Rozdelenie parciel

Profilova fotka
Zdravím, chcem sa spýtať mám možnosť, kúpiť pozemok 25x90m pozemok je vedený ako záhrada. Prístupová cesta k pozemku je a siete sú pri ceste. Čo všetko bude treba na vybavenie na rozdelenie pozemku na 2 + cesta . Napr. Jeden pozemok 20x45m, a druhý 25x45 + cesta k nemu 5x45m. ? + Robenie sieti k obidvom pozemkom (voda,plyn,elektrika). A cca ako je to finančne náročné. Za všetky rady veľmi pekne ďakujem.
Odpovedať
Kľúčové je, či sa pozemok nachádza v zastavanom území obce alebo mimo zastavaného územia obce. Nájdeš to na liste vlastníctva. Ak sa parcela nachádza mimo zastavaného územia obce tak tu platí zákaz drobenia pozemkov a nie je možné rozdeliť parcelu na 2 parcely, kde jedna z nich by mala pod 2000m2, čo je aj tvoj prípad. Tak daj vedieť ako je na tom tvoja parcela, potom sa môžeme pohnúť ďalej.
Odpovedať
Profilova fotka
@pavol_molnar najskôr behni na obecný / mestký úrad.. zisti či tam vlastne môžeš stavať. Ak hej, tak si zisti či je na danom mieste rezervovaná kapacita na dva pozemky (od distributora elektriny), nasledne prever plyn, kanal - pripojitelnosť, voda by nemala byť problém. Prever si ake sú podmienky pre stavbu ak je v danej lokalite / obci vypracovany uzemny plan ... zastavanosť parcely, odstupy... ťažko povedať koľko to bude stáť, ale ak si nájdeš nejakého šikovného človeka s bagrom a kúpiš si materiál... tak ťa to s projektami a revízkami môže stáť cca okolo 6-7 tisíc €. Dáš nám vedieť ... koľko si do toho dal, to sa nikdy dopredu nejak naceniť nedá.
Odpovedať
Profilova fotka
@podko áno parcela sa nachádza v zastavanom územi obce.
Odpovedať
@pavol_molnar tak potom je to v poriadku. Budeš potrebovať geometrický plán na rozdelenie parcely. Cena okolo 200 - 400 eur. Ozvi sa geodetovi v okolí.
Odpovedať
@podko nie je pravda čo píšeš - drobenie,
Odpovedať
Profilova fotka
@podko ako prve urad, ci moze, potom elektrina - ci je kapacita siete.
Odpovedať
@tino2 a preco to nie je pravda? Precitaj si paragrafy §21 - §24 zákona 180/1995.
Odpovedať
@podko máš tam výnimky tie si akosi opomenul, čo územný plán ? Píšeš že sa to nedá , ono sa to dá za určitých okolností, len to si akosi nespomenul a to je dosť podstatné Takže si znovu "Precitaj si paragrafy §21 - §24 zákona 180/1995." a odporúčam hlavne potom znovu prečítať §24.
Odpovedať
@tino2 prosím zacituj mi tu výnimku zo zákona, ktorá by hovorila o tom, že je možné záhradu mimo zastavaného územia obce drobiť pod 2000m2, pričom pozemok má slúžiť na stavbu domu? Ja tam takú nevidím.
Odpovedať
@podko toto je asi hlúposť, pretože pred cca dvomi mesiacmi sme tiež delili parcely mimo zastavaného územia a išlo to aj keď mali pod 2000 m2. @pavol_molnar Cena za geodeta bola cca 600e. Počítaj minimálne mesiac pokým ti to zapíšu na kataster plus nejaké kolky treba platiť. Ako radia ostatní, tiež by som začala od vyjadrovačiek elektr., plynár., vod., obce lebo môže sa stať, že v konečnom dôsledku niekto z nich nedá kladné stanovisko.
Odpovedať
@chilim a bola to poľnohospodárska pôda?
Odpovedať
@podko áno
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chilim čiže jednu parcelu ste rozdelili na 2 parcely, mimo zastavaného územia obce, bola to poľnohospodárska pôda a už je to zapísané aj na katastri?
Odpovedať
@podko keby to bolo tak ako vravíš neboli by žiadne IBV, skoro včetky sú v extraviláne a pôvodne to boli poľn. pozemky a tu máš citáciu ak si to nevieš nájsť (3) Podľa § 22 a 23 sa nepostupuje, ak a) sa pozemok uvedený v § 21 ods. 1 rozdeľuje na účely výstavby alebo na iné účely, na ktoré by ho bolo možné vyvlastniť,39) alebo sa pozemok rozdeľuje podľa projektu pozemkových úprav,56) potrebuješ na to potvrdenie obce že daný pozemok je v územnom pláne určený na výstavbu
Odpovedať
@podko presne tak ako píšeš a vôbec s tým nebol žiaden problém iba som 4 týždne čakala pokým to prešlo
Odpovedať
@chilim @tino2 asi máte pravdu, v tom prípade sa ospravedlňujem. Mňa v tom odseku zmiatlo to, že sa tam spomína vyvlastňovanie a pochopil som to tak, že štát to môže vyvlastniť a v tom prípade sa to môže drobiť.
Odpovedať
@pavol_molnar aku cestu chces riesit prosim ta? Rozdelenie 1 pozemok 45x20 2 pozemok v tvare L zvysok. A je. Oba pozemky maju priastup z verejnej komunikacie. A co to ma stat? Co tam chces budovat? Zaplatis geodeta a to je vsetko.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?