Novy cenník SSE na rok 2017

Zdravim, chystal som sa, ze prejdem na dvojtarif DD5 (po novom DD3), kedze mam elektricke kurenie aj bojler. Ale nech pozeram ako pozeram, dvojtarif sa uz neoplati podla toho cennika vobec nikomu, ci ma spotrebu 200 alebo 2000 kWh za mesiac. Neviem, ci na to zle pozeram, alebo co :-) Mozno tak DD2, ak by som vodu zohrieval len cez noc a kuril akumulackami (co ale nemam), by este ako tak mohla mat vyznam. Ale DD3 je uplne mimo. Aj som sa pytal na SSE, ci nespravili niekde chybu - vraj nie :-) Ratam spravne ? Dik
Odpovedať
1
2
14
Este prikladam ten cennik. Mesacny pausal je pri troch fazach x3, ale to je vlastne jedno.
Odpovedať
@jarosujo a tí čo majú už tie inteligentné hodiny, tak tá D9 nie je zlá, nie?
Odpovedať
@stastnyjim Mas k tomu nejake blizsie informacie ? Kedy presne su tie tarify, odkedy a komu davaju tie inteligentne hodiny atd... Mne davali dvojtarif a HDO v Aprili 2016, mozno to aj mam :-) Casy HDO na SSE distribucia su samozrejme stare a uz neplatne, aspon ja som nove nenasiel.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo pozri si SE Predaj
Odpovedať
@jarosujo my takú tarifu ani na západe nemáme. Ale ty môžeš čítať tu: https://www.sse-d.sk/inteligentny-mer... https://www.sse-d.sk/inteligentny-mer... Podľa hovorkyne spoločnosti Stredoslovenská energetika – Distribúcia Jany Bolibruchovej nainštalovali už 8 854 kusov smart meradiel. Do konca dekády sa majú v regióne pôsobnosti SSE-D namontovať približne pre 110 000 odberných miest.
Odpovedať
Vdaka za postrehy. Ale mozte mi prosim vas potvrdit, ze moje vypocty su spravne a DD3 je naozaj uplne o nicom ? Dokonca si myslim, ze to aj pri elektrickom kureni bude drahsie, ako bezna DD1. Je to asi trochu divna otazka, ale ja uz pri tych bordeloch v cenach za elektriku mam v tom trochu hokej. Ide o to, ze zajtra idem na SSE poziadat o DD1, aj ked to asi zas bude stat 50 euro za vymenu elektromera.
Odpovedať
Mesacny poplatok je teda aky? Mam byt a 3x25A
Odpovedať
@igigi 3 x 4,59 eur =13,77eur Fix isiel hore.
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam inteligentny elektromer a mal som tarifu D3 od SE. NT bola od 20:00 do 8:00 ( 12 hodin). V novom cenniku je NT je len 8 hodin od 22:00 do 6:00. Za 7-12 mesiac som mal spotrebu NT 994 kWh VT 188 kWh cena za energiu 110,2 EUR. Po novom to vychadza NT 682 kWh VT 500 kWh v tarife DD2 to je 116, 9 EUR v tarife DD1 1182 kWh je to 121,4 EUR a v tarife DD9 spotreba NT 448kWh VT 302 kWH WT 432 kWh cena 116,6 EUR. Takze aj ked je cena elektriny lacnejsia vychadza to drahsie pri nezmenenom sposobe pouzivania el. energie ako v roku 2016. z novych tarifov my vychadza najlespie DD9 vsetko za predpokladu uvedených casov NT a VT.
Odpovedať
@jozopan mohol by si teda pridať grafy do albumu ako ti teda výchadza zatiaľ sebestačnosť pri FVe. ;-)
Odpovedať
@jarosujo nejde sa platiť aj podla výšky ističa?
Odpovedať
@jozopan Odkial mas tu DD2 ze zacina od 22:00 ? Lebo ja ju mam a zacina mi od 20:00, ale neviem kedy konci. Som vcera pozeral elektromer po osmej a uz tam bola nizka tarifa. Su niekde uvedene tie nove casy HDO ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@igigi Ja som volal na SSE a som sa pytal kolko je pausal pri 3x25A a bola mi povedana taka suma. Pre ine istice neviem, ale je to mozne.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo ta cena je blbost, pretoze 3x sa rata len distribucny poplatok, nie za dodavku elrkttiny. SSE ma v tom ako tradicne chaos.
Odpovedať
Ten vyšpekulovaný cenník zverejnili až teraz..asi sa báli,aby od nich neodchádzali od nového roku dlhoroční zákazníci.V našom televízore taký ujo z URSO povedal,že zlacnie elektrika.Teraz som to rátal,u SSE nezlacnie,ale zdražie.A je jedno,či budem mať novú DD1 alebo DD2.Prakticky od každého bez rozdielu sadzieb,si zaučtujú 165,24 evri stály plat.Za nič.Alebo za použitie ich merača kWh? Teraz mi zrušia 12hod nočný prúd,ktorý som využíval na prikurovanie od 20°° do 8°°hod.Za zmenu z DD4 na DD3 som pred pár rokmi zaplatil tuším 45eur. @jarosujo ,to je jedno kedy začína,ale bude len 8hod,čo mi na prikurovanie nevyhovuje.Len dúfam,že teraz si za výmenu HDO príjimača nezaúčtujú nejaký poplatok..zatiaľ u mňa ešte neboli.
Odpovedať
@majkoj ,žiadny "distribučný poplatok" neexistuje.Tých 165evri ročne si účtujú akcionári za každý namontovaný elmer.Tak ako si účtujú vodári SeVak-u 10,80evri za každý vodomer ročne.Asi také "požičovné merača".Cena za distribúciu je naúčtovaná distribútorom v "tarife za distribúciu" za každú 1kWh v nízkej a vysokej tarife zvlášť..
Odpovedať
@jaropetrik No ved ja som na tom tak isto ako ty, tiez som mal rovnaku tarifu - 12 hodin cez noc NT. A teraz uz len 8. Preto idem zajtra zmenit na DD1. Len sa obavam, ze tych 50 eur za zmenu tarify/vymenu elektromera budu uctovat.
Odpovedať
@jarosujo ,no to budú určite.Ale myslím,že a ti to neoplatí.Som ešte nepozeral,ale asi prestúpim k inému dodavateľovi..
Odpovedať
@jaropetrik ,myslím keby si nič nemenil,tak nebudeš nič platiť,lebo zmenu taríf vymysleli oni nie ty
Odpovedať
Profilova fotka
@jaropetrik prepac, ze som si dovoli sa vyjadrit neodborne, poplatok za pristup do distribucnej sustavy bude akceptovatelny pre teba ?
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim grafy pridam zaciatkom februara ked uplynie rok od instalacie. zatial vychadza sebestacnost 62 percent
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo ten cas som len odhadol, predpokladam, ze sa to budu snazit co najviac posunut k polnoci. zatial to nie je nikde zverejnene. maju sa mi ozvat z sse ked to budu vediet.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan ked budu vediet ? uz 9 dni uctuju po novom :)
Odpovedať
@majkoj by ma zaujimalo, co by urobili, keby som teraz zrusil odber elektriny... ako by to vyuctovali?
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj ano ale nikde nemaju zverejnene casy maju len uvedene toto : Nízku tarifu poskytuje prevádzkovateľ distribučnej sústavy denne spravidla 8 hodín. Časové vymedzenie nízkej tarify nemusí byť rovnaké pre všetkých odberateľov a jednotlivé dni a nemusí byť ani v súvislej dĺžke trvania. V priebehu dňa môže prevádzkovateľ distribučnej sústavy dobu platnosti nízkej tarify operatívne meniť. na internete maju harmonogram zapinania HDO este z roku 2012.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo viest to odsledovat ako teraz zapinaju HDO ? nezapinaju ho stale po starom ?
Odpovedať
Profilova fotka
@jozopan to vsetko mi je jasne, ja len nechapem ako mozu 9 dni po zacati platnosti "nevediet". HDO, teda aspon u mna, je prijmac, takze to vedia vsetko riadit centralne. Uz to nie su natvrdo nastavene hodiny ako dakedy. Takze na toto vsetko mohli byt davno pripraveni. Mimochodom u mna HDO funguje zatial po starom, tiez sa vyhrazali ze budem mat 4h VT.
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan odhadom :) a to si nerobim srandu. Mne raz dosla horibilna faktura a dosiel som tam osobne nasraty ako sa tomu patri. Tak sa spytujem skade dosli na ten odpocet, a teta zahlasila , odhadli sme :). Odhadli to tak, ze ja som mal zaplatit 200€ navyse. Tak sa pytam, ze ako co to ma znamenat, ze spotrebu odhaduju. A teta, ze nevedeli najst moj elektromer, ze som mal zavrete a vnutri asi psa. Vid foto. Teta sa ma pytala, preco kricim, skoro volali ochranku.
Odpovedať
@majkoj keby si ten elektromer tak nezakruzkoval, tiez by som ho nenasiel :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan akurat oni ho 3 roky pred tym vzdy nasli :) a v dobe ked ho hladali tam nebol plot :-D.
Odpovedať
1
2
14
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?