Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@diuska24 rado sa stalo, len mi je ľúto,že mi začiatok stavby utiekol a fotky som robil, ked už bola stavba vytiahnutá :-(
@adika10 mila adika ty racej ani nechod pri nase byty do kittsee lebo ta tam nikto ani nechce a jedine ty mas snami problemy, vsetci co tam mame byty a su na tomto fore su super ludia tak si laskavo neobtierak tvoju nevymachanu hubu o nas a pal z tohto fora fo p..e!!! Nikto ta tu nechce ]-(
Dakujem za odpovede. Ideme im napisat Geppertke nech nas odkaze na elektrikarov. Zasuvku si dam len na terasu je to priblizne v strede pozemku. O tom svetle na terase tiez uvazujem. Drzim palce pri preberani bytov. Budeme si vas chodit obzerat ako sa vam krasne zije ;-)
@amicenko s tou zastrckou aj mne by sa zisla, mam elektricku, ale to uz asi nebudu vediet tam dodatocne dotiahnut, ci? ... lebo to by musel rozburat pol domu :)
@ljboy Spravia vsetko otazka je cena. Ked dostaneme odpoved na nasu poziadavku dam vediet.
Dakujem velmi mile povzbudenie a kulturne spravanie. Nebudem si od nikoho pytat povolenie, kam mam ist byvat, nemyslim , si , ze tebe niekdo urcoval kam mas ist byvat. Nikomu som nic nepovedala ani som nikoho slovne nenapadla, neviem teda preco tu posielas do p..., to nie je velmi slusne, neviem ci by ste sa takto spravali ked by toto nebolo amonymne forum. Tak ako som spomenula, chcela som ist do Kitssee a pomahali mi s tym a zacala tu strasne nechutna debata a ohovaranie clovek,a co s tym nema vobec nic spolocne. Ten clovek je slusny a nema vobec problem.Tak radsej ja tuto etapu ukoncim , aby nahodou nedoslo k horsim konfliktom , lebo ked si predstavim ako tu poniektory reaguju tak to nie je velmi prijemne a narobia sa problemy len inym ludom, ktori s tym nemaju vobec nic spolocne. Prajem vsetkym krasny den a nech sa Vam krasne byva v Kitssee.
Jaj susedia uz sa na vas tesim dufam ze nebudu ziadne konflikty a foxo toho bechera ti uz chladim :-D
@amicenko hmm, prave som pisal elektrikarom ohladom premiestnenia jednej zastrcky v kuchyni a povedal ze uz maju pre stiege 8 zakaz robenia zmien, lebo uz je to namalovane, a ze moze robit zmeny az po Schlusselubergabe, ty si ale asi druha etapa, ci nie?
@ljboy Ja som druha etapa Stiege 2. Este nemaju priecky, takze elektriku menit mozu. Napiseme im po dohode s priatelkou o par dni. Chcem to spravit ucelene. Mame viacere poziadavky. Vcera sme prenikli do stiege 1 a vyberali parkety. Boli sme aj u foxa v byte. Mal tam naskladane takmer vsetky typy laminatu takze sme si konecne vybrali.
Profilova fotka
@dzaro tak s tou zastrckou som to poriesil - mam ju v tej vedlajsej miestnosti - naradovni, ale s tym svetlom na terase si ma dostal! na toto som vobec nemyslel... tak toto neviem ako vyriesim... sakra! preco si to nenapisal skor? :-(
@pinpo ked mám byť úprimný tak som si myslel,že budú na terasy dávať automaticky svetlo, jediný u koho som videl,že si dali urobiť je mysenka46, my nakúpime pekné sviečky a urobíme romantiku :-)
@dzaro @pinpo tak my sme na svetlo mysleli, akurat, ze sme neporiesili tu zastrcku.....kosacka pojde z obyvacky :D
Článok sa načítava...
@mysenka46 kolko stalo to svetlo na terasu? tusim @cyan si daval zastrcku na terasu, len som si neni moc isty...
Profilova fotka
@cyan sprchovaci som riesil :) nechcel som sprchovaci box, ale sprchovacie miesto na celu sirku (138cm) + posuvne dvere dopredu moje riesenie bolo ze chcem na 138 sirku kupelne - 120cm velku vanicku a zvysok ze nech daju obkladacky odpoved bola ze to nejde, lebo ze nevedia co daju pod tie obkladacky ;-) a ze by to mohlo presakovat... 2he moje riesienie bolo, ze nech nedavaju vanicku a len na krajoch take tie odtoky (neviem ako sa to vola inak) a to sa tiez nedalo - koli podlahe cosi konecne riesenie je take ze nasli vanicku co ma 130 cm sirku a o cca 7cm dali viacej malty na stenu a tym to zuzili
@pinpo no my sme robili este dake zmeny, posuvali sme zastrcky a svetla + nieco navyse a bolo to okolo 400E
Profilova fotka
@dzaro ved takato blbost by ma nenapadla, ze to tam nebudu davat ale popravde - prvy krat ked som videl ten moj dom v tej radovke tak ma napadlo ze tu predzahradku mohli celu zamurovat a urobit vacsiu obyvacku a spalnu + hore mohli vacsiu terasu alebo vacsie izby urobit a take riesenie by ani podla man nebolo extra drahsie - o nejakych 10t euro? a mal by som riedne veliky bejvak takto mam maly byt (aj ked v radovke) a nepouzitelnu/nevyuzitelnu predzahradku
Profilova fotka
@mysenka46 tak to ja som tiez posuval v kuchyny zastrcky, plus nejake dalsie som si nechaval dorabat a cena bola vyssia ako u vas, lenze na to svetlo som vobec nemyslel akosi som nejako automaticky predpokladal, ze na zahradnej terase a balkonovej terase bude svetlo automaticky! bez svetla je mi zahradna terasa ako mrtvemu skafander
@pinpo ja som si to tiez myslela, ale kedze to nebolo na nakrese tak sme to dali dorobit, chceli sme aj stropne na terasu, ale to sa nedalo ci co ...take nieco pisali. co sa ceny tyka tak netusim, lebo tie ceny boli v kazdom pripade ine...dokonca u niekoho aj cez 1000E
Profilova fotka
@mysenka46 vyzera, ze to svetlo minimalne na tej zahradke budem musiet potom riesit (po kolaudacii, asi niekedy zaciatkom leta) a pri tej prilezitosti tam necham aj markizu namontovat
@amicenko ja som si daval svetlo aj zasuvku na terasu ako druha etapa mas este cas ale zadaj si to uz bude ta to stat okolo 200e...
@all pozeral niekto ci na wc planuju svetlo? :) ako, ja som sa nepozrel na strop, tak dufam ze neuvaziili ze to tam taktiez nie je potrebne :)
@pinpo NOO, my sme sem šli hlavne kvôli záhradke a terase, vedel som,že byt nie je velký ale možnosť si ráno sadnúť na terasu a relaxovať je na nezaplatenie, hlavne ked budú susedia naokolo štartovať autá a dobre ma vydymia :-D
@ljboy svetlo nedali na strop ale nad dvere,aby si si netienil, ked si budeš čítať noviny :-P
@dzaro Navesiame na plot klobasky a budu nam ich zadarmo udit parada :-D
@kommo Dakujem za dobru spravu. 200 € je pohodova ciastka, cakal som ovela viac.
@dzaro ahh, praktisch :)
@amicenko tak to by sa nášmu psíkovi určite páčilo, myslím,že by sa nestihli ani začať údiť a už by zmizli :-D
@pinpo tiez som rozmyslal nad markizou ale neviem ci to povolia,je to totiz vonkajsia uprava.
@amicenko ale ty si chcel zasuvku na stred zahrady tak to bude asi drahsie,budu musiet tahat kabel az tam.ja ju mam na vonkajsej stene
@amicenko cau svetlo sme si dali von a zastrcku nam nechceli vyviest aj ked sme im posielali planik. Takze predlzovacka to isti :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?