Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@lacikes www.ebsg.at
mam dasie info o preberani bytu, dnes som bola na druzstve a tam mi povedali , ze je povinne do 3 mesiacov po preberani bytu doniest anmeldungbestatigung, to znamena ze je treba nahlasit trvaly pobyt.
@adika10 mozem sa spytat, tebe papiere vybavuje ta sikovna pani?
@martinastiege7 ano, ved je to tu zevraj na 3 stranach.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
tak potom celkom nerozumiem, preco ty sama osobne chodis na druzstvo. Dokonca si pisala, ze dnes ides na Gemeindeamt do Kittsee a dokonca si spominala, ze uz aj predtym si tam osobne bola...Co ta pani za ten poplatok vlastne robi? Vypisuje formulare, ktore jej ty zozenies na uradoch?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ...a toto už je štvrtá strana
@cyan @martinastiege7 úplne súhlasím s vami...
@martinastiege7 ...ale mna by aj tak zaujimalo, co adika/pani (alebo obidve ?) zistila dnes na Gemeindeamte. Mimochodom, bol som dnes doobeda na stavbe, St. 7/8 uz maju vonkajsie dvere, v bytoch su zlozene parkety, takze uz sa tam nebude dat len tak pobehovat. Pytal som tam jedneho chlapika odrezok z farby nuss (pre kuch. studio,kvoli zladeniu), tak mi dal celu jednu parketu :-)
@martino1111 ved aj mna by zaujimalo, co nasa sikovna pani Adika zistila dnes na Gemeindeamte, ale obavam sa, ze by to bola draha informacia. Najma vzhladom k tomu, ze to najdolezitejsie si uz vcera napisal a zadarmo. Inak tymto sa chcem podakovat aj cyanovi, za prispevok s linkami na web. Velice ste sikovni chlapci :-)
Článok sa načítava...
no huraaaaa
@pinpo ved aj ja to riesim emailom,ale mal som cestu do neusiedl tak som sa stavil u pinetza pretoze mi herr maedl neodpoveda na email,chcel som si upresnit elektriku a satelit.sanitu a baterie nechavam standart tie su okey.sprchovy kut som nechcel od nich ale strommer bol neodbytny,musel som zobrat od nich..
@cyan mas uz poriesene parkety a dlazby ked si az druha etapa?dik
no vidim, ze budem mat tvrde boje s pinetzom... ja chcem len predpripravu, som zvedavy, co mi povie na to, ze niekomu robil predpripravu a druhemu nedovolil, aj ked chcel...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@martinastiege7 bola som s nou samozrejme pretoze sme mali dohodu , ze ked tam ide chcem byt pritom, tak som tam osobne bola , ved chcem vediet ci naozaj riesi , alebo LEN vyplnuje formulare? na druzstve sme boli pre doklady od bytu kde mala termin , ja som chcela ist s nou,zaplatila peniaze tak chcem vediet ci naozaj nieco riesi alebo si to nechava posielat postou a slubuje jak ine osoby co mali kancelariu v kitsee
aha a ohladne gemainde , je to tak ako som hovorila treba odhlasku z trvaleho pobytu z SK a po novom do 3 mesiacov po nastahovani do bytu treba druzstvu predlozit anmeldung... jaky ste vsetci v pohode.... :-|
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@adika10 chapem to spravne, ze nam odporucas sluzby niekoho, komu ani ty sama vlasne neveris?! To fakt myslis vazne?! Ja neviem, ale ked niekomu zaplatim za vybavenie dokladov, tak ocakavam, ze tym usetrim cas a nie, ze mu budem musiet chodit za zadkom, aby som kontrolovala, ci naozaj robi, za co dostal zaplatene!!! To ste aj na Gemeindeamte boli spolu? :-). Zaplatit sprostredkovatelovi by som bola ochotna len v dvoch pripadoch: ak na vybavovanie nemam cas alebo ak si to sama vybavit nedokazem. A ak to sama nedokazem, tak skratka tomu cloveku predsa musim doverovat!!! Ked bude chciet, naozaj lahko ma oklame.
@adika10 prezradis mi, preco by sme nemali byt v pohode? Nam veci nevybavuje pani, ktoru treba kontrolovat, mi sa spoliehame na seba ;-)
@adika10 pri odovzdavani, budeme naozaj vacsina Slovakov. Niektori vedia po nemecky viac, ini menej. Nemyslim ale, ze by sme potrebovali doslovny preklad od profesionalneho tlmocnika. Uplne postaci, ak nam na zaver niekto z nasich zhrnie to najpodstatnejsie. A strkat peniaze do vrecka niekomu cudziemu je uz uplna hlupost. A potom ako si prezradila, ze ani ty sama tej pani neveris, tak mozes rovno zabudnut, ze by niekto volal ju.
@adika10 Bože ty si akááá drza hned by som ta nakopala do tej veľkej riti!!!!!!!
@mareko4 Mala som možnost stretnutia, milá Adika 10 je neseriozna osoba!!!!! Dajte si na nu pozor!!!!
@adika10 ty si aká drza ja byť týmito ludmi už ťa v živote neoslovím, čo sa pcháš a vnucuješ!!!!! Nevieš inak podnikať len takto tlačiť kaleráby a ked ťa niekto odmietne tak si drzá ako ploštica-krava!!!
all to ta adika10 akoze ma byt v kittsee ako my??? Boze este sa ani nestahujeme a uz tu je taka osoba anna124 dik za upozornenie
@all k teme jedna pani prekladala, na stavbe beha casto Alexandra Dragulova co viem, co sa tyka uradnych prekladov z gulotou peciatkou Lubica Krempova 11 Euro za kus, ma sice trvaly pobyt v PD, ale byva cez tyzden v BA

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?