Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mom3 Nemaju to tam asi updatnute. SPO ju ma na svojej stranke uvedenu medzi svojimi clenami Gemeinderatu. http://www.spoe-kittsee.at/unsere-pro.... Hlavne je uvedena v zapisniciach zasadnuti. Ja o nej viem za to, ze pripravuje materske centrum v Schlosse.
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu dnes budem s Gloriou na speve, chystam si papierik s prekladom :-D este nejaky tranzistor k sankovacke :-) ak sa nejaky stary najde bodlo by :-) budem informovat mate este niekto nejake navrhy ze to tam supnem k tomu?
@cucuriedka Nerozumiem reči Tvojho kmeňa....
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu comu konkretne? :)
Profilova fotka
Takze som sa rozpravala s Gloriou, sankovacka ok ak sa chceme vyzbierat, predlozi to vyboru ale hovorila ze by to nemal byt problem. Dalej spominala, ze im sem-tam chybaju pomocnici co sa tyka starostlivosti o krasu dediny (tak to nazvala, nejaky vybor na to maju tiez ocividne) Ak ste niekto ochotni prist pomoct, ak budu nejake prace poslite mi cez IP email (vytvorim mailing list, kde dam vsetkych ktori si chcu sem-tam zadobrovolnicit a pomoct - citujem: dvaja ludia na to dedikovani nestihaju vsetko robit, preto by sa nam zisla pomoc. Takze od zahradkarov, sikovnikov, domacich majstrov vsetko ste vitani. Poslite mi email cez IP a ja ich dam k dispozicii Glorii a ked budu potrebovat, sa ozvu, ci ma niekto cas. Dalej som sa chcela opytat na to vyzbieravanie na reflektor, snuru, elektrinu... mali by ste teda zaujem? Je to hlavne pre decka. Chapem ze vela z vas sa este do toho stadia nedopracovala :-) ale mozno aj na vas dojde :-p :-D a ako je najlepsie peniaze vyzbierat? dakovam
@cucuriedka Ok, uz som pochopil. Neviem, ci sa da v takomto pripade zbierat osobne. Mozno najlepsi by bol ucet. Trebars v Tatrabanke davaju k normalnemu uctu este jeden zadarmo na sporenie. Tam by to bolo uplne jasne a prehladne. Do toho materskeho centra chodia inak brigadovat len zeny. Obcas tam ale treba aj muzsku ruku. Podujal som sa, ze v sobotu im tam nalepim par dlazdic - keby mal niekto zaujem pomoct, je vitany.
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu kedy ides? ja som sa prave chcela naucit pokladat dlazdice (budem asi na chalupe wecko obkladat), no idem v sobotu spievat.... ak by to bolo do obeda, skusila by som prist. mam aj nejake naradie...
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu no este ma napadlo dat zalepenu priviazanu krabicu do billa/spar/zielpunkt s tym ze kazdemu obyvatelovi dame maly papier do schranky nech prispeje pri nakupe, ze na co to ide.... lebo ucet... kazdy sa moze bat (opravnene) ci by to aj skoncilo na dany ucel.. aspon ja by som takemu niecomu moc nedoverovala.... plus ucet v AT ci SVK? rada by som aby prispeli vsetci bez rozdielu na narodnost.
@cucuriedka no mne sa prave ucet zda byt doveryhodny - moze sa uplne transparentne deklarovat od koho kolko kedy prislo a kolko kedy odislo. Na duhej strane je zas pravda ze taketo male sumy skor niekto bezprostredne vytiahne z penazenky, nez si odpisovat cislo uctu a otvarat internetovu banku. Asi tie krabice budu skor uspesne.... Ci aj vhadzovat ludom nieco do schranok, to by som si vsak este rozmyslel. Dve baby nam uz umelecky obkladali oblu vanu, Ty tiez patris k tym typom? :-N Ano, v sobotu doobeda, idem.
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu hej na manzelovo stastie patrim :-) vrtanie, nivelizovanie a podobne... :-) ale skor ako zaluba, preto prave chcem prist a vidiet ako sa to robit, aby som to potom doma mala uz ako tak vychytane na co si dat pozor a neurobit hovadiny popri tom.
@cucuriedka Obavam sa, ze toto nebude moc edukativne. V dvoch miestnostiach treba dopnit chybajuci rad dlazdic pri stene. Takze ziadne zakladanie prveho radu. Zarezavat to budem karbofrezkou, takze ani rezanie dlazdic nebudeme moct skusit. Snad to koncertu stihneme ;-)
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu dobre vediet, tak to musim uz zajtra piect kolace btw vsetci ste vitani 30teho na fare o 16:00 bude mat nas zbor predstavenie - vlastne tam toho bude viacej. vstupne dobrovolne
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@collinka prenajom myslis druzstevny byt ci prenajom sukromneho? troska len pochybujem ze sa niekto z nas dozije roku 2913 :) troska skoro inzerovat to ;-)
SFS, ide vam tepla voda? Ci zas kotolna vypadla?
Bože,som sa pomýlila, 2013,ano družstevného . A inzeruje sa to preto tak"skoro" -:)pretože pani , ktora to posúva tam niekoho už mala, A ten dotyčný nezohnal peniaze tak odstúpil. Tak jej pomáham niekoho zohnať a skúšam to aj tu, aj ked si myslím ze tu nic nevyriešime -:))). Ale za pokus to stojí.
Profilova fotka
@collinka ja som myslela ze skoro voci tomu roku 2913 ;-)
Jaj prepac ja uz neviem rozmyslat. Tak ak sa niekdo ozve fajn super-:) dakujeme
Profilova fotka
Ahojte, nemate niekto tmavsiu sparovacku nazvys, nepotrebnu? Vcera sme boli v Kiki lepit kachlicky, no @tomzozelenehodomu ma iba bielu a nakolko je tam iba tmava (povodna), tak by to strasne kricalo. Ak by ste teda bez ujmy na zdravi nejaku ozeleli, boli by sme vam vdacni.
@cucuriedka ahoj, prave som pozeral po kupelni, wc a chodbe a asi budem aj ja potrebovat niektore dlazdice dosparovat kde sa da taka sparovacka kupit a ako sa to sparuje? tam kde je medzera sa doplni ten material/silikon (alebo co to je) alebo sa to musi vybrat a nanovo tam dodat? vies aku znacku (koli farbe) pouzivala bsg pri stavbe?
Dobrý den, ja by som poprosila radu, už dlhšie čítam diskusie ohľadom bývania v AT, tak sme sa rozhodli isť bývaťt, písala som na obe družstvá aj EBSG aj OSG, hned mi odpísali, chcela som vedieť či sú skutočne tie byty , ktoré mi ukazuje že sú voľné aj voľné, pôjdeme osobne, chcem sa dopredu opýtať , kto máte skúsenosti, čo sa ma budú pýtať, vlastne to už bolo tu povedané, že nesmieme mať nehnuteľnosť tu na Sk, a budú chcieť od nás aj vydokladovať aký máme príjem?, a trvalé máme zatiaľ na Sk, no ale muž má zatiaľ prácu tiež tu ,a ja si chcem nájsť v at postupne...či to nebude problém....dakujem za rady
@pastetaba asi by stacilo trochu prejst s klincom, aby ta druha vrstva na tom drzala, ale moc neverim tomu, ze najdes tu spravnu sparovacku a ze sa farba nebude odlisovat. Jedine, keby to bola biela... Sparovanie nie je nic zlozite, staci, kde si to clovek raz vyskusa.
Friendly reminder, pre tych ktorych Burgenland Energie natlacil do drahsej sadzby za elektriku "Optima komfort/ Optima premium", mozete si dat preplatit CASH Bonuswelt (Bonuspunkte einlösen) . Da sa to jednoducho cez Online Kundecentrer, peniaze by mali prist CASH na ucet z ktoreho si stahuju zalohove platby. :-)
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu tak tak @pastetaba ja byvam v OSG takze tazko radit co EBSG, kazdopadne nedostali ste list s menami firiem popripade znackami kachliciek co tam mate? sparovacka bude pravdepodobne tej istej znacky co kachlicky... a radsej by som ju nanovo vybrala (moj nazor) tam kde chybaju kusky a nanovo dala, aby to vyzeralo pekne.
@fun4you dik za info, spravilo mi to 26,20, ale aj tak potesi. Od 17teho utekam k inemu dodavatelovi, cize este som ich trochu podojil :-D
Profilova fotka
@mareko4 A k akemu dodavatelovi? Aki su v Kittsee este vlastne dostupni?
@fun4you môžem sa spýtať koľko ste mali tých Bonuspunkte alebo ako ste sa dostali na správnu "kolónku"? my ich máme 168 a v časti Bonuspunkte einlösen nám to žiadnu možnosť CASH Bonuswelt nedáva :( Ďakujem
Profilova fotka
@fun4you To preplatenie Bonuspunkte sa netyka len tych, co si kupili nejake "gefoerderte Geräte"? Mam nejakych 1187 Bonuspunkte. Dik.
Profilova fotka
@fun4you A nemusi to byt zakupene v Rakusku?
@fun4you a aky je vhodnejsi program od Burgenland Energie, resp. aky je lepsi dodavatel? aky rozdiel rocne na nich usetris? ten iny dodavatel, neplanuje pribrat viac veternych/solarnych a pod. energii a za rok ci dva podrazia koli tomu?

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?