Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@kitsanka to nemysliš vážne :-. :-. :-. :-. ja sa modlim aby rinalda skoncil uz v starom zeleze. :-N
@tigerman joj....zlakla som sa! budem rada ked sa nebudu srať ani tu. v madarsku sa im totiz nepaci...tam by ich asi rovno poslali do piiiiip ved to je chore! mozeme tu mat zastupenie ale nie si tu vyskakovať. kde maju cudnost ti ktori sa s nim spojili...s kriminalnikom a zufalcom.
@mom3 dakujem za info... a mozem sa este opytat, kolko percent clovek musi mat svojich? 100% ako u nas tam asi nikto neda, co? Ten urok mate inak krasny... :)
@moriak kukni v schranke! ale radsej to ani necitaj lebo poletis do lekarne pre lieky na tlak.
@giacomik zoli, pekne si to napisal....ale vsetky tieto potreby a poziadavky by sa riesili aj bez rinaldu. ja nemam proti nemu nic, len je nechutne ze tu zriadil slovensku stranu. to je len na vojnu s rakusanmi ci chces alebo nie. to ze si podavaju ruky...to je slusnost. ale zabuchnu dvere a povrazdili by sa. sam vidis ako si obhajuje SFS lebo vsadza na vas, lebo je vas tam vela a miestni su proti takym sidliskam. nemali zaujem o popularitu a vyssie ceny pozemkov. dotyka sa to aj ich deti. akceptuju nas...ale chudaci netusili ze budeme rezat tak vysoko.
@susi206 2x rez a raz strihaj. ci to bolo raz strihaj a 2x meraj? ja som uz z toho jelen, idem aj ja do lekarne po prasky...
Profilova fotka
@ksebea Bolo potrebnych mat cca 30% vlastnych zdrojov. My sme kupovali pozemok za vlastne, a tym sme tych 30% uz pokryli.
@giacomik Tak prispevok pana Jaroseka na facebooku sa mi nezda vobec slusny :-( http://www.facebook.com/groups/105736... A vyvolal skor opacne reakcie ako podporu p. Rinaldu.
Profilova fotka
@kitsanka pan Jarosek je nieco ako internetovy troll - Internetový troll je jedinec, který se svými komentáři či příspěvky na internetu snaží „naprudit“ co nejvíce lidí. neoplati sa na neho vobec reagovat, ignoracia je najlepsia. Ten clovek iba napada ludi a uraza ich.
Profilova fotka
@martinx123 aha,jasne diky moc...takze trvaly pobyt by som zmenil aj ja a aj priatelka, este som sa chcel opytat,ked chodievam okolo pozerat,ako pokracuje vystavba,vidim stale vela aut zo znackami BA, MA, SC...to myslis,ze su stale ludia, co to maju pisane na firmy, ci sa neboja tej 4000 eurovej pokuty ? Aj keby sme brali ten miet-kauff model,takisto je to potrebne ako trvaly pobyt, ze?
@pukyyy tito ludia si koleduju ... precitaj si diskusiu par desiatok stran dozadu ako Finanzamt+policia robili razie a spatne vyrubovali registracnu (Nova) a cestnu dan odo dna pristahovania + pokutu, pripadne chodili po domoch a nastevovali ludi. Predpokladam ze zase ked stupne pocet novych Slovakov, zacnu opat obcasne razie. Co sa tyka miet-kauf model, neviem ci treba TP, predpokladam ze ano, ale urcite to bude v podmienkach od druzstva.
@all mimochodom, ked sa niekto rozhodne prihlasit si auto do na rakuske spz az neskor, teda nie hned ked sa nastahuje, tak finanzamt si zisti kedy ste sa nastahovali, a posle pekne faturku na cestnu dan presne od dna kedy ste sa nastahovali, ja som nahlasil az v maji, ale kedze byvam od decembra, tak mi poslali fakturu na 160 eur, takze neskorsi prihlasovaci rezervujte si dalsich priblizne 25 eur na mesiac odo dna kedy ste sa nastahovali, ked sa rozhodnete ze si auto predsa prihlasite, to iste plati aj pri nacapani policajtami, ze dan bude treba spatne doplatit, romantika :) na tom finanzamte mi nauctovali este o dva mesiace viac (az do juna), tak sa idem hadat, lebo od maja platim rakusku poistku, to mi pride ako keby som ja niekomu vystavil fakturu na 1000 eur a pozadoval od neho, aby mi dokazal ze odo mna nic nekupoval, a ked nepreukaze, tak nech plati, ale tusim to takto funguje v rakusku s uradmi, ze musime dokazovat nevinu a nie oni nasu vinu ...
Článok sa načítava...
@ljboy obavam sa ze aj na Slovensku je dokazne bremeno na danovom subjekte ... ale suhlasim Finanzamt ma velky bordel.
Profilova fotka
Ma niekto skusenost s tym, ze pouziva auto napisane na niekoho na SK a ma ho oficialne len pozicane? Poznam takych vo Viedni, ale je pravda, ze tam si na nich tak neposvecuju ako tu. Mal uz niekto kvoli tomu nejake opletacky? Ja viem, ze podla rakuskych zakonov je postatny uzivatel auta a nie majitel, ale ako je to v praxi s donutenim auto prehlasit?
Profilova fotka
@mom3 na pozicanom mozes jazdit len mesiac-dva, nie? je tam nejake take pravidlo... uz nepamatam riadne ake.
@mom3 opat dokazne bremeno je na tebe ... to znamena ak ta zastavia musis dokazat ze ho mas docasne pozicane a ty v skutocnosti chodis busom/vlakom. Ale co robili tiez v minulosti, chodili po dedine a opisovali znacky aut pred domami, to znamena ak zmensia svoj bordel a ta zastavia a si spoja 2 a 2 tak maju dokaz ze auto ktore soferujes, pravidelne parkuje pred domom kde mas TP. Co niektori urobili, je ze za auto ktore maju na niekoho ineho zaplatili registracnu dan a platia cestnu, tym padom aspon Finanzamt ich nenahana ... ale zase musia to vydokladovat ked ich niekto zastavi ....a v tomto pripade je uz lepsie prehlasit na AT znacky, lebo to vyjde skoro tak isto (SK znacky + dane, alebo AT znacky)
@susi206 ..prosím ta...prezraď mi jedno...koho budeš voliť ty?
Profilova fotka
@martinx123 Kolko by asi rocne vychadzali vydavky na VW Touran, 1.9 TDi, rocnik 2009, 7-miestne, spojene s poistkou a danou (neviem, co vsetko sa presne plati)? Alebo niekto iny...?
Ahojte, chcem sa spytat ci uz niekto z vas riesil nasledovny problem: Som clen druzstva, obyvam byt v Rakusku, v Kittsee. Moja partnerka v byte nie je zaregistrovana ale ideme sa brat a preto chcem aby si vybavila aj ona trvaly pobyt. Problem je v tom, ze nesplna podmienky druzstva, uz ma vo vlastnictve inu nehnutelnost, daleko od BA. Pri prihlasovani manzelky chce vyslovene urad, aby podpisala aj ona vsetky dokumenty ako ja (o vyske platu a o vlastnictve inej nehnutelnosti)? Clen druzstva som ja, byt som si bral este v case ked som partnerku nepoznal... Ja som zaplatil zaciatocne splatky, plus ho pravidelne aj platim. Nechcem sa bytu vzdat a hladam cestu ako partnerku oficialne zaregistrovat. Ona nemusi byt clenkou druzstva, staci ked bude mat oficialny pobyt. Jej nehnutelnost predavat s osobnych dovodov nemozme. Dakujem
inak, co sa tyka toho ze prepisete auto na inu osobu a vy ho uzivate... toto uz policajti poznaju. Ak vas zastavia a vy sa zacnete vyhovarat, ze auto neni vase a mate ho len pozicane na chvilu, vytiahnu na vas fotodokumenciu vasho vozidla v roznych casoch ako parkovalo v Kittsee. Z toho sa vykrutit neda... Takze to co pisal Martinx123 plati.
@mom3 poistku pozri tu: https://durchblicker.at a sucastou poistky je aj cestna dan (vykon v kW- 24)*0,55 za mesiac (ak mas vykon 77 kW, tak cca 350 eur na rok). Predpokladam auto ma menej ako 3,5 tony ? o cestnej dani (ako sucast poistky) tu: https://www.bmf.gv.at/Steuern/Brgerin... + ak je auto starsie ako 5 rokov, kazdy rok STK ("Pickerl") cca 40-70 eur, zalezi od servisu. + registracna dan pri registracii (NoVA) cca 6-8% z hodnoty auta, zalezi od spotreby a emisii https://www.bmf.gv.at/Steuern/Brgerin... + samotna registracia stoji asi 180 eur + zapis do rakuskej databazy (Genehmigungsdatenbank) cca 150 myslim. Vcelku dobre jeden z moznych postupov popisala kvetinka severu tu: http://vaxjoexperiment.blogspot.co.at... Ale da sa napriklad krok 1) obist s tym ze priamo clovek kontaktuje generalneho importera na zapis a separe si spravi technicku kontrolu na registraciu. Teda vsetko plati ak sa chces vydat cestou registracie.
@tigerman no, mozno to vyznie cudne ale nikoho. ked som byvala v inom meste, netrebalo nam tam ziadne volicske preukazy a isla som volit s meldezettlom. tu ho potrebujem vraj, no nemam ho. aj keby som mala...asi volit nepojdem, pretoze sa hovno tomu rozumiem a neurobim viac zla ako je. nebudem volit za kazdu cenu. v tejto dedinke som dost kratko na to aby som rozhodovala. nech si rozhodnu miestni.
@mom3 ja budem kupovat auto na firmu a zatial mam "pozicane auto" , ale riadne som zaplatila Novu aj rocnu poistku.
...pritom vsetkom mame vlastne obrovske stastie,ze rakusania nevedia po slovensky 8-( lebo keby si tu precitali niektore nase hovadiny asi by sa rehotali do konca zivota. 8-)
.....a tebe susi206 davam cestne slovo,neboj sa nasa rodina ta bude volit,dokonca som ukecal aj dvoch susedov :-( len uz sem, je to predca len forum o byvani politiku netahaj. :-o
...chcem len upozornit vsetkych,co maju zahradky,ze som mal doma mys. Z coho som bol poriadne sokovany :-N nepomohlo ani to ,ze mame psa,ten predviedol svoje lovecke schopnosti tak,ze zaliezol pod postel a tam s triasol od strachu viac ako ja. :-( Bola to zrejme taka polna myska /vraj sa chcu na zimu niekde zasit/ ked som si zadovazil klepce, pasce a vrece otravy za asi 70euri tak mi svina zdrhla cez otvorenu terasu !!! Skoda,mal som s nou velke sadisticke plany :-) ani mysi sa uz neda verit.
tu je ta bestia !!!
@foxo my mame tieto tri doma, ale to su z ikey, plysove, ale tak mozno si zabehli ku tebe pozriet :)
@ljboy .....neviem,neviem ,ale ta stredna s mi zda akasi povedoma,bodaj ju porantalo !!! :-)
Profilova fotka
@foxo mys? a nie je to nahodou hryzec?

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?