Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
Staviame pri Bánovciach :-)
Odpovedať
my ukladáme dnes tak som zvedavá :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my sme boli včera na kontrole ... stropné tvárnice už mali uložené :-) :-) čiže tento týždeň zalievame x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Taminček aj my staviame pri Bánovciach. Tak nech to tam pekne rastie :-)
Odpovedať
hurá strop je už oložený a idu nám robiť schody na prvé poschodie :-) a teraz idem do autoškoly na prvu jazdu ;-) pomooooooooooooooooooooc :-N
Odpovedať
no dievcata ide vam to...........to len my cakame asi na dalsie dazde.....ako inak si vysvetlit ze este netahame mury............no budem dnes asi volat do firmy....wrrrrrrrrrr
Odpovedať
Profilova fotka
No a my čakáme na peniaze zo ŠFRB.. hrôza.. taká byrokracia a toľkého čakania :-| Ale čo už keďže nemáme vlastné, tak si musíme počkať!! Nech sa Vám všetkým darí ;-)
Odpovedať
v.elen- podobne. Este stale nemame schvalene :-( . Dufam, ze sa dockame
Odpovedať
Tak nás tu je dosť z okolia TN a BN.Nadenka ,a kde staviate?My dnes ukladáme strop.Mali sme včera,ale nemali sme ešte nosníky,tak sa to koná až dnes.Zajtra by chceli zaliať strop.Veď aj to počasie nám praje... ;-) konečne.Dnes sme objednávali aj okná a vchodové dvere.Veľmi neboli nadšení rozmermi niektorých okien a najmä terasových dverí,ale nakoniec sme sa dohodli.Do 2 týž. by mali byť hotové.Tak sa teším :-) ,že aj terasové dvere budem mať nakoniec posuvné ako som chcela :-)
Odpovedať
nedalo mi to a volala som......aaaa ze zajtra zacnu tahat mury.......tak takto pred vikendom, hmmmm....
Odpovedať
tamicek a co ste mali ake okna ked bol problem? odkial ste brali
Odpovedať
Máme rozmer 150x 150,a ja som chcela v celku.Nechcela ich žiadna firma urobiť,ale nakoniec sa predsa jedna našla. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
jaj no take ani nam nikto neurobil a vzdy tam davali ako dvojkridlo a tiez som to nechcela ale nakoniec sme robili zmenu na okne.
Odpovedať
Zvláštne... Neviem, či to bola požiadavka na plastové alebo drevené... Ak na plastové - čudovala by som sa, že nechceli urobiť rozmer 150x150 cm, veď napr. na panelákoch bývajú také krídla bežne. =-)
Odpovedať
nasa poziadavka bola na plastove. vyrobit ho vyrobia ale tak ze nie ako jedno okno ale ako dve cize v strede predelene. potom sa otvaraju ako dve casti a to som ja nechcela.
Odpovedať
Aha, čiže malo to byť dvojkrídlové, pričom v strede nemal byť stĺpik (volá sa štulpové) a vlastne by kovanie dostávalo permanentne zabrať. My máme drevené s trojsklom štulpové, krídla majú po 90 cm.
Odpovedať
Trošku vám sem pričuchnem...asi preto nikto nechce vyrobiť krídlo so šírkou 140 - 150 cm lebo rozmer nad 120 cm je vysoká pravdepodobnosť reklamácie ...teda aspoň u plastu určite. Euro ak je kvalitné nemal by byť problém. :-) Ale je to strašná páka na kovanie najmä pri trojsklách.
Odpovedať
Profilova fotka
nas sused ma siroke okna, zasuvacie... a zda sa mi, ze su to eurookna... urcite ma jedno vyse 12O to kridlo.. :) ma to aj v obyvke, aj v spalni..
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tak my budeme mať 3sklo drevené okná a okná sú veľké 150x150 a bez problému nám to vyrobia ... aj keď sme najprv uvažovali nad plastovými nikde s tým nebol problém ... aj bez toho stredného stĺpa.
Odpovedať
A preco chcete take okna?...ze bez predelenia?........ja som nad tym este nerozmyslala.....tiez mame okna 150x150
Odpovedať
94, tak konkrétne my sme to chceli bez stĺpika z dvoch dôvodov Ale pripomínam, že my máme š. len 90 cm: - čo najmenší podiel rámu = čo najmenšie tep. straty a čo najviac slnka (samozrejme, bol by to riadna blbosť, keby kvôli tejto výhode človek riskoval vypadnutie krídla, že...?) - na prízemí máme 2-krídlové francúzske okno bez stĺpika (trojsklo, krídlo 90x240) preto, aby sme otvorením oboch krídel dostali široké "vráta", čo sa môže zísť pri sťahovaní. Ešte doplním, že my máme na spodnom ráme také podložky z plastu, o ktoré sa krídlo opiera, keď je okno zavreté, takže kovaniu sa zrejme "uľaví". Ak je okno 150x150 kam otvárať a kovanie to unesie, dajte jednokrídlové. Ak je málo miesta, rozdeľte na dve krídla, prípadne fix a krídlo. Ešte jedna vec ma napadá. Nie je jedno, aká je šírka krídla. Ak zoberieme do úvahy krídlo, ktoré má rovnakú plochu i rovnakú hmotnosť, napr. 90x240, tak: ak je 90 šírka, okno je v pohode, ak je 240 šírka, kovanie to neunesie (viem, použila som extrém - okná tejto proporcie bývajú fixné alebo z viacerých krídel)...
Odpovedať
donya..na tie vaše okienka sa teším...:-)
Odpovedať
Profilova fotka
94, asi preto ze su francuzske okna a ked otvoris, mas krasny priestor... :)
Odpovedať
no musim teda pokukat tie okna....ja stale neviem ci hnede ci biele....stale riesim len farbu a nad tymto som sa nezamyslala......no poriesim......dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
tinka vo štvrtok nám ich idú zameriavať :) tešííím :)
Odpovedať
a baby ake teda mam dat?..... na nas bungaliik 94 lebo chcem tmave podlahy,tmave dvere, tmavu strechu......ale bojim sa dat aj tmave okna....no niesom presvedcena ani o bielych.....co vy na to?
Odpovedať
Profilova fotka
tak daj zvonku tmavé a zvnútra biele ... teda ak ideš dávať plastové
Odpovedať
jojo asi plast.....a nebude to divne?...ked sa budem nad vsetkym tolko zamyslat tak neviem kam zajdeme...hih
Odpovedať
Profilova fotka
94: my mame take... zvonku hnede, zvnutra biele...
Odpovedať
fakt?....idem kuknut album ci to tam vidno,.....a si spokojna?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?