Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
Potom je tu teda ešte otázka, kam budú odchádzať vaše splašky, odkiaľ budete mať vodu, kam budú chodiť deti do škôlky, o ihrisku ani nehovorím. Náš developer je podvodník a má mafiánske spôsoby. Je ešte veľa spôsobov, ako sa vám to môže vypomstiť - my by sme pred pár rokmi tiež nevymysleli také, čo teraz vyvádza našim susedom (stačí ísť na predošlú stránku). To, že niekde je predaných 50% pozemkov (ak je to vôbec pravda), ešte neznamená, že je to dobrá voľba. Niekedy môže práve na základe takéhoto stádového efektu spraviť chybu veľa ľudí.
Odpovedať
@hann ...vies, nechcem obhajovat developerov, ale co sa tyka skoly, obchodov, ihrisk... - nie je to nahodou oblast , ktoru by mohla za nase dane zabezpecovat obec?!!! zatial vsetky prachy idu na nove zbytocne vymyslene pracovne miesta na obecnom urade - howgh
Odpovedať
nechcem obhajovať obec,ale akú pridanú hodnotu ponúkli developeri ,všeobecne, obci.Je mi jasné ,že svoju vinu si nesie aj obec,pretože nemala povolovať megalomanské projekty bez participácie developerov na budovaní infraštruktúry,zakotvenej v zmluvách s obcou.A ešte jedna vec,koľkí z nás,bývajúcich v CHG + ČV sú prihlásení na pobyt.Veľakrát sa na týchto stránkach domáhajú svojich práv práve tí,ktorí sa ani neprihlásili,t.z. že ani ich dane nekončia v obecnej kase a tým pádom sa nebudujú školy,škôlky,ihriská.Aj keď dane by na to asi nepostačovali.Zamestnanosť na MU neposudzujem,nie som povolaný,ale ako vidím mnohí su dostatočne fundovaný to posúdiť,asi majú skúsenosti ako viesť MU s menším počtom ľudí,poprípade sám.V každom prípade kúpu pozemku na PHIII by som si uvážil,to konečné rozhodnutie je však na každom individálne.Myslím si že je z čoho čerpať informácie,127 strán prináležiacich k tejto téme je jedným zo zdrojov.V každom prípade nám sa zatiaľ aj napriek mnohým problémom bývá dobre a sme radi tejto lokalite,nie príliš vzdialenej Bratislave.Vybrať si akýkoľvek pozemok v okolí Bratislavy je dnes aj tak problematické a nikde to nie je ideálne.Predpokladám ,že veci sa budú riešiť a snažím sa vidieť budúcnosť ČV v širších súvislostiach.Vedeli sme do čoho ideme aj vzhľadom na nultý obchvat a iné problémy , netvárme sa mnohí ,že sme boli oklamaní a že nam bolo sľubené ,že budeme bývať v rajskej záhrade.Prajem všetkým pekný deň a našim nežným polovičkám,dcéram,tetám,maminkám a všetkým ženám super 8,marec :-) :-) :-)
Odpovedať
@ivan3 ...myslím že si to dobre vystihol a každý by sa mal tak trošku zamyslieť aj sám nad sebou a nad tým , že čím sa snaží prispieť, aby sa tu ľuďom a žilo lepšie...Developeri si hlavne chránia svoje zisky a obec, to v prvopočiatku zbabrala a teraz je to veľmi ťažké naprávať. Nechcem sa nikoho zastávať ale ja keď sa tento rok nasťahujem (teda dúfam) do domčeka v JA, tak sa aspoň prihlásim k trvalému pobytu a budem svojimi daňami prispievať do našej spoločnej kasy...veľa zdaru všetkým na Čiernej vode :-) a žienkam k MDŽ zvlášť ;-)
Odpovedať
@ivan3 nechcem byt protivny, ale preco by mal developer zabezpecovat nieco, co ma robit obec - a tiez prajem vsetkym susedkam vsetko len to naj... k mdz
Odpovedať
a prečo nie?
Odpovedať
a propo,ja som nehovoril o zabezpečovaní ,ale o participácii,to by mohol? Alebo ani to nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@acad áno, obec rieši tieto záležitosti - oddychové miesta, park, škôlky atď...
Odpovedať
@bellugia kde?
Odpovedať
@ivan3 absolútny súhlas. Tiež si myslím, že keby developer venoval aspoň zlomok peňazí z úplatkov bývalému vedeniu na obec, tak sme tu mohli mať tri škôlky, školy a ihrisko na každom kroku. Minimálne bolo jeho povinnosťou zabezpečiť aspoň siete, ktoré sú tiež v dezolátnom stave. Je najľahšie všetko váľať na obec, a veľmi krátkozraké na terajšie vedenie. A úplne absurdné dožadovať sa svojich nárokov a nedať si trvalý pobyt. A ďakujeme všetkým prítomným džentlmenom:)
Odpovedať
úplatky sú jedna vec,ale zamyslel sa už niekto nad tým koľko zaplatil za m2 developer obci a koľko my developerovi.Kto zhodnotil výraznejšie svoje investície? Obec na výbere daní ,alebo developer na rozdieli kupnej a predajnej ceny m2 pozemku.To už nehovorím o zhodnotení investicií pri zhotovenia diela ,rozumej domu,po prepočítaní reálnych nákladov by každý prišiel na to ,že naše domy by sa dali zrealizovať minimálne o tretinu lacnejšie.Stále je niekto presvedčený,že tí zbedačení developeri by nemali participovať pri budovaní infraštruktúry a tá bohatá obec by si to mala budovať sama.Suhlasím so stručnou otázkou acada,kde to tak funguje?
Odpovedať
@acad preco by to developre robil? napadaju mi min. 2 dovody: 1. komercny - za nehnutelnost v blizkosti obchodov/skolky/skoly jednoducho dostanem viac.. 2. dovod sa vola spolocenska zodpovednost firiem - od spolocnosti nieco dostanem (podnikatelsku prilezitost), tak jej nieco vratim aj tymto sposobom. Je to otazka zrelosti prostredia v oblasti moralky,etiky a pod., takze... :-D K obci. Nikto ma nepresvedci, ze keby byvale vedenie vyzadovalo od developerov participaciu na spomenutom, ze tu nemame fungujuce siete, skolu, skolku, atd... Bohuzial nestalo sa. Takze teraz si to musime zafinancovat sami, pretoze len my sme obec. A ako bez trvalych pobytov...? Vopred dakujem za zmysluplne odpovede :-) Vsetkym susedkam - krasny vecer so svojimi gentlemanmi ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Pozdravujem susedia a mozno potencialna suseda z PH III a trosku odlahcim temu. Ja odporucam kupit pozemok v PH III. nakolko na zaklade principu pyramidovej hry by mohli byt po obdrzani vasich penazi uspokojene nase potreby, napr. aj zmluvne pokuty ci dokoncenia domov :-)))))) no a teraz jedna jednoducha rada pre Bellugiu. Nekupuj nic skor kym nebudu natiahnute vsetky siete a hlavne skolaudovane a prevzate obcou, no a samozrejme, ak nemusis, nedaj si postavit dom developerovi. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@onim dík za info :-) áno, v zmluve nie je nijako ošetrené, aké pokuty pre zhotoviteľa vyplývajú, ak termín dokončenia IS nedodrží. JE tam viac bodov, ktoré nás znepokojujú. Zajtra rokujeme znova, tak som zvedavá, k čomu sa dopátrame. Zatiaľ to nevyzerá ružovo. Pozemok by sme chceli, dom riešime s inou firmou, takže nič také ako kupovanie typového domu aj s pozemkom, nehrozí. Výstavbu domu plánujeme najskôr o 2-3 roky, dovtedy by však mali byť aj IS doriešené.
Odpovedať
Profilova fotka
@acad v PH3 sú v pláne zóny, ktoré rieši aj obec... Realita je však v nedohľadne.
Odpovedať
Aj v PH 2 bola v pláne občianska vybavenosť... Realita, na mieste, kde to malo byt, developer rozparceloval pozemky a predal na radove domy...
Odpovedať
na mieste zaujemcov by som si ako dalsi bod do agendy dal overenie, ci obec (vzhladom k dnesnemu stavu a kapacitam obecnej infrastruktury) vobec vyda stavebne povolenie, resp. nasledne skolauduje nehnutelnost a za akych podmienok ....
Odpovedať
Trochu z ineho sudka, ale dalsia neprijemna sprava: Hotel Kamila sa nedohodol s postou na podmienkach predlzenia zmluvy a tak 16.03. vydajne miesto v Kamile konci :-((
Odpovedať
Profilova fotka
Ľudia, prečo ste tam teda kúpili pozemky, resp. dokonca! aj pozemky s domami? A teraz ste nespokojní? Ako to riešite? :-) Alebo, ak tam nebývate, prečo sa angažujete do diskusie? - dobré úmysly? O nedostatkoch sme boli oboznámení a všetky veci sú riešiteľné.
Odpovedať
@bellugia Byvame tu preto lebo : je to najblizsia "dedina" k BA (asi 1km), nemam pocit ze som na dedine, je tu prevazne len nova vystavba, pre tych co nemaju auto jazdi sem MHD. Pred tym nez som si kupil pozemok na ČV uvazoval som aj nad inymi dedinami blizko BA ... Bol som v Dunajskej Luznej, Hamuliakove a som rad ze som tam nesiel... cestovanie do BA uplne katastrofa - v case spicky cesta autom od Polusu do Hamuliakova mi trvala 90min., ale cesta na ČV trva asi 15min. Ako sa vravi cas nad zlato :) Keby som si manl znovu vybrat pozemok tak by som si ho vybral opat na Čiernej Vode.
Odpovedať
@bellugia problém nie je v samotnej lokalite, tá je skvelá, ale v developerovi. A on nám akosi pri podpísaní zmlúv nepovedal, že je podvodník a klamár. No a na internete nebolo ešte takéto fórum, ktoré by nás varovalo.
Odpovedať
Profilova fotka
@hann A v čom vás oklamal?
Odpovedať
Profilova fotka
@dodgo áno, aj ja si myslím, že je to skvelá lokalita
Odpovedať
@bellugia prepac, nehnevaj sa, ale si natvrdla? alebo robis agitku developerovi? po tom vsetkom, co ti tu ludia popisali ste sa vobec pustali do rokovani s developerom? Je uplne, ale uplne jedno, co si dohodnete v zmluve! Az zacnu problemy, a to ze zacnu tvrdim s pravdepodobnostou rovnajucou sa istote, tak si tu zmluvu mozes akurat zmotat do rulicky a trieskat sa po hlavicke :) A preco tu byva tolko ludi co teraz nadava? Pretoze prve problemy okolo PH1 sa zacali vyplavovat napovrch, az ked bola predana vacsina PH2.
Odpovedať
Profilova fotka
@0ndras 5 bodov mi napíš, ktoré nedajú obyvateľom PH1 alebo 2 dodnes spávať. Ktoré sú nevyriešené, neriešiteľné - až do krajnosti. Píšem tu pre to, aby som sa informovala. Nebudem čítať 127 strán, ktoré začali pred 3 rokmi aj v iných diskusiách. Chcem vedieť aktuálnosť a objektivitu.
Odpovedať
Pozri, ja nemam potrebu ta o niecom presviedcat, ja sa snazim ti usetrit nervy, peniaze a cas. A ked niekto ide investovat balik do pozemku a nestoji mu za to, precitat si par stran (fakt staci poslednych 40) a caka ze mu to tu naservirujeme... ale budiz, konkretne z PH2: - dodnes neodovzdana infrastruktura (voda, kanalizacia, cesty, tusim aj osvetlenie) - infrastruktura postavena nekvalitne, bez kompletnej dokumentacie, v rozpore s normami, nedostatocne dimenzovana, niektore siete neskolaudovane - nedokoncene domy, nielen v rozsahu zmluvy, ale ani tie casti co uz boli zaplatene - spusta nedorobkov a skrytych vad, bez moznosti ich reklamovat a doriesit - vacsina klientov len na domoch prisla o tisice az desattisice eur, k svojmu majetku sa dostali az po natahovani sa po sudoch a po znacnych ustupkoch developerovi - absolutne negativne skusenosti pri jednani s developerom, zavadzanie, ignoracia, vyhrazky, vymyslanie si nezmyselnych poplatkov, pokut a podobne atd, atd... skor sa pozri, ci tu najdes jediny pozitivny prispevok ;)
Odpovedať
Dobrý večer. Ani neviem čo ma dnes osvietilo ísť na modrú strechu.. ale musím uznať že pánbožko asi drží nad mojou rodinou ochrannú ruku :) Platíme hypotéku na 3izbový byt a rozhodli sme sa ho predať s tým že si postavíme rodinný dom s dvoma bytovými jednotkami .. jednou menšou pre moju maminu a druhou väčšou pre moju rodinku.Prvotný plán bola Ivanka ..ale jeden známi nám poradil(chudák sam nevedel čo nám radí) že na nete našiel PH3 atd... takže sme si hned našli stránku kontak a okamžite sme sa mohli prísť pozrieť na pozemok aj s mojou maminou. lokalita sa nám veľmi zapáčila.. pán L. mi bol mierne podozrivý veľmi premúdrelí a na všetky naše otázky odpovedal tak suverénne že sme mu skoro "naleteli" darmo cena za 535m2 38000€ a nejaké drobné nás totálne dostala..ved uprimne koho nie taký kúsok od BA..tešili sme sa že nám väčšia čas ostane na stavbu domčeka..takže sme začali riešiť architekta a bla bla kedže pán L. sa nám dušoval že v septembri môžme určite začať stavať.ked som sa pýtala či nebude nejaký problem s IS prípadne so stav. povol. pán L. na mňa pozrel že ako si vôbec môžem myslieť že by bol nejaký problém .. CHVALA Vám všetkým za toto forum!!! po prečítaní pár strán a nájdení dalších informacii aj totálne nejasnej kúpnej zmluvy ktorá nám ako vzor bola poslaná mailom sme sa samozrejme rozhodli že ústnu rezerváciu v pondelok okamžite rušíme a pán L. si vypočuje ale predpokladám že už je obrnený voči všetkému..nedokážem pochopiť ako mohol s nami jednať ako by bolo všetko úplne okej človek bez chrbtovej kosti!!!! on asi neživí rodinu a nezadlhuje sa na 30 rokov.. hnus ... takže prajem všetkým čo bývajú v PH veľa zdravia a hlavne nech sa všetko dá do poriadku
Odpovedať
bellugia ma pekne napisane pri mene, ze sniva o dome. Ona je potom na PH3 dobre, kupi si pozemocek a bude snivat a snivat, ze raz tam nejaky dom bude stat 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mikihric @danninkach haha, sa mi páči, že si myslíte, že som úplne hlúpa :-D Ale ja si tu iba robím prieskum a ťahám z vás negatíva. Nie som žiadna agitka. Áno, aj my sme jednali s mladým pánom L. Upravili sme niektoré body zmluvy. Dá sa dohodnúť na zmenách a niektoré veci nám vysvetlil. Hneď sa nepotrebujeme budovať, ale... jedno veľké a ZÁSADNÉ ALE - úhrada 50percent z celkovej sumy sa má vykonať po dokončení IS koncom júna. Taký je plán. Že bude splnený na 200 perc. - to nie je nikde garantované a nie sú tam žiadne pokuty alebo možnosť odstúpenia v prípade nedodržania termínu. Riešenie: zaplatíte po uvedení do dočasného užívania. ALE - dočasné užívanie sa podľa všetkého stanoví aj pred skolaudovaním všetkých sietí - takže ich úplne skolaudovanie môže byť úplne v nedohľadne a to nás brzdí v rozhodnutí. Takisto sme sa rozprávali s obyvateľmi PH1 a máme určite názory. Prosím, neškatuľkovať. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@0ndras máš pravdu, nikde nie je zaručené, kedy bude všetko skolaudované a odovzdané do riadneho užívania, aby nás potom nič nebrzdilo v stavaní domu - o rok, dva, tri...päť........ zmluva je vágne formulovaná .
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?