Je reálna rekonštrukcia domu do 50 000 EUR?

Dobrý deň chcem sa vás opýtať či je možné prerobiť tento dom do nejakých cca 50 tisíc? Vyhovuje nám lokalita aj svetové strany a veľký 15 árov pozemok. Dom je z roku 1970 tehla. Práce by boli podrezanie alebo injektaz keďže jedna izba je do výšky kolien vlhká, búracie práce pre zmenu dispozícii nenosnych priecok svojpomocne. Murovanie priecok nových kúrenie voda elektrika vnútro prakticky celé. Určite nie drahé materiáli ako dvere podlahy. Plastové okná 6ks,dvere už sú. Strecha je menena rok 2018.a je lepšie dat podlahové kúrenie keď sú podlahy betónové keďže je dom podpivničený alebo radiatori? Co vijde viac. Ďakujem prikladám foto
Odpovedať
1
2
Ešte som zabudol ze by to bolo bez zateplenie zatiaľ
Odpovedať
@martinsvec z tých pár fotografií to ťažko povedať, ale viac menej dá sa, avšak čo najviac prác si treba realizovať svojpomocne. Ak sa pozrieš na môj album, rekonštruovali sme dom z roku 1965, avšak mal izoláciu, riešilo sa iba prízemie. Stálo nás to cca 30000 € vrátane nových rozvodov, vody, kúrenia (vodná podlahovka), elektrina len materiál- práca bola v rámci rodiny. ak by si mal viac otázok čo ako sme dávali a realizovali, napíš mi správu rád povysvetľujem 🙂
Odpovedať
neviem ci sa to da, v starom dome sa vedia najst veci ktore sa vedia dost potrapit rozpocet. staci ze zistis, ze ti vlhne pivnica a mas hned peknu sumu navyse :/
Odpovedať
@sousedekovci89 ďakujem určite sa popitam bližšie
Odpovedať
Profilova fotka
Ono aj zalezi kto ti to bude robit ci firma ci si vies spravit veci sam
Odpovedať
to je fakt tazko povedat, kedze samozu objavit veci s ktorymi clovek vobec nepocita a prave tie vedia najviac navysit rozpocet
Odpovedať
Urcite nie 🙂 50 000 som zacal aj ja a skončil na 100 000
Odpovedať
@martinak15 ale áno dá sa, pokiaľ pôjdeš rozumne po materiáloch, nebudeš sa zbytočne rozhadzovať na "silou mocou dizajnových veciach, kde ti poslúžia spoľahlivo a esteticky dokážu vyzerať aj bežné veci. Keď si nedáš plávačku za 30€ za m2 ale stačí ti aj plávačka za 15 € m2, veľa vecí spravíš svojpomocne atď atď. 🙂 Veľmi veľa robia práve finálne veci zariaďovacie predmety a podobne 🙂
Odpovedať
Záleží aj ako to vo vnútri vyzerá a tak, ale myslím, že na prestavbu, tak aby to bolo obývateľné tak áno a potom zariadenie to sú veci, čo sa potom dajú už aj postupne robiť, takže tým by som sa potom už netrápil. Hlavné je dobré si pozisťovať cenové ponuky, porovnávať, nech zbytočne nepreplácaš.
Odpovedať
asi by si bol velmi rad ak by to tak vyslo, no podla mna sam vies, ze to vobec nie je jednoduche len tak takto odhadnut. zalzi od velkosti konecnej rekonstrukcie, nejake ten urovne, akou by si chcel ist a na skryte mozne vydavky by som tiez nezabudal
Odpovedať
Ked budes vyberat material s rozumom, ked sa budes snazit veci si robit svojpomocne, tak myslim, ze to bude v pohode, ze by sa dalo. Treba ked by si vyberal aj material tak najlepsie si dat viacej ponuk urobit ako tu uz zaznelo.
Odpovedať
Profilova fotka
Som veľmi skeptický, že to za tú sumu dáš.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@martinsvec Da sa v pohode,zaleži od teba.
Odpovedať
podla mna sa zmestis v pohode ak si vies porobit vecy sam ... okna tam su vymenene ...strecha tiez ...zateplovanie nieje spomute ...to su taky najvacsi zruti ...
Odpovedať
@shadowmilan podla toho, co pisal, tak ja som mala pocit, ze okna este nie su, ze to este len rata do toho, co bude treba urobit :o
Odpovedať
@emiliee áno okná nie sú
Odpovedať
@martinsvec vdaka za info, lebo sa mi to tak zdalo, lebo je fakt, ze okna, strecha, ze to zvyknu byt najvacsie polozky, ale tiez treba ratat s tym, ze ani riesenie vlhkosti nebude lacne, ale myslim, ze do 50 tisic sa da, ked budes hladat cesty co si urobit vies sam, tak to vyjde 🙂
Odpovedať
aha, zle zlozenie vety s ciarkou 😄 nuz ... stale to ale je mozne lebo tam nema o dost vyssich zrutov nez okna ...
Odpovedať
Podla mna sa neda, riesil som podobnu situaciu... Zacnes oknami, elektrikou, kurenim a potom zistis, ked mas pol domu rozsekaneho, ze treba tahat nove omietky, sadrokartony, poter. Nove podlahy, obkladacky, malovka, sanita, kuchyna. Rekonstrukcia je naozaj obtaznejsia ako stavba noveho. Obrovske mnozstvo penazi ti zozerie, vypratavanie a odvoz stareho materialu, na to vela ludi nemysli. Ked si do toho zaratas, este nejake upravy pozemku a pod tak prajem pevne nervy.
Odpovedať
@emilpemil ale potom tu je možnosť nerobiť všetko naraz. napr. úpravy pozemku počkajú. odpad nemusíš tiež odvážať hneď ale prinajhoršom chvíľu počká. ako tu všetci napísali, ak si veľa dokáže porobiť sám, do 50 tisíc sa to dá zvládnuť.
Odpovedať
@sousedekovci89 Presne toto som riesil, a tiez som si to myslel, no ked sa zacalo burat, sekat, prerabat tak nakoniec z toho bolo 6 kontajnerov zmiesaneho odpadu, neviem si predstavit, zeby som to nechal polroka hodene na pozemku, potom by bolo este drahsie to odpratavat, co by som tym usetril? Keby si pan vedel vela porobit sam, tak nezaklada tuto temu, pretoze by mal prehlad o cenach a rozsahu prac. Pochybujem, ze si sam spravi sadrokarton, omietky, potery, elektriku, vodu, kurenie, špalety po vymene okien a pod. Sam si tak akurat rozbijes priecky, vyfurikujes bordel a vymalujes. Mozno si aj sam polozis podlahy, ale je rozdiel pokladka v novostavbe, kde mas dokonalu rovinu a vsetko ciste vs. 50 rocnny dom.
Odpovedať
@emilpemil ja som tiež pred rekonštrukciou domu kde bývam, videl ťahať omietky ,pokladať dlažbu a p. iba otca či iných známych sám to nerobil ani raz a bol pracovník typu podaj/prines. Jediné s čím som mal skúsenosť bol SDK podhľad (aj to len tu skrutkuj, tu drž a podobne). Dnes si aj dlažbu/obklad položím ( a to tak že si aj rozmerám ako by mi vychádzala nie len halabala) aj SDK si viem rozmerať, aj omietky natiahnem. Elektrinu, kúrenie, vodu mi samozrejme robili odborne spôsobilé osoby (aj keď vodu som si musel sám niektoré veci dorobiť) zvyšok fakt nie je raketová veda 🙂 nebudem sa tu znova rozpisovať písal som to vo viacerých témach, ja som sa pri (totálnej okrem priečok) rekonštrukcii zmestil do 30 tisíc vrátanej kompletnej kúpeľne a kuchynskej linky (nakoniec, dá sa to vidieť vo fotoalbume). Fakt veľa robí výber materiálov a ten rozdiel dokáže byť brutálny. Ak zvládne kopu vecí robiť svojpomocne a hlavne nebojí sa svojpomocnej práce, do tých 50 tisíc sa vie zmestiť určite.
Odpovedať
@sousedekovci89 Ano, ale ty si iny pripad. Pan co zalozil temu podla mna si toho sam vela nespravi. Takze v jeho pripade, tie sumy bbudu uplne niekde inde, ako v tvojom. Najviac stoji praca, az potom material.
Odpovedať
@martinak15 ja som to pri 100 prestal ratat 😄
Odpovedať
@emilpemil v čom som iný? že k životu nepotrebujem najmodernejšie fičúrky a dokázal som si na nete hľadať a porovnávať ceny materiálov a zháňať dobré ponuky?
Odpovedať
@martinsvec Kupili ste alebo dedite?
Odpovedať
@cotibebemore vsak to... človek si myslí že prerobiť stary dom je menej náročné no holý Cocot. Všetko najskôr zbúrať vynosit nachystat odpad vyriešiť co s tým a potom odznova stavia a aj tak je to krive a nikdy to nebude vyzerať ako novo postavené. A to som prerabal starú butru tak ze komplet . Inštalácie omietky kurenie potery sadrokartóny izolácie 😄
Odpovedať
@sousedekovci89 Iny si v tom, ze si podla mna dokazes vela veci spravit sam. Usudzujem to najme z toho co tu pises. Myslel som to v dobrom. 🙂
Odpovedať
50k je na to podla mna malo, zalezi co vsetko chces robit a ci to ratas na komplet alebo do holodomu. Je to velky dom na prerabku.
Odpovedať
@emilpemil ďakujem práveže musím priznať že bez pomoci rodiny by som veľa vecí nezvládol 🙂 je síce pravda že som si veľa vecí na dome porobil sám, ale pred stavbou som dokopy okrem teoretických znalostí toho veľa nevedel 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?