Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@ljboy rechtschutz je okolo 20e mesacne ale si kryty pravnikom akeho si vyberies a skoro vo vsetkom,rakusania to maju vychytane su poisteny skoro vsetci,oni vsetko totiz riesia cez pravnikov a sudy a na to je rechtschutz je to policajna krajina..
@ljboy dajme tomu ze spravis nehodu nezavolas policajtov len si to vybavis s tym druhym ved o nic neslo a za dva mesiace ti dojde povolanie na sud ze si sposobil nehodu za neviem kolko eur a pritom si nebol vobec vinny,ten druhy ma rechtschutz a chce sa na tebe nabalit.....bez poistky si nahraty....stalo sa mi to viem
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kommo mozes mi to detailnejsie popisat? cize si poisteny, ze kebyze ti treba pravnika tak ti bezplatne bude k dispozicii, alebo ako?
@cyan :) ach du meine gute.. cyan diky , ja viem po nemecky asi tak ze skoro vobec... vobec som si to tam nevsimol a oci mi tahalo len tych 4,90 :D takze vyhrava predsalen ten bnet a nebudem tu spekuluvac.. a tato debata o pisteni je velmi zaujmava tak pokracujte velmi rad sa necham poucit lebo to hla dalsia vec o ktorej nemam ani len paru.. diky chalani naozaj.
@ljboy ja platim 8eur a nikdo sa ma nepytal ci mam internet alebo nemam, riesili satelit a kabel , tak neviem ked chcete plate 23 eur...,my mame 6 sk programov a ziadne at ani nemecke.
Profilova fotka
@ljboy ten rechtschutz je v podstate pravna ochrana, ak som to dobre pochopil (ak sa mylim opravte ma) mali by v pripade nejakej havarie za teba riesit: ak ta niekto da na sud - po case, alebo niekto lepsie presvedcil policajtov, alebo policajti to pokaslali, poistovna nechce zaplatit skodu,... ten rechtschutz mi kedysi nukali v öamtc-ku ber to tak, ze vacsinou ich treba len postrasit nejakym znamejsim pravnikom a hned sa inak k tebe chovaju napr. poistovne pokial nemusia, tak neplatia a ked ich postrasis tak vyplatia a ospravedlnia sa ze to bola "nahodou" chyba
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
......ked citam tieto posledne prispevky az ma hrôza obchadza co vsetko nas tam caka,mam jeden napad,co keby sme tam zajtra nesli,co poviete a mame po starostiach 8-( Nech si tam ta Geppertka byva trebars sama aj zo Stroblom. :-o ........no ale zase na druhej strane tam vraj budu aj chlebicky dokonca lososove....tak neviem...viete co ? uvidime rano.....tak ahoj 8-)
@cyan podľa požiadaviek SK poisťovní musíte volať pri nehode v zahraničí policajtov, ak a nechať si podpísať aj papier, ktorý bymal byť v aute, je vo viacerých jazykoch, tak ani rakúšan nemá problém vyplniť a podpísať,že bol vinný a treba si to aj nafotiť, hovorím z vlastnej skúsenosti, vbšetko sa dá našej poisťovni a oni sa už postarajú o všetko
@dzaro no hej ale ked si prehlasime auta tak budu poistene v rakuskej poistovni, ci neprehlasujeme teda, @cyan ako je to s tou novelou, fakt nieco mozno bude? mas k tomu nejake info?
@foxo ty len pekne zajtra chod, možno vás prídeme pozrieť, musím zistiť ako sa vypína ten vzduch alebo či len s ističom natvrdo ako windows :-D
Článok sa načítava...
@ljboy ja mám firemné auto, tak zatiaľ nehrozí prehlásenie
@dzaro preco to chces vypinat? co hovoris na hucanie?
@ljboy ťažko povedať, ja som vždy zaspal unavený ako prasa :-) a nespal som v miestnosti vedľa agregátu, len sa mi zdalo, že počujem také bzučanie, ja to chcem vypnúť, nech to zbytočne nebeží, ked tam nie sme,ani netuším akú to má vlastne spotrebu a dva dni som sa tam nedostal, lebo ako naschvál sa tento týžde sťahuje naša firma, tka balím šanóny :-(
@dzaro firma sa stahuje tiez do kittsee? :) budes mat praktisch
@ljboy :-D to by bolo super, ale nie, len o km daľej do stredu mesta, už sa teším ako budem ráno krúžiť ako sup a hľadať miesto na parkovanie
@dzaro ...ked chodis taky unaveny z roboty, urob to ako ja , zober si mensiu lopatu.! 8-)
@foxo ked menšia sa už nevyrába :-p tak ako veľký človek, tešíš na zajtra?
@all co sa prihlasenia tyka, nestaci len cestony pas? Bei ausländischen Personen wird weiters benötigt: • Gültiges Reisedokument (Reisepass, Personalausweis) • Eventuell mitgebrachte Dokumente (Heiratsurkunde, Geburtsurkunde) na meldezettli sa pise: Unterkunftnehmer, die nicht die österreichische Staatsbürgerschaft besitzen (Fremde): Reisedokument (z. B. Reisepass);
@dzaro ....manzelka povedala,ze ano tesim sa. :-x
@ljboy kazda poistovna ma ine podmienky ja mam rechtschutz v Zurich-Kosmos plus unfallversicherung(urazovku) na pravnika mam priblizne do 9000 eur za pripad ked prehras sud.samozrejme ako hovori cyan nie je to len pravne krytie mas v tom vselico ine.....aj domacnost atd....
@dzaro mas pravdu ale: vo wildungsmauer do mna vpalila baba z vedlajsej cesty,jasne bola na vine,nebolo to nic moc,vymenili sme si potrebne veci a nevolal som policajtov ved naco koli malickosti.za dva mesiace mi dosla pozvanka na sud.Ta svina tvrdila ze som narazil do nej a chcel som si tym vydobit vacsie pravo na ceste,vsetko otocila....samozrejme sud prehrala a platila vsetky trovy....pravnika mi platila moja poistka.takze keby nieco volat urcite policiu...alebo fotit...
@dzaro musim doplnit ze som mal SK-znacky,bola to pre nu asi navnada..
ahoj všetci dnešní odovzdávači! už ste pojedli všetky chlebíčky s masťou a cibuľou? :-) tešíme sa na Vás!
@slavkalala zajtrajsi, ci?
@slavkalala nieco som prepasol ?? :-o :-)
.......tak sme to zase presrali,ja blbec som myslel,ze je to az zajtra ]-( 8-) A aka cibula preboha,vraj bude losos a kaviar.Tusim aj tu plati,ze nadstandart,salamu alebo sunku treba priplatit. :-(
@slavkalala normalne si mi sposobilna stresujucy a bleskovy pohlad na kalendar :) ale nastastie je mikulasa a nie 7.12 dneska :) az zajtra dostavame
@foxo cibulu, smalec a lososa mas v standarde, kaviar je sonderwunsch :)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?