Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@cyan mas nejake blizsie info ohladom tej cesty? ze kedy ma byt hotova? @bublifukk to odkial mas ze ta cesta ma byt az v marci?
@pinpo My sme tam boli vcera, dalo sa ist aj dovnutra. S tym stropom apson u nas nic neurobili. Este neboli na dome ani interierove dvere. Este si potom pozri v pivnici, neviem ako to tak mozu nechat, ale steny nie su rovnomerne namalovane. Po obvodoch je to natrete takou belsou farbou, v trede je zas tmavsia, proste akoby zacali natierat, ale urobili len okraje stien a zbytok uz nemalovali. Trochu sme skepticki co sa tyka toho odovzdavania, dufam, ze ten reklamacny harok bude dost velky...
@ljboy rozpraval som sa s kvetinkouseveru.treba sa opytat Branda,ten by to mal vediet
@kvetinkaseveru mas nejake detailnejsie info kedy ma byt hotova cesta? dik.
Ahojte Chvilku som tu nepisal, napriek tomu som poctivo sledoval. Skusal niekto premiestnit privod na pracku v stiege s kupelne do AR? Ja by som to rad urobil, kedze v kupelni mi uz asi nevyjde miesto.. viete mi prosim poradit ci je to OK. Ja som z S2 Stg 6 takze dufam ze este chvilku casu na to mam. vopred dik za pripadne odpovede
@ljboy ahoj,podla mna zatial ani oni nevedia kedy sa im to podari dokoncit.ked budem vediet nieco nove z uradu a stavebnych konani,dam vediet. @all tak mi uz oddnes byvame,teda aj napriek nefungujucemu vytahu sa nam to podarilo prestahovat.doterajsie pozorovanie,ta rekuperacia dost huci aj ked je satnik zavrety. Dobru noc.
@kvetinkaseveru a huci to permanentne alebo sa to vypina zapina?
milí susedia, pomaly sa sťahujeme a prenášame veci, niektorí vidím už bývajú nadobro :-) , my ešte len postupne.. kuchyňa je ale na 95% hotová a vytešujeme sa z nej :-) kúpeľňa podobne, nejaké foto pridávam do albumu. v kittsee je krásne, cesta žiaľ nie je hotová a príchod nie je nič moc.. ale i to snáď bude. Zatiaľ nám smútok urobili špaky od cigariet, ktorých sme dosť včera našli pred vchodom do domu..:-(( držíme palce všetkým na stredu a tešíme sa na Vás!
@slavkalala treba tam supnut nejaky kos s popolnikom, hadam to pochopia na co to sluzi, neviem ale kto to bude potom vynasat do kontainerov :) PS: super kuchyna
@slavkalala my sme nasli v predu v zahradke v kamienkoch vyhodene nieco ako spaky, prach, kusky papiera....neviem ci to tam bolo aj pred tym, ale dufam, ze robotnici budu brat ohlad na to, ze tam uz byvame...
@todo328 Ahoj, my sme pracku presunuli, sme Stiege 5. Stacilo poslat planik ako si zmenu predstavujeme, plus napisat do Sonderwunschlormular (Versetzung der elektrischen Steckdose und des Wasserzuflusses /Wasserablasses für die Wasch-maschine im technischen Raum AR/TR.) a nasledne poslat separe kazdemu list (mozno staci len mail, ale to neviem presne). My sme robili viacero zmien (dalsie este planujeme) a vsetko info sme poslali Geppertke, plus Baumeisterovi a jednotlivo zodpovednym firmam.
@todo328 a este jednu poznamku... my mame toaletu hned vedla technickej miestnosti. Takze u nas nebude problem s vodou... Neviem aku mas dispoziciu bytu ty... si checkni v druzstve ak mas inu dispoziciu, ci to je mozne, prip. nie viac nakladne.... U nas sa zatial tvaria ze bude zadarmo ta zmena a to nam uz napr. elektrikar poslal zapracovane nase zmeny....
Článok sa načítava...
@ontaria ahoj susedka :)
@bublifukk Vitaj:-) ty si ktore Stiege/byt?
@ljboy huci to nonstop, som zvedava, ze ci si na to zvykneme alebo je to len tym, ze este nemame dost nabytku v byte a vsetko sa ozyva... :-)
@kvetinkaseveru ako ono ma to trosku hneva kedze sa z terajsieho bytu stahujem preto lebo ten byt mal vlastny plynovy kotol ktory vkuse hucal a nedalo sa spat, tak sme na noc vypinali kurenie, a neda sa to nastavit na nizsi vykon alebo nieco take?
@all ak by ste mali zaujem o uradneho prekladatela v rakusku ... tu je ich zoznam ... http://www.gerichtsdolmetscher.at/ind... Je tam aj jedna pani v HAINBURGU, som s nou volal hovori aj po slovensky. A za uradny preklad rodneho listu chce 36 EUR.
ak by ste mali zaujem o uradneho prekladatela na SVK... tak http://nemcina-preklady.sk/nemecky-ja... kontakt je na Vysehradskej - Bratislava, cena za normostranu je stanovena MS SR...
@ontaria a na kolko je stanovana?
@ljboy je to napisane na web stranke, tzn. Cena úradne overených (súdnych) prekladov je stanovená Vyhl. Ministerstva spravodlivosti SR č. 491/2004 Z. z. Úradne overený preklad (súdny preklad) z/do NJ 19,92 € / normostrana* * normostranou sa rozumie formát A4 (30 riadkov po 60 znakov vrátane medzier). Pri odovzdaní prekladu dostane zákazník vyúčtovanie, resp. faktúru, v ktorej je uvedený objem prekladu v normostranách, cena za normostranu a výsledná cena za celý preklad. Normostrana sa počíta z hotového prekladu, nie z originálu. Text v nemeckom jazyku je zvyčajne dlhší ako v slovenčine. Podľa Vyhl. 491/2004 Z. z. v platnom znení sa každá posledná neúplná strana a každá jedna samostatná neúplná strana alebo listina v rozsahu menšom, ako je jedna strana, považujú za jednu celú stranu.
@ljboy da sa to dat na nizsi vykon (ma to stupne 1-3, normal je 2, takze da sa to dat na 1), ale zmenu zvuku sme nespozorovali. ved uvidis, ze ci ti to bude vadit. nerada, by som predcasne robila poplach :-)
@kvetinkaseveru ako ono mozno ze je lepsie ked to huci vkuse ako keby to tak ako kotol stale vypinalo a zapinalo, lebo pri tom kotli sme sa stale budili ked prave zacal hucat
@ontaria za tebou 6/9.ty si ktory byt?
@bublifukk my sme 5/5
@ontaria dakujem pekne za info.. u nas je tiez zachod vedla AR ako som pisal Stg 6/1 ten je aspon z tohoto hladiska rovnako rieseny. Takze budem sa musiet do toho pustit kedze vidim ze aj vy aj bublifuk uz mate co to poriesene a my este stale nic :-)
@todo328 @ontaria -jedna rada.ak nechcete mat skaredy elektricky ohrievac v kupelni,dajte si o nieco krajsi nad zarubnu.je to v cene.
@ljboy normostrana je vraj 20 eur tak mi účtuje slovenský
@ontaria akurat na opacnych stranach :(
ahojte (hlavne druha etapa) , chcem Vas poprosit o kontaktne udaje na elektrikara , vodara ..dakujem moc. Pozeram ze som dost zaspal, a uz sa tu riesi kopec veci, dufam ze este nebude neskoro na niektore veci. Hlavne teda sprchovy kut, aj ten ohrievac mozno.. Ja som steige 10/w6.
@all, ktori uz videli svoj byt, chcela som sa spytat, ci budete niekto riesit vymenu WC, ked som videla to nase s plosinkou, skoro som odpadla... :-o vymena je nevyhnutna, len mi je luto ho vyhodit, kedze je celkom nove a dalo by sa este pouzit na nejakej inej stavbe. Napadlo ma napisat Geppert, ze ci pre neho niekto nepride, bo zase v pivnici ho mat len preto, lebo je to standard. Myslite, ze na to treba Sonderwunsch formular?

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?