Novy cenník SSE na rok 2017

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chystal som sa, ze prejdem na dvojtarif DD5 (po novom DD3), kedze mam elektricke kurenie aj bojler. Ale nech pozeram ako pozeram, dvojtarif sa uz neoplati podla toho cennika vobec nikomu, ci ma spotrebu 200 alebo 2000 kWh za mesiac. Neviem, ci na to zle pozeram, alebo co :-) Mozno tak DD2, ak by som vodu zohrieval len cez noc a kuril akumulackami (co ale nemam), by este ako tak mohla mat vyznam. Ale DD3 je uplne mimo. Aj som sa pytal na SSE, ci nespravili niekde chybu - vraj nie :-) Ratam spravne ? Dik
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim @abobo neviem ako ti to spocital stastnyjim ale mne vychadza pri spotrebe 6 MWh a 3f istici a DD1 v SSE 752,60 EUR a nie 895,49 EUR ostatne som nekontroloval . stastnyjim pozri to este raz
Odpovedať
@jozopan máš pravdu, zarátal som mu tam Západsl. distribučnú, namiesto SSE-D. :-D @abobo ešte raz, ospravedlňujem sa ti. D1 6MWh - 3-fáz.istič SSE - 752,53 € Elgas - 725,73 € BCF - 725,88 € D3 - 4,8 MWh NT + 1,2 MWh VT - 3-fáz. istič SSE - 812,58 € SE Predaj - 723,87 € Elgas - 712,85 € Čo sa týka chaty, tak jedine že si zmeníš istič na 1-fáz. jedine na tom dokážeš ušetriť pri 200 kWh ročne. 1-fáz. istič 200 kWh D1 SSE - 75,62 € A.En. - 69,55 €
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo 11,37*12+6000*0,1026816=752,53 DD1 SSE 4,59*3*12+6*98,2153 = 754,53 DD1 Elgas BCF nema kompletny cennik. v tom co ma nema vôbec uvedene, ze za 3f istic sa plati 3 x 1f zatial sa na ten cennikk neda spolahnut
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim napis vzorcek na ten elgas DD1 nechapem ako si dospel k tomu vysledku
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim mne vychadza elgas 754,53 a bcf 754,86
Odpovedať
@jozopan tak SSE-D 1-fáz. istič 3,39 3-fáz. istič 10,17 za kWh 0,05914560 € Elgas za OM: 1,20 € / mesačne za kWh: 0,03906972 € Spolu: za 3-fáz. istič 11,37 € za kWh: 0,09821532 € Dodávatelia elektriny účtujú poplatok za OM, je jedno či tam máš 1-fáz. istič alebo 3-fáz istič. Preto má SSE aj Elgas rovnaký mesačný poplatok 11,37 €/mesačne. Všetci dodávatelia majú rovnaký, okrem 2 a to SE Predaj ten má 11,19 €/mesačne a A.En. ten má 10,77 € / mesačne. Však zatiaľ nie sú poriadne cenníky, ja som zobral ceny podľa cenových rozhodnutí. Možno že ostatní dodávatelia vyčkávajú a dajú nižšie ceny ako majú v rozhodnutí. V rozhodnutí sú maximálne ceny. Napríklad pri plyne Magna dala nižšie ceny ako mala v rozhodnutí a tým sa stali najlacnejším dodávateľov plynu v D1, D2 aj D3.
Odpovedať
@stastnyjim pri takom pomere VT a NT nedostane sadzbu D3 , takže mu ostáva len D1 pri SSE-D je podmienka VT nesmie prekročiť po dubu 3 mes. po sebe, alebo v období od oktobra do apríla 16% vo VT a @abobo má veľmi vysokú spotrebu vo VT 1,2MWh asi 25% , niekto má takú spotrebu do roka po 24 hod denne a nie 4 hod, ja mám do roka len 250kWh vo VT no vtedy nepoužívam veľké žrúty
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim elgas uz ma kompletny cennik a poplatok za 3f ma 4,59*3=13,77 EUR SSE ma tiez kompletny cennik a poplatok za 3f istic je 11,37 EUR. SE predaj ma 1,02+3,39=4,41*3=13,23 EUR xs 3f istic. zatial najlacnejsie vychadza SSE.
Odpovedať
Profilova fotka
treba si pockat na kompletne cenniky kde bude uvedena koncova cena za odberne miesto a koncova cena za kWh v jednotlivých tarifách. zatial to ma na svojich strankach SSE a Elgas.
Odpovedať
@jozopan tak to majú zle, a nie sú prvý a zrejme ani posledný dodávateľ čo má zlý cenník. Dodávatelia majú mesačnú platbu za odberné miesto. 1 odberné miesto, 1 sadzba rovnaká pre každé odberné miesto. Má to byť 3,39 * 3 + cena za OM. Tak ako to zakomponoval do nového cenníka aj SSE.
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim mas pravdu
Odpovedať
@duzu tak ja som @abobo namiešal koktajl aký si povedal.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@majkoj akurat ze o tomto ziaden ustavny...nerozhodoval
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu ak dodavatel nevie otvorit stranku svojho obchodneho partnera a ani stranku ursa kde boli ceny dostupne od 12/2016... tak....to je co za obchodnika?
Odpovedať
Profilova fotka
@zubka5 unikaju mi suvislosti :)
Odpovedať
Profilova fotka
@zubka5 mimochodom, urso schvaluje maximalne ceny, cize ceny v rozhodnutisch nemusia sediet :)
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim +Tarifa za straty pri distribúcii elektriny vo výške 5,0655 €/MWh.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj prepáč mala som uviesť pod komentár...moja chyba
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj môže byť...otvara sa priestor pre obchodníkov na trhu, u prevádzkovateľa si nemyslím že sa budú ceny líšiť
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj k tomuto ale musím: "ale vsak SSE Distribucia sama doteraz nevedla kolko ma uctovat ! Ludom po telefone a na zakaznickych centrach tvrdily, ze je to trojnasobik ceny v cenniku, preco myslis, ze vydali novy cennik ?" SSE-D vie a vedela kolko účtovať, nemá zákaznícke centrá a nevidala žiaden další cenník... obchodník SSE má zákaznícke centrá a vydala cenník združený za dodávku silovej energie a za distribúciu so všetkými poplatkami...prečo to trvalo tak dlho to neviem..
Odpovedať
@zubka5 SSE-D má cenník na rok 2017 na 31 stranách pre všetkých od VVN po domácnosti na NN, no nájdi mi v tom cenníku rozpis jednotlivých položiek za distribúciu pre domácnosti , alebo celkovú cenu za distribúciu na MWh , aspoň ja som to tam nenašiel, predajca musí dostať rozhodnutie písomne,aby mohol zverejniť koncové ceny pre odberateľa,pozri si ceny jednotlivých predajcov silovej a zistíš že sa ceny líšia i viac ako 10%, a distribúcie sú kapitola sama o sebe , vždy si vymyslí niečo aby mohol stále ceny meniť na pokyn zhora ,vlani to bola členitosť terénu , tento rok im to neprekáža a vymysleli si poplatky za využívanie či nevyužívanie jednotlivých distribučných zariadení ,niečo vlastní a doteraz nevedeli čo
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu to s tym pomerom VT a NT u mna bola len strelba od pasu. OK, takze VT musi byt do max 16% k NT. Takze ak by som to nenaplnil automaticky ma odtial vyhodia do inej sadzby?
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Pre prevádzkovateľa distribučnej sústavy je dôležitá napäťová hladina z akej je odberné miesto napájané a cena za spotrebovanú ee je v rámci hladiny NN (zrejme tá ťa zaujíma ) rovnaká bez ohladu na domácnosti alebo podnikateľské OM rovnaké. Čo sa týka jednotlivých položiek tak distribučná časť ceny sa skladá v podstate zo 6 a nie všetky tvorí a ovplyvňuje prevádzkovateľ ako taký... napr. národný jarový fond, TSS a TPS...Keďže prevádzkovateľ fakturuje dodávateľom ee a nie koncovým zákazníkom na základe rámcových zmlúv fakturuje teda svojim obchodným partnerom, s ktorým komunikuje dohodnutou formou a určite si pod tým nepredstavuj že 31.12.2016 si distribúcia vymyslí cenník a potom ho poštovým holubom pošle jednotlivým dodávateľom a keďže polovica holubou po ceste zamrzne tak polovica dodávateľov nepozná aktuálny cenník prevádzkovateľa na rok 2017 ani cca 10.01.2017. Obchodníci, ktorých tá časť elektriny ktorú nakupujú a predávajú koncovým zákazníkom majú k dispozícii prostriedky a a cesty ako získať informácie a poor aj ich cenník musí byť schválený ursom. Takže to čo píšeš je úplne mimo a aj argumentácia dodávateľov je len výhovorka, ktorá je úplne niekde mimo a čo sa týka cien netreba zabudnúť: 51 % vlastníctva distrib. spoločností vlastní a kontroluje štát takže áno štát a predstavitelia moci majú výrazný vplyv na cenu ee
Odpovedať
Na SSE je uz novy cennik, lepsie povedane rozdelili ten cennik na jedno a trojfazove istice. Pausal za 3-fazu je pre vsetky tarify 11,37€ na mesiac.
Odpovedať
Prišiel mi predpis zálohových platieb od SSE pre r.2017 na priestory ktoré využívam ako živnostník a cenu za istič oproti minulému roku stúpla z cca 9 EUR na cca 150 EUR mesačne čo predstavuje vyše 1600%. Tak som si hned pomyslel na toho pajáca z bilbordov ktorými zaplavil slovensko ako si odfajkol udržanie ceny energií.Tomu sa povie sociálna politika.
Odpovedať
@lubossss mesacne?urcite?
Odpovedať
ano je to mesačne 16 naásobné zdraženie.,inak dnes som bol tak rozčúlený že som ihned volal na centralu Smeru nech mi dajú toho odborníka na energie k telefonu a vzapetí aj na URSO nech mi vysvetlia ako chrania občanov pred monopolmi
Odpovedať
@lubossss a co si vybavil? :-|
Odpovedať
No na súmračnej nič baba nikoho nedala k telefonu a vraj oni za to nemôžu a URSO nejaký riaditel to obhajoval že cena za distribuciu klesla o 90% čo v preklade znamena za KW z 7centov na necely cent alebo z 1centa na 0,1centa už ani neviem, takže ceny nakoniec klesli :-D
Odpovedať
@lubossss My sme na tom podobne, sme malá firma - 4 zamestnanci, a nám prišiel včera predpis - za rok 2016 sme mali preddavky 80 eur /rok a za rok 2017 nam ich vyčíslili 984 Eur/rok. V priestoroch kde mame ten trojfázový istič je len malý sklad, v ktorom svietime raz za týždeň. Keďže si nechceme zbytočne navyšovať náklady firmy, ktoré nám nikto nikdy nevráti a nemôžeme len tak z ničoho nič zdvihnúť ceny za naše služby, asi si znížime ten istič resp. uplne odpojím elektrinu odtiaľ. Za tie peniaze môžem mať nakúpených bateriek na 10 rokov.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?