Zápis rozostavanej stavby do katastra nehnuteľnosti

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem si dať zapísať s manželom rozostavanú stavbu do katastra nehnuteľnosti v KE. Viete mi poradiť ako ma vyzerať žiadosť o zápis a aké prílohy sú povinné pre zápis? Geometrický plán už máme vyhotovený. Čo ďalej?
Odpovedať
1
4
5
@chrobak7 dakujem za rozpisanie 🙂, pomohol si mi.
Odpovedať
Zdravím, riešime hypotéku vo VUB všetky náležitosti sú už odovzdane a čakáme na schválenie. Jedine čo má trápi momentálne že mi nikto nepovedal že by sme mali mat stavbu zapísanú v katastri a keď to čítam tak netuším či to vyžaduje aj VUB. Dočítal som sa že to byt nemusí ale že sa môže o to požiadať pri zápise do katastra na ťarchu. Je to pravda? Skúsenosti s VUB? Riešime to po vlastnej osi bez agentov....
Odpovedať
@spikerhc riešil som to tak, že som mal GP kde bola zamerana stavba. Na kataster isla zmluva s VUB na zriadenie zalozneho prava na rozostavanu stavbu podla GP a znaleckeho posudku. GP a ZP som tiez prikladal k zapisu.
Odpovedať
@peterm88 a je platný znalecky posudok ten čo som dával do VUB na hodnotu budúcej stavby? Je tam napísaný momentálny stav stavby aj jej hodnota.
Odpovedať
@spikerhc ja som dával ten, čo mi robil znalec pre banku. Ale teda ja som uz mal krov na dome.
Odpovedať
Tie dokumenty co sa davali na zapis rozostavanej stavby si nehavaju?? Myslim znalecky posudok , stavebne povolenie..
Odpovedať
Tie dokumenty co sa davali na zapis rozostavanej stavby si nehavaju?? Myslim znalecky posudok , stavebne povolenie..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravím, má zápis rozostavanej nehnuteľnosti na katastri aj nejaký iný význam okrem hypotéky? Resp. Je mojou povinnosťou si dať stavbu zapísať?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
@peterm88 dobrý deň, chcem sa opýtať, na kataster ste dával návrh na vklad záložného práva v prospech banky, okrem zmlúv, GP, ZP a stavebného povolenia ste prikladal aj žiadosť o zápis rozostavanej stavby? Mal ste GP len overený katastrom či ste s jeho overením dával aj zapísať stavbu?
Odpovedať
@lenka_novotna dával som aj žiadosť o zápis rozostavanej stavby, to som rovno len vypísal na katastri. Všetko to išlo naraz
Odpovedať
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?