Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
mistr307
Registroval sa 4. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 46 príspevkov. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
fotoportrét
fotoportrét
mistr307
Registroval sa 4. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 46 príspevkov. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
 Ahojte vsetci z 2. fazi SFS. Nove info o stavbe. V RH uz zacali pokladat podlahy a v Stiege 5 dorabaju obklady. Vonku pred prvou skupinou RH pripravuju podlozie pre parkovisko.
11. sep 2012 o 09:08  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
Registroval sa 14. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 ...umyt auto samponom,odhodit stare pneu ci zbavit sa akumulatora je samozrejme treba urobit s citom k prirode,najlepsie niekde pri potoku emoticon nebudeme si predca spinit parkoviska,no nie ??? emoticon
11. sep 2012 o 09:55  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
szrg
Registroval sa 8. septembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 41 príspevkov. Kittsee, Rakúsko.
fotoportrét
fotoportrét
szrg
Registroval sa 8. septembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 41 príspevkov. Kittsee, Rakúsko.
 @susi206 Myslim ze by som bol viac ekologicky ako autoumyvarka na pumpe. Umyt auto vodou je to iste ako ho nechat v dazdi na ulici. Na aute je ta ista spina co je na ceste. Keby som pouzil sampon, tak urcite eco-friendly, napr. tento: http://bit.ly/Ob4c7w a kedze pri tom nespotrebujem ziadnu elektrinu, este nieco tomu prostrediu aj usetrim.
11. sep 2012 o 10:00  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
Registrovala sa 28. decembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 296 príspevkov. Má 2 priateľov. Bratislava, Slovensko.
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
Registrovala sa 28. decembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 296 príspevkov. Má 2 priateľov. Bratislava, Slovensko.
 @szrg su firmy ktoré takto umývajú auta. Prídu kam chceš, a nie je po nich ani stopy ked odídu. Ale sprchovať si auto aj ked iba vodou je trošku hlúpe. Si predstav ze každý tak začne pred barakom
11. sep 2012 o 11:06  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
szrg
fotoportrét
fotoportrét
szrg
 @susi206 Predstava je celkom prijemna: http://bit.ly/QBJzpe
11. sep 2012 o 11:43  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
 @szrg emoticon pjekne, ale aj tak si myslim ze aj ked mas dobry umysel s umyvanim auta (eko sa ceni emoticon ), mozes mat podla mna opletacky s tym, raz by ta mozno nejaky neznaly sniclak uvidel, bonzol EBSG/OSG a uz by ta upomienkovali. Kamosovi vytiekol olej na jeho parkovacie miesto, a prisiel mu Liebesbrief nech to odstrani...
11. sep 2012 o 11:54  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1193 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @all Hello, pred nedavnom ma oslovila starostka, ci sa nechcem pridat do jej teamu pre nadchadzajuce volby a pomahat jej s riesenim zalezitosti zo Slovakmi v Kittsee. Oslovila ma z dovodu nasej peticie ktoru sme vytvorili este zaciatkom roka za ucelom stavby nasej pristupovej cesty. Tuto ponuku som odmietol, kedze nemam kvoli rodine a praci cas sa zaoberat takymito aktivitami, ale prislubil som jej, ze ked bude mat novinky ktore chce sharovat zo Slovakmi, tak ze jej mozem pomoct a postnut to aspon na nasom fore. Minuly tyzden mi poslali ich program pre nadchadzajuce volby aj s kandidatkou. Pridal som to do albumu, mozte si to pozriet, je to v nemcine, slovensky preklad ja riesit nebudem, ale poviem jej, ze ked vas chce oslovit, mala by to urobit dvojjazycne, kedze nie vsetci ovladaju nemcinu. Neberte to z mojej strany ako nejaku reklamu, ci kampan, len som jej nieco prislubil, tak to aj splnim. Dik a prijemne citanie.
11. sep 2012 o 12:28  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
 Budem musiet zvysit svoje poziadavky kedze je taky zaujem o slovakov. K povodnemu gulasu pridavam vianocku, staci zavesenu na dverach ako pred par rokmi emoticon
11. sep 2012 o 12:57  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 presne tak, ja budem volit toho, kto ma nakrmi co najlepsie, nebudem celu sobotu jest a potom pojdem na messe emoticon ked vlado bol pri moci, tak na toho sa nikto nechytal, gulasik jak ma byt, zjedol si kolko si chcel, robo potom trocha klesol v tomto, uz to nebolo jak za vladiho, no necham sa prekvapit rakusanmi, ze ci su tak bohati ako sa hovori, ci neodidem len so suchym rozkom namocenym vo vode emoticon

http://www.youtube.com/watch?v=g2-7KFwHpdM ci nakoniec nebudem volit predsa len tu sucasnu starostku, ked nam taketo veterne turbiny postavila emoticon
11. sep 2012 o 13:16  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
 Ahojte susedia. Mate niekto skusenost s montazou digestora na SFS bytoch? Zaujima ma taky ten kominovo vyzerajuci typ, nie ten podskrinkovy. Pozerala som fotky a zda sa, ze kabel ide od hornej zasuvky rovno dole. Dufam, ze sa na to da spolahnut emoticon Dik vopred emoticon

@mareko4 Dik za link, ako fanusika tych vrtuliek potesilo emoticon
11. sep 2012 o 21:54  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @mareko4 ...a druhy diel bude ako je starostka v gumakoch na nasej nedokoncenej ceste a tara nieco o ekologickych cestach,teda bez asfaltu iba prach a spina,no sme zeleni a ani o tom nevieme.! emoticon
12. sep 2012 o 10:06  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 ...a ked ze sa aj tu zvolebnieva emoticon zacina panske huncustcvo aj na rakusky sposob emoticon je to vsade rovnake - tahaju sa medove motuziky pod nase nosteky. emoticon
12. sep 2012 o 10:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @slummdog .....fantasticka veta "pomahat jej s riesenim zalezitosti zo Slovakmi v Kittsee " emoticon Dufam,ze to nebude zas nejake konecne riesenie,bbbrrrrr!!!! emoticon
12. sep 2012 o 10:29  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @foxo Noooo, to su moje slova co citujes. Nic zle s vami neplanujem, tak nemaj starosti ;) "Slovensku kartu" sa bude snazit vyuzit asi kazdy kandidat, tak sa mame aspon na co tesit (gulase, zabavy, koncerty, meetingy, mozno aj 5 EUR za kazdy hlas) :D
12. sep 2012 o 11:12  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @foxo Inac k tym cestam, stale v tom nemam uplne jasno kto tam mal aku zodpovednost. Pokial mam spravne info, tak Kittsee malo vypracovat nejaky plan alebo schvalenie na budovanie tych ciest, s cim sa asi moc neponahlali, ale samotnu cestu ako aj jej financovanie ma na starosti druzstvo a to sa s tym asi tiez moc neponahlalo, inac by to uz asi bolo. Za vsetko podla mna hovori terajsi stav, OSG na svojej casti kde uz ma dokoncene stavby cesty ma, my stale nie, neviem ci je to len nahoda, alebo to odzrkadluje tak trochu uroven jednotlivych druzstiev a aky v tom maju poriadok....
12. sep 2012 o 11:20  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @slummdog ...takze v sobotu na hody ideme bez euri,len dobre vyhladoveni a poriadne smadni. emoticon Obavam sa taky prideme aj spat domov!?! emoticon Ale ked budu davat 5 euri za hlas,tak ja a moj pes ideme volit dva krat.!
12. sep 2012 o 11:59  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @slummdog ...cesty,cesty.....najhorsie je ,ze uplne jasno v tom nemaju ani ti,co to financuju a ani ti,co to stavaju emoticon takze mozes celkom pokojne spavat. emoticon
12. sep 2012 o 12:09  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 ma niekto info o fachmarktcentre? malo sa to stavat v auguste vedla penny, zatial hlucho, ticho pred bojom. a dostavane to malo byt niekedy v aprili/maji... asi sa ani toho nedozijeme ako tych ciest...
12. sep 2012 o 12:23  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
Registroval sa 18. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 127 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
 Inak tu mate zapisky z obecneho zastupitelstva: http://www.oevp-kittsee.at/gemeinderatssitzungen/

Stala ma fascinuje ze na stranke Kittsee to nie je, ale iba jedna strana to zacala dat pred volbami na svoju stranku.

A mimochodom, doporucujem tych co riesia cestu pri SFS, dojst na najblizsie zasadanie a sa tam priamo poslancov spytat co s tym, a koho je to zodpovednost.

A este jedna vec, na obecnom je vyveseny letak, ze kosenie (el.,motorove) cez sviatky a nedele je zakazane (myslim ze okolo 300 eur pokuta). Nariadenie uz par rokov platne, este z cias byv. starostu.
12. sep 2012 o 14:23  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
 @martinx123 tak to plati len pre rakusakov, ak citas odkazy hore tak isto vies, ze do slovakov teraz nikto rypat nebude, nikto si nechce ich hlasy rozhadzat
po volbach to ale bude ina pesnicka
12. sep 2012 o 23:06  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
popismenku
Registroval sa 23. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 56 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
popismenku
Registroval sa 23. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 56 príspevkov.
 pekný deň ... nechcem vás obťažovať zase autami ... viem že sa to tu bralo z každej strany ... ale ... chcem vás poprosiť ak má niekto podobnú situáciu ako ja aby mi napísal ako to riešil .... takže: auto je na slovenský lízing ... zaplatil som NOVA ale nechal si SK značky, keďže lízingovka nesúhlasí s prepisom ... na finančnom v Brucku mi povedali, že je to OK a nič iné ako NOVA platiť nemáme ... teraz nám ale došlo upozornenie z finančného že sme nezaplatili cestnú daň ... ak ste to riešili ... tak mi pls. napíšte ... ako ... vďaka
13. sep 2012 o 11:13  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
fermachin
Registroval sa 6. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 9 príspevkov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
fermachin
Registroval sa 6. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 9 príspevkov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @popismenku Prosim ak budes vediet co a ako ohladne tejto problematiky napis mi na mail feri.masar@gmail.com som z toho strateny emoticon emoticon odmena v tekutom stave
13. sep 2012 o 20:35  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
szrg
fotoportrét
fotoportrét
szrg
 @fermachin @popismenku Alebo radsej sem na forum nech sa to nestrati.
14. sep 2012 o 09:32  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @popismenku napis Solvitu, sme tu viaceri ktorych tu uz riesa a pravdepodobne aj vratia NOVA dan...
14. sep 2012 o 10:34  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
 @cucuriedka predpoklam ze Nova este nikomu nevratili, takze este sa len uvidi, ale je to v rieseniu cez Solvit. A taktiez auto na leasing je iny pripad ako firemne, podla mojho nazoru, za auto na leasing alebo ti leasingovka dovoli mat AT znacky (niektore umoznuju), alebo musis platit KfzSteuer separe, najma ak si uz Nova zaplatil.
14. sep 2012 o 10:55  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
 este nieco o autach na leasing: http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/cars/car-rental-abroad/index_en.htm
14. sep 2012 o 10:58  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @martinx123 nadej umiera posledna, ten pan zo Solvitu hovoril ze sa tym uz zaoberaju, a vraj ani na NoVU nemaju narok... ale to je vyjadrenie slovenskej strany solvitu, uvidime co povedia ti z AT strany emoticon
14. sep 2012 o 11:32  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 a ked uz bude registracna dan aj na svk, tak ju budeme platit v oboch statoch? emoticon
14. sep 2012 o 13:11  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
fishie
Registrovala sa 20. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 37 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
fishie
Registrovala sa 20. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 37 príspevkov.
 http://www.heute.at/news/wirtschaft/art23662,785906
...myslim, ze sa tychto razii tak lahko nevzdaju... nikto v AT nebyva nedobrovolne, cize bud sa treba prisposobit pravidlam, alebo ist zit naspat na SVK emoticon
14. sep 2012 o 15:59  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 tak kradeze na stavbe pokracuju, zmizli 2 plechove kontajnery na stavbe, proste prislo auto, nalozili a hotovo. dalej jedny dvere na RHcku, proste len prepilili panty zvonka a dvere isli lahko vybrat, kedze tie kovove zapadky su presne oproti pantom. pytal som sa tych ludi co davaju podlahu, hovoria, ze tie dvere su bezpecne len na 5%. dalej jeden RH mal vyrazenu klucku, tiez to ide lahko urobit mi hovorili. plus sokle na plavajucu podlahu uz nebudu upinat tymi srobami, ale pripinacikmi na zosivacke co su, len su vodorovne, hrubka ako klasiclka pripinacka. ale ze kradne sa tam jak na trhu, kazdy 3ti den.
14. sep 2012 o 21:56  •  už býva v byte  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.