Predaj a kúpa ornej pôdy nad 2000m2

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, vedel by mi prosím Vás niekto poradiť. Chceme kúpiť ornú pôdu v extraviláne. Aj sme sa s predávajúcimi dohodli, ale nakoľko je to nad 2000m2, tak predávajúci musia splniť zákon č. 140/2014. Musia cez web ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, register zverejňovania ponúk prevodu vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku podať inzerát. A ako to je ak sú štyria vlastníci? Kto podá inzerát? Jeden z nich? A druhý mu dajú na to splnomocnenie? Ak áno, môže to byť jedno splnomocnenie, kde budú všetci uvedení? A podpise musia byť overené? Alebo nemusí byť splnomocnenie, stačí, že ten čo podáva inzerát je jeden z vlastníkov? Nikde som túto informáciu nenašla, všade sa len píše..."vlastník zverejní.." Našla som len ... ak predávajúci nemá občiansky preukaz s čipom, tak si určí zástupcu, ktorý to za neho vykoná, tam treba splnomocnenie (zasa som sa nikde nedočítala či overené), v inzeráte sa vyznačí, že v zastúpení a do prílohy vloží to splnomocnenie. Ale čo ak sú všetci majitelia?... Vie mi niekto poradiť? Už to niekto robil? Ďakujem za akúkoľvek radu :-)
Odpovedať
1
2
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
My sme to absolvovali pri Nitre, tiez extravilan obce, orna poda, bolo treba niekolko kol zverejnovania ponuk, nasledne spravit uzemne konanie, vynatie z podneho fondu a hura stavat..Dom uz stoji
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?