Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@cucuriedka & co. inac, ked by ste sa na to sammeltstelle vybrali, tak sa pripravte, ze za 50 litrov travy si uctuju 2 eur, nie vy dostanete 2 eur ale 2 eur treba zaplatit :) ... no a ako? uz ste vymysleli kam budeme vyhadzovat fleischreste? podla stranky http://www.bmv.at/ to ma ist do biotonne, podla EBSG nie do Biotonne, ale nenapisali kam, takze paradicka, vsetci pekne aj mastne popapat :) to akoze vazne to treba splachovat do zachoda alebo co ako chcu?
ja som tam minule bol so 150l asi ... a ujko mi dal akciu ze 3 eur ... takze super angebot ... inac velmi mily ujko, sa mi az ospravedlnoval ze musim platit, aj jemu to je blbe asi :) ... inac ten ujko je poziarnik, tak budte na neho mili lebo nam este neuhasi dom :)
@susi206 vacsina ludi ich bere normalne, lebo ked nakupujes, robia si svoju robotu, pozdravia ta... ale v hlave maju ine myslienky a nazory a to uz nevidis... a su tam aj starsi, od stareho bohma, ktory vyzera na mileho stareho uja, ale viditelne to nie je pravda... ja nemam problem sa prisposobit...
Profilova fotka
Myslim si, ze z tychto nalad alebo nazorov miestnych obyvatelov si netreba robit tazku hlavu. Ja ich chapem - uplne sa im narusil pokojny zivot, zrazu celia vyzve spolunazivania s etnickou mensinou, nerozumeju nas jazyk, urcite maju predsudky este z cias hlbokeho socializmu, konkurujeme im na trhu prace a pod. Urcite su si vedomi aj istych vyhod, ktore invazia Slovakov prinasa, ale mozno si nie su isti, ci im to stalo za to. Clovek sa takmer vzdy tazko prisposobuje zmenam. Poznam vela Slovakov, ktori by do zahranicia nesli byvat, a ti z nas, ktori sme sa pre tento krok rozhodli, v podstate nereprezentujeme bezneho cloveka, ktori sa rozhodol pre takuto velku zmenu. Domaci Rakusania sa pre spolunazivanie nerozhodli, oni sa do tejto situacie dostali bez vlastnej volby (myslim bezneho obcana; nie nejakeho politika hore, ktory tomu prispel). Potrva to roky, kym sa navzajom otukame. Pravdepodobne sa budu musiet presvedcit na vlastnej kozi, aki to ti Slovaci naozaj su; nieco s nimi zazit. Mozno nejaku nezistnu pomoc zo strany Slovakov a pod. Netreba mat preto velke ocakavania, ze z nas uz o rok budu najvacsi priatelia...
Profilova fotka
Myslim, ze s nazorom @mom3 sa da len a len suhlasit. Okrem toho, tento rok su volby v rakusku, kampan uz zacala, FPO mozno na nas tiez bude ukazovat prstom, treba sa cez to teraz preniest. Osobne sme tu spokojni a aj s tunajsimi (aj v zmysle sirsieho okolia - Wolfsthal, Pama, ...) vychadzame dobre.
Profilova fotka
@ljboy ja byvam v OSG dome a tam to ide do biomull ;-)
dnes sme dostali zvlastnu pokutu z Bezirkshauptmannschaftu v Neusiedli. Vraj sme isli po dialnici 99 km-rychlostou a nedodrzali sme bezbecnu vzdialenost od auta pred nami. Namerali nam 0,37 sekund namiesto povolenych 0,4 s. Keby vraj auto pred nami potrebovalo nahle zabrzdit, boli by sme byvali donho naburali. Zistili si , ze tu mame trvale bydlisko. A vyrubili pokutu 150 Eur. Stretol sa niekto z vas s niecim takym? Da sa proti tomu odvolat, ale neviem ci to ma zmysel.
Oznam (skrateny preklad) 790 Kittsee/Steinfeldsiedlung T1, BT.3 Vazene damy a pani Triedenie odpadu: Ziadame obyvatelov ,aby riadne a podla pravidiel triedili odpad a spravne pouzivali kontajnery na Bio, Plastik resp. lahke odpady, Papier a Restmüll. Dalej prosime kartony potrhat na mensie kusky a az potom vhadzovat do kontajnera pre papier, aby bol kontajner optimalne vyuzity. Do BIO sa MASO NEVHADZUJE, aby sa predislo rozmnozovaniu lariev a cervov. Fleischabfälle: Restmüll http://www.wien.gv.at/umwelt/ma48/ber... Pokial bude potrebne nasledovne dotriedovanie, bude sa za jeden odpadkovy kos uctovat 93,50€. Dalej sa dava navedomie, ze po naplneni kontajnerov „RESTMÜLL“ (aj pokosena trava?) sa odpad, ktory sa polozi vo vreciach ku kontajnerom odvezie len vtedy, ked bude v tzv. ‘’hnedom UDB-sacku’’. Tento sacok stoji 2,90€/kus. Ostatne vrecia v inych sackoch ostanu neodvezene. Firma, ktora odvaza odpad po naplneni kontajneru, si tymto sposobom uctuje odpad, ktory je navyse. Sacky sa daju objednat alebo kupit priamo u pracovnikov, ktori odpad odvazaju. Kunden können die Säcke direkt bei den Fahrern der Müllabfuhr kaufen oder auch über den Burgenländischen Müllverband bestellen. http://www.meinbezirk.at/oberpullendo...
Profilova fotka
@kitsanka no stretla, kamoska co byvala dlhy cas v Badene hovorila ze toto iste mali ked isli cez tunel, ze cez kameru ich namerali a sup... no a bola si na dialnici? mozes poprosit o foto, mozno maju dokaz.
Profilova fotka
@cucuriedka @kitsanka Co sa clovek nedozvie! To je ina haluz! Na sloveskych cestach by nestihali fotit tie auta, co sa lepia jedno na druhe...
@kitsanka mozes studovat: http://www.oeamtc.at/media.php?id=%2C... Pozri hlavne bod 5) a mozno 1d) pomoze, i ked neviem ci ti nebudu nieco uctovat ked si vypytas fotku/video ci nahliadnutie do aktov.
@fishie a co ti pomoze ked hodis maso do restmullu? tam sa akoze rozmnozovat nebudu? mimochodom, tvoj odkaz je na triedenie odpadu vo Viedni ... nasi burgenladnisti ... www.bmv.at ... maju uvedene na stranke nieco ine: Fleischabfälle Biomüll / Eigenkompostierung
Článok sa načítava...
@ljboy tak nic ine sme k tomu nenasli ... A napisali ti tam jasne, ze to tam nemame hadzat kvoli larvam a cervom, ktore sa tam mnozia. Ak mas cas, tak oslov smetiarov a konfrontuj ich s tym zoznamom z www.bmv.at
Profilova fotka
@fishie skor by som napisala EBSG ze vzhladom na to ze BMV jasne hovori ze maso ma ist do biomullu, ci ich nariadenie nie je z rozporom BMV a ci nehrozia na zaklade toho pokuty vam ako obyvatelom a tym padom aj zvysenie poplatkov za smeti. Mozno nevedia co hovori BMV, a este ma tak napadlo, napiste BMV nieco ohladne toho vapna, ci to tam moze ist alebo nie. Mozno sa to tym vyriesi.
@ljboy vo Viedni maju vacsinou pod dresom drvice odpadu, ktore to "spracuju". Ja som nad tym tiez premyslal, len to by to nesmelo stat styri stovky. ...ale asi nam do buducna nic ine ostavat nebude.
@cucuriedka podla toho oznamu, ktory nam rozposlali do schranok, to vyzera, ze niekto (zrejme BMV) upozornil EBSG, ze ak nebudeme separovat poriadne (maso mimo BIO), budu musiet zvysit poplatky za odvoz smeti ( niekto to bude po nas musiet "dotriedit a to stoji 93,5€/smetny kos)
Profilova fotka
@fishie no jedno je ze to tak vyznieva a druhe je mat oficialne vyjadrenie BMV o tom. Ja by som naozaj kontaktovala v tomto priamo BMV, byt na vasom mieste.
Profilova fotka
heh par rakusakov je nervoznych, ze nemohlo na pristahovaleckej vlne nijako zarobit a ani teraz z nich nic priamo nemaju zarobilo par ludi co predalo pozemky a starsie domy, par realitakov, pripadne par obchonikov a par jedincov co predavaju pohonne hmoty v kittsee, hainburgu ci wolfsthali obdoba v BA, tiez je tam plno zakomplexovanych co predali/prenajali byty cezpolnym a kto je mim o tak iba pinda ludia su vsade rovnaki
Ak neviete kam s mäsom - ja napr. dávam všetko mäso svojmu psovi, keďže je kŕmený podľa zásad BARF (t.j. surové mäso a zelenina) a nie granulami. T.j. kupujem mäso špeciálne preňho, ale samozrejme zužitkujem aj orezky z nášho mäsa. Skúste sa opýtať nejakých majiteľov psov, či by to mäso nebrali. Keď som bývala v paneláku a psa sme ešte nemali, oslovila som majiteľov psov z vchodu a s radosťou si odo mňa brávali orezky mäsa pre svojich miláčikov a mne to nepáchlo v smetnom koši.
@cucuriedka asi bola, napisali presne pri akej obci ,na kolkatom kilometri, chodievame tade dost casto i ked uvadzaju datum november 2012, clovek si to uz nepamata :-)
@martinx123 dakujem za link :-)
Profilova fotka
@kitsanka fu tak to je smola 8-(
@kitsanka nerád sa zapájam, aby to zase nevyznelo, že vyrývam, ale v SR by mal byť na diaľnici medzi BA a TT odstup 70 m...pokiaľ si dobre pamätám pre osobáky by to mali byť všeobecne 2 s...a podľa toho, ako ťa skásli, tak si musela byť "nalepená" dosť blízko...kalkulačka : pri 60 km/hod a za 0,4 s je odstup = cca 7 m; pri 90 = cca 10 m; pri 100 = cca 11 m a pri 130 = cca 14 m...je to dobrá výstraha aj pre nás ostatných...inak, už som si všimol, že rakúski vodiči sa "nelepia"...tak už aspoň viem prečo... ;-)
Profilova fotka
@mongolisko no niekedy uz tazko zistit kto je rakusak a kto slovak, ked auta zacinaju mat aj AT znacky, ale je to tak, rakusaci si drzia vacsi odstup. Vacsinou sa lepia ludia co tu mozno ani nebyvaju. Ale aj tak, dodrziavanie odstupu je hlavne koli bezpecnosti, tak preco to nedodrziavat, ze? x-)
volal som do EBSG ze co ako mame robit s tym masom, tak prvy krat som volal, zevraj prave ta pani telefonuje co ma to na starosti, zavolal som o 10 min, zevraj stale telefonuje, tak som nechal info co chcem s telefonnym cislom, nikto ale nevolal, tak som zavolal znova, a teta spojovatelka povedala ze uz to podala dalej tie informacie, ale ze teta ktora je za to zodpovedna uz netelefonuje takze ma prepoji, cakal som asi 5 zvoneni a zase zdvihla pani spojovatelka, ze to ta pani zodpovedna za smati nedviha, takze zevraj sa mi potom neskor ozve, to bolo vo stvrtok, dnes sa mi este stale nikto neozval, no mam pocit ze ani EBSG nevie co vlastne chce, a si ma budu prepajat hore dole, skusim este zavolat na bmv, akurat ze teraz som skusal a oni uz davno maju vikend (odpovedal odkazovac), takze potom az v pondelok
Profilova fotka
@ljboy rakusko :D
http://www.sme.sk/c/6812608/slovak-sa...
Dobrý večer vospolok, nevie náhodou niekto viac k prípadu vlámania sa Slováka do domu v Kittsee (býval tam vraj viac dní, vyrušil ho až majiteľ...)? Na ktorej ulici to bolo? Zaregistroval niekto niečo?
Profilova fotka
@hanica11 netusim ale ako sa pise v tom clanku co poslal @mareko4 tak vrtulniky tu lietali vo velkom, moje deti mali z tych vrtulnikov vaznu sou :-) ale o tom vlamani nic neviem, ale mozno skor miestni budu vediet.
Opýtam sa teda susedov.. Tí mi už dávnejšie spomínali, že neustále riešia poškodené zámky na aute a drobné krádeže.. A to som si myslela, že v Rakúsku tento problém mať nebudeme..

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?