Rekonštrukcia 120 ročného domu

Pozdravujem všetkých. Som tu prvykrát , táto stránka je pre mňa veľkým pomocníkom. A hneď sa obraciam s prosbou o "pomoc". Prednedávnom sme kúpili starý dom... bla bla.. ale k veci. Chcem obnovit kupelničku, je v strede domu,z druhej strany kuchyna. Nenosnu priečku a steny som musel kompletne "oholiť" až na tehlu. Otázka, smiem to očistiť, napenetrovať ,obložiť zelenym sadrošom? a taktiež chcem urobiť sdk podhļad.. Ďakujem za každé slovo 🙂
Odpovedať
@lukypukykuky jasné nie je to žiadny problém, bežne sa to tak robí a aspoň sa ti ľahšie bude dosahovať rovinnosť 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 Dik, až dnes budem konečne robit sadros, vodu urobili, elektriku taktiez, maľovka je dole. Ešte mi napadla taka vec, že či je treba ho prekladat, alebo davat po celých kusoch a vrchne kusky dolepiť. Keďže sdk ma 2000mm a výška priečky je 2450mm. Sice ide len jeden plášť,nie dvojplášť. A mám aj lepidlo na sdk, išlo by na buchtičky a prihmoždinkovať, ale odporučali mi aj penu na sadrokarton. Hm.. dilema
Odpovedať
@lukypukykuky daj to na lepidlo.
Odpovedať
@lukypukykuky dent ma pravdu. SDK jednoznacne na kepidlo. Ja mam v dome na porobetine celoplosne 3mm hreben a za 5r ani jedna prasklina.
Odpovedať
Dam, veru dam. Hej, už je po dileme 🙂 priečka zo starych tehál, nieje uplne krivá, ale ani extrémne rovna, ale lepidlo je istota. Mam Perlix. Myslím že je špecifikované prave na steny. Dík 🙂
Odpovedať
@lukypukykuky na 120r. dome máš pálené plné tehly aká hrúbka? svokrovci mali tiež ešte starší a mali sendvič 30 cm tehla 20 cm piesok a znova 30 cm tehla v tom bolo stále rovnako v lete nikdy teplo
Odpovedať
@duzu Obvodove su kamenne mury o hrubke asi 1 meter, nosne maju okolo 30cm z tehly klasickej palenej, a ta priečka v tvare L, v strede domu, ktora deli kupelničku od kuchyne je tiež tehlova, a hruba je jak tehla, okolo 12cm. Akurat ešte čo sa tepla tyka, zamineralujem vatou pôjd, inak teplo drzi a neunika.. steny su suche bez naznaku vlhkosti a plesne. Teta bola puntickarka ked tu byvala. 🙂
Odpovedať
@lukypukykuky tak nech sa ti dobre býva , stojí ešte dom po mojej prababke tiež má viac ako 130 kamenný a býva tam stále niekto
Odpovedať
@duzu Ďakujeme veľmi pekne 🙂 už len vysieťkovať, opucovať, vymaľovať, poriešiť podlahy (je tam stará drevená podlaha- dyle) osadit vanu, wc,, kuchynsku linku, skompletizovať elektriky, obložiť kupelnu, a sťahujem sa. Detaily si necham na neskôr, keďže do Vianoc sa musime pratať z bytu 🙂 uff.. život je krásny
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?