Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@bublifukk mne pisala 2 tyzdne pred odovzdavkou a teraz mi dosiel list,ze 1.oktobra to musi byt zaplatene,kluc nam davaju 24. 10.
@cucuriedka jj aj mna by zaujimalo, kolko percent by bolo treba na dvojazycnu tabulku. citam, ze bolo 25% a ze dole chorvati v burgenlande si presadili 17,5% po velkych bojoch. podla mna uz od buduceho roka tak budu musiet urobit, uz nas bude dost. mozno sme to uz aj prekrocili. trebalo by sa spytat na gemainde, kolko percent je slovakov a ci uz to splname. Ale zas potom hovorit kazdemu, ze byvam v Kopcanoch, to ma budu mat za socku z Petrzalky :-D
chodili vam dopisy od Talosu ohladne dveri? co zbezne sa tam pise? prislo mi to domov, nemam sa ako dostat k tomu listu, otec mi to cital do telefonu stylom "citaj co vidis" cize ta nemcina v jeho podani nebola nic moc. tusim tam nieco treba nahlasit, len neviem co... zistil som len od firmy Talos, ze bytove dvere sa daju vymenit za bezpecnostne dvere (stupen ochrany 3, standardne maju 2ku), cena okolo litra. zajtra budem vediet presnejsie, ci by odpocitali standard a kolko by to predbezne stalo...
@margareta76 nedá mi to, tu máš webové stránky a nájdi si čas, aby si to prezrela...www.bit-immobilien.at; www.gt-invest.at; www.hit-real.com; www.a-immobilienmarkt.com; www.immobilien.net; www.koeck-immobilien.at; www.lucky-home.at; www.remax.at; www.seereal.at....a pozor v AT sa platí provízia RK až po kúpe, nie vopred. Celkové náklady pri kúpe nehnuteľnosti sú cca 10 % z kúpnej ceny (provízia; notár; kataster). Keď chceš byt, tak si mrkni weby v odkaze severky. A na tých 232 stránkach tohto blogu sa toho poísalo... :-)
@serverka, @mongolisko: Dakujem Vam velmi pekne za pomoc :-)
vie niekto kontaktnu osobu vo firme Talos kvoli dveram?.vdaka
@mareko4 ahoj, mas kontakt na konkretnu osobu-mail ?
@mareko4 nám prišiel od talosa mail, v ktorom písali, že ak chceme iné dvere ako štandardné, tak ich mame kontaktovať do 36. kalendárneho týždňa inak nám tam dajú štandard. Kedže sme iné nechceli, tak sme sa im neozvali. To je všetko- platné pre RH v našom prípade.
@bublifukk jj mam, poslem do posty...
@mawile vdaka moc
@mareko4 Ano ano aj mne to prislo je to len o tom ze ak chces vymenit dvere a nechces standardne tak im mas dat vediet a vybrat si z ich ponuky. Co ma zarazilo ze tam bolo napisane dajte vediet do 16:30 hod. v utorok neskor to uz nebude mozne ale datum tam nebol, kedze mi to prislo vcera tak asi mysleli dnesny utorok heh vtipne :) :-D
@fermachin ty asi nevies moc po nemecky vsak :) -to je otvaracia doba pondelok-stvrtok 8:00-16>45 :)) .aspon mi to tak mame
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bublifukk @mareko4 Tak cas na dvere je do 40. tyzdna, to je buduci. Neviete, ake maju dvere v ponuke? Resp., ci sa tam oplati ist? Lebo na stranke toho moc nemaju. A mozno len zmenime klucku za gulu.
@michala.s aj ja som pozeral stranku,ale ostaneme pri standarde.gulu si dam aj sam.
@michala.s @bublifukk aku maju stranku? dvere su len bielej farby, ziadna ina neni. len medzi obyvackou a chodbou su s nejakym sklom. stale cakam na odpoved, kolko by stalo odpocitanie standardu a vymenit to za bezpecnostne dvere.
@bublifukk No ak myslite vchodove dvere, tak tam si tu gulu nemozete dat, ak ted abudete mat rovnaky model ako my. Je tam taky pre nas nestandardny druh zmaykania. Ak chcete zamknut, tak to neurobite otocenim kluca, ale posunutim klucky smerom nahor a klucom to uz len zaistite v zamknutej polohe.
Profilova fotka
@slummdog Toto je dobra pripomienka, ale tyka sa to aj beznych bytov? Pri RH sme si tieto klucky uz davnejsie vsimli. @foxo Aku mate klucku na vstupnych dverach do bytu? @makero4 Tu je link na ich web: http://members.aon.at/talos.kg/firmpr...
@michala.s ...stale mame tu klucku aj zvonka :-) furt sa chystam,ze to vymenim za gulu, dufam ze to bude pasovat. 8-(
...cely zivot sme mali zvonka gulu a tak ked som minule isiel domov ozraty ostal som spat vonku na chodbe,lebo podla klucky som bol uz doma :-p Takze jednoznacne treba to vymenit !!! 8-)
Kampan na Facebooku :) https://www.facebook.com/groups/10573...
Profilova fotka
@martinx123 sa cudujem ze si neporatali hlasy... ze tolko slovakov tu ani mozno neni zaregistrovanych na volby aby ich vyhrali... len tak medzi recou...
ja keby som mal moznost volit tento rok, tak urcite nevolim nikoho. jedna slubuje a nevie dodrzat slovo, druhy nema chrbtovu kost a keby tam bol za kandidata slovak, tiez ho nevolim. a toto je presne slovenska natura, slovaci sa nevedia dohodnut na jednom clovekovi a vsetci sa zobrat a ist ho volit. a toto je rozdiel medzi slovakmi a napr. madarmi...
@mareko4 ja mam dojem, ze to bude dovod toho maleho poctu Slovakov, co sa zaregistrovali k volbam. Nie vzdy, neucast na volbach znamena, ze ludom je to fuk. Ale vacsina tu nie je este ani zorientovana, stale len silny lobbing od istych stran. Keby isli vsetci hufne volit, este by to tu mohlo skoncit, ako ked na SVK nabehnu babky demokratky Vladka, alebo Robka podporovat...hoci vobec netusia o ich volebnom programe a bocnych umysloch.
k tym bezpecnostnym dveram : Die Aufzahlung auf Standardtüre beträgt € 700,- exkl.Mwst, Der Türrahmen wird nicht gewechselt. Rastpunkte 4 Stk vorne, 2 Stk hinten. Es ist eine Brandschutztüre.
Profilova fotka
@mareko4 Dik za info ... znie to celkom fajn, aspon na prvy pohlad.
@michala.s tak isto je to lepsie, ked to hned vymenis za 7 kil, ako tam dat dvere za 3 kila a po case to budes menit za bezpecnostne za liter plus praca...
@mareko4 @michala.s -ahojte -su potrebne bezpecnostne dvere?
Profilova fotka
@bublifukk Tak to je presne to, co musime sami zvazit. Cas na to je do buduceho tyzdna, takze cez vikend sa rozhodneme. Hlavne ak mam hovorit za nas, tak u nas je moznost vojst aj cez zahradu a okna. @mareko4 nie 700, ale 840 eur, v kazdom pripade je to v pohode cena.
@bublifukk myslim, ze nie su potrebne. otazka, ci na standardnych dverach su nejake istiace body alebo nie, ci sa da zarubna roztiahnut alebo neda... ja budem mozno do buducna prec na sluzobke a nebudem tak casto doma, plus ako som pisal, pre mna to je lepsie vymenit teraz ako potom do buducna, aj ked to je dost penazi. plus presne oproti dveram mam na chodbe vsetky tie zazraky, istice, kable a co ja viem co, nejaky nahodny ohnik, tak nech to aspon trocha pozdrzi keby nieco, zlanovat budem cez balkon dole k susedovi 8-)
@michala.s jj pocital som to bez dane...ak mam byt presny, rozdiel 360 euro, ktore do buducna nemusim vyhadzovat

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?