Zmena ceny elektriny ZSE pre domácnosť na rok 2017

Zdravím! Mám celý dom na elektrinu a dvojtarif DD5.Počul som že sa menia podmienky tarif u ZSE a domácnosti s elektrickým vykurovaním budu musieť priplatiť ročne aj cez 100€ Ma niekto preštudovanú tuto informáciu čo na nás šijú,pripadne nejaké riešenie ako to obísť -zmeniť?.
Odpovedať
1
2
13
@djoze každá distribúcia mení podmienky sú nové programy, najvýhodnejší si zistíš podľa svojho odberu a či ten ktorý môžeš mať nájdeš na ich stránke, tak isto najvýhodnejšieho dodávateľa, neexistuje univerzálny návod pre každého, zmena sadzby je možná 1x ročne za poplatok
Odpovedať
@djoze všetko je už ušité. Len sa čaká na cenovky. Obísť to môžeš jedine tak, že sa odpojíš. tu si môžeš pozrieť aké sadzby bude mať ZSE https://www.zse.sk/documents/13852203...
Odpovedať
Profilova fotka
@djoze treba pockat na koncove cenniky, lebo momentalne je vsetko absolutne neprehladne. Aj ja som zil v tom, ze pausal rapidne stupne, ale vyzera to tak, ze povodca tej informacie sa trochu sekol :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj tu je integrovaný cenník platný do konca roka 2016 , nový ešte nie je ... https://www.zse.sk/documents/13842358...
Odpovedať
Profilova fotka
@mama112 ale my sa bavime o cenach od 1.1.2017 :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj dala som to pre porovnanie zmien ...
Odpovedať
Profilova fotka
@djoze @stastnyjim @majkoj neviem ako došli k tým výsledkom ale tu sú príklady vyčíslenia rozdielov 2016 - 2017 http://www.energie-portal.sk/Dokument...
Odpovedať
@ups ja zas neviem podľa akého pomeru VT-NT došli k takým cifrám, koncové ceny pre domácnosti neuviedli za 1kWh v žiadnej tarife, nemôžeš si tak dať vlastné porovnanie ktorá sadzba je pri akom odbere výhodnejšia, naviac porovnali len jedného dodávateľa silovej, ten nie je pre každého najvýhodnejší
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu súhlasím, celá tá tabuľka je na dve veci, keďže je tam málo vstupných údajov. dala som to sem len pre zaujímavosť :-) ja som si to práve hodila do excelu pre náš konkrétny prípad a vyšlo mi (za predpokladu, že nebudú zmenené sadzby za prevádzkovanie systému a systémové služby), že by sme pri minuloročnej spotrebe zaplatili podľa nového cenníka viac o 24 eur (ZSE, momentálna sadzba DD2 a spotreba 6600kwh). ak sa dvihnú tieto dve sadzby, preplatíme ešte viac...
Odpovedať
@ups to som v cenníku nenašiel vôbec, no poplatky za straty sú približne rovnaké na 1MWh, najväčšie zmeny sú za odberné miesto podľa ističa, tento rok bolo v SSE jedno akú mal hodnotu, teraz sa má platiť za každé OM podľa veľkosti hl. ističa a podľa sazby
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu na prevádzkovanie systému a systémové služby je osobitný cenník resp. rozhodnutie. to ešte nie je vydané (právoplatné). čo sa týka strát, tak to záleží od toho kam spadáš. my sme ZSE a tam sa to oproti minulému roku zmenilo. ak teda dobre čítam to rozhodnutie :-)
Odpovedať
@ups ja počkáš na koncové cenníky, lebo je v tom guláš. Ale ináč pekný článok, tiež nerozumiem, tak dajú 10 taríf, dokonca aj pre elektromobily, trojpásmovú pre tých čo majú už namontované tie inteligentné merače, a nechajú to na distribučky aké tarify nakoniec ponúknu. A naše milá Západoslovenská dá z tých 10 iba 4. A ešte z toho porovnania to vychádza, že najdrahšiu elektrinu budeme mať mi na Západe. A predtým sme mali vždy najlacnejšiu, pokiaľ išlo o D1 a D2.
Odpovedať
Článok sa načítava...
http://www.zsdis.sk/documents/6432/ZS...
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim tak ja tiež čakám na integrovaný cenník, len som si to prepočítala, lebo podľa toho článku sú tie zvýšenia pre oblasť ZSE dosť vysoké a miesto najlacnejšej elektriny budeme mať zrejme najdrahšiu... ale ak som dobre čítala to rozhodnutie, tak domácnosti s dvojtarifom už nebudú platiť podľa veľkosti ističa, čo by mohlo túto tarifu zatraktívniť oproti budúcej DD1 (jednotarifu)...
Odpovedať
Profilova fotka
@joxe Tak to je dobre neprehľadné pre laika ...
Odpovedať
ano. Ja som v polke ten dokument zatvoril :D. Ale niekto, kto s tym robi, by mozno vedel celkom rychlo dat dokopy nejake cisla. V kazdom pripade, ceny energii pojdu hore. U mna v lete o skoro 40% (prepocitane z priemernej dennej spotreby)
Odpovedať
@stastnyjim silovú máte najlacnejšiu teraz i budúci rok od SPP v DD2-DD1 budúci rok
Odpovedať
ja sa im akurat chystam zavolat lebo vobec netusim aku tarifu a preddavkove platby si mam nastavit? :) uz byvame kurim tepelym cerpadlom dufam ze mi tetuska poradi co je pre mna najvyhodnejsie. doteraz som mal tu najnizsiu na stavbu platil par euro a este mi aj polovicu vratili :)
Odpovedať
@joxe to je pekné, to som už videl, to je aj v cenovom rozhodnutí, ale to nie sú všetky poplatky, ešte je tu tarifa za TPS, tá že vraj išla hore, potom za jadrový odpad. Podľa mňa tomu nerozumejú ani dodávatelia, keď ešte nemajú integrovaný cenník. :-D Cenník plynu už majú viacerí dodávatelia.
Odpovedať
Ďakujem za príspevky počkám si na integrovaný cenník.Potom dúfam spoločne niečo po-riešime.
Odpovedať
Ja asi pôjdem k lekárovi...ale neviem či k očnému alebo k ušnému :-) :-) Zle čítam alebo zle počujem??? Iné čítam /drahšia energia/ a počúvam ako aj sem tam našu RTVS a tam že pôjde všeobecne energia dole /plyn, elektrika/ V čom je teraz pravda??? Iné čítam a iné počúvam ]-( ...Tak teraz buď múdry :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 Vitaj na Slovensku kde vladnu zlodeji a populisti
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 obavam sa že teraz si sa smial naposledy . :-| Nemyslim že by cokolvek zlacnelo...a bodaj by som sa mýlila.
Odpovedať
@technik007 áno tvrdia že plyn aj elektrina idú dole, ale vyzerá to tak aspoň pri plyne, že niekomu zlacnie a iným zdražie. Najma zdražie tým čo míňajú veľa. Napriklad ľudia v bytových domoch, ktoré majú vlastné kotolne na plyn, alebo im je dodávané teplo z plynu, tak takéto domy si priplatia stovky až tisíce EUR ročne. Dokonca aj o vode hovoria že zlacnie, ale že niektorí zaplatia viac. http://www.urso.gov.sk/?q=node/452 Čistá schyzofrénia. :-D
Odpovedať
@yuri66 To myslíš vážne??? Na SR a kradnúť a populisti??? A ja som si myslel, aká sme úžastná krajina, malé Švajčiarsko, porozumenie, láska a pravda zviťazí...ale toto...som úplne vedľa čo si mi napísal...ani veriť sa mi nechce.. :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@technik007 to si poplietol, rozlohou je Slovensko väčšie, takže správne má byť my sme veľké Švajčiarsko a Švajčiarsko je v podstate malé Švajčiarsko. :-D
Odpovedať
@technik007 napis ficovi sak lepi teraz plagaty o stabilnych cenach energii
Odpovedať
@jankazb Ty človek nepozeráš TV??...teraz máš napr. v piatok Black Friday a Ty mi napíšeš že " Nemyslim že by cokolvek zlacnelo" a tie vývesky pri handrách že SALE 50% a ako" Drukos-výnos vždy viac" Ti nič nehovorí...ale nemyslím si že som sa smial naposledy...stále je na čom sa zasmiať...pozri tlačovku istých poslancov a môžeš sa začať válať od smiechu aké kraviny vedia vypotiť ;-) :-D :-D :-D :-D :-D a ver mi že som sa smial aj od istého prispievateľa zo Svitu čo prerábal dom ale nejako o ňom už nie je počuť...Možno zásah od elektriky alebo niečo padlo na neho...ale ver mi že mu to neprajem ;-( ..opak, nech úspešne ukončí a v plnom zdraví si užíva prerobený dom... :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@stastnyjim Prepáč, pomýlil som sa odpustíš mi??? Ja som mal čierny kašel /to si dobre pamätám/ keď sme preberali Švajčiarsko :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@sysell Však som mu písal, ale na ministerstvo mu to nepríde nakoľko je stále na cestách a nemá čas na dopis a na druhú adresu mi príde že adresát nezastihnuteľný...Skúšal som to viac krát ale márne...Výsledok ten istý... Tak ak vieš miesto kde si môj dopis v kľude prečíta tak sem s ním... :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
1
2
13
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?