Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
...pre dnes stacilo. Som mrtvy :-p :-)
@martino1111 počkaj ešte týždeň.. ja už neviem ani aký je deň a kde máme aké veci ani netuším.. Po 1O dňoch "dovolenky" sa začínam sa tešiť do roboty a to je podozrivé! :-))))
Profilova fotka
@martino1111 chyba ti energia, slivka no.50% ti to doda!
Nevie niekto kedy rozbehaju tie vytahy? Kompletne stahovanie bez neho je dost narocne. :-(
Sak oto ide vytahy nespustia kym sa vsetci nenastahuju keby ich zapli teraz tak uz teraz su obyte a pokazene dobre to vymysleli
@pinpo praveze slivku 52% mame a po nej sme to zabalili. :-)
@ljboy ja len chcem ponuku na 2 Tv zastrcky a nieje schopny mi ju poslat.volat mu nemozem lebo neviem dobre nemecky.nemal by si cas-zeby sme sa stretli ,dal by som ti telefon a by si mu zavolal?
@slavkalala @dzaro kto vam zapajal indukcu dosku? lebo ja uz mam toho maedla dost, najradsej by som to dal spravit niekomu inemu, dik
@bublifukk akoze mozme to tak spravit, ale ja som sa s nim pekne krasne dohodol, poslal mi mail ze pride (resp. niekoho posle) ... a nic ... ty uz mas byt alebo este len budes mat? lebo mne sa zda ze on sonderwunsche pre druzstvo robil v pohode, ale ked uz iba pre nas nieco ma robit, tak na to zvysoka ...
@all mate peciatky od EBSG na meldezettloch? lebo ja som si prave vsimol ze nemam :(
@ljboy tak to mas vcelku problem, lebo nas (aj s @martinastiege7 ) v stredu po skonceni poslala jedna neprijemna tetka na gemeindeamte naspat, najprv po peciatku a potom este raz, lebo jej chybal aj podpis. Nastastie to bolo len cez ulicu. Hovorila, ze len zastupuje kolegynu, ktora sa s meldezettelmi normalne zaobera a zjavne jej to nebolo po voli. Mozno, ked pojdes neskor a bude tam ta kolegyna, tak ti to prejde, lebo aj ten tipek z EBSG len krutil hlavou, ze co to po nom chceme, povedal mi, ze gemeindeamt to prijmal aj bez stempla.
Článok sa načítava...
@martino1111 a v Kittsee je niekto z EBSG?
@martino1111 inac mali ste rodne listy prelozene na slovensku, zobrali vam to? ak ano, daj mi prosim ta kontakt na prekladatela, dik
@ljboy netusim, pisem len to, co mi hovoril. Rodne listy prijala, aj ked boli prelozene na SK. Kontakt na prekladatela ti poslem na IP, lebo neviem, ci to mozem takto do fora.
@ljboy na zaciatku s nim nebol problem,vsetko uz je naplanovane a aj sponukou zaplatene.pred 2-3 tyzdnami som mu pisal ohladom zapojenia elektrickej truby.nereagoval.po x-tych mailoch a vyzvy od Branda odpisal-poslal tel cislo na montera.s nim sme sa stretli-mily pan-a dotiahli sme vsetko do konca.opytal sa ci nechceme tv zastrcky aj do izieb.a na tie tv zastrcky potrebujem ponuku aby som ich zaplatil.kedy by si mal cas?
Profilova fotka
@martino1111 :-D tak ste moc energie prijimali, az ste baterie prebili
Profilova fotka
vcera som zistil, ze sa mi dvere otvaraju do izby a nie do chodby - kua, to su fuseri, teraz kym to opravia sa zas vsetky terminy ohladom stahovania posunu...
Profilova fotka
@all rad by som vsetkych vyzval, aby kazdu jednu vec, ktora sa vam nezda reklamovali, kazda jedna ta rakuska opica sa na tie "chyby" pozera ze to je dobre, dokonca ten co ma na starosti tie stavby (ak vie niekto meno budem mu vdacny) presviedcal, ze sme si kupili lacne socialne byvania a ze NEMAME NAROK na to aby to bolo poriadne urobene! To je omyl! Mne nechcel ani obytu a preliacenu zarubnu riesit, ze vraj to je OK, ked som pohrozil ze nezaplatim zvysok (netykala sa tej zarubne a dvery, ale inych) tak si to zrazu zacal pisal... Podlahy okolo zarubni dvery krivo narezane s dierami kde je nejaky silikon natlaceny! Aj pol centimetra! Hroza! Schodiste je na tom este horsie!
@shorty na slovensku nechávajú vo výťahu krycie dosky kým sa všetci nenasťahujú a zomntujú ich ked je koniec,máš síce pocit že nastupuješ do drevenej bedničky, ale je to dobrý nápad proti poškodeniu, rakúšania si asi hovoria, že dve poschodia každý zvládne :-) ešte dobre,že to máme my na prízemí a cez záhradu 8-)
Profilova fotka
@all tie podlahove listy na stenach, ktore su prisrobovane - tak ten s tym copikom baumajster mi povedal, ze to je OK! Ze je to socialny lacny byt a, ze papieriky co sa cez to lepsia, alebo take tie umele krytky za par euro, ze na to nemame narok!
byva niekto z vas v RH-cku? Su aj tie tak sfusovane? Lebo tie nie su lacne soc. byvania ]-( . Nemam z toho dobry pocit. Ale mam este rok na rozmyslenie. Budem vas tu dalej sledovat, aby som vedela, na co si mam davat pozor.
@mawile Byty vôbec nie sú sfušované a ani nie sú lacné sociálne bývania.....zasmejem sa tomu, kto to povedal... :-D
@all druztevne byty a socialne byty je aj v rakusku diametralny rozdiel,to by mali aj stavbari vediet...v socialnych byvaju pristahovalci...z indie a turecka...
@ljboy ta tetaneprijemnejsia tetka na urade bola aj dnes. Ze za kolegynu schytala vela meldezetlov, ale ta sa vrati v pondelok uz z dovolenky. Peciatku aj podpis od EBSG potrebujes. Dnes na ebsg niktonie je, maju po vcerajsku dovolenku. Skus sa dohodnut ci staci si to skenerom poriesit podpis a stempel. Rhcky su rovnako sfusovane jak byty, rovnake starosti. Neviem akym ekrazitom odstranit lepidlo z dlazby, ci co to je. Na parketach pri zarubniach je nejaky sajrajt co nejde ocistit. Ale ozaj pristup akoby to stali 5korun. Este aky hajzel osraty mi nechali...ani obedovatsom uz nechcela radsej.
Profilova fotka
@mawile My budeme byvat v RH-cku a po kontrole sme spokojni, vobec to nie je sfusovane,vsetko je tam o.k.len smetiaky dali inde kde sme chceli ,ale aj to napravia:)
@strelko30 minimalne pivnice su des. Schody a stropy. Listy mohli ozaj tymi krytkami uz doriesit. V dvoch RHckach sibuz stazovali na opacne osadenu zarubnu
Profilova fotka
@slummdog No my nemame take problemy,neviem,mozno aj tym ze sme pocas dorabania chodili pozerat na majstrov:)hovorim jediny problem u nas bol,ze dali smetiaky tam kde sme nechceli a malo zastrciek do kuchyne :)a ty na akom cisle byvas?
@strelko30 mate v pivnici inak schody ako holy beton, sem tam s maltou zaondeny a stropy polepene nakrivo take kazety? My sme tiez chodili pravidelne pozerat a slubili ze strop edte s nejakou paskou polepia, co neurobili
Profilova fotka
Ano schody mame len betonove,ale nie su spinave a strop?hmm to som si dako nevsimla,musime pozret na to.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?