Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Tak to je super, ked viete tolko usetrit na praci. Nas skoro tolko vysla len zakladova doska.
Odpovedať
@mom3 ale to nejako vela ci len mne sa zda ?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Je to trochu drahsia technologia - doska na penovom skle a este k tomu v AT, kde je cena prace vyssia. Staviame s partiou zivnostnikov; keby sme stavali s firmou, tak nas to vyjde este o cca 6tisic viac.
Odpovedať
@mom3 aspon sa nenarobis :-D ..tak to potom ano ..my uz len komin dokoncime a konecne pojde strecha som zvedava ako bude vyzerat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Co-to si budeme robit aj sami, ale len v interieri.
Odpovedať
@mom3 my zasa zvnutra uz asi samy nie
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Zaklady zabetonovane!
Odpovedať
@mom3 super a teraz to uz pojde ako po masle.my mame uz komin hotovy
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao To nam hovoria vsetci, ze dom uz teraz bude postaveny rychlo, len potom zas ten interier... :-) Kedy idete davat strechu?
Odpovedať
@andreadca kde v dca staviate? my začíname budúci týžden, lebo právoplatnosť stavebného bude az budúci pondelok. :-p :-p :-p
Odpovedať
Ahojte stavebnici, ak mozem tak sa tiez pridam k diskusii. Na jar sme sa konecne tiez pustili do stavby. V pondelok sme robili hornu deku a buduci tyzden planujeme pokracovat s podkrovim. Dufam ze pocasie dovoli. 8-)
Odpovedať
@pancake ahoj..my sme síce z DCA, ale staviame v Slávnici a bez dotiahnutého stavebného ;-) ...a vy kde?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pancake ..teraz pozerám, že idete prerábať...držím vám palce..my sme pôvodne tiež chceli prerábať, ale potom sme kúpili v tej Slávnici 2000 štvorcov za celkom rozumnú cenu tak sme si povedali, že to zas nie je až tak ďaleko...
Odpovedať
andreadca , pancake dievcata vidim, ze ste z okolia, nepoznate nahodou pilu Desal z Dolneho Lieskova?
Odpovedať
...nemôžeme zohnať niekoho na vŕtanie studne....viacerí nemajú čas...ďalší sľúbil pred 2 mesiacmi, odkladal a odkladal a teraz pre istotu už ani nedvíha telefón a dorazil ma ten čo chce 80e za meter....nemáte nejaký typ na solídneho studniara?...okres IL...
Odpovedať
@andreadca my uz studnu máme, tak sme nikoho nehladali. len nám ju musí zfunkčniť otec :-D a neprerábame. ideme v pondelok zbúrať ten dom a stavať na novo. takze aj projekt aj všetko máme uplne na novo a plus na to musíme zbúrať starý dom a na to isté miesto budeme stavať novy :-) @koriencok neviem ani som nepočula. viem že v pruskom sú dve píly ale to je všetko
Odpovedať
@andreadca - ahoj. my mame cloveka co naraza studnu. Robi to nejakym elektrickym vibracnym sposobom. Pyta si 10e od hodiny a on si sam frezuje aj horty. Inac najlacnejsie hroty maju v Sestave v DCA - cca 25e....inde v okoli (tusim v Sestave v boelsove ci kde je tak tam je za ten sami hrot cena 50e). Ale ak chcete vrtanu studnu tak nepomozem. Teoreticky je este jeden clovek s Luborce ci s kade a ten si pyta nejakych 50-60e za meter. A tam isto treba si uvedomit ci chcete vrazat tolke peniaze do ponorneho cerpadla alebo kupite nieco do 400e....
Odpovedať
@pancake ...no asi sa musím naučiť lepšie čítať...že idete prerábať som len vydedukovala z fotiek...tak nech vám to ide pekne od ruky :)
Odpovedať
@adam_janka ..ahoj..ten spôsob, ktorý popisuješ nám nevyhovuje, lebo musíme vŕtať do min hĺbky 12 - 15m aspoň tak mi to bolo vysvetlené....ale aj tak vďaka za ochotu....
Odpovedať
@mom3 vies ze ani neviem len dnes mi v rychlosti drahy povedal ze okna su vyplatene a vo vyrobe :-D ale asi o 2 tyzdne alebo mozno zacnu uz nabuduci
Odpovedať
@mom3 takze strechu nam pridu robit o 2 tyzdne tak mozno zatial aj nejake priecky postavime
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao no parada. a vy nebudete davat stropy? Aspon tak sa mi zdalo z fotiek...
Odpovedať
@mom3 my budeme mat v izbach zavesny sadrokartonovy system av obyvacke a a kuchyne bude strop otvoreny ale neviem si to predstavit co t je :-D necham sa prekvapit
Odpovedať
vážení zase to tu pomenili a nemám to rada. ťažko sa potom orientujem ]-( ale chcem nahlásiť že zajtra zalievame základy x-) x-) x-)
Odpovedať
@mom3 ahoj ako pokracujete?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Ahoj, dokoncujeme pivnicku, ktora bude mimo domu. V nej uz mame vyvrtanu studnu - tu vyuzijeme na polievanie, splachovanie WC a pranie. Vcera nam doviezli Ytong, tak buduci tyzden zacname tahat mury. A vy ako? :-)
Odpovedať
@mom3 nám tiez v pondelok dovezú tehlu a v utorok zakladáme prvú radu x-)
Odpovedať
ešte sa vás chcem spytať že ked ste videli vaše zaliate základy, či aj vám sa zdal ten dom neskutočne malý alebo iba mne. :-( :-( :-(
Odpovedať
@pancake :-D aj mne :-) som nechapala, to na takej malej ploche ma byt cely dom???? uz ked boli mury tak to bolo v pohode, aj ked pravdu povediac uz by som chcela vacsi :-D (mame 10x13)
Odpovedať
my 8x12 :-o :-o
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?