Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@fun4you haha napodobne :) len nezabudaj ze este budes platit aj cestnu dan pravidelne :D
Profilova fotka
Eeejha, esteze deti nemam :)
Profilova fotka
To treba v symboloch na A3jku, zalaminovat, priklincovat, citat sa dnes nikomu neche a uz vobec nie sa informovat.
Profilova fotka
@fun4you netreba zabudnut ze pri autach starsich ako 2008 sa malus/bonus nemoze uplatnovat pri NoVA dani (nejake nove nariadenie).
Profilova fotka
A existuje niekde na nete nejaka kalkulacka, kde by som si vypocital, kolko by ma vysla cestna dan a kolko Nova?
Profilova fotka
@mom3 NoVA si vypocitas napr. tu: http://www.autorevue.at/novarechner A ak sa nemylim, ak si vypocitas poistku napr. cez durchblicker.at, tak na konci vypoctu bude aj suma cestnej dane. Minule tu ale tusim @mareko4 alebo niekto iny daval ten vzorec na vypocet, lebo je tam trosku odlisna taxa, ked mas rakusku poistku na auto a ked ju nemas.
Profilova fotka
@michala.s Vdaka! Pocitam, ze ta cestna dan je nizsia, ked je auto prihlasene na rakuskych znackach...?
http://auto.sme.sk/c/6892878/pozrite-...
@martinx123 Ved tu uz platim zabalenu v Haftpflicht :-) Auto mam na AT znackach :-)
@fun4you :) tak to nie je potom uplne zadarmo :D
Profilova fotka
@fun4you a to co si prihlasoval za auto? hybrid? alebo nejake take male mini-auticko?
Profilova fotka
@pinpo Mozno nakupny vozik... :-)
Článok sa načítava...
alebo kosacku na travu ;-)
Profilova fotka
rozdiely v dopravnych predpisoch AT vs SR http://auto.sme.sk/c/6892878/pozrite-...
@pinpo @mom3 @moriak Ani nakupny vozik, ani hybrid, ani kosacaku ( inac keby sa platila NoVA aj za emisie za kosacku tak aj tam dosiahnem nulovu NoVA, lebo mam vretenovu kosacku na rucny pohon)......prihlasoval som ma rakuske pomery "normalne" auto 63kw auto s turbobenzinom )
@fun4you preco mas bonus v kolonke NO4 bei diesel usw... ked pises, ze mas turbo benzin? Mozem sa spytat, kolko rocne auto to je? Lebo nam za 2r auto na 74kw benzin s emisiami 150g/km za obdobnu nadobudaciu hodnotu vyrubili 840 Eur NOVA. Zaroven jedna osobka z fora ma rovnaku znacku, pri plateni NOVA tusim velmi podobnu sumu vykalkulovali na polrocne vozidlo a este sa dozadovali zaplatit za auto DPHcku, o co sa handrkovala s fin. ministeriom. Povedala by som, ze mal si jednoducho stastie na osobu, co tie bludy tam kalkulovala. Lebo pri 120g/km nemoze jeden mat bonus 300, resp s tym NO4 dokopy 500 a iny so 150g/km plati 840Eur.
@slummdog No ja som to podrobne neriesil, preco je tam taky bonus ako je, typek to nahodil do pocitaca hodilo mu to ze 0EUR NOVA. Tiez sa mu to nezdalo, tak volal inemu typkovi a ten mu povedal, ze je to OK :-) Auto je Fabrikneu, dovezene z CR, kde som neplatil ich 21% dph, ale na Finanzamte som zaplatil rakuskych 20% mwst, takze suma sumarum som si zaobstaral nove auto ktore je 8% lacnejsie ako Listenpreis v CR ( 7% zlavu som si vyjednal s predajcom + 1% rozdiel v AT a CR dph) 8-)
@slummdog CO2-Ausstoß ( seit 01.01.2013) : geringer als 120 g/km Bonus höchstens € 300,-- NOx (Stickoxide)-Emissionen: Benzinmotor: maximal 60 mg/km Bonus höchstens € 200,-- Dieselmotor: maximal 80 mg/km, wenn zusätzlich die partikelförmigen Luftverunreinigungen nicht mehr als 0,005 g/km betragen -> Bonus höchstens € 200,--
Profilova fotka
Ahojte... uz to tu tema s GISom bola, aj ujo u mna uz bol registrovat vypalne za telku v decembri, aj sme platili doteraz tych cca 25 eur na mesiac inkasom... ale toto co mi prislo to je co?
@piother asi tam maju bordel a nevedu ta ako platcu, posli im mail s nejakym screenshotom platieb z tvojho uctu alebo seky naskenovane, az si to sekmi platil... pisu tam, ze ti poslali aj pripomienku za omeskane platby, dostal si nieco?
Profilova fotka
Aha... v banke nam spominala, ze robia s tymto problemy...
Profilova fotka
@piother ha inkasobüro, si asi nieco zaplatil neskor ako si mal - resp. ak som to dobre pochopil tak neevidu od teba platbu za jul a jun 2013 mozno si na iny ucet poslal peniaze
@piother ja som mal problemy zo zaciatku, ked si nevedela ebsg stiahnut peniaze z uctu, dosiel mail, ze som nezaplatil nacas... potom v banke to riesili, poslali nejaky fax s udajmi na ebsg, odvtedy to uz islo
Velmi sa tesime na dnesnu burku, ktora odpadky pohadzane v betonovom stojisku pri EBSG radovkach z 2. etapy rozfuka kazdemu na zahradku. Aby tychto pripadov nevhodneho triedenia odpadu bolo v buducnosti co najmenej , opat som bol na policii a podal som tresne znamenie na neznameho pachatela. Ak mate nie niekto vedomost o pachatelovi, prosim posunte tuto informaciu policii, alebo mne a ja pojdem doplnit trestne oznamenie, aby uz bolo vedene voci konkretnemu pachatelovi. Verim ze spolocnymi silami sa nam podari toto nevhodne spravanie niektorych susedov eliminovat na minimum .
Profilova fotka
ako by sa postavilo EBSG k ziadosti, aby to nejak uzavreli tak, ako to je v bytovkach? (aby sa predislo problemom, ze mi neodvezu odpad, za ktory si platim, lebo mi niekto supne do bio plast... a uzavretim stojiska sa snad poriadok udrzi uz, kedze sa okruh pachatelov rapidne zuzi)
Profilova fotka
@piother cesta skor vedie cez aktivity ako robi fun4you, nakolko by sme nemali zamykat, zvarat a davat na retaze vsetko co sa da nejakym sposobom zneuzit ale tych ludi co nechcu pochopit normalne fungovanie niekam poslat prec pripadne policia nech si s nimi riesi tieto problemy namiesto radarov a posielani pokut za rychlu jazdu dedinou, je riesienie upozornovacia znacka ako na vstupe do bergu - s 50tkou ludi treba vychovavat a ich prerod nebude zo dna na den
@pinpo nechcem zase podrýpavať, ale veľmi sa mi páči tvoj záver - ľudí treba vychovávať a ich prerod nebude zo dňa na deň...toto už počúvam od roku 1989 (aj predtým sa to hovorilo)...minule som najazdil za dva dni cez 1000 km v AT-D... okrem troch áut na "okreskách" (aj tí iba predbiehali) som nevidel nikoho, kto by sa rútil ako naši "spanilí jazdci", ktorých ukazujú takmer v každých správach...zrejme aby sme ich ľutovali, resp. aby sme sa radovali, že sa im nič vážne nestalo...a polizei som videl iba raz...išli v aute...rýchla jazda v aute - snaha byť "prvý" je asi nejakým komplexom...predsa sa nebudem "tárať" za nejakým hyunadiom CI10 aj keď ide 90-kou...aj keď je tam 70-ka...a smeti - to isté sa robí v petržalke...zostáva na trávnikoch za parkoviskami...nuž asi náš novodobý folkór...ale držím Vám palce všetkým, čo si myslíte, že niekoho vychováte - najnovší poznatok zo včera cesta kittsee-kopčianská, sú tam značky, zvýšený pohyb chodcov a cyklistov...ale jednému s BA a druhému s PD značkou tie dopravné značky asi nič nehovorili... :-)
Profilova fotka
najnovsia perla kultury zo vcera isiel som vcera na bicykli aj s dcerou vzadu na detskej sedacke cestou od predajne hyundai pred nami isla jedna pani "slovenka" zo sidliska, ktora vencila psa navolno, bez voditka/vodzky ked sme isli okolo nej tak ani naznakom ju netrapilo, ze pes je navolno a samozrejme, ze sa za nami rozbehol, najprv dobiedzal z jednej strany, potom z druhej a ked skocil tak prevratil bycikel a my sme spadli na cestu ja som bol dooskierany, dcere sa nastastie nic nestalo ked som sa postavil len sa kukala na nas ani pol slova, ze ci sme v poriadku, ci sa dietatu nic nestalo, resp. ze je jej luto co urobil jej pes tak som zavolal policiu, neskor prisiel jej muz, od neho som tiez nepocul nejake pardon za vzniknutu situaciu, resp. ci sa nam nic nestalo, ci je dieta v pohode ten sa hned ukazal a zacal sa mi pred policajtami vyhrazat pravnikom, vraj som jeho zene nadaval alebo co, ze jeho pravnik sa mi ozve vobec nechceli chapat, ze zakon ktory prikazuje mat psa na voditku sa snazi prave podobnym situaciam predchadzat zhrniem to: sposobia mi ublizenie na zdravi, sok mojej dcere, poskodeny bicykel a namiesto toho aby sa aspon ospravedlnili, tak sa este nezmyselne vyhrazaju jednoducho bezcharakterni a bezcitni ludia, kym sa nejedna o nich a ich dieta
Profilova fotka
dodatok: neskor tam prisla aj nejaka dalsia pani, tusim to bola toho zoltiho manzelka, ktora pri incidente nebola, avsak chytra bola, co este mna obvinovala, ze ten psik je predsa mlady, ze preco by mal byt na nejakom voditku... ano ta pani, ktorej pes davnejsie tu casto pobehoval po celom sidlisku bez jej vedomia, osieral a ostaval kde sa co dalo napriek tomu co sa stalo, nechcela, alebo nemala na to pochopit celu situaciu a zmysel toho zakona som velmi zvedavy co by robila, keby sa to stalo jej .
Profilova fotka
@pinpo podla mna si dobre urobil, zakonu sa asi inac nenaucia. a ked ho pri takychto veciach nebudu respektovat, tak ked pojde o nieco vaznejsie si myslis ze to uz respektovat budu? respektive pre urcitych obcanov zakon plati a pre nic nie? ja by som tej zenskej aj znadala a ubezpecila ju ze tu policiu budem volat aj ked ju uvidim z okna ci z balkona ze toho psa na vodzke nema... aby sa to naucila ]-( ]-( ]-( okrem ineho, jedna mamina zo Steinfeldu bola na ihrisku tu za billou a ked mi tam jej syn oplul mojho syna a pozerala sa na to ani mu ani bu nepovedala nielen mojmu synovi, ale ani mne a svojmu uz vobec nie ze sa to neslusi... tolko kultura niektorych ludi.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?