Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@diuska24 mas na nu aj kontakt?? Je solventna ?? Myslim ta pani z PD?? Dik
@shorty ....solventna ? Tak potom je to dobra partia. :-)
@diuska24 mne tiez uz pani Dragulova zopar veci vybavovala a bola mila a vyznala sa. Narozdiel od pani E.Polakovicovej, ktora mi najprv slubila, ze vybavi bez problemov za poplatok WBF no potom sa vlastne zistilo ze sa vobec nevyzna, takze to bola len strata casu...
no, a tym sme uzavreli reklamne okienko :) ... nema niekto nahodou radsej nejake nove foto? to by ma viac zaujimalo, dik
@shorty ahoj shorty staci si zagooglovat a mas tam na nu handy aj email, solventna?? :-)
Susedia prosim nevie niekto o nejakej sikovnej babenke,co by mi pomohla povybavovat nejake veci okolo Kittsee.som totiz totalny debil,ale nech je solventna,lebo to chcem zadarmo??? :-(
@anna124 a ze ja som drza.... Bože ty si akááá drza hned by som ta nakopala do tej veľkej riti!!!!!!! ako slusne sa vies vyjadrovat krasne, ty musis mat velke IQ super ....a ako vies , ze mam velku rit? Mam 50 kg a asi ty by si sa mala pozriet na seba....
....este raz pododykam , nikomu nic nevnucujem, ani nerobim reklamu, chcem nieco v rakusku a chcela som, aby mi niekdo pomohol a to je vsetko!!! to , ze sme boli spolu je nahoda boli sme spolu na druzstve a potom sme isli na obec koniec to bolo vsetko vobec s nou nemam problem a verim jej, nemam dovod jej neverit vybavila mi komplet vsetko co som chcela..... ... neviem a nechapem , preco ma tu urazate a osocujete , nikomu z Vas som nic nespravila nikoho som nekolamala a nikomu som nic neukradla, ani nikoho nepoznam , chcela som ist byvat do kittsee , ale strasne vela ludi na odhovara a upzornuje ma , ze je tam vela slovakov ,ako tu poniektory tu pritomny a robia , iba zle spinu a problemy , tak ako som pocula na gemainde, tak aspopn , som sa utvrdila , ze je to pravda!!!!! a do kitsse byvat je hlupost, ved neviem si predstavit , zeby som mala susedov a takto by sa spravali a ze moje deti by boli spolu v skole hrozne....aj v bille v kittsee sa poniektori slovaci spravaju aj prasata a nevedia sa chovat. ked by som mala byvat s annou alebo shorty to je drzost prvotriedna , ja som Vam nieco skarede napisala , ked si takto dovolujete?je mi z toho navracanie , toto mozu iba slovaci ....
@anna124 VAs som =-) urcite nikdy nestretla tak tu nepiste , ze som neseriozna!!!!! Dakujem
@llaser nepoznam ani jednu pani, smola....
@all este ten mesiac vydrzime na tomto fore a potom sa mozme schadzat v pracovni, hm ? ;-)
ahojte, čím ďalej tým lepšie...podľa Vašich posledných príspevkov som naozaj rád, že medzi Vami bývať nebudem...obyvatelia luníku IX je asi súdržnejší...už vidím, ako si budete obsadzovať parkovné miesta :-), čo na tom, že každý byt má nárok iba na jedno... všímam si aj Vaše sťažnosti na stavbárov...asi máte pravdu, neviem, ale čo určite viem je to, že na Slovensku by Vás na stavbu ani nevpustili..., ste dotknutí, že sú to iba "sociálne" byty...ale za akých podmienok ich beriete, to Vám nevadí...v SR by ste museli "zatiahnúť" celú sumu a šmitec...potom si rúbte, meňte...osoba EP, ktorá bola v súvislosti v príspevku niektorej z Vás spomínaná, tiež pracovala v nemenovanej RK, bola blízka jej "majiteľke"...Inak, to sa naozaj neviete dať dokopy ? Je to poprípade taký veľký problém zobrať si fundovaného prekladateľa na "preberačku" ? Odborné výrazy nie je kuchynská nemčina...niečo už o tom viem...Všetkých vás čaká v podstate to isté, papiere, prihlasovanie pobytu, platby..., len mená budú iné. Shorty, ljboy, vy ste podľa všetkého trochu ďalej - nemáte chuť robiť vodcov svorky ? A tebe martina zo stiege sa čudujem..."vylepila" poplatok v podstate za nič...a teraz nechceš tlmočníka...to sa naozaj neviete dať dokopy ? Ako chcete okolo seba chodiť ? to si konzervy z kittsee s Vami užijú...len prosím Vás nezabudnite, Rakúsko nie je Slovensko !!! A prosím Vás, pokračujte v útokoch, dobre sa to číta !!!! :-) Dúfam, že blog číta aj niekdo "z domácich" ovládajúci slovenčinu... :-)
Článok sa načítava...
Dobry vecer, prave som doslala par telefonatov ohladne mojej osoby tu na tomto fore. Velmi mi to vadi a uraza ma taketo nieco. Ja pracujem pre serioznu firmu a nikdy som nikoho neoklama a neokradla. Prepacte , ak tu zacala nejaka reklama, ale nikoho som neprosila, aby tu o mne niekdo pisal a rozoberal moju osobu a pracu. Nemam a ani som nemala ziaden blizky vztah z nikym z nememovanej realitnej kancelarii to, ze som tam pracovala ako recepcna je jedna vec a druha je ma spajat a obvinovat , ze som niekoho oklamala, alebo , zeby som nieco nevyriesila. Ja mam este stale nedoriesene urcite zalezitosti s nimi a to , ze som nebola spravne a riadne vyplatena , ked som od nich u maji odchadzala. Neviem a ani si nepamätam niekoho , komu by som nieco nevybavila, alebo nedokoncila. WBF, som dokoncila vsetkym , ktori o to mali zaujem a chceli to vyriesit Neprosim sa a nepotrebujem reklamu. Naozaj taketo osocovanie nepotrebujem a nemam zaujem o taketo nieco. Dakujem vsetkym ktori to pochopili.
@dzaro Dik za fotky :-) potesili. Aj ja plnaujem ist tento tyzden na podrobnejsiu obhliadku. Uvidime, ako napreduju... :-D
nooo, dlho som tu nebol a dosť ma zaskočila atmoška :-) dúfam,že nemusím mať strach a môžem sa stále tešiť na bývanie v kittsee a milých susedov :-) Ráno som bol kuknúť na stavbe, nie je tam nič nové ale kukol som len na rýchlo cestou z letiska, na RH prvej etapy usilovne pracovali slováci a dúfam,že sa to stihne do konca mesiaca, lebo roboty je tam ešte ajajáj a ako pozerám do kalendára, tak to máme už za pár...
@kvetinkaseveru to som fotil v utorok,vytešoval som sa zo stĺpikov okolo domov:-) myslel som,že dnes už bude plot, ale zatiaľ boli urobené len kotvenia stĺpikov no to sa mi už nechcelo fotiť, pridali len stĺpiky k mysenke:-)
@all Ludia prosim Vas,sustredte sa na preberanie bytov a nie na nejake kotkodanie sliepky. @adika10 ja chodim a budem byvat v Kittsee.ano,mas pravdu-urcitu cast Slovenskeho naroda mozno priradit k prasatam,ale my co tam budeme byvat nebudeme k nim patrit.takze pridaj sa k slusnym ludom byvajucich v KITTSEE a uzivaj si pohodu a klud tejto malej carovnej dedinky.
Profilova fotka
Citanie tychto poslednych stran je dost smutne. Ja sice nebudem byvat v tychto najomnych bytoch, ale je mi luto, ze tak lahko sa medzi sebou osocujete. V anonymnej komunikacii sa velmi lahko utahuje jeden z druheho a ohovara. Myslim si, ze ten konflikt zacal uplne nevinne informaciou adiky o tom, ze ma nejaky kontakt, ktory by mohol pomoct. Na to niekto zareagoval s tym, ze aby si davala pozor a niekomu nenaletela. Je velka skoda, ze to zaslo tak daleko. Vobec to nebolo potrebne. Dnesne poznamky o tom, ze ci niekto nepozna niekoho boli uplne odveci a nemiestne. Ja sa chystam byvat v Kittsee niekedy buduci rok a tesim sa, ze tam bude aj komunita Slovakov. Len dufam, ze nebudeme k sebe navzajom jak malomestiaci. Osobne by ma potesilo, keby niektori jednotlivci tu na fore neboli len velki silaci, ale by sa vedeli aj ospravedlnit...
ALL Ok ludia zaujima ma kto bude preberat byt 30. 11 ,my sme steige 3 a nemam zaujem tam pri preberani bytu riesit neake medziludske konflikty. Co sa tyka technickeho stavu stavby viem svoje a v podstate vsetko, lebo som tam chodil este ked tam bolo pole. Co sa tyka zavazkov voci EBSG kazdy vie co podpisal a tym sa musi riadit. Vobec neviem ako to bude 30. prebiehat ale v tom co sa tyka techniky a kvality stavby sa nemusite bat tam sa ozvam. Dalsia vec je ze pomali odstranuju zavady ku kolaudacii a ty co preberaju az na buduci rok kein Panik vsetko bude tu predsa prebrane.
@mongolisko a ty mongolisko sa neodkazuj na Lunik IX ked nevies o com to je, Lunik IX je len nastroj slovenskej vlady poukazovat preco to nefunguje ale najvacsi zlodeji sa stretavaju na hradnom vrchu v BA a najvacsim uzernikom je slovenska banka al. dcerska spol. keine anunug, tak otvor oci kamo.
@all hm.. ludia neviem, co sa vo vasich zivotoch momentalne odohrava, pravdepodobne ste poniektori len sklamani a citite sa byt ukrivdeni, i napriek tomu mi svoju volbu nelutujeme, pripajam sa k dzarovi, tiez sa do noveho domova tesime a taktiez na novych a pozitivne naladenych susedov so spravnym savoir vivre
@dzaro dakujeme za vsetku foto dokumentaciu, este ze ta mame :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@korfi dík za kritiku, ja som nepoukazoval na to koho je L IX to nástroj, ani prečo to tam nefunguje, ale poukazál som na súdržnosť jeho obyvateľov a na vzťahy a invektívy, ktoré medzi Vami začali...:-). Preto sa mi veľmi páči ponuka quida1...určite je medzi Vami takých "quidov" viac, ktorí môžu ostatným pomôcť...a tom to vážený korfi je. ;-)
@diuska24 @all Diuška, pripájam sa k Tebe, pekne si to povedala.. Aj my sa tešíme do Kittsee a chvalabohu sa niektorí poznáme už aj osobne čosi vyše roka a nie len zopár dní... A bude nám tam spolu dobre a veselo, však Foxo! :-)) Na anonymnom fóre žiaľ vedia ľudia ukázať "svaly a skutočnú" tvár :-( Pozdravujem všetkých milých susedov, čo sa tešia a prajem pekný deň. Máme to za 24 / 31 dní! Jupí
Caute mili a trosku povadeni susedia. Trosku porozumenia by sa vsetkym hodilo. Vsetci vieme ze bola urcita "seriozna" RK v Kittsee ktora kopu ludi obrala a dost nahnevala, a asi preto su tu ludia opatrni a radsej nikomu neveria. (odo mna chceli 1000€ len za to ze mi ukazu neake nakresy bytov. Dostali 0€ - ebsg.at) Ale k inej teme. Uz dlhsie rozmyslam nad elektrickou zasuvkou na terase. Nikto ju nema a ani ziadnu smerom do zahrady. Ako budeme kosit travu? Snad nechcu mat vsetci motorove smradiace kosacky :-( . Rozmyslal som ze by mohla byt aj v gardenhause ale ani tam som nevidel natahane vodice. Neviete o tom niekto nieco viac? Voda je vyvedena smerom do zahrady, takze na polievanie mysleli. PS1 upne suhlasim zo @slavkalala PS2 Ked som minule stretol Foxa na stavbe posobil na mna uplne seriozne ;-) Stale sa mi nechce verit ze je to on.
@amicenko my sme na zasuvku zabudli :-( a tak to budeme musiet vyriesit dako dodatocne, hlavne nech uz byvame. @all ideme byvat na krasne miesto, tak si to nekazme.....
@amicenko ja osbne mám motorovku a pekne vonia :-) žial som začiatok stavby zaspal a kým som pochopil kde je sever tak už bolo neskoro, keby som bol druhá etapa, tak určite dám do domčeka zástrčku a na terasu svetlo. PS2 foxo je bigveľký seriozňák, bude náš panelákový boss :-D
vela zo svojich buducich susedov poznam osobne a vsetci su to velmi prijemni a mili ludia a ani trocha sa neobavam konfliktov. Tak ako Slavka a Diuska aj ja sa velmi tesim do Kittsee. Podarilo sa nam s priatelom ziskat byvanie o akom sme ani nesnivali. Nehovoriac, ze podmienky boli takisto fantasticke. Uz aby bolo 7. decembra :-). Len tak mimochodom, vsimli ste si ze najvacsie rozbroje robia ludia, ktori sa do Kittsee stahovat vlastne ani nechcu? A podla vsetkeho, chvalabohu, ani nebudu :-).
@amicenko ahoj, skús to s tou zástrčkou ako ostatní - pošli požiadavku na EBSG a na stavbu. Alebo budeš potrebovať predlžovačku.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?