Parný čistič Karcher Sc1020

Zobraz úvodný príspevok
Chela by som si kúpiť parný čistič karcher SC1020, máte niekto skúsenosti? Alebo vie ho niekto porovnať s H2O mopom? vyčistí aj špáry? ďakujem za každý názor.
Odpovedať
@katka444 tiez mam 1020. dokupila som len na okna nadstavec. mne v podstate islo najskor o umyvanie okien. nemala som naladu babrat sa s oknami cely den. takto za dve hod.hotovo cely dom. ked mi dojde voda jednoducho necham stlacenu tu pistol ci jak to nazvat aby sa odstranila posledna para a povolil ventil. dolejem vodu a ficim dalej. ale umyvam s nim inak vsetko mozne nemozne. mne postacuje
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 a umývaš s tým aj rámy okien?
Odpovedať
@ups ano davam si ten malicky nadstavec s handrickou
Odpovedať
@katka444 Podla mna na beznu udrzbu ti staci aj mensi. Cenovy rozdiel je vysoky, ale urcte si dokup hubicu na umyvanie okien. Ta je dobra. :-)
Odpovedať
@katka444 potom napis prosim ta pre ktory si sa rozhodla...mam tu istu dilemu, cenovy rozdiel dost velky a neviem ci to vyuzijem.
Odpovedať
Profilova fotka
@compra no ved prave, ze tu hubicu na okna nema vo výbave ani 2550tka. tak či tak ju musím dokupovať. asi kupim 1020 a dokupim to na okna.
Odpovedať
Profilova fotka
a kolko toho asi upracete s 1020 na jedno naplnenie?
Odpovedať
@katka444 Tu hubicu urcite odporucujem dokupit. Na jedno naplnanie prebehnem aj 2 x cely dom. Pri oknach treba doplnat vodu castejsie. Ale nijako ma to pri praci neobmedzuje. Ked nejde para, dolejem vodu, chvilku pockam a pokracujem. Zohrieva to rychlo. Vdakabohu za tieto vymysli, strasne setria cas. :-) Obavam sa vsak, ze tak ako si neviem uz vyfukat vlasy obycajnym fenom, len kulmofenom, tak uz nebudem za chvilku vediet ani umyt dlazku klasicky handou a kolenacky. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katka444 ja to tiez neviem porovnat, pouzivam len nadstavec na umyvanie podlahy, skusala som cistit aj spary medzi dlazbou s tou malou kefkou ale ine som necistila. Podla mna nepotrebujes 2 nadrze ked chces umyvat len to co si pisala. Ja na jeden krat s sc1020 umyjem obyvacku s kuchynou = 50m2 + celu chodbu.
Odpovedať
Profilova fotka
@compra @mima1 baby a ako funguje ten nadstavec na okna? Ma to nejaku stierku? Viem ako funguje ten cistic okien karcher, ten tu vodu aj vysaje ale toto je asi nieco ine, nie? Ja ten nadstavec nemam, aj som si to chcela dokupit ale ked to tu vodu nevysaje, tak to mam to iste ako ked prebehnem okno jarovou handrou a len stiahnem obycajnou stierkou.
Odpovedať
@renatkas pravda je ze to vodu nevysaje ale odpada ti namacanie okna jarou. tz.ze chytis paric ako keby si mala vysavac v ruke a presla by si s nim par krat po okne akurat ze ten nadstavec ma gumu na sebe cize to zotrie paru dole a potom to prejdes len servitkou. ja uz potom nelestim nicim. na porovnanie mame 13okien. dva krat som ich umyvala rucne. no umyvala som ich vzdy dva dni. umyla som polku domu a viac sa mi nechcelo. na druhy den som doumyvala druhu polku. teraz to dam za dve hodky. a ked su zvonka moc spinave tak hoc kedy prebehnem.
Odpovedať
@katka444 Ja mám 2550. Ako píšeš, má 2 nádrže a teda môžeš stále dolievať vodu. Parnú turbohubicu používaš na čistenie zažratej špiny - ja som tým napríklad čistila špáry medzi dlaždičkami, sporák. Z vlastnej skúsenosti viem, že mi je jedna nádrž na upratovanie málo. Doliať voda sa dá aj do 1020, ale musíš vypustiť paru, otvoriť bojler, doliať vodu a čakať, dokedy sa ti zohreje. Pri 2550 toto všetko odpadá. Keď ti začne blikať, že došla voda, doleješ a pracuješ ďalej. Ale ak nemáš veľa upratovania, tak ti možno postačí aj 1020. Ináč, pekne sa s tym čistia aj koberce. Nie sú mokré. Ja s tým čistím všetko, len na nábytok opatrne, radšej len na polovičný výkon, prípadne z asi 5 cm vzdialenosti napariť, aby sa uvoľnila špina.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@renatkas Ja mám tiež na okná, ale mne sa to nezdá až také praktické - dosť nešikovné. Keby som to nedokúpila, tak si radšej kúpim len na okná s odsávaním.
Odpovedať
@compra ked umyjes prnym cisticom dvierka linky nestava tam voda? na videach jej ostava teda dost a aj na podlahach. kamoska koly tomu kupovala druhy karcher neviem ktory a ten aj vysava tu vodu.
Odpovedať
@atlaska Ani nie. Ja to vzdy naparim a pretrem tou svedskou handrickou. A ked aj nieco kvapne na podlahu, nevadi, prebehnem potom aj podlahu. Urcite su aj kvalitnejsie pristroje, ten co mam ja, je z basic rady, ale na moje potreby staci. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak som kupila 1020. myslim, že na bežnú domácnosť úplne stačí. zatial som čistila len kachličky nad vaňou a krásne to púšťalo až takú čiernu špinu zo škár. (predtým som to musela vždy drhnúť zubnou kefkou a domestosom). a vyčistila som aj kuchynu a chodbu a to som dala len na skúšku 0,5 l do litrovej nádoby a stačilo to. zatiaľ som spokojná :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@compra ahoj. myslis si, ze sa parný cisticom mozu umyvat aj ramy plastovych okien? manzel sa boji, aby ta teplota nespravila sarapatu.. mame novostavbu a kde tu sa najde omietka a tak.. dik
Odpovedať
@jazmina83 ja rozmyslam tiez nad nim ,a daju sa aj okna s tym umyvat?je to vlastne uz vtom ...ako je ten cistic na okna ktory sa da kupit samostatny.....
Odpovedať
@mima1 aha az teraz som si komentare precitala :-) :-) :-) :-| takze sa daju aj okna no porozmyslam ci parny alebo len ten cistic...
Odpovedať
@purpendicular kolko stoji ten nadstavec na okna??priblizne
Odpovedať
@zlatko1 necelých 20 euro
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, uz ho mam aj ja, caka na prve vyskusanie, chcem sa len spytat, davate tam vzdy len destilovanu vodu ako pisu v navode? ci skor raz za cas pridate tabletu na odstanenie vodneho kamena do nadrzky?
Odpovedať
@kika214 Ahoj, nebojte sa. Okna tym neposkodite. :-)
Odpovedať
zeny, koberce sa s tym cistia bez akehokolvek chemickeho prostriedku?
Odpovedať
@huma ja som cistila dva krat a nic som nedala len vodu. neviem ci je povolene davat tam nieco. asi skor nie
Odpovedať
@katka444 ahoj neviem ci uz si si vybrala alebo nie, ale ja osobne turbokefu vyuzivam najma na toaletu zo spodu wc misy , kde sa najviac usadza vodny kamen.. zaroven velmi zazrazata spina (spary, na pracke take tie fajn dostupne miesta .. :-p , kde potrebujem aby spina odskakovala..) a ked som mala velmi spinavu ruru nasadila som nadstavec a kotuc a umyvala som tym sklo na rure.. islo to pekne dolu , ked bola drviva spina prec, vymenila som za normalnu trysku a dokoncila pracu..
Odpovedať
@evusa50 ahoj mne sa tiez este nepodarilo na jednu nadrz upratat byt.. u mna je to priemer 3 nadrze..
Odpovedať
@cokoladecka davam uplne obycajnu vodu, a odvapnujem tycinkami po 10 naplneniach..
Odpovedať
@evusa50 z casti dushlasim ze nadstavec na okna je najma v miestach (napr radiator a okno) skor neprakticky.. hlavicou sa medzi tieto medzeri tazko dostanem.. ked umyvam okna mam porozkladane handry dolu aby mi spinava voda nestekala do spar, a po kazdom stiahnuti, prejdem tu sedu gumicku na stierke hadnrickou.. mam i ten rucny cistic okien s vysavacom / je to skvele, kuchynsky stol uz nie je problem, sklo na rure nelestim, zrkadla su tiez krajsie, na roll dorke farebne sklo tiez bez smuh, a este vzdy ked sa dosprchujeme povysavam kachlicky od vody a kupelna je ako od Matela ;-) , a neusadza sa tolko vodny kamen..obdiva pristroje su pre mna naozaj neodmyslitelnou sucastou domacnosti..bey nich nikdy viac..
Odpovedať
@compra presne tak isto, ked umyjem linku prejdem suchou handrou a hotovo
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?