Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
Registroval sa 21. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1673 príspevkov. Má 24 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
Registroval sa 21. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1673 príspevkov. Má 24 priateľov.
 @diuska24 bolo potrebne odovzdat len tie uradne preklady alebo aj slovenske originaly?
2. dec 2011 o 13:32  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
Registrovala sa 8. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 86 príspevkov. Má 11 priateľov. Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
diuska24
39
Registrovala sa 8. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 86 príspevkov. Má 11 priateľov. Bratislava.
 @mom3 staci len uradny preklad, nepotrebuju originaly ani vidiet emoticon
2. dec 2011 o 16:00  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
Registroval sa 5. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 306 príspevkov a 19 albumov. Má 4 priateľov. Ružinov, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
Registroval sa 5. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 306 príspevkov a 19 albumov. Má 4 priateľov. Ružinov, okres Bratislava.
 @foxo chcel by som byť namyslený,ale padám od únavy na hubu, teraz som prišiel domov od rána som si užíval práce na družstevnom emoticon aj by som dal nejaký report ale nemám tam naštastie net, tak sa venujem iba bytu emoticon zajtra sa zastav, budú mi montovať kuchyňu, určite sa tam niekde popri budem motať...
2. dec 2011 o 20:23  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
Registroval sa 18. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 776 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
Registroval sa 18. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 776 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @dzaro nehovoril si ze 9.12 ti montuju kuchynu? ja este stale cakam na konkretny termin, a myslel som ze 9.12 to ma uz ty rezervovany
2. dec 2011 o 20:25  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bensam
Registrovala sa 2. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 23 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bensam
Registrovala sa 2. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 23 príspevkov. Okres Bratislava.
 @popismenku Ahojte, no my byvame vyse roka v Kittsee, tak sa vam pokusim poradit, co viem emoticon. K prihlasovaniu sme potrebovali sobasny list, rodne listy a prihlasovaci formular od druzstva. Snad som na nic nezabudla, kedze to uz bolo davnejsie. Zo vsetkeho sme si museli spravit kopiu, ktoru sme museli dat overit notarovi. No a este u notara sme museli povedat, ze je to overenie do zahranicia (neviem, ci je tam ina peciatka?). No a potom sme overene kopie dali uradne prelozit. No a potom sme tieto tlaciva odniesli na Gemeindamt. Tam nam o par dni dali naspat potvrdeny kazdy Meldezettel. Jaj a este som zabudla, ze trebalo doniest potvrdenie, ze sme odhlaseni z trvaleho pobytu na SK. Neviem, ci sa odvtedy nieco zmenilo alebo nie, ale snad trosku som vam pomohla.
2. dec 2011 o 21:06  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @bensam "No a este u notara sme museli povedat, ze je to overenie do zahranicia (neviem, ci je tam ina peciatka?)" Je to uplne rovnake, len je tam vyssi poplatok lebo sa to nahlasuje na nejakej komore (notarskej, advokatskej ? ...netusim.)
2. dec 2011 o 21:32  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bensam
fotoportrét
fotoportrét
bensam
 @martino1111 to ano, bol tam vyssi poplatok.
2. dec 2011 o 21:38  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bensam
fotoportrét
fotoportrét
bensam
 @foxo no my ked sme sa sem pristahovali pred rokom, tak som ani nevedela, ze tu treba platit koncesionarske poplatky. Teda na SK sme platili. Ale vtedy ma to ani nenapadlo, ze popri tych vsetkych poplatkoch treba platit aj radio s televizorom. No a po case nam prisiel postou list, ze aby sme sa tam prihlasili a zacali platit. Nejako sme opat nechtiac na to pozabudli, tak nam to po nejakej dobe poslali este raz. A odvtedy uz platime. Kontrola ale u nas nebola, ked sme to neplatili. Takze s tym vam neviem poradit, ako je to sankciovane. Ale ked to nebudete platit, tak vam budu posielat listy a dalej neviem ako to riesia pri "neplaticoch".
2. dec 2011 o 21:43  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @all vyplnoval niekto ten formular na b-net? Lebo niektorym bodom nerozumiem, dik
2. dec 2011 o 22:20  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 dnes som zistil, ze sa mi bude nahovno parkovat, napratat auto do tej malej ulicky pred stiege 1, hlavne ked vedla vas parkuje nejake auto detskeoslavy.sk hned na oddelujucej ciare... nie som moc tym nadseny, clovek sa potom nema ani kde vopchat
2. dec 2011 o 23:34  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slavkalala
3
Registrovala sa 5. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 128 príspevkov a 1 album. Má 3 priateľov.
  • Stavajú mi byt
    Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
slavkalala
3
Registrovala sa 5. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 128 príspevkov a 1 album. Má 3 priateľov.
  • Stavajú mi byt
    Rakúsko
 @mareko4 ospravedlňujem sa za šmatlavé parkovanie, len som tam čosi vykladala, máme to hneď pri bráničke. Neuvedomila som si, že stojím na čiare, ale dám si na to pozor...
3. dec 2011 o 06:15  •  stavajú jej byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slavkalala
3
  • Stavajú mi byt
    Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
slavkalala
3
  • Stavajú mi byt
    Rakúsko
 @ljboy ahoj Feri, kuchyňu nám robia dnes, tak sa stav, môžno sa s nimi môžeš priamo dohodnúť na termíne.. sú tam už od rána ..
3. dec 2011 o 06:19  •  stavajú jej byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @slavkalala to zas neni taky problem, len som bol vytoceny vtedy, ze by som 100x radsej vzal miesto na tej dlhej ulici, tam mas dostatok miesta na manevrovanie. kludne ked ti pride navsteva, mozu to pichnut na moje miesto hned vedla ako si parkovala, aby to nemali daleko. tusim si vtedy vychadzala vcera vecer z domu s dzarom a dcerou, ja som sa tam trochu motal, bol som pozret byt a tak...len sa do buducnosti potom nachystaj, ze tam budem nacuvavat a tym padom ti trocha osvetlim terasu na 5 sekund emoticon
3. dec 2011 o 10:40  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @slavkalala naposledy mi pisali ze to este vyrabaju a ze jeden zamestnanec je na PN, takze sa mi ozvu v pondelok, tak pockaj asi uz emoticon a ako u vas makaju makaju? emoticon
3. dec 2011 o 11:20  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
fotoportrét
fotoportrét
dzaro
2
 @ljboy makajú od osmej ráno a chceli by to aj dnes dokončiť, celkom im to ide,dúfam,že zajtra nebudú musieť prísť,len som im nevedel povedať do koľkej večer môžu buchotať aj ked v stiege jedna okrem jednej rakúskej rodiny mňa a mysenkovcov nikto ešte nie je emoticon
3. dec 2011 o 12:27  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @foxo tak s tym udanim mas pravdu emoticon nejaky hyperaktivny nadsenec...
4. dec 2011 o 17:04  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @ljboy @all kolko trvalo to preberanie? kedy ste uz mohli ist pozriet tie byty?
4. dec 2011 o 17:06  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
shorty
3
Registroval sa 3. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 161 príspevkov. Má 5 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
fotoportrét
fotoportrét
shorty
3
Registroval sa 3. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 161 príspevkov. Má 5 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
 @pinpo asi do pol jednej ale vas je menej tak to bude kracsie a potom v bytoch budete cakat na elektrikara,oknara a dalsich..... No uz sa to krati aj vam sa tesite....
4. dec 2011 o 17:17  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1152 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1152 príspevkov.
 @pinpo nazdar, chcel som sa spytat, ako u vas vypada pivnica a schody do pivnice. U nas to vypada ako ked dokoncili hrubu stavbu, teraz myslim schody a podlahu, nevypada to tak, ze aspon nejake lino na to daju, ci take nieco. Strop este v sobotu tiez nebol upraveny a v dome este statny bordel, tak dufam, ze to apson upracu predtym ako budu odovzdavat.
4. dec 2011 o 17:25  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
Registroval sa 14. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 .....dnes som bol pozriet v Kittsee a som sklamany a nas....y,ze cestu vobec nerobia,myslel som ze rakusania su vacsi frajeri,no su taky babraci ako nasi stavbari. emoticon
4. dec 2011 o 17:47  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
 @foxo pocul som ze az v marci bude cesta ...
4. dec 2011 o 18:28  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
 @all Ako prebieha stahovanie narodov? Nejake brutalne nedostatky ste nasli?
4. dec 2011 o 18:53  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
 @cyan ...hlavny nedostatok bude,aspon v nasom pripade,nedostatok financii.!!! emoticon emoticon a ten bude naozaj brutalny
4. dec 2011 o 19:17  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @foxo on si teraz mozu dovolovat napr s tou cestou preto, lebo nam akoze uctuju najomne az od januara, ale tak hadam dovtedy bude cesta, ci vobec nic sa nepohlo?
4. dec 2011 o 19:20  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @foxo lepsie ako prist o uspory, ked krachne euro emoticon
4. dec 2011 o 19:30  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @all ak nie je dorobena cesta, tak to ako si tie opice myslia, ze tam budeme chodit? akoze v gumakoch? alebo vsetci autami? a ked pojdem s kocarom tak to ako pojdem...
4. dec 2011 o 19:31  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @shorty dik, ide o to ze medzicasom by som mal zabehnut za polovickou, ze kedy mozem pre nu odskocit....
tak to zas nejako budem musiet zorganizovat
4. dec 2011 o 19:32  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @ljboy lutujem, ale cesta s najomnym nema ziadnu korelaciu :( Osvetlenie ste stihli porobit este cez vikend?
4. dec 2011 o 19:34  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @slummdog vobec neviem, nakolko ked som tam bol pred cca 2 tyzdnami a bolo to zamknute, tak som tam vnutri odvtedy nebol
takze neviem ako to vyzera
podla mna sa boja, ze keby nas tam pustili skor, tak by sme im iba skor nadavali koli opravam
viem, ze ten strop mali opravovat minuly tyzden v stvrtok
a Brand tvrdil, ze to opravovali, dokonca tvrdil, ze bude pri tom
takze ak sa toho ani nedotkli, tak ma pekne nasere a osladim mu zivot vo firme - mam to totizto nafotene
4. dec 2011 o 19:36  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @cyan mas nejake blizsie info ohladom tej cesty? ze kedy ma byt hotova?
@bublifukk to odkial mas ze ta cesta ma byt az v marci?
4. dec 2011 o 19:39  •  už býva v byte  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.