Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@foxo tak to je dobrá správa ... teraz len zistiť či je lacnejšie úradné overenie alebo nový výpis s cestou po "starej" krajine ... výpis 1,50 ... overenie 3,50 ... či?
Profilova fotka
@diuska24 bolo potrebne odovzdat len tie uradne preklady alebo aj slovenske originaly?
@mom3 staci len uradny preklad, nepotrebuju originaly ani vidiet :-)
@foxo chcel by som byť namyslený,ale padám od únavy na hubu, teraz som prišiel domov od rána som si užíval práce na družstevnom :-D aj by som dal nejaký report ale nemám tam naštastie net, tak sa venujem iba bytu :-) zajtra sa zastav, budú mi montovať kuchyňu, určite sa tam niekde popri budem motať...
@dzaro nehovoril si ze 9.12 ti montuju kuchynu? ja este stale cakam na konkretny termin, a myslel som ze 9.12 to ma uz ty rezervovany
@popismenku Ahojte, no my byvame vyse roka v Kittsee, tak sa vam pokusim poradit, co viem :-). K prihlasovaniu sme potrebovali sobasny list, rodne listy a prihlasovaci formular od druzstva. Snad som na nic nezabudla, kedze to uz bolo davnejsie. Zo vsetkeho sme si museli spravit kopiu, ktoru sme museli dat overit notarovi. No a este u notara sme museli povedat, ze je to overenie do zahranicia (neviem, ci je tam ina peciatka?). No a potom sme overene kopie dali uradne prelozit. No a potom sme tieto tlaciva odniesli na Gemeindamt. Tam nam o par dni dali naspat potvrdeny kazdy Meldezettel. Jaj a este som zabudla, ze trebalo doniest potvrdenie, ze sme odhlaseni z trvaleho pobytu na SK. Neviem, ci sa odvtedy nieco zmenilo alebo nie, ale snad trosku som vam pomohla.
@bensam "No a este u notara sme museli povedat, ze je to overenie do zahranicia (neviem, ci je tam ina peciatka?)" Je to uplne rovnake, len je tam vyssi poplatok lebo sa to nahlasuje na nejakej komore (notarskej, advokatskej ? ...netusim.)
@martino1111 to ano, bol tam vyssi poplatok.
@foxo no my ked sme sa sem pristahovali pred rokom, tak som ani nevedela, ze tu treba platit koncesionarske poplatky. Teda na SK sme platili. Ale vtedy ma to ani nenapadlo, ze popri tych vsetkych poplatkoch treba platit aj radio s televizorom. No a po case nam prisiel postou list, ze aby sme sa tam prihlasili a zacali platit. Nejako sme opat nechtiac na to pozabudli, tak nam to po nejakej dobe poslali este raz. A odvtedy uz platime. Kontrola ale u nas nebola, ked sme to neplatili. Takze s tym vam neviem poradit, ako je to sankciovane. Ale ked to nebudete platit, tak vam budu posielat listy a dalej neviem ako to riesia pri "neplaticoch".
@all vyplnoval niekto ten formular na b-net? Lebo niektorym bodom nerozumiem, dik
dnes som zistil, ze sa mi bude nahovno parkovat, napratat auto do tej malej ulicky pred stiege 1, hlavne ked vedla vas parkuje nejake auto detskeoslavy.sk hned na oddelujucej ciare... nie som moc tym nadseny, clovek sa potom nema ani kde vopchat
@mareko4 ospravedlňujem sa za šmatlavé parkovanie, len som tam čosi vykladala, máme to hneď pri bráničke. Neuvedomila som si, že stojím na čiare, ale dám si na to pozor...
Článok sa načítava...
@ljboy ahoj Feri, kuchyňu nám robia dnes, tak sa stav, môžno sa s nimi môžeš priamo dohodnúť na termíne.. sú tam už od rána ..
@slavkalala to zas neni taky problem, len som bol vytoceny vtedy, ze by som 100x radsej vzal miesto na tej dlhej ulici, tam mas dostatok miesta na manevrovanie. kludne ked ti pride navsteva, mozu to pichnut na moje miesto hned vedla ako si parkovala, aby to nemali daleko. tusim si vtedy vychadzala vcera vecer z domu s dzarom a dcerou, ja som sa tam trochu motal, bol som pozret byt a tak...len sa do buducnosti potom nachystaj, ze tam budem nacuvavat a tym padom ti trocha osvetlim terasu na 5 sekund =-)
@slavkalala naposledy mi pisali ze to este vyrabaju a ze jeden zamestnanec je na PN, takze sa mi ozvu v pondelok, tak pockaj asi uz :) a ako u vas makaju makaju? :)
@ljboy makajú od osmej ráno a chceli by to aj dnes dokončiť, celkom im to ide,dúfam,že zajtra nebudú musieť prísť,len som im nevedel povedať do koľkej večer môžu buchotať aj ked v stiege jedna okrem jednej rakúskej rodiny mňa a mysenkovcov nikto ešte nie je :-D
Profilova fotka
@foxo tak s tym udanim mas pravdu :) nejaky hyperaktivny nadsenec...
Profilova fotka
@ljboy @all kolko trvalo to preberanie? kedy ste uz mohli ist pozriet tie byty?
@pinpo asi do pol jednej ale vas je menej tak to bude kracsie a potom v bytoch budete cakat na elektrikara,oknara a dalsich..... No uz sa to krati aj vam sa tesite....
@pinpo nazdar, chcel som sa spytat, ako u vas vypada pivnica a schody do pivnice. U nas to vypada ako ked dokoncili hrubu stavbu, teraz myslim schody a podlahu, nevypada to tak, ze aspon nejake lino na to daju, ci take nieco. Strop este v sobotu tiez nebol upraveny a v dome este statny bordel, tak dufam, ze to apson upracu predtym ako budu odovzdavat.
.....dnes som bol pozriet v Kittsee a som sklamany a nas....y,ze cestu vobec nerobia,myslel som ze rakusania su vacsi frajeri,no su taky babraci ako nasi stavbari. :-(
@foxo pocul som ze az v marci bude cesta ...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ...hlavny nedostatok bude,aspon v nasom pripade,nedostatok financii.!!! :-( 8-( a ten bude naozaj brutalny
@foxo on si teraz mozu dovolovat napr s tou cestou preto, lebo nam akoze uctuju najomne az od januara, ale tak hadam dovtedy bude cesta, ci vobec nic sa nepohlo?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@all ak nie je dorobena cesta, tak to ako si tie opice myslia, ze tam budeme chodit? akoze v gumakoch? alebo vsetci autami? a ked pojdem s kocarom tak to ako pojdem...
Profilova fotka
@shorty dik, ide o to ze medzicasom by som mal zabehnut za polovickou, ze kedy mozem pre nu odskocit.... tak to zas nejako budem musiet zorganizovat
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@slummdog vobec neviem, nakolko ked som tam bol pred cca 2 tyzdnami a bolo to zamknute, tak som tam vnutri odvtedy nebol takze neviem ako to vyzera podla mna sa boja, ze keby nas tam pustili skor, tak by sme im iba skor nadavali koli opravam viem, ze ten strop mali opravovat minuly tyzden v stvrtok a Brand tvrdil, ze to opravovali, dokonca tvrdil, ze bude pri tom takze ak sa toho ani nedotkli, tak ma pekne nasere a osladim mu zivot vo firme - mam to totizto nafotene

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?