Ako správne vybrať pozemok

Profilova fotka
Ahojte, ako správne vybrať pozemok a na čosi dávať pozor pri výbere pozemku v novej časti. Vybrali by ste si krajný pozemok alebo radšej niekde v strede ulice?
Odpovedať
Ahoj, zaklad je vidiet to nazivo. Vediet kde su ktore svetove strany, bo idealny je pristup na pozemok zo severu. Podla svetovej strany pristupu budes potom vyberat projekt domu aby bol otoceny spravne na juh a zapad kvoli tepelnemu a slnecnemu komfortu domu. Potom si pozri ako je osvetleny pocas dna, ci nieje zatieneny kopcami v okoli a podobne. Dalej je otazka na co budes mat vyhlad, bo na to sa budes pozerat cely zivot.... Rohovy ma nevyhodu ze budujes viac plotu okolo pozemku a tiez ti okolo neho budu vsetci co byvaju za tebou behat a prasit... inak v tom rozdiel nevidim. Dolezita je potom este velkost pozemku. Ked je pod 600m2 a postavis nan bungalov 120m2, zostane ti za domom 5m pozemku a mas problem tam osadit sklennik alebo zahradny domek na naradie bo malo miesta... Good luck!
Odpovedať
Profilova fotka
Už sme si vybrali len som chcela počuť názory iných. Podľa katastrálnej mapy ide o pozemok 371/139 len je tam zmena prístupovej cesty tak ako je vidno na obrázkoch. Pozemok by mal mať rozlohu 716m2.
Odpovedať
@zuzana_bezakova za mna je rožný fajn, jedine nevýhoda že musíš robiť veľa metrov plotu na svoje náklady ale to veľakrát robí aj človek čo je v strede a nemá zrovna ideálnych susedov 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@adiso ale aspoň z tej jednej strany budú mať relatívny kľud, ono čím viac susedov tým horšie 😄
Odpovedať
@zuzana_bezakova Otázka ani nie je, či si vybrať krajný alebo v strede - lebo časom všetky budú v strede. Vyzerá, že tam výstavba bude pokračovať. Ide hlavne o veľkosť pozemku. 400 m je veľmi málo. 500 -600 m je na stavbu ako-tak. Nad 600 m2 sa oplatí. Faktorov na výber je veľa, ide najmä o osobné preferencie. Niekto chce pozemok na konci ulice, lebo chce mať ticho a kľud. Niekto na začiatku, lebo nechce chodiť cez celú ulicu. Pôvodne som napísal niečo iné, ale medzitým si doplnila, že pozemok už máte. Som myslel, že iba 2 sú ešte voľné.
Odpovedať
Podla mna ste si dobry vybrali, rozny je fajn. Aspon budete mat len z jednej strany susedov. Cim menej susedov, tym kludnejsi zivot 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez by som sa siel hlavne pozriet nazivo nech vidim tie pozemky, zaujimala by ma samozrejme aj velkost, kazdy ma nejaku predstavu. Niekto chce velku zahradu kde sa bude realizovat, niekto potrebuje zase mensi aby nemal moc roboty s jeho udrzbou. Co sa tyka ci rohovy alebo medzi susedmi to je podla mna jedno. Akurat ked budete niekde v strede tak budete musiet menej plotu postavit 😄 Ale so susedmi podla mna mozes mat problem ci uz byvaju oproti tebe alebo vedla, to je jedno. Neda sa vzdy vychadzat so vsetkymi
Odpovedať
My sme vyberali hlavne podľa rozlohy a podľa toho koľko úprav by ešte vyžadoval pred svadbou lebo to vie tiež celkom nabúrať rozpočet ak ho treba vyrovnávať a podobne 🙂 Inak či je na kraji alebo medzi inými domami sme neriešili vôbec lebo myslím, že časom aj tak máš suseda z každej strany
Odpovedať
Ja byt tebou si porovnam aj cenu pozemku s nejakymi, ktore sa predavaju v okoli. To je tiez dost podstatne aby ste ho zbytocne nepreplatili
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?