Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
.....cucoriedka,cucoriedka'keby si vedela kolko veci este nedoslo mne :-o
Profilova fotka
@piother o tom case sme este boli hore a nepoculi sme ziadnu sirenu
@piother zdalo sa ti dobre :) resp. aj ja som ju pocula ale nebola taka hlasna ako ked zvolavaju hasicov a bol to aj iny ton sa mi zda. Mozno to bolo z Pamy :-D.
Profilova fotka
@serverka no bola to klasicka sirena e57 ktoru poznate mozno z bratislavy (test piatok 12.00) a ktoru pocut aj u nas v Kittsee (sobota 12.00 myslim). Ja len ze ci mam haluze v noci a uz prestanem pit alebo to bolo naozaj :) Ked neviete o aky zvuk ide, staci si dat na youtube "e57 siren".
@serverka nebolo to z pamy, to na konci ulice jak koncia rodinne domy skoro pri windishovi sa urobil velky zavej,kde naburalo viacero aut. Poziarnici dorazili, ale boli bezmocni, tak povolali taky velky ratrak, ktory to hodnu chvilu rozhrnal. Este dnes rano sme tam videli jedno z nich. Dufam, ze sa dostaneme dnes domov lebo v ba uz zase snezi...
@piother hej to bolo ono @kvetinkaseveru uha to neznie dobre. Neviem co je v BA ale mozem potvrdit ze v Kittsee je uz dobru pol hodinku riadna metelica. A to som planovala akurat ist do BA, zeby som to snad este prehodnotila, hmmmm.
Profilova fotka
@serverka v BA je pokoj a klud. V meste az tak vietor nefuka ako na otvorenom priestranstve (ved vsade okolo je rovne pole). Cesta cez berg je do BA v pohode, az na par miest kde je trocha viac nafukaneho snehu. Jedine kde boli problemy, tak to v celej stvrti SFS az po hl. cestu.
Profilova fotka
sireny okrem tej jednej sobotnej o 12 sa pouzivaju pre dobrovolnych hasicov pri zachrannych akciach... tiez by si mohli pager poriesit :-)
@michala.s ahoj, my sme si iba vytlacili sest poslednych vypl.pasok (v slovencine) a tete na policii stacilo fixkou vyznacit cisty prijem
@piother no prave som dorazila z BA a az tak by som nepovedala ze co pises je spravne :). Medzi hranicou a kruhacom je to katastrofa, 2-3 useky som sa musela vysunut do protismeru aby som presla popri tych nafukanych jazykoch pomaly vo vyske tej bielej plastovej tycky. Snad to odhrnacie auto co stalo na hranici tomu pomoze. Celou cestou som sla max 40-50km/h a pred bergom som ostala stat za kamionom ktory bol cez oba pruhy :). Nastastie len cakal na odhrnac co asi siel oproti abo co bo po 5 minutach sa to pohlo a stastne som dorazila do kittsee. Vecernu cestu do BA definitivne rusim :).
Profilova fotka
@serverka My sme dnes mali cestu na cudzinecku a to bolo riadne terno. PO ceste na x usekoch obrovske a dlhe jazyky autom sme miestami isli 20 a samozrejme kazdu chvilu v protismere. Nikomu neodporucam ist teraz do neusiedlu, je to fakt o držku. Myslím si že ako drahý povedal, cestea BA-Kittsee je oproti tomu len taka jahôdka.
ahojte, prijazd na SFS je exkluzivny. Neviem, ci sa vecer od windischu este dostane niekto. A na cestu okolo koni sa vybodli asi uplne, zapadla som dopol pasa do snehu.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@slummdog idealny cas na gulovacku :D Inak taky napad, pridal by sa niekto? Potom mozme pohostit pivom, kavou, jablkovym kolacikom a aj nejaky tvrdy alkohol by sa nasiel.
zajtra mozme ak to este plati:)
Profilova fotka
@bublifukk Zajtra tu nie sme :(
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
ahojte.mozem sa prosim opytat, ako je to s tym formularom E104 ? riesil to niekto kto ma vszp? dakujem
ahojte,chcem sa opytat ako vyzera cesta teraz vecer od Bergu do SFS?vdaka
Profilova fotka
@bublifukk Po Windisha to bolo v pohode, ten usek popri poli im zafukavalo priebezne, mali tam 2 tazke stroje, ale strasne fukalo, takze nestihaju.
@michala.s myslisod windisha uz knam to pole?
@tatranka14 ten vydaju na pockanie v ktorejkolvej ZP.
Profilova fotka
@bublifukk jj, ta pristupova cesta poza windisha.
@michala.s tak musim zobrat lopatku,keby som nahodou zapadol s mojou laskou :)
http://www.kittsee.at/fileadmin/user_... a http://www.kittsee.at/fileadmin/user_...
vie mi niekto dat tipy na nejakeho rakuskeho mobilneho operatora, co ma tie dobijacie karty ako u nas operatori? kde by som popripade kupil tu sim kartu alebo kde sa da potom kupit ten dobijaci kupon, popripade ci sa to da cez bankomat dobit. vdaka
Profilova fotka
@mareko4 nam zatial najvyhodnejsie vychadza karta od www.yesss.at . Alebo je tu este moznost vziat si pausal od orange.at (maju taky za 13 eur mesacne, kde je aj 100 minut v roamingu zahrnutych). Yesss kartu kupis v hoferi, alebo sa mozno da objednat cez net. Potom este mozes kupit kartu od vsetkych dalsich operatorov, ked budes hladat, tak dobijacie sim karty tu oznacuju Wertkarte.
Die Einbindung der Steinfeldsiedlung in die Berger Strasse ist fast geschafft. Die Sachbearbeiterin in der BH Neusiedl hat mir versprochen sich als erstes nach ihrer längeren Krankheit darum zu kümmern. Wir warten schon gespannt mit einer Stoptafel in der Hand - bereit zum Montieren. cestaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaa huraaaaaa
@mareko4 neverim, davam tomu este 2 mesiace, aby nemuseli odhrabavat sneh ;-)
......rychlokurz nemciny: Mototechna = der Service , Slubotechna = Gabriele Nabinger , Naivita = Marek4. :-) :-o
@foxo cize jak to bude do 2 mesiacov, tak mam u teba flasu, jak nie, ty odo mna... ci radsej namiesto vina ti kupim konzervu pre psa? 8-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?