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@cucuriedka Gulas nebol a ani vianocka :( Piva bolo vela (dokonca aj zadara:)), ludi pomenej, takze sa pivo mohlo pit do nemoty :)
Profilova fotka
@susi206 V Kittsee kacka nebola :( ... bola az dnes aj s husou a pecienkou v Slov. Grobe :) Ked bude o 5 rokov znova predvolebna kampan, tak dam navrh na husacinu, lokse, gulas a vianocku :) Len to sa musia novopristahovani (velka vacsina su Slovaci) prihlasit do zoznamu volicov. Lebo nas je tam cca 25 %, ale v zozname volicov je zapisanych len cca 6 %. A na margo toho, ze je nas tam uz 25 %, tak by sa uz patrilo, aby nas niekto reprezentoval v miestnom zastupitelstve, bol nasim zastupcom smerom na Gemeindeamt, pretlacal nase veci a bojoval za nase potreby a poziadavky.
Profilova fotka
@bluebora V pohode, ako som pisal, SFS 35 ... na fajront cez tyzden som uz vacsinou doma, ak nahodou nepeciem zakusky, nepolitizujem alebo neroznasam so psom a detmi letaky :)
Profilova fotka
@foxo kidding? no ocividne uz po nej niekto jazdil, niekto tu spominal uz ze su tam aj vyjazdene kolaje.. @giacomik no ja kojim takze to pivko ee, ale inac by som si dala. Dobre pivo nikdy nieje zle. Ozaj, kolko musi byt slovakov v Kittsee, aby dali druhu tabulku v nazve obce ze Kopcany? =-) :-N :-D
@cucuriedka musia sa v prvom rade prihlasit, nechce sa mi verit ze je tu len 25% opravnenych volicov. Dalsia vec je ci to plati pokial sme cudzi statni prislusnici ;-) @giacomik aka zsolt by mohol robit menej argesivnu kampan, pretoze to co tu bolo skor ludi odradilo. Meno El Rinaldu tiez moc nepomohlo na tej stranke s jazerom ;-)
Profilova fotka
@moriak ale to je zo zakona, ak je urcite % na gemainde prihlasene ako narodnostna mensina... tak vtedy to musia :-)
@giacomik diky diky za info, som myslel, ze sa to pozdrzalo a bude to trvat dlhsie.
@all tak vcera mi prisiel list od Doris,ze odovzdavka RHciek je 24.10. o 10:00 v krcme Zum Edelhof, na Grusse Gott!
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@moriak na slovensku staci trvaly pobyt na tabulu v inom jazyku
caute caute, ma niekto doma kombinovanu ruru a mikrovlnku? obhliadam sa po spotrebicoch, potrebujem to uz zahrnut do navrhu kuchyne, nasiel som taku super ruru aj s mikrovlnkou od siemensu, 42 litrov obsah. viem, ze sa tam neda piect moriak alebo 5 plechov naraz, urcite to ma aj svoje nevyhody, ale zda sa mi v pohode. nemate s tym skusenosti?
Viete mi prosim poradit aky postup mame zvolit (kde - ako zacat) ak chceme zit v Rakusku? Mame predstavu prenejat si nejaky byt bud blizko hranic alebo priamo vo Viedni. Sme 5-clenna rodina (deti maju od 1 roku po 5 rokov). Momentalne zijeme v novopostavenom dome tu na Slovensku. Po nemecky velmi nevieme (i ked ja mam maturitu z nemciny), manzel vie dobre po anglicky. Jeden krat do tyzdna manzel dochadza do Viedne na sluzobky - pracuje pre nejaku rakusku pocitacovu firmu. Su prenajmi bytov vo Viedni v cenovych relaciach priblizne ako na Slovensku, v Bratislave? Viete prosim ako je to s prijimanim deti do škôlok? Dakujem Vam velmi pekne za odpovede, pripadne ak sa tu uz nieco podobne riesilo prosim poskytnite linku.
chcem sa opytat,dokedy treba zaplatit poslednu splatku za byt.vdaka
Profilova fotka
@bublifukk Doris nam pisala, ze najneskor 2 tyzdne pred odovzdavkou klucou.
@margareta76 zacat treba asi tym budes hladat ponuky (ale nie ako @lexicek, cielom hladania je nieco naist :-)). Medzicasom si mozes precitat vsetkych 232 stran aby si pochopila ze zazrak sa konat nebude a ze je to len z blata do kaluze.
Aby som nezabudol, ak sa tu nachadza nejaky zaujemca zo Schlossgartnerei, treba si ist pofotit pozemok, take mnozstvo kamenov na povrchu sa len tak nevidi. Toto bude platit o par tyzdnov aj pre Dorisland (Steinfelds.), kde sa ale este da odsledovat aj to ako na ten bordel rozhadzu hlinu
@moriak: Dakujem velmi pekne za radu, aj by som si precitala, ale pri 3 malych detoch je to velakrat priam az nemozne. Preto by som niekoho, kto pravidelne sleduje tuto diskusiu, poprosila o pomoc. Ale chapem, ze kazdy ma urcite vela svojich povinnosti a nie vzdy ma cas a chut niekomu odpisovat. Ale rada by som sa Ta este spytala, ze co si tym myslel "zazrak sa konat nebude a ze je to len z blata do kaluze." Dakujem za odpoved.
@margareta76 no my sme zacinali tak ze sme jazdili po dedinach a ked sme videli na brane oznam ze na predaj tak sme si to kukli na nete. Nakoniec sme dosli k domu cez slovensku realitku ktora tu uz tusim neexistuje a okrem toho ani by sme ju neoporucali. Nemyslim si ze toto forum sleduje vela ludi co by mali info o bydoch vo viedni. Najomne byty v tomto okoli stavaju www.ebsg.at, www.wiensued.at/neue-projekte/7.htm&g=2 a www.osg.at/. Ak vas zaujme nieco na strankach tak kontaktuj priamo ich. Su tu aj rozne realitky ktore ponukaju nehnutelnosti a uz som sa stretla aj s oznamom v bille na nastenke o odstupeni domu/bytu.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?