Menu Forum

Čierna Voda - Panónsky háj I a II

13. jan 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
tony23
Registroval sa 6. novembra 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 24 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
tony23
 zastávam názor ako atka2 či dunno494. Keď začneme platiť obci za vodu, tak stratíme aj posledný argument aby sa snažili o dohodu s developerom. Aj limit 85 – 90 % na trvalý pobyt prihlásenými obyvateľmi pre prevzatie sietí a komunikácií mi pripadá veľmi vysoký a ako píše kvietok07 - nemusíme sa toho ani dočkať. Je iróniou osudu, že po patáliách s developerom pokračuje odysea s obcou.
8. feb 2012 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dunno494
Registroval sa 20. januára 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 32 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
dunno494
 tak či tak sa musíme spojiť aby sme mali lepšiu šancu na pozitívny výsledok....
9. feb 2012 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mamina02
Registrovala sa 7. februára 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 113 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
mamina02
Registrovala sa 7. februára 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 113 príspevkov.
 aj slabo informovany obcan je obcan....co uz emoticon
9. feb 2012 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dodgo
Registroval sa 8. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 17 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
dodgo
Registroval sa 8. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 17 príspevkov. Okres Bratislava.
 SPOJIT SA - ODVOLAT STAROSTU? kde su tie casy ked to stalo za hovno emoticon BALASKO NA HRAD!
9. feb 2012 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dunno494
fotoportrét
fotoportrét
dunno494
 @dodgo nie odvolat starostu... ale mat zastupcov ktorí budu rokovať s obcou a developerom... ina sanca podla mna nie je...
10. feb 2012 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vpeter
Registroval sa 5. apríla 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 2 príspevky.
fotoportrét
fotoportrét
vpeter
 Podla informacie od p. Matulu (prednosta) je vodovod a kanalizacia uz v obecnom majetku, teda prebrana od developera. Kazdopadne treba napisat na obec. urad a vyziadat si od nich oficialne potvrdenie, ze to tak je.
10. feb 2012 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atka2
Registrovala sa 24. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 255 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
atka2
 @vpeter Bodaj by si mal pravdu! Pred 12 dnami tak vsak este nebolo a ani sa k takemu kroku Obecny urad CH.G. nechystal . Takze klobuk dolu, ak by boli taki rychli. A zrejme by to aj na ich stranku napisali... Jedine, co na stranke OU CH.Grob od 6.2.2012 ofocialne visi, je toto:
http://www.chorvatskygrob.sk/news/view/obyvatelom-ph2-vyzva-na-uzatvorenie-zmluv-o-dodavke-pitnej-vody
Takze, zial, vpeter, nemas pravdu! Akurat nam pan starosta predklada Vyzvu!
No a my by sme sa mali uz konecne zmobilizovat a nedat sa tlacit do kuta - podla Vyzvy sme vraj povinni do 30 dni od jej zverejnenia uzavriet zmluvy na odber pitnej vody a zber plaskov, i ked je aj podla pana starostu vec "nepravna", pritom obec nemusi nic - ani prevziat "dar", takze potrubia i cestu v PH2 si mozeme spravovat a pripadne aj opravovat sami, ved su nase a obec ich zmluvne odmieta prevziat, ale peniaze za vodu a odvod splaskov, a to dokonca uz od namontovania vodomerov (!!!!) pan starosta od nas mieni vymahat. Pytam sa, na akom zaklade?!
10. feb 2012 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vpeter
fotoportrét
fotoportrét
vpeter
 @atka2 - Takze odvolavam co som povedal....Pan Matula mi pred chvilou dal info, ze preveril na stavebnom oddeleni a vodovod nie je este v obecnom majetku...Takze som sa radoval priskoro.
10. feb 2012 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atka2
fotoportrét
fotoportrét
atka2
 @vpeter A podla vyzvy pana starostu, zial, vodovod v obecnom majetku tak skoro ani nebude!
10. feb 2012 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tony23
fotoportrét
fotoportrét
tony23
 Mám niečo na oživenie témy - z obecného úradu mi došla doporučeným listom Výzva na uzatvorenie zmluvy o dodávke vody. Prišlo to ešte niekomu???
Zaujímave je aj to, že k uzavretiu zmluvy mám najskôr podať žiadosť o uzatvorenie zmluvy na verejný rozvod vody a verejný rozvod kanalizácie. Keď si dobre pamätám, toto som už podpisoval u developera v roku 2009 (spolu so žiadosťou na plyn a elektriku), aby nám mohli namontovať vodomery. Podpisovali ste tieto žiadosti aj ostatní v 2009 (myslím samozrejme z PH2)? Ďakujem.
10. feb 2012 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dodgo
fotoportrét
fotoportrét
dodgo
 podnikanie po slovensky : zaplatime si vybudovanie potrubia ci uz vodovodov alebo kanalizacie, tieto ale obec neprevezme, aby nahodou nemusela platit pripadne opravy, ale za vodu a hovna co vypustame do kanalizacie uz budeme platit take iste ceny ako v susednej dedine zvanou bratislava, len s tym rozdielom, ze bratislava v cene vodneho a stocneho ma zaratane uz aj pripadne opravy vodovodu alebo kanalizacie v pripade ich poruchy, zatial co nasa obec zvana CHG sa tejto zodpovednosti zbavi. Pre upresnenie nezbavi sa ich ale vsade. Tam kde byvaju napr. pan starosta alebo pani poslanci tam uz vsetko patri obci a obec sa o nich patricne postara. Len skoda, ze obecne zastupitelstvo nema 1000 clenov, mozno aj na PH2 by sme potom nemuseli riesit taketo inde neexistujuce problemy.
10. feb 2012 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majitel
Registroval sa 17. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
majitel
Registroval sa 17. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Bratislava.
 Dobrý deň,

volení zástupcovia obce majú zastupovať svojich obyvateľov, teda hľadať čo najoptimálnejšie riešenia, aby život obyvateľstvu urobili lepším. Úlohou obce je prijímať opatrenia, aby nedochádzalo k zbytočnému mrhaniu finančných prostriedkov. Úlohou obce však nie je bojovať s vlastnými občanmi, držať občanov v šachu legislatívnymi špekuláciami, či vyhrážať sa im. Ja som zástupcov obe volil preto, aby vyriešili všetky moje životne dôležité problémy, ktoré som nie vlastnou vinou dostal do vienka v momente, ako som sa sem nasťahoval. Nesúhlasím s tým, aby volení zástupcovia vynakladali čo len cent na akékoľvek PR aktivity či iné sprostosti. Privítal by som, aby sa jasne stanovislo, že obec bude financovať najnutnejšie réžijné veci, na všetko ostatné občania zabudnite, nakoľko je potrebné tu riešiť fundamentálne záležitosti. na ktorého šľaka tu má byť financovaná akákoľvek aktivita akože pre občanov, ke'd tu máme brutálny problém s vodou, splaškami, cestami, osvetlením. Bolo by nanavýš vhodné, aby obec prijala kvalitného právneho zástupcu a začala riešiť problémy schodnou cestou. Riešenia sú jednoduché, netreba ich však hádzať sem na fórum. Obyvatelia PH II by sa mali stretnúť, zadefinovať základné problémy, dohodnúť sa na zástupcoch a začať riešiť problémy. Ak tu budeme písať a akože sa neustále šťažovať, problém nevyriešime, ale naopak veľmi nevýhodne pre nás to vyrieši razom niekto za nás. je teda len na našom dohodnutí sa ako ďalej. privítal by som akékoľvek návrhy v tejto veci, nakoľko ma tu už nebaví čítať len štažnosti od nás všetkých a problémy sa valia pred nami. Stačí prvé zlyhanie transferu vody - akékoľvek a budeme mať sakra problém.

pekný deň všetkým
11. feb 2012 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atka2
fotoportrét
fotoportrét
atka2
 @majitel a vsetci ostatni. Co tak opat si dat stretnutie v Kamile? Stretavali sme sa kvoli nasmu milemu developerovi, a teraz by sme sa mohli stretnut kvoli nasmu milemu panu starostovi... Naozaj by sme sa mali zmobilizovat a tahat za jeden povraz. Tym, ze sa zatial hrame kazdy na vlastnom piesocku len otvarame cestu "nepravnym" praktikam Obecneho uradu CH.Grob. A to sme sa naivne domnievali, ze "nepravne" praktiky mal len developer SM.
11. feb 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tony23
fotoportrét
fotoportrét
tony23
 Ano, stretnutie by bolo najjednoduhsie, aby sme sa dokazali na niecom dohodnut a potom spolocne presadzovat...
12. feb 2012 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
laso
Registrovala sa 15. novembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 87 príspevkov a 2 albumy. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
laso
Registrovala sa 15. novembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 87 príspevkov a 2 albumy. Okres Bratislava.
 Dan za dom som platila minuly rok do 18€, teraz do 48€.
12. feb 2012 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ferm
Registrovala sa 13. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 3 príspevky.
fotoportrét
fotoportrét
ferm
 Tiež sa pridávam k atkinmu návrhu, aby sme sa stretli a spoločne dohodli na ďalšom postupe.
13. feb 2012 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
art
Registrovala sa 24. mája 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 124 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
art
Registrovala sa 24. mája 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 124 príspevkov.
 navrhujem stretnutie, piatok 18.00- Kamila (alebo Monar- restauracia?)
Ak mate iny navrh, napiste, alebo podporte.
14. feb 2012 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atka2
fotoportrét
fotoportrét
atka2
 Uz o nas aj pisu:

http://chorvatania.sk/profiles/blogs/v-etci-sa-trasieme-v-rozpore-s-logikou
14. feb 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ferm
fotoportrét
fotoportrét
ferm
 Nám piatok 18.00 vyhovuje. Miestu sa prispôsobíme, ale keď si môžeme vybrať, tak radšej v Kamile - je to bližšie.
15. feb 2012 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atka2
fotoportrét
fotoportrét
atka2
 @ferm Okrem Teba, lasa, art a tony23 neprejavil nikto dalsi o stretnutie a o spolocne riesenie (prinutenie obce, aby cesty a potrubia prevzala) zaujem, takze sa mozeme stretnut aj u nas doma a prebrat moj navrh, ale v sobotu. Ostatni susedia si uz asi problem vyriesili. A my mame - nastastie - aj ine byvanie, takze ak rupne nahodou potrubie, zrovna my sa starat nemusime a vyriesia (zaplatia) to nasi susedia, kedze zrejme cesty a potrubia vlastnit chcu - na rozdiel od nas - aj nadalej... Co uz, ked v konecnom dosledku nemaju zaujem co najskor vyriesit problem, ci ako vravi pan starosta, "nepravny stav"!
hawk emoticon
15. feb 2012 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
box
Registroval sa 25. februára 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 331 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
box
Registroval sa 25. februára 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 331 príspevkov.
 ...ak môžete
http://www.chorvatskygrob.sk/data/MediaLibrary/1/1682/big%20Leaflet%202012-1.pdf
15. feb 2012 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lippi
Registroval sa 3. februára 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 47 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
lippi
Registroval sa 3. februára 2009 na modrastrecha.sk. Pridal 47 príspevkov.
 Dobrý večer, nakoľko nedávam príspevky ale sledujem vašu komunikáciu, mám (mali a máme) záujem riešiť tento stav ako aj viacerí moji susedia. Je tu toho povedané dosť a je naozaj dôležité sa stretnúť. Preto by som vas poprosil o stretnutie v Kamile. Prídeme viacerí.
15. feb 2012 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lucinka33
13
Registrovala sa 30. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 487 príspevkov. Má 10 priateľov. Niekde pri BA, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
lucinka33
13
Registrovala sa 30. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 487 príspevkov. Má 10 priateľov. Niekde pri BA, okres Bratislava.
 dohadujete stretnutie cez MS ??? Vy si myslíte, že všetci susedia z PH sú na tejto stránke? Riešila by som to cez letáky v schránke, určite vás bude viac emoticon
15. feb 2012 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
rigg
Registroval sa 15. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 24 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
rigg
Registroval sa 15. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 24 príspevkov.
 ... aj toto - ak mozete
http://www.chorvatskygrob.sk/sk/content/zimna-udrzba/section:city
15. feb 2012 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
beerucha
Registrovala sa 21. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 109 príspevkov. Osnice, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
beerucha
Registrovala sa 21. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 109 príspevkov. Osnice, Česká republika.
 @atka2 Atka, nepis to tak... Ostatni susedia si problem tezko nejak vyriesili, jen opravdu nemame cas porad behat na Modrou strechu a kontrolovat, kde se co sustne. Navic spousta lidi na tyhle stranky nechodi vubec. Fakt by to chtelo spis nejake letaky, jak pise lucinka33. Nikdo by nemel jenom proto, ze porad nekouka na Modru strechu, za nikoho nic platit... emoticon
Jinak nevim, jak budeme casove stihat nejake stretko, ale k lidovemu odporu se pripojujeme a navrh si radi vypocujeme.
15. feb 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ferm
fotoportrét
fotoportrét
ferm
 My sa zajtra o tej 18.00 v Kamile zastavíme. Keď tam nejakí susedia budú, radi sa porozprávame a snáď na niečo aj spoločne prídeme. Keď by sme aj na nič neprišli, aspoň zistíme aké majú ľudia v tejto veci názory.
Keby tam nikto ďalší neprišiel, nevadí, aspoň si dáme kávu!
16. feb 2012 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivan_1
Registroval sa 28. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 8 príspevkov. Okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
ivan_1
Registroval sa 28. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 8 príspevkov. Okres Senec.
 Ahoj susedia, právnik by bodol na stretnutí. Určite sa niektorý sused vyzná a vie dať právne dokopy pre a proti, súvislosti z iných zákonov, ...
A v týchto mrazoch nám v Kamile čaj určite uvaria.
16. feb 2012 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
havran77
Registroval sa 27. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 32 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
havran77
Registroval sa 27. júla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 32 príspevkov.
 Ono je to tazko v momentalnej situacii nieco riesit ..... Zatial vieme len to (na zaklade oznamu na webe) ze mame zaplatit za celu spotrebu vody od datumu montaze. Ako to chcu od nas vymahat zatial nevieme (teda aspon ku mne sa tato info nedostala ... nevidel som ziadnu fakturu ani nic podobne. pri podpise zmluvy sa toto vobec nespomina).
Co sa tyka zmluvy na dodavku vody a kanalizaciu tak ta vyzera ako uplne normalna zmluva ... nenasiel som tam ziaden zadrhel, takisto tam je uvedeny aj stav vodomeru pri podpise zmluvy.
V kazdom pripade by pritomnost osoby ktora je podkuta v problematike bola viac nez vitana.
17. feb 2012 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dodgo
fotoportrét
fotoportrét
dodgo
 Na stranku www.ciernavoda.info sa mi nedari pridat prispevok... preco? Je to sukromna stranka pana starostu alebo sukromna stranku OZ Cierna Voda, chcel som tam verejne poziadat o vyjadrenie ich nazoru ako clenov OZ Cierna Voda na situaciu na PH2, uz len hlavne preto, ze pred volabami tu bolo kopec reci co sa tu vsetko urobi pre obycajneho obcana ... a po volbach .. sami sme svedkami co sa tu ne-deje. Pani clenovia OZ - este stale ma Vasu plnu podporu ( Vas ) starosta? P.S. Ak sa Vam to podari skuste niekto nakopirovat tento prispevok a pridat ho na stranku OZ Cierna Voda dakujem
18. feb 2012 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vojtovojto
Registroval sa 8. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky.
fotoportrét
fotoportrét
vojtovojto
Registroval sa 8. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky.
 dodgo,máš to tam v sekcii čierna skrinka
18. feb 2012 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš