Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
Profilova fotka
nevzdavame ;-) skor naopak
Odpovedať
@all: uz ste niekto aj nieco vysudili? Myslim nejake konkretne peniaze. @sinad: na ktoreho konatela? Ktory s nami podpisal zmluvu alebo sucasneho? A na zaklade coho? On je zodpovedny za firmu???
Odpovedať
@mikihric dám ti vedieť akonáhle skončí súdny proces, príp. mimosúdne vyrovnanie. :) V každom prípade nechať sa odradiť rečami typu, však aj tak nemajú peniaze, je hlúposť. Ako viete, že nemajú?Že neplatia? Že to tak prezentujú? Keby sme sa všetci poškodení takto k tomu postavili, tak každému podobnému podvodníkovi na Slovensku je svetažiť. Neserie vás, že za vaše hypoteky, ktoré budete splácať po zvyšok svojho života, alebo vaše životné úspory, či krvopotne zarobené peniaze, ktoré ste si mohli užívať vy alebo vaše deti, sa vyváža developer-skutoční majitelia a ich manželky a synovia na mercedesoch a lexusoch???? Každý kto má ešte chuť a energiu, príp. mu to nie je ešte uplne jedno, má možnosť pridať sa k nášmu trestnému oznámeniu a svedčiť proti developerovi (bližšie info cez IP).
Odpovedať
Profilova fotka
Pre tych, co maju nevyrovnane ucty so SM: Novela konkurzneho zakona Vam od 1.1.2012 ulahci podat navrh na vyhlasenie konkurzu na spolocnost SM - zvlast ak ste si davali stavat dom ako firma alebo SZCO a vediete uctovnictvo. V pripade, ak konkurzne konanie na SM bude zastavene z dovodu nemajetnosti dlznika, mozte sa nasledne obratit zalobou o nahradu skody na sud voci konatelom ako osobam za vzniknutu skodu, ktora Vam vznikla tym, ze oni vcasne nepodali sami na svoju spolocnost navrh na vyhlasenie konkurzu. Tuto skodu uz od nich mozete vymahat ako od osob!!!, kde rucia svojim osobnym majetkom. Odporucam vsak snazit sa toto iniciovat v roku 2012, pretoze od roku 2013 sa spominanou novelou znemozni tuto skodu od nich pozadovat ako od osob (iba ak na zaklade inej pravnej upravy). Uvazujeme, ze sa do toho v januari pustime, ak ma niekto ochotu sa pridat, budeme radi. Veritelsky navrh totiz vyzaduje minimalne 2 veritelov.
Odpovedať
dobry den, ja si kupim strk pred plot k ceste a psickari tam seru a nechaju tak. dakujeme. nabuduce tam rozhadzem fajnove dobroty pre milacikov (a bude veselo)
Odpovedať
@vassused :-) Sorry, verím, že to naštve, ale pobavilo ma, že tam serú psíčkari. Inak, toto poznám, už som stúpila do podobného "odkazu" priamo pred domom.
Odpovedať
Dobrý deň susedia, nemá náhodou niekto v lokalite PH2 zvyšných cca 10 fúrikov štrku? Potrebujeme ho na spevnenie dočasnej parkovacej plochy. Vopred ďakujem.
Odpovedať
Dobry den, daval si niekto vypracovat energeticky certifikat budovy - potrebny ku kolaudacii? Ak ano pls. kolko to cca stoji a ak mate, kontakt na firmu, ktora to zabezpecuje. Dakujem
Odpovedať
Energeticky certifikat sme si dali robit pred rokom v decembri, stalo nas to presne 150€, Ostatne pozri v IP.
Odpovedať
Darujeme detsku kuchynku. Plast. Info cez IP.
Odpovedať
davam do pozornosti informaciu o zimnej udrzbe: http://www.chorvatskygrob.sk/news/vie...
Odpovedať
Vsimla som si na PH2 partiu "smetiarov", ktori klopu na dvere a vinsuju pekne sviatky. Vas (co byvate doobeda a tesne poobede doma - vecer som ich zatial nevidela), len chcem upozornit, ze sa aj vam moze nieco take stat. Smetiari to rozhodne nie su. A keby aj boli, uz minuly rok sa firma, ktora pre nas odvaza smeti, od takychto aktivit distancovala a tvrdila, ze ich zamestnanci nic take nerobia.
Odpovedať
Článok sa načítava...
davam do pozornosti - Nahlasenie stavu vodomerov do 23.decembra 2011 http://www.chorvatskygrob.sk/home/ind...
Odpovedať
Art, myslis, ze sa to tyka aj nas, co este nemame s obcou podpisanu zmluvu o odbere vody?
Odpovedať
@alen10 Snad by sa nas to nemalo tykat, pokial nemame zmluvy s obcou, resp. pokial vodovodnu siet neprevzala obec. Do doby prevzatia siete zo strany obce plati za vodu developer podla odberu na tzv. pate (prvy vodomer na odbocke z centralnej obecnej vetvy na nas projekt). A u tych z nas, voci ktorym ma developer podlznosti, si moze developer nasou spotrebou vody vyrovnavat svoje podlznosti voci nam!
Odpovedať
Na vedomost se dava: Pokud ma nekdo zajem na zablokovani prepojenia mezi Suchym Miestom a PH2, napiste mi prosim do IP.
Odpovedať
@beerucha - o co ide? napis viac informacii...
Odpovedať
@beerucha a mna by zaujimal dovod.. ja si myslim, ze je tu tych zablokovanych prepojeni az az... :-( zrejme myslis pre iba auta, tak by sa nad tym snad dalo uvazovat.. aj ked neviem, ci by sme to susedom zo sucheho miesta mali robit. viem, ze byvas priamo pri tom mieste, tak mas asi na to padny dovod - sem s nim,ak sa da..
Odpovedať
Ano, myslim samozrejme pouze pro automobily, napsala jsem to prilis obecne. Dovod je celkem jednoduchy - jednak podle uzemniho planu (nebo rozhodnuti nebo jak se tomu spravne rika) tyto dve lokality nikdy pro automobily byt propojene nemely a jednak se nam bohuzel ukazuje, ze to opravdu neni dobry napad, protoze behem poslednich 3 tydnu uz tady jednou doslo temer k nehode auto vs. auto, jednou tady malem nekdo srazil jednoho tatinka i ditetem v naruci a jednou jsem tady malem pod autem skoncila i ja. A to jsem nestala ani na silnici, ale "ve" vsakovacim kanalu... Nevidime na pripadnem "zablokovani" nic spatneho, nemyslim si, ze tim susedom ze Sucheho miesta nieco robime. Ta iniciativa nevzesla pouze ode nas, ale i od susedou ze Sucheho miesta, a to kupodivu nejen od tech, kterych se to take bezprostredne tyka, ale i od tech, kteri by tudy klidne mohli jezdit take. Vyhoda zkratky pres vyjezd naproti PH1 stejne casem pomine, protoze tam je pro zmenu planovana krizovatka s prikazanym smerem jizdy doprava, takze tech 5 vterin a 1 ml benzinu, ktere by susedia pripadnym projetim pres PH2 v budoucnu usetrili mi neprijde zas az tak zasadni... Jinak co se konkretniho zameru tyce, chteli bychom to zahradit betonovymi kvetinaci (pouze v takovem rozestupu, aby nemohl projet automobil, ale kocarky apod. bez problemu ano) a osadit tam nejake rostlinky, at to tady mame taky trosku pekne a nemusime susedom zo Sucheho mista zavidet ten pekny kruhac ;-)
Odpovedať
@ beerucha: Podla mna je nezmysel blokovat uz vybudovane cestne prepojenia. To ze tato cesta nie je v uzemnom plane (ako tvrdis) nie je argument, pretoze developeri oboch lokalit na nu urcite dostali stavebne povolenie od stavebneho uradu na zaklade vyjadreni vsetkych potrebnych autorit. To ze niektori jazdia ako blazni je ina vec. No to nie je problem len daneho useku a malo by sa hladat asi ine riesenie. Podobny problem mame aj my na PH 1, kde podla znaciek "obytna zona" je povolena rychlost 20 km/hod, ale niektori tu jazdia bezohladne rychlo, nedbajuc na riziko v neprehladnych zakrutach. Mozno ze by pomohla nejaka spolocna osvetova akcia. Minimalne medzi obyvatelmi nasich lokalit.
Odpovedať
hlavne podla vyjadrenia obce (mimochodom je to aj v SP) nesmu byt v zakrutach PLNE ploty. Takze pred tym nez zacnete nieco blokovat treba najprv sprehladnit krizovatky.... Ked som sa presiel po PH2 a pozrel som kolko plnych plotov je v zakrutach, tak to vidim ako velky problem do buducnosti, nielen pre tuto inkriminovanu krizovatku. Dalsi problem je ze sa zo strany mnohych obyvatelov ignoruje 6m ulicna ciara, maju pocit ze si mozu robit na svojom pozemku co len chcu. Vid garaz na krizovatke na zaciatku PH2. Je len otazka casu kedy sa stane nestastie. Budeme potom nasledne blokovat aj ostatne krizovatky? Len poznamka na zaver: Vsimli ste si napr, ze sa v nasej stvrti vobec nebude cez zimu odhrnat sneh? http://www.chorvatskygrob.sk/data/Med...
Odpovedať
@dunno494 Predpokladam, ze kedze si mapku prilozil vo veci neodhrnania snehu, malo by sa odhrnat len na cerveno vyznacenych cestach v mapke. Ak je to pravda, bolo by to hrozne!!!! Ved pokial nemame terenne auta, nedostaneme sa z domu, alebo domov... To snad ani nie je mozne! Preco teda mame platit dane?! Nemas k tej mapke aj nejaky oficialny pokec?
Odpovedať
@atka2 prepáč, áno odhŕňa sa len na červeno vyznačených úsekoch. http://www.chorvatskygrob.sk/content/... Podľa info z OZ obec sa stará len o cesty v jej správe. Keďže SM s.r.o. komunikáciu neodovzdalo obec na našu cestu kašle. Pokiaľ viem sú už ulice v ČV, kde sa obyvatelia búria. Uvidíme či nás niekto vypočuje... V zásade máme nasledujúce možnosti: 1. Osloviť obec aby objednala túto službu aj pre našu časť a následne ju zaplatiť. ( Vyskladať sa) 2. Zabezpečiť si to cez vlastnú linku ( objednať napr z družstva traktor Ad-hoc) 3. Vykašľať sa na to a dúfať, že nebude veľmi snežiť 4. Spísať výzvu starostovi a polancom od občanov PH2 a dúfať, že sa nad nami zľutujú
Odpovedať
5. Ist navstivit Suche miesto s.r.o. a nahnat jeho majitelov a pracovnikov, aby dosli odhrnat sneh.
Odpovedať
@dunno494 krasne sa nam to vyvija - dane najvyssie v celej SR a ak chceme mat odhrnutu cestu tak sa musime vyskladat! Takze co sa deje s nasimi danami? Odmeny??? Kedze nemame narok na ziadnu starostlivost zo strany obce, nemali by sme platit ani dane. No a k tym plotom, normalne sa cudujem, ze dokazes nieco taketo napisat. V prvom rade si myslim, ze neprehladna krizovatka sa da riesit roznymi sposobmi! Ale teda prikazat obcanom druh plotu, tak to mi uz pride vrchol. Samozrejme, je to najlacnejsie riesenie, ci? V lokalite kde je povolena maximalna rychlost 20 km/h nemoze prist k nehode z dovodu neprehladnosti krizovatky. A teda ked uz aj, tak sa tam mozu dat zrkadla atd.
Odpovedať
@mikihric prepac ale tuto moznost som tam radsej nedaval kedze je takmer nulova pravdepodobnost ze sa nam to podari... :-|
Odpovedať
@macka10 to s tym plotom nebol moj napad, tuto info som dostal priamo na urade... Je to dokonca aj v dokumentacii k našej štvrti...
Odpovedať
@dunno494 no ved ja nehovorim, ze si si to vymyslel ty. Ja som to uz tiez niekde citala, niekde na internete starosta zverejnil list. Myslim si, ze beerucha chce prepojenie zablokovat z toho dovodu, ze vsetci zo SM budu vyuzivat PH2 ako skratku, takze nam tadial bude denne chodit este aj cela ich stvrt.
Odpovedať
@dunno494 Ja mam zial casto pocit, ze obci to takto vyhovuje. Dane jej zaplatit musime a ostatne - ved SM im nic neodovzdalo! Takze aj ked su na SM zbojnici, ktori okrem inych ogabali aj mna, v tomto pripade zial musim stat proti obci. Snad by sme mali napisat a popodpisovat vyzvu, ale nie, ze prosime - ale vyzvu, ze ziadame starostu, aby od SM prevzal to, co prevziat ma, nech nie sme rukojemnikmi - v tomto pripade obce, nie SM. Opat zdoraznujem, dane od nas obec pyta, tak nech sa aj postara aspon o zimnu udrzbu. Chapem, takto to obci vyhovuje - ak si niekto zlomi nohu na neodhrnutej ceste na PH2, nech sa sudi so SM... Ma niekto iny nazor?
Odpovedať
@art k tym vodomerom, tusis kde vzdiat to "cislo vodomeru" ktore si pyta formular na obecnej stranke? (aspon aky ma mat format). dnes som na to kukal asi 5 minut ale nic z toho co som na nom videl mi nepomohlo) vdaka
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?