Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
ahojte ludkovia, tak aj my tento tyzden zaciname, prosim vas viete mi poradit ako sa pohybuju ceny za zaklady, myslim pracu, ked pridate aj naklady kolko vysili vas budem rada, my mame dom v tvare L a rozmer 16*16m, ale ide mi hlavne o cenu prace, mame najatu partiu - nie firma...stavame v regione ZA ...ako je lepsie sa dohodnut, na úkol alebo hodinovú taxu? dakujem za kazdu radu a skusenost ..práci česť :-)
Odpovedať
U nas sa viaze zelezo, este aj buduci vikend lebo nam jeden majster odpadol, tak to ide trosku pomalsie, potom sa zasaluje veniec, zaleje betonom a mesiac klud :-)
Odpovedať
@ivamarr sa mi zdá ze iba robota je za základy 2600e ale máme menši dom. 8,5x12m
Odpovedať
Ahojte :-), chcem sa vás opýtať, čo idete dávať na podlahu pod strechu ????, aké dosky? dakujem x-)
Odpovedať
@ivamarr určite si nedavaj hodinovu taxu ..jedine že by nad majstrami niekto stal..nechaj si vypracovat položkový rozpočet..čo ta čo bude stat ešte predtým ako sa bude robit.. Približne ceny najdeš aj na nete ak si daš do googlu "ceny stavebnych prac"..v tomto by som nebola leniva..lebo ked je praca hotova tažko sa dohadovat s majstrami že je to vela.. Ceny čo viem cca: betonovanie 5e/hod resp. cca 13e/m3- praca -domiešavač zavažanie pod zakl dosku/ zhutnovanie 4e/hod betonovanie 30e/m3 -ak sa mieša beton ručne ukladanie DT - 25-30e/m3 murarčina - 23-30e/m3 preklady - 5e/ks ..majstri si naozaj učtuju podrobne pr. - začistenie vykopovej škary, manipulacia so zeminou - uloženie štrkoveho ložka - zemnenie - viazanie železa - betonovanie pasov - ukladanie DT - zavažanie a zhutnovanie - odpady, voda - debnenie - ukladanie kari sieti - betonovanie deky..neskor aj za odšalovanie pýtaju ... pri murarskych pracach -penetracia - nalepenie IPA -murarske prace (cena za m3) -preklady (cena za KS) ... veniec: - viazanie železa -debnenie -betonovanie (podla toho či ručne/či domiešavač) ... atd
Odpovedať
@takyna asi OSB..hrubku nemtušim
Odpovedať
@katarinka2010 ďakujem krásne za rady, tak ako píšeš povodne chceli majstri na hodiny, ale sme im to zamietli a čakáme na položkový rozpočet :) :-)
Odpovedať
@ivamarr - dajte si skontrolovat ten rozpocet znamemu stavbarovi nech skontroluje ci je tam uplne vsetko... nie ako my - nacenili nam so slovami ze vsetko je a ani prstom nepohneme a zistilo sa ze nenacenili ipu pod nosne murivo.... ze to je extra. Ani ma vo sne nenapadlo ze by firma toto nenacenila - bral som to ako samozrejmost a hoplaaa....
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Co mate nove? Ako postupujete?
Odpovedať
@mom3 mame zasalovane a nejake priecky spravne zvnutra ideme robit A na strechu zajtra nam privezu krov a komin a ked nabuduci tyzden nam pridu vymerat okna a dvere a ak sa podari v juli davame strechu :-D a vy ako pokracujete ?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Tak to je super. Ked to staviate svojpomocne, kolko tomu ste schopni venovat tyzdenne? My sme este stale pri zakladoch. Ale tento tyzden by sme ich uz mali dokoncit. Potom dame vyvrtat studnu a pustime sa do pivnicky, ktora bude mimo domu. Potom sa pustime do tahania murov.
Odpovedať
@mom3 kazdy den okrem nedele a ked treba aj v nedelu chodime vies co ale uz nabehnu strechari tak budeme mat chvilocku pokoj potom pojdeme my zasa priecky robit a potom uz nabehnu kamarati voda kurenie elektrika... to je super a foto nebudes pridavat .nam zasa zacal robit problemy sused ze sa mu nepaci ze mame okno k nemu do dvora otocene tak si aj srandu uzijeme ze vsetkym na okolo nadava a vyhraza sa ..co ti poviem niet nad dobre susedske vztahy :-p
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lucinkao a vy ste nezamestnani, ze robite kazdy den?? Alebo vam to chodi nejaka partia zivnostnikov? Fotky na MS nebudem davat, len sukromne.
Odpovedať
jaaj a z coho by sme platili uver keby sme boli nehzamestnany my mame taku robotu ja robim jeden tyzdne tak do 14.00 a druhy zasa poobede a priatel ten robi kazdy den max do 15.00 a pomaha nam oco a ten tiez robi do 14.00 a ked tak max nam pridu pomoct kamrati inac si vsetko rabime samy
Odpovedať
@mom3 jaaj a z coho by sme platili uver keby sme boli nezamestnany my mame taku robotu ja robim jeden tyzdne tak do 14.00 a druhy zasa poobede a priatel ten robi kazdy den max do 15.00 a pomaha nam oco a ten tiez robi do 14.00 a ked tak max nam pridu pomoct kamarati inac si vsetko robime samy ale ty boli asi len raz ale dvakrat ..
Odpovedať
jupiiiiiiiii vcera nam priniesli krov skridlu, prisli zamerat okno vybrali sme odtien :-D uz len domurovat A a davame strecha zasa sme o krok blizise k samostatnemu byvaniu :-)
Odpovedať
..my sme tiež začali tento rok...v apríli...hotová je spodná deka....keď doprší :) dáme vyvŕtať studňu a cca o 10 - 14 dní by mali nabehnúť murári...
Odpovedať
Profilova fotka
My už budeme končiť s obvod. múrmi a aj nosnými priečkami. Už len preklady a potom deliace priečky. Komíny sa začínajú rysovať.
Odpovedať
my zajtra zalievame horny veniec....
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Tak to mate idealnu robotu. Ine to je, ked niekto musi trcat v robote kazdy den do piatej-siestej. My zajtra alebo v pondelok budeme betonovat zaklady. Buduci tyzden sa pustime do pivnicky, ktora bude mimo domu a tiez dame vyvrtat studnu.
Odpovedať
@mom3 a vy si robite samy alebo mate ludi nato ..my mozno o dva tyzdne budem mat strechu ak budu mat strechari cas ..
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao Mame partiu zivnostnikov. Teraz mi prave dali cenovu ponuku na dalsie prace - tak dufam, ze sa dohodneme, lebo niektore remesla sa mi vidia trochu drahe... :-). Jaaaj, tak vy ste pekne popredu. Ved do konca roka by ste uz mohli aj byvat, nie? Onedlho budete robit interier!
Odpovedať
no najskor na jar ak to pojde takto dobre a podla toho ako budeme s peniazmi hadam sa zmestime do 20 tisic, a nam bud vsetko robit kamarati vodu kurenie aj elektriku tak zalezi od toho ako budu mat cas a ako dlho im to bude trvat ..ale uz by som byvala :-D
Odpovedať
Ahojte. Aj my sme tento rok zacali, tak ak mozem tak sa pridam k diskusii. Momentalne sme v stadiu cakania na drevo na strechu. Vecer hodim nejake foto.
Odpovedať
@shellinger vitaj medzi nami :-D
Odpovedať
Dakujem ;-) Hodila som nejake aktualne fotky do albumu tak mozte pozriet, pripadne okomentovat. Ja uz sa neviem dockat, kedy budeme byvat.... http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/s...
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao 20,000 za cely dom???
Odpovedať
@mom3 hruba stavba, okna a strecha nas zatial vysla cca do 23 0000 a este ratame takych 20 tisic za vodu elektriku kurenie stierky ....
Odpovedať
@lucinkao - pekna suma za tolko postavaneho....mozeme len snivat...:) :(
Odpovedať
@adam_janka my sme velmi vela penazi usetrili na robote zatial sme si vsetko robili samy
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?