Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@martinx123 dík za info, nie je to síce málo, ale určite sa to dá prežiť (v SR je to cca 150 €)...takže, keď by som zaplatil NOVA a túto cestnú daň, súdruhovia z AT polizei aparátu mi dajú pokoj...a FA mi dá aj potvrdenie, že platím túto CD ? Otázka pre všetkých - abslovoval niekdo z Vás túto "operáciu" ako živnostník, resp. právnická osoba - sro ? keď áno, ozvite sa mi prosím cez IP - rád by som vedel postup, ako, čo treba mať, komu zaniesť a pod...vopred ďakujem :-) pokuta 2000 € = cca 6 rokov pokoja... PS : včera som sa bol pozrieť v SFS a vlastne aj oproti...našich EČV je tam naozaj dosť...osobne si myslím, že napriek v tomto blogu veľakrát búrlivých názorov a postrehov, by ste sa mali spojiť a skúsiť zabojovať za autobus - MHD z BA s otočkou povedzme pri obchodnom centre, resp. tam niekde...určite by vám to mnohým pomohlo vyriešiť "servis" s dopravou do SR...železnicu máte predsa len trochu ďalej...keď už chodí bus aj do rajky... ;-)
Profilova fotka
@mongolisko ja som za :) - predlzit autobus 80 (kopcianska) - pridat zastavku pre autobus 901 (alebo tak nejak) BA [SNP, Einsteinova, Stanica Petrzalka] - Kittsee [centrum] - Wolfstahl....
@susi206 ten peugeot 206 co je pisany na tvoju mamu? ale ved na stranke 195 pises, ze si bola zaplatit akurat NOVU a tam je datum 19.4.2012 a ty tu byvas hodne pred tymto datumom, neviem, kedy sa stavali druzstevne byty za billou... prihlasenie si zacala vybavovat 2.4.2012 (strana 185), dokonca na stranke 183 sa ta pytam, ci si zaplatila Novu, kde si mi odpisala "co ta do toho"... z tohoto usudzujem, ze vobec si neplatila Novu pri nastahovani, ale az v aprili 2012, ked sa tu zacal prvy krat motat Finanzamt, lebo ako pises na stane 183 "susi206 Pravdou je, že kym sa nepostavili vase domy...na nas tu kazdy kaslal a nechali nas v klude byvat.rozruch ste urobili vy a sme vam za to velmi vdační z Landstrasse"
Profilova fotka
@mareko4 kedy bola posledna cast domov za billou dostavana? PS nevies prispievat normalne, iba utocenim?
@cucuriedka odkedy je citacia utocenie??? a hned ti dam odpoved na tvoju prvu otazku znova citaciou zo strany 5 "susi206 aj nam trvala stavba 2 roky a to len 18 bytov!....." s datumom 22.2.2011 co je hoooodne pred rokom 2012
@mareko4 máš pekný prehľad...to o každom, či len o niektorých ? ;-)
Profilova fotka
@mongolisko trafil si klinec po hlavicke, asi sa potrebuje nejako vyventilovat @mareko4 ... a aky mas vobec problem? naco tie citacie? co tym chces dosiahnut? nejako mi neni jasny ciel tvojho prispevku :-p je to nejako podstatne do zivota v kittsee? pomoze to niekomu? aku to ma pridanu hodnotu?
@cucuriedka asi si to nepochopila, ked poriadne necitas vsetky prispevky. pozri predch.stranu ten arogantny prispevok od susi, kde tvrdi, ze Novu+cest.dan zaplatila hned po nastahovani, co podla mna nie je pravda... a problem nemam ziadny, len nemam rad povyseneckych a arogantnych ludi ;) @mongolisko len o niektorych ;) nejak neskoro si reagoval, mal som ta za cloveka, co cita forum o pol siestej rano pri kavicke :)
Profilova fotka
@mareko4 mozno nemala pravdu, ale tym ako si reagoval ty si ukazal nieco ine ako povyseneckost a arogantnost? ]-(
@cucuriedka ja ta chapem, ze sa jej zastavas, aj som to cakal, ked som videl, komu sa paci jej prispevok zo strany 183 "Pravdou je, že kym sa nepostavili vase domy...na nas tu kazdy kaslal a nechali nas v klude byvat"... trocha nadhladu a menej zaujatosti by nezaskodilo
@mareko4 cez vikend sa mi nechcelo listovat par stovak stran dozadu, nechala som si to na pondelok a vidim ze som spravila dobre, dakujem ti velmi pekne usetril si mi cas :) @cucuriedka ako sorry ale ked ta osoba nazve niekoho "trtkom" za to ze napise pravdu (o tom ze bol @moriakov prispevok nevhodny sa nehadam, to bol) a hned za tym si opatovne nas.... do .... tak mne taktiez nenapadlo nic ine ako tie prispevky vyhladat.
@mareko4 čítal som to už ráno o 3.30, pri kávičke...a nechcel som tak skoro písať, aby som u niektorých nevzbudil závisť, že ja môžem...tak skoro byť bez problémov hore... :-)nemyslel som to zle, len sa mi páčil ten tvoj prehľad... ;-)
Článok sa načítava...
@mongolisko hehe :-D pisem si do zapisnika, kavicka sa posunula z 5:30 na 3:30 8-)
@mareko4 v sobotu a v nedeľu tak okolo až 6.30-7.00 :-)
Profilova fotka
opat sa tu chcete hadat? @serverka pozri ak sa chces rypat v minulych prispevkoch nech sa paci, trav svoj osobny cas ako chces. nemyslim si ze to tu prida na kvalite - teda tejto skupine. to plati aj pre @mareko4 ak mate potrebu dokazat si ze ste lepsi ako ostatni, utocit na druhych a rieist tu obdobne osobnostne problemy poukazovanim na druhych prosim, ale potom to je skor o zalozeni inej skupiny a nie o vzajomnom si pomahani. myslim ze rovnako ty @serverka tak i @mareko4 mate zle vlastnosti a tiez nie ste obcas na seba hrdi ze ste poriesili nieco inac, a s odstupom casu by ste to robili inac... takze tu uz stop. Prosim piste k veci a prestane sa tu chytat za slovicka. vdaka.
@cucuriedka ja si tiez myslim, ze mas zle vlastnosti :-p :-p (ale nie, srandujem, kamos mi hovoril, ze si celkom v pohode ;-) )
Profilova fotka
@mareko4 ja ich ani nepopieram :-p ale ozaj sa snazim vyhybat a obmedzovat to osocovanie... ked vidim co sa deje na tej FB stranke (Slovaci v Kittsee) ako si tam vsetci uzasne nadavaju tak by bolo naskodu keby to prislo aj sem. tot vsio.
Profilova fotka
ludkovia, tak ma napadlo ako troska zlepsit/zkraslit dedinu a ukazat troska domacim ze mame zaujem o jej zveladovanie (priznavam ze je to asi mozno utiahnute za hlavu, ale je to len napad). co takto urobit taku nejaku zbierku (povedzme 3 eura na byt/dom) a z toho kupit nejake led osvetlenie do schlossu na stromcek a nieco bokom na elektrinu za to? alebo mozno nejaku velku lampu na ten mini breh v schlosse, aby sa tam decka mohli aj po zotmeni sankovat? plus nejaky tranzistor (aj z domu by som nieco vyhladala)... no aby to aj v zime bolo zivsie, a nemuseli by byt rodiny iba doma zavrete... co si o tom myslite?
Profilova fotka
inac tiez som rozmyslala ci sa noeplati tu fontanu tam nejako zabetonovat, a neurobit tam nieco ako multifunkcny priestor (v zime klzisko, a v lete nejaka fontana a okolo toho mozno pieskovisko pre decka..)... no ale to uz asi prehanam =-)
@cucuriedka V tej fontane bolo v lete javisko - bol tam balet z Bratislavy. Ked su taketo dobre napady, bude asi dobre obratit sa na pani Milicu Jadronovu - jedineho zastupcu Slovakov v Gemeinderate (skoda, ze tam nie je aj SFScan Zolty). Teraz tam bezi iniciativa Dorferneuerung: http://www.kittsee.at/dorferneuerung/ . Iniciativne napady sa vraj vitaju. Ak sa pustis do toho vyberania penazi na osvetlenie, my sa pridame.
@cucuriedka opravujem: ta pani sa vola: Milina Jadron
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu Nech pozeram ako pozeram, Milinu Jadron v Gemeinderate nevidim: http://www.kittsee.at/unsere-gemeinde...
Profilova fotka
@mom3 myslim ze je v tom dorferneuerung teame spolu s Gloriou.
@mareko4 nezvyknem nadavat, ale tvoj prispevok ma tak rozculil ze keby si stal vedla tak ti leti jedna zpakruky. staraj sa prosim o seba a komentuj si svoje veci. asi nemas co po veceroch robit a mas nastudovanu modru strechu dopodrobna. tak si studuj dalej. tvoj prispevok som zobrala ako osocovanie a preto ten trtko a nemienim na tom nic menit. ho...o vies. mimochodom aj na landstrasse bol klud kym nepostavili SFS. nezabudaj ze po nastahovani nie je tvoja povinnost sa hned nahlasit ale mas na to 6 mesiacov ktore ja som vyuzila a pockala kym sa mi narodi dieta a nahlasila som nas jednym vrzom. tak mozes mi to preratat znova prosim ked mas taky prehlad. ale lepsie spravis ked si ma nebudes vsimat...ja nemam chut sa tu s niekym natahovat co sa navaza este aj do druhych len preto ze zdielaju moj nazor. vidim ze toto forum ma daleko od pomahania.
6 mesiacov? bolo by lepsie zdrzat sa takychto prispevkov. Par ludi si pamata tvoje prispevky a nebolo to prvy krat co ta tvoje vlastne slova usvedcili z klamstva 8-)
Profilova fotka
Ach jaaaaj....
@susi206 zuzka zuzka, sama si si na vine... pozeram, ze dalsi clovek, co sa tu schovava za pomahanie a pritom osocuje ludi jedna radost ;-) ja tomu hovorim pokrytectvo
@mareko4 poslušne hlásim, idem si dať druhú kávu... ;-) čo keby ste sa prestali podj.....ť a radšej by ste spolu a pre blaho slovenska niečo konštruktívne robiť , tak napr. bojovať za bus do kittsee. urobili by ste radosť sebe (možno), určite spolubývajúcim a určite tiež nákupuchtivým súkmeňovcom z rodnej hrudy 8-)
Profilova fotka
@mongolisko ja som prave zasadila beztrnovu malinu na ihrisku :)
@mareko4 Ja som s tym nezacala. ja si o teba hubu neobtieram. :-p

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?