Parný čistič Karcher Sc1020

Zobraz úvodný príspevok
Chela by som si kúpiť parný čistič karcher SC1020, máte niekto skúsenosti? Alebo vie ho niekto porovnať s H2O mopom? vyčistí aj špáry? ďakujem za každý názor.
Odpovedať
@compra len aby sa nepokazili :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 ja tiez necakam kym sa zase rozsvieti to svetielko a nemam pocit ze by to cistilo horsie ked to svetielko zhaslo ;-)
Odpovedať
@megancek ahoj, tak som si to presne odsledovala lebo zo zaciatku som to sledovala jak blazon, ale ako pise @compra potom uz ani nie.. pri umyvani som zapla na nahrianie blikalo ..prestalo.. akonahle som pustila paru-zacalo preblikavat ..ale pokracovala som dalej..co som si vsimla tak pokial sa v pistoli nenatlakovalo dost pary.dovtedy blikal..potom svietil nepretrzite..pokial som robila i ja..ked som mala prestavku, alebo som presuvala veci..blikal si opat, a potom oapt pokial som nemala suvisly tlak ... to je jedine co som si tak nejak vysvetlila po "svojom" preco preblikava zaver je -robi to i nam, nie je to zavada a karcharuj dalej :-D @dominant440 -ta snura ide na nervy aj mne - to je jedine minus tohto stroja..este ze mame zastrcky na kazdom rohu 8-) @dominant440 - aj ja som sa uz popalila .. ale to sa asi stava
Odpovedať
@mima1 ja zvyknem pokračovať, o chvíľu to opäť zhasne, ale ak by si mala už menší ten tlak, tak chvíľu počkaj. ja to robím tak, že umyjem jednu miestnosť, počkám chvíľu, potom ďalšiu a tak.
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 @chrustik83 @renatkas dakujem vam za skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
žienky, nemáte skúsenosti s tým novým čističom na okná? Dajú sa s tým vôbec umyť rámy okna? A v kúpeľni to aj odstráni vodný kameň alebo len umyje? Ja totiž zvažujem, či kúpiť ten alebo radšej tento http://www.mall.sk/parne-cistice/karc... ... lebo chcem to hlavne na kúpeľňu a taký veľký, o akom tu píšete nemám kam odkladať... :-(
Odpovedať
@micka21 Už mesiac surfujem po celom internete a zbieram informácie o parných čističoch. Zvažovala som za a proti a nakoniec som sa rozhodla. Kúpila som Karcher 2550 c. Je pravda, že oproti 1020 je drahší, ale na druhej strane má jednu veľkú výhodu - dve nádrže. To znamená, že keď mi dojde para, tak jednoducho bez čakania naplním nádrž a pracujem ďalej. Karcher 1020 má len jednu nádrž a keď dojde voda, tak je nutné počkať, dokedy úplne nevychladne, lebo sa nedá otvoriť nádrž. Pri veľkom upratovaní to je veľká nevýhoda. Už dva dni s ním karchrujem a som maximálne spokojná. Ono to fakt funguje. Umyla som okná, chladničku, vypucovala kúpelňu, na dlažbe krásne vyčistilo špáry. Odporúčam ešte dokúpiť stieku na okná, mosadzné kefky a predlžovaciu trysku - tá sa dostane aj tam, kde sa jednoducho nedá dostať. Môj manžel tvrdí, že ja raz na čistotu zdochnem, takže ak som s týmto čističom spokojná ja.... Ale musím povedať, že mňa inšpirovali recenzie na tento čistič. Ani jedna nebola negatívna. Preto som ho kúpila a preto ho môžem s čistým svedomím odporúčať. Na intenete sa dá kúpiť okolo 180 eur.
Odpovedať
@evusa50 ja mam ten sc1020. nema sice dve nadrzky ale staci ked dojde voda tak vypnut zo zastrci a nechat stlacenu packu avby vyfucala zostavajuca para. potom to ide bez problemov otvorit a doliat :-) cize sa to da
Odpovedať
Profilova fotka
@compra ahoj ,chcem sa spytat, je dobry tento typ karchr-u aj na rury a mastne spary medzi kachlickami v kuchyni? Mam tam mastnotu a za nic mi to nejde dole, uz som vsetku moznu chemiu skusala, tak sa spolieham na paru.
Odpovedať
Fuha, mastnotu som este neskusala. Ale viem si to predstavit. Najprv by som to nastriekala nejakym pripravkom na odmastnovanie (jar, atd.) a potom naparila. Malo by to ist. Ruru mozes vyskusat aj bez parneho stroja. Na plech daj vodu, citronovu stavu, steny postriekaj nejakym pripravkom, pusti ruru, voda sa ti odpari a masntota by mala povolit. :-)
Odpovedať
@compra @brkabra nechcem tu robiť reklamu, len vám chcem poradiť. Dá sa zohnať na internete koncentrát od firmy Voigt. Jeden sa volá GRILLPOL, druhý BRUDPUR - cenovo sa to pohybuje niečo nad 4 eurá. Ide o koncentrát, riedi sa to vodou na 1 liter vody 0,05 litra koncentrátu. Nalejte do rozprašovača a postriekajte čistené miesto, chvíľu nechajte pôsobiť a umyjte vodou. Grillpol vyčistí všetko, čo je pripálené - ja tým čistím sklo na kozube. Keď je véééľmi opečené, tak nastriekam aj dva aj tri krát, potom už len normálne umyjem. Výborné je to na rúry, mikrovlnky, rošty na sporáku, čistím tým aj sporák, obhorené hrnce - lebo varím na PB a ten dosť očmuďuje. Brudpur vám vyčistí obkladačky, kuchynskú linku a všetko, čo je fakt zažraté špinou. Špáry vyčistí bez problémov - stačí nastriekať, špina stečie!!! Keď si prepočítate, že z jedného litra prípravku dostanete 20 litrov čističa - niet o čom cenovo hovoriť! Dôležité je ho riediť a dať do rozprašovača, lebo tak sa aktivuje sila čističa. Pozor, dosť to smrdí, keď sa strieka, takže nastriekať a na chvíľku odísť, ten smradík sa stratí. Ale ktorá chémia nesmrdí? Dúfam, že mi ten príspevok nezmažú ako reklamu, ale ja tieto prípravky nepredávam, len ich využívam. Odporúčam od tejto firmy ešte napríklad na čistenie nerezového sporáka alebo drezu prípravok, ktorý dáva nerezu pekný lesk, volá sa to STAL SZLCHETNA, po vyčistení sporáka nastriekam na povrch a rozotriem papierovým obrúskom. Upozorňujem, len máličko!!! Ja mám 0,5 litrovú fľašu už asi 3 roky a ešte nie je prázdna!
Odpovedať
@dominant440 Ja som mala ten istý problém s parným čističom. Vytekala mi z neho horúca voda a prehrievala sa parná pištoľ. Dala som ho na reklamáciu a jednalo sa fakt o takú somarinu. Na konci parnej pištole, kde nasúvaš nádstavce je také maličké tesnenie a to sa môže zošmyknúť, prípadne pretaviť, ak dlho robíš. Stačí tam nasunúť nové tesnenie a je po probléme. Je to úplne na konci krúžok s priemerom cca 7 mm. Skús pozrieť, či ho tam máš, prípadne si ho vymeň.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@andrea9999 Aj mne sa to stalo, odišlo ti tesnenie na parnej pištoli. To je tá, na ktorú nasúvaš nádstavce. Na samom konci, kde je úplne úzka, je také maličké tesnenie - čierny krúžok s priemerom asi 7 mm - ten mi odišiel. Stačí tam nasnunúť nový krúžok a problém máš vyriešený.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, Skusali ste niekto odstranovat flaky zo steny? Ja mam na stene okolo jedalenskeho stola mastne flaky po dcere,myslite,ze zide dole aj farba? Mam 2550. A este ti,co mate tu koncovku na umyvanie okien,tak to asi Otretim steka dole,ze este treba pouzit handricku?
Odpovedať
Dnes som od manžela dostala parný čistič Karcher SC 1020.V celej obývačke máme koberec,možem čistit aj to s parou,nebude to celé mokré?
Odpovedať
@jazmina83 je teda SC 1020 aj na okna? dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
@montega3 ano, je aj na okná, ten stredný nastavec, ale on je dobrý na odstránenie nečistôt bez chemikálií z okien, nie na lestenie, to treba este zvlášť ;-)
Odpovedať
@montega3 karcher sc1020 je aj na okna ale treba dokupit nadstavec na okna cca 20e
Odpovedať
@montega3 http://www.karcher-cleanstar.sk/sk/Pr...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
mna by zaujimalo ci tym mozem aj tepovat gauc?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tiež uvažujem nad kúpou, no mám otázku: Neni z toho v byte vlhko. my už teraz mám dosť vlhko a v zime nám plesnejú steny. akú s tým máte skúsenosť. @mima1 @renatkas @anjelikdianka @purpendicular @jazmina83 @evusa50 @compra @chrustik83 a ostatné :-)
Odpovedať
@katka444 u nas nie mame stale rovnaku vlhkost. dnes som komplet cely dom vycistila a pohoda.
Odpovedať
@katka444 Urcite sa tym tvori aj vlhkost, treba dobre vyvetrat. Rychlejsie aj uschne podlaha. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katka444 ja umyvam tak ze mam okna dokoran, rychlejsie to uschne ked sa to prefuka a ta vlhkost nie je citit. Pri zavretych oknach je podlaha dost mokra a dlhsie to schne.
Odpovedať
@katka444 mne sa nezdalo, ze by bola vacsia vlhkost ako pri klasickom umyvani mopom. Praveze mam podlahu rychlejsie suchu.
Odpovedať
@katka444 nie je, môžeš ho užívať v pohode. Ono to až také enormné množstvo pary nerobí. Ak niečo čistíš cez trysku, tak para ide cez úplne malú dierku. A keď umývaš podlahu, tak sa tá para pri styku so studenou dlážkou kondenzuje na vodu , ktorá za malú chvíľu uschne.
Odpovedať
Profilova fotka
vdaka za odpovedde :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@evusa50 @purpendicular @renatkas @compra @mima1 ešte by som mala otázočku: neviem sa rozhodnúť medzi sc 1020 a sc 2550. cenový rozdiel je dosť značný. 93 a 175 €. 2550 má 2 nádrže, ale myslím, že na kuchyňu, chodbu a kúpelku+ wc mi postačí aj jedna na 1020. v ostatných izbách máme koberce. Pri 1020 chýba vo výbave parná turbo hubica (načo ju používate? bude chýbať?) tiež červená kruhová kefka (aký je rozdiel medzi čiernou a červenou? 1020 má len čiernu), a integrovaný hlavný vypínač
Odpovedať
@katka444 to Ti moc neporadím, ja mám 1020, takže neviem v čom je lepší ten druhý. Mne ten môj vyhovuje. Akurát plánujem dokúpiť ten nadstavec na umývanie okien. Inak mi tam nič nechýba
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?