Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@szrg :-S :-S :-S :-S :-S že ti to vobec napadlo. :-. :-. :-. ale umyvarka na pumpe je celkom dobra, umyva lepsie ako niektore v BA a cenovy rozdiel minimalny.
Profilova fotka
@szrg podla toho ako su rakusaci zeleni tak asi skor nie jedine ze by ste nasimulovali dazd, akoze to azkazane nie je
Profilova fotka
Ahojte vsetci z 2. fazi SFS. Nove info o stavbe. V RH uz zacali pokladat podlahy a v Stiege 5 dorabaju obklady. Vonku pred prvou skupinou RH pripravuju podlozie pre parkovisko.
...umyt auto samponom,odhodit stare pneu ci zbavit sa akumulatora je samozrejme treba urobit s citom k prirode,najlepsie niekde pri potoku :-p nebudeme si predca spinit parkoviska,no nie ??? :-o
@susi206 Myslim ze by som bol viac ekologicky ako autoumyvarka na pumpe. Umyt auto vodou je to iste ako ho nechat v dazdi na ulici. Na aute je ta ista spina co je na ceste. Keby som pouzil sampon, tak urcite eco-friendly, napr. tento: http://bit.ly/Ob4c7w a kedze pri tom nespotrebujem ziadnu elektrinu, este nieco tomu prostrediu aj usetrim.
@szrg su firmy ktoré takto umývajú auta. Prídu kam chceš, a nie je po nich ani stopy ked odídu. Ale sprchovať si auto aj ked iba vodou je trošku hlúpe. Si predstav ze každý tak začne pred barakom
@susi206 Predstava je celkom prijemna: http://bit.ly/QBJzpe
Profilova fotka
@szrg :-D pjekne, ale aj tak si myslim ze aj ked mas dobry umysel s umyvanim auta (eko sa ceni ;-) ), mozes mat podla mna opletacky s tym, raz by ta mozno nejaky neznaly sniclak uvidel, bonzol EBSG/OSG a uz by ta upomienkovali. Kamosovi vytiekol olej na jeho parkovacie miesto, a prisiel mu Liebesbrief nech to odstrani...
@all Hello, pred nedavnom ma oslovila starostka, ci sa nechcem pridat do jej teamu pre nadchadzajuce volby a pomahat jej s riesenim zalezitosti zo Slovakmi v Kittsee. Oslovila ma z dovodu nasej peticie ktoru sme vytvorili este zaciatkom roka za ucelom stavby nasej pristupovej cesty. Tuto ponuku som odmietol, kedze nemam kvoli rodine a praci cas sa zaoberat takymito aktivitami, ale prislubil som jej, ze ked bude mat novinky ktore chce sharovat zo Slovakmi, tak ze jej mozem pomoct a postnut to aspon na nasom fore. Minuly tyzden mi poslali ich program pre nadchadzajuce volby aj s kandidatkou. Pridal som to do albumu, mozte si to pozriet, je to v nemcine, slovensky preklad ja riesit nebudem, ale poviem jej, ze ked vas chce oslovit, mala by to urobit dvojjazycne, kedze nie vsetci ovladaju nemcinu. Neberte to z mojej strany ako nejaku reklamu, ci kampan, len som jej nieco prislubil, tak to aj splnim. Dik a prijemne citanie.
Budem musiet zvysit svoje poziadavky kedze je taky zaujem o slovakov. K povodnemu gulasu pridavam vianocku, staci zavesenu na dverach ako pred par rokmi ;-)
presne tak, ja budem volit toho, kto ma nakrmi co najlepsie, nebudem celu sobotu jest a potom pojdem na messe :-p ked vlado bol pri moci, tak na toho sa nikto nechytal, gulasik jak ma byt, zjedol si kolko si chcel, robo potom trocha klesol v tomto, uz to nebolo jak za vladiho, no necham sa prekvapit rakusanmi, ze ci su tak bohati ako sa hovori, ci neodidem len so suchym rozkom namocenym vo vode 8-) http://www.youtube.com/watch?v=g2-7KF... ci nakoniec nebudem volit predsa len tu sucasnu starostku, ked nam taketo veterne turbiny postavila :-o
Ahojte susedia. Mate niekto skusenost s montazou digestora na SFS bytoch? Zaujima ma taky ten kominovo vyzerajuci typ, nie ten podskrinkovy. Pozerala som fotky a zda sa, ze kabel ide od hornej zasuvky rovno dole. Dufam, ze sa na to da spolahnut :) Dik vopred 8-) @mareko4 Dik za link, ako fanusika tych vrtuliek potesilo :)
Článok sa načítava...
@mareko4 ...a druhy diel bude ako je starostka v gumakoch na nasej nedokoncenej ceste a tara nieco o ekologickych cestach,teda bez asfaltu iba prach a spina,no sme zeleni a ani o tom nevieme.! :-o
...a ked ze sa aj tu zvolebnieva 8-( zacina panske huncustcvo aj na rakusky sposob :-) je to vsade rovnake - tahaju sa medove motuziky pod nase nosteky. :-o
@slummdog .....fantasticka veta "pomahat jej s riesenim zalezitosti zo Slovakmi v Kittsee " ]-( Dufam,ze to nebude zas nejake konecne riesenie,bbbrrrrr!!!! ;-)
@foxo Noooo, to su moje slova co citujes. Nic zle s vami neplanujem, tak nemaj starosti ;) "Slovensku kartu" sa bude snazit vyuzit asi kazdy kandidat, tak sa mame aspon na co tesit (gulase, zabavy, koncerty, meetingy, mozno aj 5 EUR za kazdy hlas) :D
@foxo Inac k tym cestam, stale v tom nemam uplne jasno kto tam mal aku zodpovednost. Pokial mam spravne info, tak Kittsee malo vypracovat nejaky plan alebo schvalenie na budovanie tych ciest, s cim sa asi moc neponahlali, ale samotnu cestu ako aj jej financovanie ma na starosti druzstvo a to sa s tym asi tiez moc neponahlalo, inac by to uz asi bolo. Za vsetko podla mna hovori terajsi stav, OSG na svojej casti kde uz ma dokoncene stavby cesty ma, my stale nie, neviem ci je to len nahoda, alebo to odzrkadluje tak trochu uroven jednotlivych druzstiev a aky v tom maju poriadok....
@slummdog ...takze v sobotu na hody ideme bez euri,len dobre vyhladoveni a poriadne smadni. :-) Obavam sa taky prideme aj spat domov!?! |-| Ale ked budu davat 5 euri za hlas,tak ja a moj pes ideme volit dva krat.!
@slummdog ...cesty,cesty.....najhorsie je ,ze uplne jasno v tom nemaju ani ti,co to financuju a ani ti,co to stavaju :-) takze mozes celkom pokojne spavat. ;-)
ma niekto info o fachmarktcentre? malo sa to stavat v auguste vedla penny, zatial hlucho, ticho pred bojom. a dostavane to malo byt niekedy v aprili/maji... asi sa ani toho nedozijeme ako tych ciest...
Inak tu mate zapisky z obecneho zastupitelstva: http://www.oevp-kittsee.at/gemeindera... Stala ma fascinuje ze na stranke Kittsee to nie je, ale iba jedna strana to zacala dat pred volbami na svoju stranku. A mimochodom, doporucujem tych co riesia cestu pri SFS, dojst na najblizsie zasadanie a sa tam priamo poslancov spytat co s tym, a koho je to zodpovednost. A este jedna vec, na obecnom je vyveseny letak, ze kosenie (el.,motorove) cez sviatky a nedele je zakazane (myslim ze okolo 300 eur pokuta). Nariadenie uz par rokov platne, este z cias byv. starostu.
Profilova fotka
@martinx123 tak to plati len pre rakusakov, ak citas odkazy hore tak isto vies, ze do slovakov teraz nikto rypat nebude, nikto si nechce ich hlasy rozhadzat po volbach to ale bude ina pesnicka
pekný deň ... nechcem vás obťažovať zase autami ... viem že sa to tu bralo z každej strany ... ale ... chcem vás poprosiť ak má niekto podobnú situáciu ako ja aby mi napísal ako to riešil .... takže: auto je na slovenský lízing ... zaplatil som NOVA ale nechal si SK značky, keďže lízingovka nesúhlasí s prepisom ... na finančnom v Brucku mi povedali, že je to OK a nič iné ako NOVA platiť nemáme ... teraz nám ale došlo upozornenie z finančného že sme nezaplatili cestnú daň ... ak ste to riešili ... tak mi pls. napíšte ... ako ... vďaka
@popismenku Prosim ak budes vediet co a ako ohladne tejto problematiky napis mi na mail feri.masar@gmail.com som z toho strateny :) ;-) odmena v tekutom stave
@fermachin @popismenku Alebo radsej sem na forum nech sa to nestrati.
Profilova fotka
@popismenku napis Solvitu, sme tu viaceri ktorych tu uz riesa a pravdepodobne aj vratia NOVA dan...
@cucuriedka predpoklam ze Nova este nikomu nevratili, takze este sa len uvidi, ale je to v rieseniu cez Solvit. A taktiez auto na leasing je iny pripad ako firemne, podla mojho nazoru, za auto na leasing alebo ti leasingovka dovoli mat AT znacky (niektore umoznuju), alebo musis platit KfzSteuer separe, najma ak si uz Nova zaplatil.
este nieco o autach na leasing: http://europa.eu/youreurope/citizens/...
Profilova fotka
@martinx123 nadej umiera posledna, ten pan zo Solvitu hovoril ze sa tym uz zaoberaju, a vraj ani na NoVU nemaju narok... ale to je vyjadrenie slovenskej strany solvitu, uvidime co povedia ti z AT strany ;-)
Profilova fotka
a ked uz bude registracna dan aj na svk, tak ju budeme platit v oboch statoch? =-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?