Menu Forum

Čierna Voda - Panónsky háj I a II

13. jan 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
abbeylee
112
Registrovala sa 7. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 688 príspevkov. Má 38 priateľov. Okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
abbeylee
112
Registrovala sa 7. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 688 príspevkov. Má 38 priateľov. Okres Trnava.
 @beerucha odporucam dat tento "inzerat" na dogforum.sk ...
21. dec 2011 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
beerucha
Registrovala sa 21. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 109 príspevkov. Osnice, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
beerucha
Registrovala sa 21. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 109 príspevkov. Osnice, Česká republika.
 @abbeylee Diky emoticon Ja jsem jen slibila, ze to vyvesim u nas v "dedine", ale radu rada preposlu emoticon
21. dec 2011 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
abbeylee
112
fotoportrét
fotoportrét
abbeylee
112
 na dogfore to padne na urodnejsiu podu emoticon
21. dec 2011 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atka2
Registrovala sa 24. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 255 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
atka2
 @beerucha
Taketo psy si radi beru na psie zapasy. Pozor teda! Velmi dobre treba preverit kam pes pojde a co ho caka. Samozrejme, tito "tipci" maju svoje finty a vedia oklamat, len aby psa na psie zapasy dostali. A easte jedna vec -dospelych psov tychto bojovych plemien urcite skupiny ludi pod plastikom adopcii v zahranici vyvazaju do zahranicia, kde ich neskor ubiju na smrt a ich "adrenalinove" maso sa pouziva na vyrobu proteinovych pripravkov pre kulturistov (ked budeme spolu, poviem Ti aj podrobnosti, nie su vhodne do fora).
21. dec 2011 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hann
Registrovala sa 4. novembra 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 52 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
hann
 Ahojte,
chcela by som niečo k aktuálnej téme odhŕňania snehu na PH2. Včera mi na obecnom úrade povedali, že buď máme spísať nejakú žiadosť, aby si obec prebrala naše cesty, alebo sa máme sami zložiť na pluh. Tiež sa mi to nepáči, že sa obec tvári, že sa jej naše cesty netýkajú, hoci tu bývajú jej dane platiaci občania, ale nadávanie nám asi nepomôže. Ja z tých dvoch vidím ako reálnejšiu možnosť č. 1 - teda že spolu spíšeme nejakú žiadosť, aby si obec prevzala naše cesty, a čo najviac z nás ju podpíše. Neexistuje k tomu žiaden formulár, máme to len tak na list papiera. Je tu niekto, kto v týchto veciach vie chodiť? Ak nie, môžem to urobiť ja, a potom to čo najviac z nás popodpisuje. Hm?
Zatiaľ vám želám pekný predvianočný čas
22. dec 2011 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivan3
Registroval sa 25. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 215 príspevkov a 2 albumy. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
ivan3
Registroval sa 25. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 215 príspevkov a 2 albumy. Okres Bratislava.
 to hann ,nič v zlom,ale zdá sa mi táto formulácia prinajmenšom amatérska,ak nie až diletantská.Kto ti ju na obecnom úrade poskytol? Možnosť č.1 -,ako môžeme spísať žiadosť o prevzatie komunikacií na PHII obcou,ak ani jeden z nás nie je vlastníkom týchto komunokácií? Možnosť č.2 - v podstate to isté,ako sa môžeme finančne podielať na odpratávaní snehu na cudzom pozemku? Ak vznikne eventuálne poškodenie komunikácií odpratávaním snehu,kto bude zodpovedný a voči komu.Toto bola len teoretická úvaha.Myslím si ,že s právneho hľadiska sú obidve tieto možnosti nezmyslom. Predpokladám ,že sú len dve možnosti,právne čisté ,ale komplikované.Tlak z našej strany na developera,aby splnil svoje záväzky a odovzdal komunikácie obci a tak isto aj tlak obce tým istým smerom s ohľadom na to,že sme občania tejto obce a nie vlastnou vinou rukojemníkmi týchto dvoch partnerov a obec by mala mať záujem sa o svojich občanov postarať.tTo sa týká aj ostatných inžinierských sietí.Je mi jasné,že to nie je jednoduché,ale doporučenie ,ktoré si dostala sa mi zdá nereálne.Je v ňom príliš veľa chytákov.Prajem všetkým pekné a ničím nerušené prežitie sviatkov Ivan3
22. dec 2011 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hann
fotoportrét
fotoportrét
hann
 @ivan3 informáciu mi dala iba pani na recepcii, k nikomu dôležitejšiemu som sa neprebojovala. Môžeš to skúsiť ty, možno budeš mať väčšie šťastie. Tú informáciu so spoločným pluhom som brala ako vtip, ale tá pani bohužiaľ nie. Takže som sa ani moc nesmiala. Poďme ale rozmýšľať, ako vyvinúť tlak (nie len tu spoločne nadávať)
- na developera, aby odpratával sneh, keďže je majiteľom ciest (situáciu do budúcnosti trochu komplikuje, že my sme majiteľmi pozemkov pod komunikáciami)
- tlak na inštitúciu(?), ktorá to má kontrolovať
- tlak na obec, nech sa o svojich občanov platiacich dane stará a nevyhovára sa na legislatívu - keď odhrnú suché miesto, určite ich nezabije PH2, a, samozrejme, nech situáciu rieši s developerom
22. dec 2011 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivan3
fotoportrét
fotoportrét
ivan3
 to hann. Neviem o tom ,že by som bol vlastníkom pozemku pod komunikáciami,to mi je novinka.Predpokladám ,že by sme minimálne mali mať list vlastníctva.Ak sa nemýlim,tak sme sa vzdali v prospech obce, v zmluve podpísanej s developerom, jedneho bežného metra zo šírky pozemku ,z dôvodu vybudovania chodníkov a vsakovacích chodníkov,v mojom prípade ,keďže šírka pozemku je 18 m,tak som sa vzdal 18m2.Tie som zaplatil,ale zmluvne odovzdal v prospech obce.Ak je to inak,tak ma oprav,je však nesprávne ,aby fyzická osoba vlastnila komunikácie,viď príklady z minulosti,keď si občan prehradil komunikáciu závorou a vyberal "mýtne" .Takže pani na recepcii treba brať s rezervou.Pekný deň Ivan3
23. dec 2011 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mendosino
Registroval sa 21. februára 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 61 príspevkov a 1 album. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
mendosino
Registroval sa 21. februára 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 61 príspevkov a 1 album. Okres Bratislava.
 @ivan3
Podobny postup, ako pises, je v pripade spominaneho pozemku pod komunikaciami. Stali sme sa jeho podielovymi spovlastnikmi s tym, ze sme sa zaviazali (po prevedeni komunikacii na obec) previest bezodplatne tento svoj podiel na obec. Predpokladam, ze sa to tyka Teba tiez - skus pozriet LV 2626 (www.katasterportal.sk).
Nakoniec to teda zrejme bude tak, ze cestu vlastni developer a pozemok pod nou my.
A to je kamen urazu - obec komunikacie neprevezme, nez bude skolaudovanych min 80% domov a ja, ako som uz spominal, sa necudujem (prevziat cesty a chodniky, ktore su nicene stavebnymi strojmi, by bola hlupost).
To vsak nepovazujem za argument, preco neohrnut sneh. Cesta sice nie je obecna, ale ziju tu ludia, ktrory rovnako platia chod tejto obce (teda aj odpratavanie snehu na vsetkych uliciach), ako vsetci ostatni. Riziko poskodenia cesty, ktore spominas, je, prepac, trosku usmevne. Ak by ju snad aj poskodili, no tak ju musia opravit rovnako, ako cestu obecnu...
Ak je to v rozpore so zakonom (???), tak nech mila obec v mene svojich obyvatelov zatlaci na developera a takto (alebo hociako inak) zabezpeci pre nas rovnaky komfort ako inym.

..a vobec - pekne sviatky vsetkym, hlavne vela snehu emoticon
23. dec 2011 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivan3
fotoportrét
fotoportrét
ivan3
 to mendosino,ďakujem za podnet,možno to je tak ako vravíš,prejdem si to ešte raz.Ak je to ale tak ,tak to môže situáciu meniť.Čo sa týka poškodenia vozovky pri odpratávaní snehu,mal som na mysli kanalizačné poklopy,prípojky vody a pod.A tie, predpokladám, v našom spoluvlastníctve nie sú.S ostatným čo píšeš jasný súhlas.Už to tu raz padlo,na ulici kde bývajú neprihlásený obyvatelia,za ktorých obec nedostáva dotácie,ale ich komunikácia je vo vlastníctve obce ,sa sneh odhŕňať bude a inde ,ak je tam aj percentuálne viac prihlásených,sa odhŕňať nebude.Zakonné,ale zvláštne.Ivan3
23. dec 2011 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atka2
fotoportrét
fotoportrét
atka2
 @ivan3 , @mendosino a @hann, zial, je to blbe, aj ja som bola na obecnom urade, sme majitelmi pozemkov pod cestou, ved aj kazdy za svoj podiel na spolocnej ceste platime dan. A nakolko na tychto pozemkoch je voda, kanalizacia a teda aj cesta, a vraj ta ani nie je skolaudovana, je problem. Ale len preto, ze obec to nechce prevziat - vraj nemoze, lebo nie je cesta skolaudovana. Zial, ked bude obec robit obstrukcie, budeme to musiet riesit pravnou cestou. Dane platime a co za ne dostavame?! No a ze tu nie su ludia prihlaseni - zial, to je iny problem. Myslim, ze by sme sa viaceri radi prihlasili, lenze vsetci pracujeme v Bratislave a na urady by sme museli chodit do Senca. Takze...

@ivan3 k vode a kanalizacii, a v nadvaznosti na to, co som napisala vyssie (uz sme to tu raz riesili), potvrdili mi na obecnom urade, ze rozvody vody a kanalizacie nie su vysporiadane, obec tvrdi, ze su nase, ja tvrdim, ze nase su len pozemky, na ktorych vedu, pritom zmluvu na odber vody ma stale uzavretu developer, ktory obci neplati, a tak obec po dohode s developerom vymysleli, ze sa mame prihlasit k odberu vody, aby sme ju de facto za developera platili my. Domnievam sa vsak, ze by sme tie zmluvy nemali uzatvarat, pokym obec nepreberie rozvody a aj cestu. Lebo ak tie zmluvy popodpisujeme, uz s nami nikto z kompetentnych nebude diskutovat.

A snad by sme si po sviatkoch mali dat k uvedenemu stretnutie v Kamile, ma to vsak vyznam len vtedy, ak pride co najviac ludi.
S tou ziadostou hann poradila pani na recepcii dobre, ked nieco spiseme, budu sa musiet na obci s tym zaoberat a dat nam aspon relevantnu odpoved. Alebo aspon nejaku odpoved, aby sme sa mohli zariadit dalej. To mne ina pani na obecnom urade dala radu za milion, a to: ze sme nemali s developerom podpisat take zmluvy, ake sme podpisali. A ze si mame vytvorit spolocenstvo vlastnikov a starat sa o rozvody vody, o kanalizaciu a precerpavacky, o cesty a ich udrzbu - nuz, co dodat?!

Vsetkym Vam prajem krasne Vianoce a stastny novy rok 2012.
23. dec 2011 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sarina
9
Registrovala sa 1. marca 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 207 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
sarina
9
 @atka2 @ivan3 @mendosino @hann a ostatní..... obec robí všetko preto, aby vodu od developera neprevzala, pretože zatiaľ nemá doriešené kapacity, v prípade, že by sa niečo stalo, nevedeli by adekvátne zabezpečiť vodu pre obyvateľov. a kým si toto obec nevyrieši (napríklad napojením sa na pezinský vodovod), tak ani dobrovoľne neprevezme......
27. dec 2011 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sarina
9
fotoportrét
fotoportrét
sarina
9
 @mikihric a ostatní ... v nadväznosti na môj príspevok z 18.11:
mám za sebou dalšie pojednávanie. K deklarovanej mimosúdnej dohode s developerom samozrejme nedošlo :(
Ich právny zástupca sa na našom prvom vytýčenom pojednávaní (20.10.) vyjadril, že oni majú záujem sa mimosúdne dohodnúť....skoro mi oči vypadli, po takmer 2 rokoch nekomunikovania, prejavili zrazu záujem sa dohodnut.
Tak som tomu na chvilu naivne uverila, odročili sme teda o mesiac, no prvé stretnutie s protistranou prebehlo až po 3 týždňoch (teda týžden pred dalším pojednávaním), aj to až na základe našich urgencií, ponúkli nám symbolicky cca 20% zo žalovanej zmluvy v splátkach (!), povedala som si ok, lepšie ako drátom do oka, aspoň niečo....plus by sa mi vrátil súdny poplatok. Takže protistrana nám mala po stretnutí poslať na podpis dohodu o mimosúdnom vyrovnaní, ..... ups prišla až na základe našich urgencí v deň pojednávania ( tomu hovorím snaha/záujem o mimosúdne vyrovnanie). Pojednávanie sa však aj tak muselo opäť odročiť, lebo dohoda ešte nebola podpísaná.(žeby zámer???) Takže sa pojednávanie opäť posunulo.
No to sa už zo SM absolutne nikto neozval. Ich právnik prišiel na súd s tým, že klient mu nedal žiadne stanovisko, ako má postupovať a tak sa začalo pojednávať. V tom momente som prišla o možnosť vrátenia súdneho poplatku, prišla som o 2 mesiace! času, čo ma naťahovali zdanlivou snahou a záujmom o mimosúdnu dohodu. Tak som aspoň proti nim vypovedala, doložila ďalšie dôkazy....
Takže žiaľ musím z vlastných skúseností skonštatovať, že dohoda so SM nie je reálna, preto vám ani neodporúčam pri takýchto ich deklarovaných pokusoch o dohodu na to reagovať. Je to zbytočná strata času a len cielená taktika z ich strany ako získať/natiahnuť čas. Ja sa teraz snažím pripraviť na dalšie pojednávanie, tak aby sa nemuselo opäť odročovať. Podávam daľšiu žiadosť o predbežné opatrenie... A keďže mimosúdna dohoda nevyšla, pokračujeme aj v trestnom oznámení, s mojim právnym zástupcom dávame do kopy poškodených klientov, ktorí sú ochotní proti nim svedčiť,. Takže ak máte záujem, môžete sa k nám pridať a svedčiť s nami proti developerovi. Nestojí to nič, všetko zastrešuje môj právnik. Ďalšie info do IP.
Je vám tento postup developera povedomý, jednal takto aj vo Vašom prípade, prosím podeľte sa o Vaše skúsenosti.
27. dec 2011 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sarianna
Registrovala sa 19. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 12 príspevkov. Má 9 priateľov. Okolie BA, okres Pezinok.
fotoportrét
fotoportrét
sarianna
Registrovala sa 19. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 12 príspevkov. Má 9 priateľov. Okolie BA, okres Pezinok.
 LUDIA , ktori mate bungalov v PH2, typ domu B1 a A1, ktorym smerom ste kladli podlahy v obyvacke-kuchyni ? v smere na terasu- smerom k velkym oknam, alebo napriec. vdaka za info
30. dec 2011 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Poznámka admina: “spamer”
31. dec 2011 o 08:09 • watcheswatches
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Poznámka admina: “spamer”
fotoportrét
fotoportrét
hann
fotoportrét
fotoportrét
hann
 @sarianna mali by sa klast smerom k oknu.. teda smerom k terase

veseleho Silvestra a vsetko dobre v novom roku vsetkym.. emoticon
31. dec 2011 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lila77
Registrovala sa 2. februára 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 53 príspevkov. Má 56 priateľov. Čierna Voda Chorvátsky Grob, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
lila77
Registrovala sa 2. februára 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 53 príspevkov. Má 56 priateľov. Čierna Voda Chorvátsky Grob, okres Bratislava.
 prosim neutiekol niekomu velky domaci zajac biely s ciernymi usami u nas sa zabyval dakujem
3. jan 2012 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lucinka33
13
Registrovala sa 30. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 487 príspevkov. Má 10 priateľov. Niekde pri BA, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
lucinka33
13
Registrovala sa 30. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 487 príspevkov. Má 10 priateľov. Niekde pri BA, okres Bratislava.
 @lila77 asi neželaný vianočný darček, alebo sa chuda splašil výbuchmi petárd
3. jan 2012 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mamina02
Registrovala sa 7. februára 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 113 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
mamina02
Registrovala sa 7. februára 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 113 príspevkov.
 priatelia, nemate niekto "zvysne" lyziarky pre dieta, veľkost najmenej 32? kupim...(IP) Cierna Voda
3. jan 2012 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
art
Registrovala sa 24. mája 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 124 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
art
Registrovala sa 24. mája 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 124 príspevkov.
 Uz dlhsie vyckavam, ze sa to snad zmeni. Nie, nic sa nemeni, nepomozu odpadove kose pre psie sekrety, tie kose su poväcsine prazdne. Oproti tomu pochodzne chodniky a sukromne pozemky su denne s cerstvymi „pozornostami” po stvornohych milacikoch. Tu uz nejde o lasku a nelasku ku zvieratam. Tu ide o vychovu, nie o vychovu psov, ale o vychovu majitelov. Pes poslucha svojich panov a robi len to, co mu jeho pan dovoli. A verim, ze tito majitelia psov maju vo svojom „dvore” a pred svojim domom stale perfektne cisto.
Kladiem tymto drzitelom psov otazku: „Preco neberiete ohlad aj na svojich susedov”????
To sa naozaj nikdy nenaucime ziadnym pravidlam slusnosti, poriadkumilovnosti, udrziavaniu cistoty NIELEN PRI SVOJOM DOME, ale aj kdekolvek, kde sme sa boli poprechadzat a vsade tam, kde sme len tak mimochodom presli ulicou?
6. jan 2012 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
achat
Registrovala sa 6. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 5 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
achat
Registrovala sa 6. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 5 príspevkov. Okres Bratislava.
 @art
Chcem podporiť tento postreh. Bývam v Karlovke a to si neviete predstaviť, ako to v tomto zmysle vyzerá tu. Majitelia psov bez hanby a studu nechávajú vykaliť psov pred zrakom ostatných obyvateľov a opovážte sa na to zareagovať. Jediným riešením je zjednotiť sa, vyfotiť majiteľa psov v momente, kedy psa takto venčí a záber poslať na životné prostredie k vyrúbaniu pokuty za znečisťovanie živ. prostredia. Nedajme sa. I naše deti sa chcú pohrať v tráve bez obavy z "kakanice".
9. jan 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janaalaco
Registrovala sa 13. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
janaalaco
Registrovala sa 13. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Bratislava.
 Pripájame sa k tomuto názoru, je to len o kultúre a inteligencii majiteľa, ten pes za to nemôže. Stalo sa nám pár krát, že sme si ten "poklad" vniesli až do domu. Máme radi psov, aj mačky a určite aj nejakého havkača budeme mať, keď bude plot, zatiaľ len žiadame ohľaduplných majiteľov, aby venčili svojich miláčikov na voľných pristranstvách a nie v okolí domov, na súkromných pozemkoch, alebo NECH SI PO SVOJICH MILÁČIKOCH SPRAVIA PORIADOK, INAK ZAČNEM FOTIŤ "PÁNOV", KTORÍ NEBUDÚ MAŤ Z TOHO RADOSŤ. Ďakujem
13. jan 2012 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sinad
Registroval sa 7. júna 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 88 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
sinad
Registroval sa 7. júna 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 88 príspevkov. Okres Bratislava.
 Aj mne tie psie vykaly za plotom a macacie dokonca aj v nasej zahrade lezu na nervy. To fakt fakt clovek ziada tak vela, ked ocakava elementarnu slusnost od susedov, majitelov psov a maciek?
Lepsou prevenciou ako bonzovanie na obecny urad (nie som si isty, ako realne je pokutovanie na zaklade jednej fotografie) je asi zavesit tie fotky vynnikov - majitelov psov na web. Asi si kvoli tomu nainstalujem webkameru emoticon
15. jan 2012 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
beerucha
fotoportrét
fotoportrét
beerucha
 Darujeme konferencny stolik Lack (barva tmavohneda - rozmery 118x78x45 cm) a stolik pod TV Lack (barva tmavohneda - rozmery 149x55x35 cm). Oba stolky jsou cca 2 roky stare, s mirnymi "odreninami", ktere je ale mozne zabarvit.
Linky:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/00104291/
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/20105341/
17. jan 2012 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slavka_g
Registrovala sa 29. júla 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 8 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slavka_g
Registrovala sa 29. júla 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 8 príspevkov.
 Na temu "exkrementovych extremistov":
Mili susedia, plne zdielam Vase rozhorcenie nad bezohladnostou niektorych "psickarov" - resp.v tomto pripade skor majitelov psov.
Na druhej strane sa netesim, ze nas vsetkych kvoli par ignorantom hadzete do jedneho vreca.
Mame psika, a NIKDY by mi nenapadlo, tvarit sa, ze nevidim, ked viete co... a nechat to tak. Alebo ho nechat ocikavat vysadbu pred niecim domom.
Ale ono bohuzial hlavne v zime nie je pri venceni na vyber vela moznosti - iba motat sa po osvetlenych uliciach.
Ked pridete z prace po tme, tazko hodite psa do kufra, vyveziete za dedinu a date si s celovkou orientacny beh po oracine.
A pes (aj ja) kazdodenny pohyb vonku potrebujeme - aj v januari. A po tme.
Snazim sa, aby znackoval len burinu...a zbieram.
Nie som jedina, svedci o tom kypiaci kos na Panonskom haji - ad art: to s prazdnym kosmi minimalne tu celkom nesedi.
(Mimochodom -od nainstalovania v juli ho obec vyviezla 2!! krat, takze vacsinou si TO pekne nosime domov.
Momentalne pri nom stoji plne vrece, asi sa niekto chopil iniciativy... )
Je to zrejme bohuzial tak, ze latku tolerancie mame nastavenu rozne vysoko - a na niektorych plati iba jasne upozornenie (resp. pohrozenie nasledkami).
Mozno je tym zdvihnutym prstom, ktory zaberie, prave moznost, ze sa pristihnuti najdu vyveseni na "tabuli cti" - neviem, treba skusit.
Fora zjavne necitaju. Mozeme sa na nich vyventilovat, ale efekt bude nulovy. Ak sem aj niekto z dotycnych zabludi, sotva ho to dojme, ak sa nad elementarnou slusnostou nezamyslel doteraz
Takze natacajte/ fotte/ upozornujte adresne - namiesto x prispevkov na modrej streche, ktore sa evidentne minaju ucinkom.
17. jan 2012 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leizeq
Registroval sa 17. októbra 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 96 príspevkov. Okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
leizeq
Registroval sa 17. októbra 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 96 príspevkov. Okres Senec.
 na inu temu ... chodieva tu niekto behavat? ak ano, kam?
dakujem(e)
22. jan 2012 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leizeq
fotoportrét
fotoportrét
leizeq
 a este z ineho sudka ... hrava niekto moderne spolocenske hry? (www.spolocenskehry.sk; www.ihrysko.sk; www.boardgamegeek.com) ak ano, kedy/kde? (;
22. jan 2012 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
usaty
Registroval sa 7. júla 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 22 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
usaty
Registroval sa 7. júla 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 22 príspevkov. Okres Bratislava.
 Aký je postoj obyvateľov PH2 ku znormálneniu skratky z hlavnej cesty (Vajnorská) do sídliska?

Mám na mysli úpravu tej blatovej jamy nejakým makadamom po ktorom by sa slušnejšie jazdilo. Predpokladám že tá časť "cesty" už patrí, alebo čoskoro bude patriť obci. Myslim, že nemá význam čakať na obec ktorá potrebuje vydať 92 rozhodnutí, proste sa zložíme a zaplatíme jednu tatrovku s makadamom (odhad 200€)... čím zároveň znížime potrebu jedného až dvoch úradníkov na obecnom úrade.

Nevýhodou by bolo zjednodušenie prejazdu aj tranzitujúcej doprave ktorá by si touto cestou skracovala cestu cez PH2 na SM. Ale vidím že sa tu diskutuje aj na tému uzavretia spojenia PH2-SM. Samozrejme že by nastalo aj preskupenie dopravých trás, ale vždy je niekto kto "získa" a niekto kto "stratí".

Na záver trochu demagógie: Vačšina z nás získa kratšiu trasu o 300-900metrov... čo je denne priemerne 1km/voz ... čo je cca 200km/rok/voz... co je cca 40 tisic km/rok/sidlisko ... co je cca 6000 litrov zbytočne spálenych PHM ktore musia deti, dôchodci a invalidi vdýchnuť ... 6000litrov PHM predstavuje cca 9000€ ... okrem ekologického a ekonomického môžme spomenúť aj bezpečnostne hľadisko - pri priemernej nehodovosti v SR - 0,55 dopravnej nehody na 1km cesty, skrátením jázd o 40 tisíc km výrazne znížime pravdepodobnosť dopravných nehôd ... a to predsa vyčarí úsmev na tváričkách našich detí, dôchodcov a invalidov, a zároveň otvorí naše peňaženky ktoré sa po reformách trvajúcich nepretržite od roku 1990 tak náramne zaplnili ....
26. jan 2012 o 04:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš