Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@melissa1 ako povedal @mom3 nemcina je tu skor nutnost :-) a slovencina je vyhodou. Anglicky tu skoro nikto nevie, az na par vynimiek.
@cucuriedka @mom3 kazdopadne vam dakujem ,predsa som o niečo mudrejšia :-)
Profilova fotka
@melissa1 Praca sa tu najde asi fakt iba v tych obchodoch co otvorili, tam treba vediet perfektne po nemecky, slovencina, madarcina su vyhodou a ak vie predavacka este aj po anglicky, pripadne iny dalsi svetovy jazyk je to velka vyhoda.
presne tak, roboty tu je kopec, ja uz pomaham stavat 4temu rakusanovi pivnicu, asi to bude nejako v mode alebo co, ze ti rakusania chcu mat pivnicu, nechapem to, neviem, naco im to bude...
A tu je priklad akym stylom bude ekvivalent nasej SNS viest volebnu kampan: http://www.sme.sk/c/6807471/strache-c...
@martinx123 v kazdej krajine mas takychto hlupakov, ale radsej ich strpim v at ako byvat v madarsku...
Profilova fotka
Dnes sme dostali postu z FA. Mame zaplatit cestnu dan rakusku za 2.5 roka dozadu!!!!! A to mame zaplatenu NOVU a mame SK znacky. Nie su normalny, preco to az teraz poslali, ked je to taka velka suma!!!! Stalo sa to niekomu?
@ani byvas tu uz 2,5 roka? ak hej, tak mozes byt rad, ze ti dali doplatit len cestnu dan a nie rovno aj poisitku za 2,5 roka plus nejaka pokuta. myslim, ze tentoraz ma FA pravdu. za kolko to mas? cca 875 euro???
@ani to je uplne normalne kedze cestnu dan si mal platit od zaciatku tvojho pobytu tu. Tiez mam slovenske znacky, zaplatenu NOVU a kazde 3 mesiace platim aj Kfz steuer (cestnu dan). Treba naozaj tie znacky, pripadne aspon platenie dani (Nova+KFZ steuer) brat vazne ... nestoji to za taketo prekvapenia.
Profilova fotka
mareko4 martinx123 my sme zaplatili NOVU a nevedeli sme aj ze treba platit este nieco, nikto nic nepovedal na FA....
konecne viem pocet slovakov v kopcanoch, uz je to 33% (1000 z 3000), bol som v tom, ze 25%... http://www.tagesschau.de/ausland/brat...
Profilova fotka
Mne to s tym autom nestoji za to. Kupim si ojazdene auto v Rakusku, na ktorom uz bola zaplatena NOVA a nebudem jazdit so stiahnutou ritkou.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Chcem sa spytat, vyuziva niekto v Kittsee mikrovlnne pripojenie k Internetu z Bratislavy?
@mareko4 dufam ze si to precital cele - aj co sa tyka nalady v dedine a nemciny :D
@martinx123 uz som totalne znechuteny, dostal som sa na fb k skupine "adieu otvorene hranice" a nasiel som tam pomaly celu dedinu :-( ci je to cez pracovnicky billy alebo deti rodicov, co maju v kittsee biznis... https://www.facebook.com/groups/15521...
@martinx123 ale je to tak, mas pravdu s tymto, nebudeme si tu predsa klamat...
@martinx123 a keď nie je tajomstvo, koľko je prosím ťa KFZ steuer za 3 mesiace ? aspoň cca...lebo je to asi za každé auto iné... :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@mom3 zatial som nikde nevidel antenu na BA. Ale ak ti stoji za to mat na streche/stene panelaku viac ako 20dBi silny signal... skor by som siel do toho stylom: TY+sused, trebarz od A1, 16MB/s download za cca 23 alebo 30MB/s za cca 30. Nezabudni, ze download na tychto antenach je hore limitovany (napr http://www.alza.sk/ubnt-airgrid-m5-27... ) teda 150Mb/s co ked vydelim 8 aby som dostal MB/s, tak to je 18,75 teoretickeho maxima
@mareko4 vascina pozvanie neprijala. Ti co su zavisli od BA by sa velmi rychlo spamatali @piother A1 DSL je len Mb tak ako vsetky bezne udavane rychlosti. Samozrejme realna rychlost bezdrotu je ina a vyznam to ma tak na upload, nie vsade totiz mozes mat 30/4Mbps od A1 a ta kablovka chce neskutocne peniaze za trosku lepsi upload
Profilova fotka
@piother @moriak Preto sa pytam, lebo z nasho domu sa priamo pozerame na Kamzik, a ze ci by nebola taka moznost pripojenia. Inak mame na hranici pozemku krabicu od Kabelplus, ale nie su najlacnejsi. Od A1 by som co potreboval? Maju rozvody aj v starej casti dediny?
@mongolisko (vykon auta v kW-24)*0.6 = dan za mesiac. http://www.bmf.gv.at/Steuern/Brgerinf... Normalne je ta dan sucast poistky, a ak sa plati povedzme 1xrok tak sa nasobi len 0.55 koeficientom.
@mom3 mali by mat, ide to po starych medenych kabloch - http://ppp.a1.net/amp/index.sp Kamzik je daleko, viem ze Satro odtial net ponuka, no je to uploadovo tragicke
@martinx123 dík. takže majitelia silnejších áut si prídu na svoje...keď mám povedzme 100 kW tak by to zhruba bolo : (100-24) x 0,6 = 45,6 €; platba za rok pri 0,55 = 501,6 €...už sa nedivím, že v AT jazdí dosť áut s menším výkonom... ;-)
@mongolisko presne. Ale co chcem povedat je ze tu dan tak ci tak platit musis (ci uz takto separe alebo ako sucast poistky), inak ta caka po par rokoch prekvapenie ako @ani
Profilova fotka
Caute, odpoved od Claudie Boroczky z gemainde ohladne Grunschnitte odpadu: Sie bekommen im Gemeindeamt Säcke für die Biomülltonne. Der Grünschnitt ist auf direkt bei Müllsammelstelle, Gänsgasse 9, zu entsorgen. Öffnungszeiten: Freitag 13 - 15 Uhr 1. Samstag im Monat 9 - 12 Uhr
Profilova fotka
@cucuriedka Freitag 13 - 15 Uhr - hmmm, to su vsetci doma
Profilova fotka
@pinpo viem ale ja s tym nic nespravim :-) iba som posunula info, kedze tu bola o tom diskusia.
Profilova fotka
@pinpo Mozno, ked si najmes na to nejakeho miestneho dochodcu s traktorom, tak ti to aj odvezie. A vybudujes most medzi dvoma komunitami!
@mareko4 a co si cakal, ze nas tu vybozkavaju? ked som to tu pisala....ze nas maju pokrk, tak ste sa dusovali.....a evidentne podla clenov tej skupiny su to vsetko mladi ludia!

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?