Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
kommo
Registroval sa 28. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 89 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
kommo
Registroval sa 28. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 89 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @ljboy dajme tomu ze spravis nehodu nezavolas policajtov len si to vybavis s tym druhym ved o nic neslo a za dva mesiace ti dojde povolanie na sud ze si sposobil nehodu za neviem kolko eur a pritom si nebol vobec vinny,ten druhy ma rechtschutz a chce sa na tebe nabalit.....bez poistky si nahraty....stalo sa mi to viem
5. dec 2011 o 22:13  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
 @kommo
@ljboy zial bohu mozem len potvrdit, AT sa v tomto s tebou nehraju. Ja som mal vzdy DAS (komplet balik), ale na vyber mas vela poistovni. Je to samozrejme na zvazenie....s poistenim je to vzdy tak. emoticon
5. dec 2011 o 22:26  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
Registroval sa 18. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 776 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
Registroval sa 18. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 776 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @kommo mozes mi to detailnejsie popisat? cize si poisteny, ze kebyze ti treba pravnika tak ti bezplatne bude k dispozicii, alebo ako?
5. dec 2011 o 22:27  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
tajomajo
Registroval sa 23. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 47 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
tajomajo
Registroval sa 23. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 47 príspevkov.
 @cyan emoticon ach du meine gute..
cyan diky , ja viem po nemecky asi tak ze skoro vobec...
vobec som si to tam nevsimol a oci mi tahalo len tych 4,90 :D
takze vyhrava predsalen ten bnet a nebudem tu spekuluvac..

a tato debata o pisteni je velmi zaujmava tak pokracujte velmi rad sa necham poucit
lebo to hla dalsia vec o ktorej nemam ani len paru..

diky chalani naozaj.
5. dec 2011 o 22:52  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
erikapol
4
Registrovala sa 6. novembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 13 príspevkov. Má 1 priateľa.
  • Už bývam v dome
    Nicklesdorf, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
erikapol
4
Registrovala sa 6. novembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 13 príspevkov. Má 1 priateľa.
  • Už bývam v dome
    Nicklesdorf, Rakúsko
 @ljboy ja platim 8eur a nikdo sa ma nepytal ci mam internet alebo nemam, riesili satelit a kabel , tak neviem ked chcete plate 23 eur...,my mame 6 sk programov a ziadne at ani nemecke.
5. dec 2011 o 23:03  •  už býva v dome  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
 @ljboy ten rechtschutz je v podstate pravna ochrana, ak som to dobre pochopil (ak sa mylim opravte ma) mali by v pripade nejakej havarie za teba riesit: ak ta niekto da na sud - po case, alebo niekto lepsie presvedcil policajtov, alebo policajti to pokaslali, poistovna nechce zaplatit skodu,...
ten rechtschutz mi kedysi nukali v öamtc-ku
ber to tak, ze vacsinou ich treba len postrasit nejakym znamejsim pravnikom a hned sa inak k tebe chovaju
napr. poistovne pokial nemusia, tak neplatia
a ked ich postrasis tak vyplatia a ospravedlnia sa ze to bola "nahodou" chyba
6. dec 2011 o 01:37  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @pinpo asi tak, ale rechtschutz nie je len "na auta"; su tam aj dalsie prvky (podla poistovne). ako priklad https://www.das.at/Privatprodukt_Optimal_Rechtsschutz.DAS (mas tam aj ochranu ked si najomnik).
6. dec 2011 o 06:54  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
Registroval sa 14. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 ......ked citam tieto posledne prispevky az ma hrôza obchadza co vsetko nas tam caka,mam jeden napad,co keby sme tam zajtra nesli,co poviete a mame po starostiach emoticon Nech si tam ta Geppertka byva trebars sama aj zo Stroblom. emoticon ........no ale zase na druhej strane tam vraj budu aj chlebicky dokonca lososove....tak neviem...viete co ? uvidime rano.....tak ahoj emoticon
6. dec 2011 o 09:44  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
Registroval sa 5. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 306 príspevkov a 19 albumov. Má 4 priateľov. Ružinov, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
Registroval sa 5. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 306 príspevkov a 19 albumov. Má 4 priateľov. Ružinov, okres Bratislava.
 @cyan podľa požiadaviek SK poisťovní musíte volať pri nehode v zahraničí policajtov, ak a nechať si podpísať aj papier, ktorý bymal byť v aute, je vo viacerých jazykoch, tak ani rakúšan nemá problém vyplniť a podpísať,že bol vinný a treba si to aj nafotiť, hovorím z vlastnej skúsenosti, vbšetko sa dá našej poisťovni a oni sa už postarajú o všetko
6. dec 2011 o 09:53  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @dzaro no hej ale ked si prehlasime auta tak budu poistene v rakuskej poistovni, ci neprehlasujeme teda, @cyan ako je to s tou novelou, fakt nieco mozno bude? mas k tomu nejake info?
6. dec 2011 o 09:55  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
 @foxo ty len pekne zajtra chod, možno vás prídeme pozrieť, musím zistiť ako sa vypína ten vzduch alebo či len s ističom natvrdo ako windows emoticon
6. dec 2011 o 09:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
 @ljboy ja mám firemné auto, tak zatiaľ nehrozí prehlásenie
6. dec 2011 o 09:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @dzaro preco to chces vypinat? co hovoris na hucanie?
6. dec 2011 o 09:57  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
 @ljboy ťažko povedať, ja som vždy zaspal unavený ako prasa emoticon a nespal som v miestnosti vedľa agregátu, len sa mi zdalo, že počujem také bzučanie, ja to chcem vypnúť, nech to zbytočne nebeží, ked tam nie sme,ani netuším akú to má vlastne spotrebu a dva dni som sa tam nedostal, lebo ako naschvál sa tento týžde sťahuje naša firma, tka balím šanóny emoticon
6. dec 2011 o 10:01  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @dzaro firma sa stahuje tiez do kittsee? emoticon budes mat praktisch
6. dec 2011 o 10:02  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
 @ljboy emoticon to by bolo super, ale nie, len o km daľej do stredu mesta, už sa teším ako budem ráno krúžiť ako sup a hľadať miesto na parkovanie
6. dec 2011 o 10:04  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @dzaro ...ked chodis taky unaveny z roboty, urob to ako ja , zober si mensiu lopatu.! emoticon
6. dec 2011 o 10:34  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
 @foxo ked menšia sa už nevyrába emoticon tak ako veľký človek, tešíš na zajtra?
6. dec 2011 o 10:38  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
fishie
Registrovala sa 20. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 37 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
fishie
Registrovala sa 20. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 37 príspevkov.
 @all co sa prihlasenia tyka, nestaci len cestony pas?

Bei ausländischen Personen wird weiters benötigt:
• Gültiges Reisedokument (Reisepass, Personalausweis)
• Eventuell mitgebrachte Dokumente (Heiratsurkunde, Geburtsurkunde)

na meldezettli sa pise:
Unterkunftnehmer, die nicht die österreichische Staatsbürgerschaft besitzen (Fremde): Reisedokument (z. B. Reisepass);
6. dec 2011 o 10:57  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @dzaro ....manzelka povedala,ze ano tesim sa. emoticon
6. dec 2011 o 11:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kommo
fotoportrét
fotoportrét
kommo
 @ljboy kazda poistovna ma ine podmienky ja mam rechtschutz v Zurich-Kosmos plus unfallversicherung(urazovku) na pravnika mam priblizne do 9000 eur za pripad ked prehras sud.samozrejme ako hovori cyan nie je to len pravne krytie mas v tom vselico ine.....aj domacnost atd....
6. dec 2011 o 12:39  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kommo
fotoportrét
fotoportrét
kommo
 @dzaro mas pravdu ale: vo wildungsmauer do mna vpalila baba z vedlajsej cesty,jasne bola na vine,nebolo to nic moc,vymenili sme si potrebne veci a nevolal som policajtov ved naco koli malickosti.za dva mesiace mi dosla pozvanka na sud.Ta svina tvrdila ze som narazil do nej a chcel som si tym vydobit vacsie pravo na ceste,vsetko otocila....samozrejme sud prehrala a platila vsetky trovy....pravnika mi platila moja poistka.takze keby nieco volat urcite policiu...alebo fotit...
6. dec 2011 o 12:46  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kommo
fotoportrét
fotoportrét
kommo
 @dzaro musim doplnit ze som mal SK-znacky,bola to pre nu asi navnada..
6. dec 2011 o 12:48  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slavkalala
3
Registrovala sa 5. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 128 príspevkov a 1 album. Má 3 priateľov.
  • Stavajú mi byt
    Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
slavkalala
3
Registrovala sa 5. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 128 príspevkov a 1 album. Má 3 priateľov.
  • Stavajú mi byt
    Rakúsko
 ahoj všetci dnešní odovzdávači! už ste pojedli všetky chlebíčky s masťou a cibuľou? emoticon tešíme sa na Vás!
6. dec 2011 o 12:53  •  stavajú jej byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mysenka46
Registrovala sa 3. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 155 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
mysenka46
Registrovala sa 3. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 155 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Bratislava.
 @slavkalala zajtrajsi, ci?
6. dec 2011 o 12:54  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @slavkalala nieco som prepasol ?? emoticon emoticon
6. dec 2011 o 12:57  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 .......tak sme to zase presrali,ja blbec som myslel,ze je to az zajtra emoticon emoticon A aka cibula preboha,vraj bude losos a kaviar.Tusim aj tu plati,ze nadstandart,salamu alebo sunku treba priplatit. emoticon
6. dec 2011 o 13:04  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @slavkalala normalne si mi sposobilna stresujucy a bleskovy pohlad na kalendar emoticon ale nastastie je mikulasa a nie 7.12 dneska emoticon az zajtra dostavame
6. dec 2011 o 13:05  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @foxo cibulu, smalec a lososa mas v standarde, kaviar je sonderwunsch emoticon
6. dec 2011 o 13:05  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 ...a este jedna vec,tak frau Geppert nam dala menovku na meno mojej zeny a teraz vsetci v Kittsee vidia,ze som hnup a este aj pod papucou !!! mozem povedat,ze ani tym ze nam dala ine parkety ma tak nenasrala !!! emoticon emoticon emoticon
6. dec 2011 o 13:11  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.