Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
no moment, ale cesta je nasa, nie Sucheho miesta. Cize musime len spojit podiely a odovzdat ich obci. Ci?
Odpovedať
neverim,že to dopadne tak že nebudu na PH2 vôbec odhrnať nakoľko velmi dobre vieme že aj pán starosta tu má rodinu a snáď ich nenechá lopatovať ;-)
Odpovedať
@mikihric Asi by sme sa na to mali pozriet a dat hlavy dokopy. Pokial viem, podiel na ceste mal prejst automaticky na obec - len treba zistit, akym ukonom. Nemam pocit, ze by bol k tomu treba nejaky ukon z nasej strany. Poraditre nam prosim niekto z PH1?
Odpovedať
to leizeq: ja mám číslo vodomera na tej kovovej objímke z vrchu, nie vo vnútri, kde sú merače...(ale nie som vaša lokalita - neviem aký typ vodomera máš...)
Odpovedať
@atka2 skor sa treba spytat na obci ako sa ma v takejto veci postupovat.
Odpovedať
@atka2 podla zmluvy do spravy a majetku obce prechadza cesta po skolaudovani 80% domov. Smola je vsak ta ze sa uz dlhsi cas na PH2 vobec nekolauduje... takze zasa zacarovany kruh. odporucam pozriet na FB skupinu obec Chorvatsky Grob...citujem prednostu po staznosti ze sa nebude odhrnat na PH2: Peter Matula Ja vám presne rozumiem... no my na základe zákona musíme udržiavať obecný majetok... inak by sme porušili zákon a hneď by sa našli ľudia, ktorí by to využili a podali podnet na prokuratúru... poviem vám, je to zložité a ťažko sa hľadá uspokojivé riešenie. uzasna vyhovorka...
Odpovedať
PH 2 sa už kolauduje.
Odpovedať
Za stareho vedenia obce nam sneh odhrnali. No a teraz mame, co sme si zvolili...
Odpovedať
@box vdaka, nejake obrysy som tam videl ale je to dost necitatelne ... nastastie sme si vecer nasli v schranke vymer za predosle obdobie kde bolo cislo vodomeru pekne napisane (:
Odpovedať
Podmienka, ze obec prevezme cesty chodniky, osvetlenie,... az pri 80% skolaudovanych domov je celkom logicka. Pri neskolaudovanych stavbach totiz stavebne stroje cesty, chodniky, elektricke vedenie atd. poskodzuju a ak by ich mala obec v majetku, tak tieto poskodenia by sanovala zo svojho.. to by som im teda nezazlieval.. ale nechce sa mi verit, ze ak by nam, platiacim danovnikom, odhrnuli sneh, ze by porusovali zakon... :-S pravda je vsak taka, ze o majetok sa musi postarat vlastnik, teda my vsetci - takze skladacka na pluh?? :-)
Odpovedať
@mendosino, predtym, kym bude ta skladacka na pluh, mali by sme podat trestne oznamenie na predosleho starostu, ze nam minuly rok odhrnal sneh!
Odpovedať
@atka2 tiez sa mi to nepáči ako sa k niektorým veciam obec stavia... hlavne to vysvetlovanie ze obec nemoze konat protizákonne... Mna len pri tomto prípade napada, že aj odber vody na PH2 je "protizákonny" (neplatenie faktur za vodu SM, nie je správca vodovodu ani nie je odovzdany)... čo ak niekto vyhlasi obec musi jednat podla zakona a vypnu nam vodu??? :-S
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dunno494 Pri takomto "novom" pristupe noveho vedenia obce sa uz nebudem cudovat ani tomu vypnutiu vody... Alebo budem?! :-(
Odpovedať
vie niekto z akeho dovodu obec nechce prevziat vodu do svojej spravy?
Odpovedať
@macka10 pokial sa nemylim tak SM dlzi obci za vodu a podmienkou prevzatia je vyrovnanie dlzoby..... uz sa to aj tu riesilo, sme tak trochu rukojemnici tohoto sporu.
Odpovedať
Minuly tyzden som bola na OU Chorvatsky Grob a pani na recepcii a nasledne aj zamestnanci na Stavebnom urade ma informovali, ze obec Chorvatsky Grob uz s obyvatelmu PH2 uzatvara zmluvy na odber vody a na verejny rozvod kanalizacie, aj mi dali tlaciva. Ma uz niekto z PH2 taketo zmluvy s obcou ozavrete? Ak ano, Suche miesto si uz vyrovnalo podlznosti voci obci? Skonci sa nasa rukojemnicka drama, v ktorej sme hlavni akteri?
Odpovedať
Zdravím Vás všetkých a prečítal som si veľa z vašich starostí a útrap pri pokuse aktívne sa vysporiadať s touto lokalitou a hlavne developerom :-S ...plánujem si kúpiť pozemok vo vašom susedstve v PH3 a rád by som počul vaše názory na tento projekt, lebo IS sľúbujú odovzdať do 31.3.2011 a ja by som rád v lete začal stavať domček pre svoju rodinku. Myslíte, že je to reálne? Bol som sa tam pozrieť a voda + kanalizáciu je ukončená a od 16.1. by mali podľa plánu robiť elektrinu + plyn (4-6 týždňov) a potom cesty. Som nerozhodný v tom, že aby som nekúpil pozemok a potom budem splácať HÚ a stavba v nedohľadne... :-|
Odpovedať
porthos, myslis ze ti tu niekto da pozitivne odporucanie? Po tom vsetkom, co si si tu mohol precitat?
Odpovedať
@mikihric mas pravdu, len mi povedz, ze preco tie pozemky kupilo uz najmenej 120 ludi...? Ved predsa nie su vsetci hlúpi a vyhadzujú svoje peniaze von oknom... :-. No budem este velmi rozmyslat :-|
Odpovedať
nepovedal som, ze je niekto hlupy, ale len to, ze od nas "starousadlikov" :-) nemozes ocakavat pozitivne odporucania. Kredibilita developera je nulova. Preco tie pozemky kupilo uz najmenej 120 ludi skutocne netusim, ale toto cislo sa mi nechce verit. Odkial ho mas? Peniaze urcite nevyhodis von oknom, lebo za ne dostanes pozemok a ked uz nic ine, budes si moct na nom pestovat zemiaky a mrkvu. Vraj je to najlepsia vec pre najblizsie roky.
Odpovedať
@mikihric Na stránke predaj@pozemkyciernavoda.sk je v xls. súbor so stavom predaja. Predajca mi poslal v maily aj aktuálny stav a tam je fakt cca tolko vela pozemkov predanych...Mozno je to len trik na ukazanie solventnosti predajcu, no neviem... Inak s tou mrkvou by to nebolo na zahodenie ;-) ...a vdaka za názor...Pockam, ze ci sa v tom januari rozhybe stavebna cinnost a potom sa uvidi, co dalej
Odpovedať
viac ako nazor ti povedat nemozem :-) Ale pristupuj k tomu s cistou hlavou, bez aspon solidnej pravdepodobnosti dokoncenia sieti a cesty by som do toho nesiel.
Odpovedať
@mikihric , fajn, vdaka za radu, zatial ma cas netlaci...a ta stranka je samozrejme bez tej prvej casti cize len www.pozemkyciernavoda.sk pekny den... ;-)
Odpovedať
@porthos tak pre ilustraciu, citujem z prvej ponuky na PH3, od zastupcu developera, z nejakeho septembra 2010: "Naša spoločnosť zrealizuje výstavbu inžinierskych sietí so všetkými prípojkami (vody, kanalizácie, plynu a elektriny) najneskôr do 01.03.2011. " citat c.2, z ponuky Lexxusu z juna 2011 (v tom case to predavali cez Lexxus): "... dna 1.6. bola zahajena vystavba inz. sieti. Termin dokoncenia 1.12.2011." a teraz si to porovnaj s terminmi ktore povedali tebe... este im ich veris? podla skusenosti z PH2 mozes veselo ratat s niekolkorocnym sklzom a nakoniec sa nieco aj tak neskolauduje, alebo to obec nepreberie... kupuj az hotove a skolaudovane! inac, tych 120 ludi asi nema internet :)
Odpovedať
@ portos ... neviem odkial mas ten datum 31.3.2011, no urcite to nie je prvy a skromne si myslim, ze ani posledny termin. Odhliadnuc od developerovej reputacie, je tu stale riziko zimneho pocasia. Ja by som radil kupit az ked budu vsetky siete skolaudovane, idealne prevzate do spravy obce.
Odpovedať
@atka2 Ja uz mam uzavretu zmluvu na vodu s obcou vyse roka a ziadna faktura neprisla ... dokonca mi bolo povedane ze ani nepride kym obec vodovod neprevezme... tak fakt neviem ako to je...
Odpovedať
@dunno494 Ciste z pravneho hladiska - zmluvu si uzavrela, takze od stavu vodomeru na zmluve budes za vodu platit Ty bez ohladu na to, kedy obec siete od developera prevezme. Ak by si zmluvu neuzavrela, vodu by musel platit developer. A nakolko zrejme takmer kazdemu z nas developer dlhuje kopec penazi, asi sa netreba s uzatvaranim zmluv ponahlat. A propos, velmi sa cudujem, ze s Tebou obec zmluvu podpisala, lebo v januari 2010 sme sa sem stahovali a vtedy obec o zmluvach so mnou nechcela ani debatovat, vraj az ked preberu siete (potrubia). Tak som si myslela, ze uz ich obec prevzala. A ono je to zrejme na nas od obce habadura... Alebo sa mylim? Budem vdacna, ak ma niekto usmerni.
Odpovedať
@sinad Dakujem vsetkym za prispevky a asi budem radsej riesit namiesto PH3 nejakú "....Alej..." V januari vam dam vediet ako to vyzera a vsetkym vela zdaru :-)
Odpovedať
Ja len dalsie info k zimnej udrzbe: http://www.chorvatskygrob.sk/data/Med...
Odpovedať
Hledame domov pro 10-ti mesicniho pitbula - cistrokrevny (bez PP), vychovany, hodny, bezproblemovy, s ockovacim prukazem - plne zaockovany. Poridila si ho sefova manzela jedne kamaradky, ale po trictvrte roce se rozhodla, ze uz ji nebavi a chtela ho vyhodit na ulici... Kamaradka s manzelem ho od vyhozeni na ulici zachranili, maji ho ted u sebe - maji malou holcicku a jeste jednoho psa a bez problemu se snasi s celou rodinou. Nemuzou si ale dovolit nechat si ho, jednak proto, ze bydli v dost malem byte a jednak i z financnich duvodu. Docasny domov tedy sice ma, ale hledame pro nej vsemi moznymi cestami domov trvaly. Prosim, kdybyste nekdo mel zajem nebo vedel o nekom, kdo by mel zajem, ozvete se. Foto Tobiho prikladam.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?