Pooraný stavebný pozemok

Dobrý deň, ahojte, Poprosil by som vaše rady a nápady. Na našom novom stavebnom pozemku po dohode s bývalým majiteľom do tohto roka pestovali kukuricu .Po kúpe som sa hned dohodol s pánom ktorý to používal aby náš pozemok nechali po žatve ako je a nepoorali. Samozrejme na to sa zabudlo a teraz máme polovicu pozemku pooranú a dosť hlboko - cca 40cm. Problém je, že takto nemôžeme na tom nič robit a pozemok je ešte o 30-50cm pod úrovňou cesty. Pán poľnohospodár mi povedal, že tam pošle stroj s diskovým podmietačom aby to prekyprili. Chcem sa vás opýtať či to stačí, resp. čo by sa s tým dalo robiť aby sme vôbec vedeli vykopať základy bez prác navyše a finančných strát z mojej strany? Ďakujem
Odpovedať
Nemusis ornicu odstranit v mieste kde bude stavba,cesta, atd?
Odpovedať
@milanista Čo to znamená, že pozemok je pod úrovňou cesty? Teda to mi je jasné, že je nižšie ako cesta, ale budeš tam navážať zeminu, alebo sa bojíš že to ešte klesne, alebo čo si tým chcel povedať? To, že je poorané pre stavbu nie je podstatné. Veď ako @palipb napísal, ornicu musíš pred stavbou aj tak zhrnúť. Nerobil si bilanciu skrývky ornice k stavebnému povoleniu? V každom prípade - zhrň ornicu - takých 40 - 50 cm, urob základy a vnútro, pod dekou môžeš dosypať sutinou, užabovať a ušetríš si perfektnú, úrodnú pôdu na dorovnaniu terénu. Škoda zaliať ornicu pod základnú dosku. Ja som nechal vybagrovať zeminu medzi spomedzi základov, tiež som staval na poli. Tú som potom použil na navýšenie terénu po úroveň cesty.
Odpovedať
Ahojte. Sorry za nejasnú otázku, sám sa v tom (zatiaľ 🙂 ) moc nevyznám. Bilanciu ešte nie, budeme to mať až v januári. No ja sa bojím že ked odstránime tých 40 až 50 cm ornice, budeme už skoro v hĺbke základov a nebudeme mať čo vybágrovať... Ale už aspoň viem akým smerom mám pokračovať - dám si to presne vymerať a uvidíme. Ďakujem za odpovede.
Odpovedať
Ak si pod urovnou cesty,nerozmyslal si nad dorovnanim pozemku na uroven cesty??
Odpovedať
@palipb rozmýšlal som, ale dúfam že nebude treba.
Odpovedať
Profilova fotka
@milanista ty potrebujes odstranit ornicu a potom kopat aspon 100cm do hlbky
Odpovedať
@milanista len si ty pekne urob skryvku ornice pod domom, cestou a este aj okolo domu v manipulacnom priestore, uloz ju na kopu niekde kde nebude pri stavbe zavadzat. Ked budes robit zahradu, tak sa ti zide. Na vyrovnanie pozemku pouzijes hocijaky sunt co lacno kupis. Ornica, na ktorej rastla kukurica je dar z nebies a na nezaplatenie. Nevybabri sam so sebou
Odpovedať
Ja by som asi predsa len bol za variantu kde by sa ornica stiahla,pozemok po zaliati zakladov a dosky dorovnat +/- na uroven cesty a ornicu navrch. Nemusis tolko kopat do hlbky a mozno si tym usetris neskorsie patalie s vodou z cesty. Ak je to nevhodna varianta,tak by som aspon zakladovu dosku dal xo najvyssie a okolie chalupy vysypal ornicou do spadu.
Odpovedať
Aj my sme tak mali a este nam aj zaorali hnoj 😀😀😀 no ale slvsak hovna stastie prinasaju. Ornica sa stiahla, urobili sa zaklady a potom sme ornicu rozhrnali okolo domu a navysovali, aby sme boli nad urovnou cesty, este aj malo bolo
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?