Parný čistič Karcher Sc1020

Zobraz úvodný príspevok
Chela by som si kúpiť parný čistič karcher SC1020, máte niekto skúsenosti? Alebo vie ho niekto porovnať s H2O mopom? vyčistí aj špáry? ďakujem za každý názor.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrustik83 @mima1 a ostatné znalkyne udržiavania čistoty domácnosti ;-) síce som študovala VŠ,aj návod na použitie Karchera,ale pomohlo by mi,ak by ste niektorá pridali obrázky s popisom ktorý nadstavec sa na čo presne používa ... tiež rôzne handričky... mám z toho chaos :-p
Odpovedať
@karunkula ahoj nie je to s fotkami, ale hadam pomoze.. netvrdim ze to tak ma byt ale mne sa to osvedcilo takto, skusala som viacere kombinacie ale toto mi pride najlepsie pre moju domacnost co sa tyka balenia 2550 - pouzivam vsetky co su tam male kotucove nadstavce / skvele na baterie, spary, toaletu, sifony, v kuchyni prac.dosku, drez, aj mastne dvierka v rure som tym vycistila.. PS pozor na tu sprchovu hlavicu, ak tam mas tie gumove kococky co trcia -necisti to parou.. zdeformuju sa, mne sa to podarilo , takze to vzdy prebehnem iba handrou s trosickou pripravku na vodny kamen..(ale len na tej sprche) nanapadla ma suvislost teplo a guma :-p turbo tryska - na toaletu zospodu misy, kde sa lubi usadzat kamen a bakterie.., mala biela handricka na maly nadstavec - umyvam nou vanu, umyvadla, kachlicky- ked mam vela sprchoveho gelu alebo samponu na kachlickach (davam si tu hrubsiu pruzkovanu), s tou tenkou i kuch.linku, kuch. zastenu ked je tam vela spiny (dam kotucovy nadstavec a idem) podlahovy nadstavec - podlahy 8-) , uprimne skusala som i hrubsie handricky - kupila som ich v LIDLI ako nahradne handry na nejaky cistic okien.. nasila som dve gumicky, a nasuvam to na nadstavec - je to super ked mas dlazbu, .. naopak na laminatovu podlahu tam idem iba s originalnymi..naozaj sa mi zdala podlaha lepsie umyta s tensou vrstvou handricky.. nadstavec na okna - bez diskusie, skusala som i sklo v kuchyni na stole ale stekalo vela vody ked som bola na konci skla..aj okna ked umyvam vzdy po zotreti si prejdem tu gumovu stierku handrickou, a dolu pod oknami mam tiez naskladane handry..tej vode sa nevyhnes.. kupila som si domov este ten maly cistic na okna od karcheru a to je moja zachrana - umyjem kuch.stol bez lestenia, vodu povysavam a je to..bez cmuh, pouzivam i na sklo na rure a zrkadla..zdali sa mi krajsie..ako s tym velkym nadstavcom.. a hlavne ked sa dosprchujeme nabehnem s vysavacom ..povysavam vodu z kachliciek a kupelna je stale ako od matela bez vodneho kamena :-) pouzivam este tie odvapnovacie tycinky do kotla, naozaj to pekne rozpusti a nechcem aby sa mojmu zazraku nieco stalo ..
Odpovedať
Profilova fotka
@cokoladecka ja budem radsej pouzivat destilovanu vodu ako to odkamenovavat.. ;)
Odpovedať
no uz mam tento zazrak aj ja 2550.moc som tomu neverila.mam skoro vsade dlazbu cize spary .a 5 psov.stale som chodila po kolenach a malou kefkou som cistila spary so savom.a o podlahe ani nehovorim stale bola spinava aj cerstvo umyta.mame skleneny sprchovy kut stale bolo vidiet vodny kamen teraz je to super a rychlovka a spary su konecne ciste a o podlahe ani nehovorim mozem iba odporucit a dolievam vodu behom chodu.je to super
Odpovedať
v navode pisu davat cistu vodu popripade zmiesat pol na pol z destilovanou
Odpovedať
Profilova fotka
@chrustik83 @kika214 kupila som destilovanu na odskusanie a uvidim, vidim to skor tak, ze sa mi nebude chciet kupovat liat tam destilovanu, tie tablety su asi pohodlnejsie. inak som vcera prvykrat odskusala a odporucam kazdemu kto vaha. podlaha krasna leskla bez smuh, za chvilku umyte a aj suche.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrustik83 ďakujem za obšírnu prednášku :) veľmi si mi pomohla...mám ešte otázočku - ozaj stačí okná umyť Karcherom? Netreba potom ešte pretierať leštidlom - stará známa Okena a iné?
Odpovedať
@karunkula no nie je zac.. ale je to kratsie ako navod od karcheru :-p nie netreba ja som umyvala okna dokonca ked sme sa stahovali este spinave od stavby a nepouzila som naozaj nic.. iba karcher , ja pri umyvani davam dolu handru nech mi to steka tam, a gumovu stierku zakazdym utriem handrickou.. niektore kocky handry nedavaju potom pozmyvaju podlahu a je to , ale ja to takto nejako robim 8-) PS toto bol moj navod na co sa mne ktore nadstavce osvedcili, ale mozno maju baby ine osvedcene tipy a triky..
Odpovedať
Profilova fotka
@chrustik83 ešte raz ďakujem,si milá
Odpovedať
Profilova fotka
Ak máte niekto záujem o SC1020 Karcher, predám. Nový, len 1x odskúšaný. Chcela som ho na plávajúcu, ale neodporúčali. Cena 99€.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivuska1807 ja by som chcela ale tá suma je vysoká pre mna :-), požičiavam si od kamarátky a používam aj na plávajúcu podlahu a som spokojná
Odpovedať
Profilova fotka
@nefertiti7 za takú sumu som ho kúpila....v Baumaxe ho majú za 109. Môžem spustiť 10€, ale viac nie :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@blondiee83 ahoj. prosim ta s odstupom casu ako si s nim spokojna? mas presne tento tip?
Odpovedať
prosim vas je vhodny aj na vytepovanie sedacky????
Odpovedať
Profilova fotka
@mita9 hej, mam ten sc1020 a spokojnost maximalna...umyvam nim podlahu, ale akosi som sa k toaletam zatial nedostala, aj ked uz sa chystam, alebo na kachlicky...ak by som tolko m2 podlahy mala umyvat len nejakym mopom, tak sa rovno radsej odstahujem :-D :-D
Odpovedať
@blondiee83 a nevies ci je vhodny aj na sedacku? a je vhodny aj na plavacku nevies? ci mate vsade dlazbu?
Odpovedať
Profilova fotka
@mita9 o sedacke neviem...a mame vsade dlazbu...ta tu plavacku by si sa mala opytat bud na infolinke karcher (neviem, ci maju, ale mnohe firmy maju) lebo im napisat email - lebo netusim. a mozno by hned odpovedali aj na tu sedacku :-)
Odpovedať
@blondiee83 dakujem :-) ..a posledna otazka ak ta neobtazujem :-), ake konkretne nadstavce si dokupovala este? ak si dokupovala....
Odpovedať
Profilova fotka
@mita9 no az do piatka som si myslela, ze nie...no v piatok som nasla krabicu karcher s nadstavcami :-D :-D bola zapratana inymi krabicami, cize len tak matne si spominam, ze su to asi na okna...musim sa spytat manzela, urcite to kupoval on a ja som zabudla...cize este som nepouzila...
Odpovedať
@blondiee83 hehe oki dakujem velmi pekne :-)
Odpovedať
@blondiee83 este posledna otazka slubujem :-) ..prosim ta aku vodu tam davas? destilovanu, alebo staci normalna z vodovodu?
Odpovedať
Profilova fotka
@mita9 Davam normalnu z vodovodu :-)
Odpovedať
@chrustik83 ahoj tiez uvazujem nadkupou parneho cistica, ak som dobre pochopila mas dva jeden kalsiku (aky typ?) a druhy ten na okna, da sa s tym klasickym parnym cisticom pekne vycistit rura? alebo je to len take ze aj tak to musis drhnut? dakujem
Odpovedať
@sevzuz ahoj ja mam karcher sc2550, - a ano cistila som s nim ruru ( poriadne zaspinenu), nechala som dlhsie posobit paru na dane miesto a potom som len zotierala handrickou -naozaj som nedrhla.. rucny cistic na okna -podla navodu- je pre mna pristroj na cistenie skleneneho stola, dvierok od rury, roll door -sklenena cast aj ta normalna, zrkadla, a vysavanie vody po sprchovani z kachliciek :-D uplatnenie si najdes sama.. @mita9 - podlahy podla navodou su na laminatove vhodne tie vyssie rady od 25**.. ale urcite to povedia priamo v karcher-i, vyrobva parkiet sa zbavi skor zodpovednosti ako by mal priznat ze to mozes cistit aj parou :-p, ja cistim uplne v pohode laminatove karcherom.. pouzivam cca 1rok a ziadna zmena..
Odpovedať
@chrustik83 dakujem za odpoved, a ked umyvas okna umyvas ich najprv sc 2550 a potom tym cisticom na okna, alebo len tym cisticom na okna?
Odpovedať
@sevzuz okna umyvam iba sc2550 s nadstavcom..ten rucny na to nepouzivam.. to by som sa narobila na velkych oknach 8-)
Odpovedať
@chrustik83 prosim a ta sc255o sa lisi od toho nizsieho radu sc1020 nadstavcami alebo celym strojom. Nevies mi poradit rozbije to aj starsiu vrstvu vertikalneho kamena v mini drazke? ma to aj nejaku silu. Mozes tam naplnovat aj vlastne roztoky, ci len cistu vodu? dakujem za odpoved
Odpovedať
@chrustik83 uz som docitala diskusiu, pochopila celkom rozdiel medzi nimi. Este mam jednu otazku, ci nemate skusenosti, pouzili by ste karcher na cistenie normalne zaluzi vnutorny na okne, s akym nadstavcom, popr. ci sa neznicia. co myslite, popr. ake mate najlepsie skusenosti @compra. dakujem
Odpovedať
@chrustik83 a este posledna otazka http://www.andreashop.sk/internetovy-... tento nadstavec teraz pouzivas na tie podlhahy? :) Ktore utierky su lepsie podla vas, ktore sa vam najviac osvedcili, nech viem, ktore dokupit, tieto z mikrovlakna http://www.andreashop.sk/internetovy-... alebo toto z mikrofazy http://www.andreashop.sk/internetovy-... alebo klasicke frote? Myslim na podlahu, aby bola dobre sava, nezanechavala vela vody.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrustik83 Ahoj, a mas lamino podlahu s V-drazkami? Ja sa bojim, aby mi voda neostala v tych drazkach a aby mi ju potom nevydulo :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?