Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
verte mi, že aj ja som to zažila a zažívam na vlastnej koži. nám nikto nič nedal, všetko sme si zariadili, vybavili a urobili sami (samozrejme na pôžičky, ale to nikto nevidí). keď zostal manžel bez práce a ja na materskej s ročným dieťaťom, nikto sa nestaral, z čoho a ako budeme žiť. potom, keď si asi po roku našiel prácu, každý ho chválil, akú má dobrú prácu (štátna správa). teraz, keď sme začali stavať dom, si každý myslí, že tam zarába milióny, tak si to môžme dovoliť. a zase nikto nevidí, že máme byt založený hypotékou a nie jednou, že žijeme z ruky do úst, stále len počúvame: ako je vám dobre, máte 3 - izbový byt, auto, ty si na materskej a ešte aj staviate. to sa vám musí žiť! takže aj takáto je závisť. sorry, trošku od témy, ale nedá mi nereagovať na certicazlv (94).
Odpovedať
Zuzi tak nato si musíš zvyknúť. :-D :-D a ešte počkaj keď bude hotový domček, ja som si bola dať urobiť ponuku u "jedného " pána a opýtal sa ma, či idem stavať ten najkrajší dom u nás. :-S :-S :-S hned som sa otočila a odišla bez ponuky. teraz vypisuje maily vyvoláva, ale už zbytočne.... zvykaj si, doba je ťažká a závisť veliká :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
moj muz hovori krasnu vetu - nikto nevidi cestu, ako nieco dosiahnes, kazdy vidi len vysledok... :-) provozni: boli sme na tom podobne, prvy vykop presne tyzden po narodeni dcery, o 18 mesiacov stahovka - si mala vidiet a pocut :-) tie reci. Ale to mi hypoteku nezaplati... takze su mi ukradnuti. Najlepsia bola otazka kolegyne - a odkial mate tolko penazi, ze ste kupili pozemok a staviate z jedneho platu? Vravim - moja, z banky :-)
Odpovedať
ano, trnavačka, máš pravdu, ale štve ma to, že ja sa nikomu do hrnca nepozerám, tak prečo sa niekto pozerá mne? Ináč sú mi tiež ukradnutí, ale toto ma štve. a nie je to len kvôli stavbe. ]-(
Odpovedať
Nic s tym neurobis, je to ludska vlastnost. Zvedavost. A nie je to iba u nas, je to aj vo svete, len si ludia viac davaju pozor, komu a akym tonom nieco povedia. Takze vacsinou to vyznie nie ako zavist, ale ako obdiv :-) Ber to tak, ze ti ludia ta vlastne velmi obdivuju, ked ste to dokazali :-D
Odpovedať
94, dodog, provozni : Úplne Vás chápem. My sme si tiež všetko zabezpečili sami a už 8 rokov splácame hypo a viem čo je to keď susedia závidia. Keď sme chceli prerábať byt, tak susedy postávali pred domom a pátrali odkiaľ na to berieme :-) :-) :-) Hlavne ,m že ich synáčikovi a v našom veku sa nevedia osamostatniť, lebo úvery neuznávajú. Keď muž dostal nové služ. auto, tak sme ráno našli všetky dvere maslom natreté. Keď mi kamoška povie : "Máte to tu krásne! Ja vám závidím!" , viem , že to myslí úprimne . Pre tú susedskú závisť sme sa rozhodli, že si postavíme domček. Svokrovci mali pozemok a ponúkli nám možnosť stavať. Tešili sme sa, plánovali a pomali splácali. V tomto roku sme chceli hypo splatiť a pustiť sa do stavby. Ale pred 5 mesiacmi sme sa od cudích ľudí dozvedeli, že švagor chce tiež stavať a svokrovci im dali aj ten pozemok. :-( :-( :-( ...Ale najhoršie je, keď závidí rodina. Neviem čo nám závidel, tie splátky ? ( Pritom na to neboli odkázaní. Švagrinin otec je bohatý, má známu firmu na okná a pozemky 30 á). Najhoršie je, keď Vás podvedie vlastná rodina a nevie Vám to povedať na nedeľnom obede a dozviete sa to tak kruto od cudzích ľudí :-( :-( :-( Čo už, život ide ďalej. Budeme stavať.Zoberieme úver, postavíme dom a predáme byt. Ľutujem len jedno, že sme nemuseli do bytu investovať toľké peniaze a už by sme mali hypotéku vyplatenú a že sme mohli mať 10 á pozemok zadarmo a tu v NR ma bude stáť min. 45000 €. :-( :-( :-(
Odpovedať
superstar no bude to zlozitejsie ale na konci budete sice zadlzeny ale bude to vase a budes vediet ze niesi nikomu nic dlzna. a hlavne ti nikto nebude jedneho dna vykrikovat co ti oni dali alebo ze vy ste dostali a my nie.
Odpovedať
Mima aj teraz to tak je. Oni majú okrem pozemku aj polovicu svokrinho domu aj s polovicou záhrady kde má altánok, bazén, gril a detské ihrisko. Dom nakomplet zrekonštruovali pred 3 rokmi. V tom období povedali, že oni chcú bývať so svokrovcami a pozemok bude náš. Z domu nikto nikoho nevyplatil. Pozemok sme nechceli prepisovať, lebo bol v extraviláne a nebol zahrnutý do územného plánu obce. Obec tak urobila až na jeseň min. roku pri schvaľovaní pre tento rok. Oni im to prepísali a tvárili sa že nič. Normálne sme k nim chodili a ani to len nespomenuli. Keď sme sa to dozvedeli od cudzích , muž nechcel veriť. Spýtali sme sa svokrovcov, ale popreli to. Rodičia by mu to predsa poza chrbát neurobili. Keď sme zistili, že je na katastri plomba, tak muž v kuse 4 dni plakal. Celé noci nespal, v robote sa nedokázal nanič sústrediť :-| :-| :-| Až potom, keď prekonal ten prvotný šok, išiel sa ich to otvorene opýtať.Najskôr zapierali, ale keď povedla, že má dôkaz, tak sa priznali. A dôvod, prečo zrazu chceli stavať je ten, že závideli kamarátom, ktorí majú nový dom. A prečo to tak urobili,? Lebo nechceli brata vyplácať. ...Niekto si musí najskôr zarobiť, potom ušetriť a až potom má a niekto len luskne prstom a má všetko.
Odpovedať
hurá slniečko :-) :-) :-)
Odpovedať
superstar to neries to mas zbytocne... inak hura na stavby :-D :-D :-D :-D slnkoooooooooooooooooo
Odpovedať
Vďaka mima1. J a viem, že čas rany zahojí a že to svokrovci ešte veľmi oľutujú. Dne sme mali ísť s priateľmi na chatu a zrušili sme to kvôli počasiu. :-| :-| :-| Krásne sa vyčasilo :-) :-)
Odpovedať
Ahojte, juj ale ste toho napísali - neskôr si prečítam ;-) Idem sa s Vami podeliť o radosť - včera sme zaliali základy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D :-D :-) :-) Jupí tak sa tešíííííííím :-N Ale tá noc predtým - bude pršať, nebude pršať - nepršalo a prišiel putzmajster - 6 domiešavačov a hnala som ich a hnala a za 2h bolo zaliate. Poobedie sa vegetilo s vyloženými nohami :-D Ale poviem Vám bola to včera dedinská udalosť č. 1 :-D A ideme bojovať ďalej ;-) Držte sa a využite toto slniečko ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
slnko este bude nebojte neplaste sa. mozeme byt radi ze nemrzne a neni zima a ze sa da uz kopat a stavat. dufam ze dnes bagrujete vsetci a zalievate lebo dako je tu ticho :-D
Odpovedať
Ahojte, uspesne hlasim zaliata deka, uz aj polievat sme mu museli ako rychlo vyschli 8-) Krasne pocasie aj sme sa opalili 8-) Mali sme putzmajstra 20m a domiesavac 10 kubikovy , ktory musel tahat do ulicky 6,20 m mal z kazden strany tak 1m volna, natiahnut 20m pumpu cez plot suseda a 10kubikov bolo vypustenych za cca 40min a potom sme este domiesali asi 10 miesaciek. Zacali sme 8.30 a skoncili sme 13.30 hod. Super vec a sme pevne rozhodnuty aj na hornu deku. Cez tyzden ideme kupit ipu a volat aby nam vyskladnili 1.kamion tehly a sup tahat mury.A tiez ako apomina jani74 dedinska udalost :-D Drz te sa a vela radosti z rastucich domcekov ;-)
Odpovedať
alenocka tak parada sa vytesujete urcite :-)
Odpovedať
ahoj dufajme ze pocasicko vydrzi aj cez tyzden a nam vzniknu krasne mury............jaaaaj 8-)
Odpovedať
pocasie vyzera byt fajn na cely tyzden dokonca dnes tam uz nevidim ani dazd takze bude ok... :-)
Odpovedať
aj ja sa tešíííím, postúpili sme o veliký krok vpred, viac ako polovica búračky za nami.. len tie papiere na stavebné sa nejako ťahajú a ťahajú.... budú raz aj hotové??? ;-) ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
maska....fakt? tak to je super....musim vytiahnut manyela na prechadzku vasou ulicou....
Odpovedať
ahoj 94, veru, už sme začali vnútorný nosný múr dávať dole... :-) :-) :-) keby som nemala doma prváčika, tak robíme ešte dalej... ale povinnosti volali, no dobehneme to.. sa teším :-D :-D :-D :-D dnes by už konečne mali prísť aj plynáry tak som zvedavá kolko sa ešte natiahnu papierovačky :-| :-| :-| :-| :-|
Odpovedať
hurá dnes nám donesú premac strop a konečne po týždni pokračujeme :-)
Odpovedať
Ako vam murari, alebo stavebne firmy ratali cenu prace?? nechceme podla hodin, nakolko to sa da pekne zneuzit. Berie sa m3 muriva ??? podla coho sa to potom vyratava ? mate na to vzorec ? ( berie sa cela stavba, rozmery domu, alebo jednotlive miestnosti ? ) prosim, poradte, ake mate skusenosti vdaka
Odpovedať
u nás si vačšinou murári pýtajú na metre štvorcové a od dohody záleží, či aj s materiálom alebo bez. či si ho viete zadovážiť sami alebo vám ho majstry donesú... :-)
Odpovedať
Aj my by sme mali od zajtra klásť premac.Dúfam,že dnes sa dokončia priečky... :-)
Odpovedať
jaj no tak nech sa vam to dobre uklada a hlavne nech to vychadza presne viem ake to je tiez mame premac :-)
Odpovedať
Profilova fotka
panonka: my sme platili murara 1000sk na den,ale bol to dochodca...takze to bral ako brigadu...
Odpovedať
mima1 a mali ste s ukladaním nejaký problém
Odpovedať
nam celkom sadol na prvy sup mali sme problem len na jednom mieste ale to sme podsalovali podstojkovali a bolo. no sused co stavia tak tí co im ukladali strop to rozoberali vraj tri krat co im to nesedelo. pokial je presne vymurovane a niesu posuvane mury a podobne malo by to ist na prvy sup :-)
Odpovedať
Tak predsa stihli a zajtra ideme na strop.Len dn dúfam,že aj nám sadne na prvý šup
Odpovedať
staviate niekde pri banovciach? alebo priamo v banovciach? som si vsimla ze kpilkova ma okres trencin. to sme celkom blizko seba :-) :-) ten strop myslim ze bol premna dost tazky ale inak to slo :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?