Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mareko4 ......to bude super 8-) ale prosim, kup tu hovadziu, tu mam radcej!!!! 8-(
@foxo vies co, radsej ostavame pri tom vine ;-)
Profilova fotka
To fakt, naozaj, nesniva sa mi, ze ak si otvorim ucet v rajfajzenke ucet, trebarz v neusiedli, v kittsee s nim nepohnem, lebo akoze ina banka, iny majitel banky?
@piother vitaj v rakusku :). My sme otvorili v Brucku a do banky chodime bud do Bergu abo do Wohlstalu ci jak sa pise :).
@piother obavam sa ze v rakusku je bankovy system velmi decentralizovany ... ale zalezi co chces robit, mozno sa da nieco aj cez call centrum ... Inak mari sa mi ze podobne problemy mali aj ludia na slovensku (ucet vedeny v Trencine/Kosiciach, etc) a nemohli s nim na BA pobocke nic moc robit.
@martinx123 iste veci sa na inej pobocke nedaju robit ani u nas. Lenze tu ked prides do inej pobocky ktora nie je presne v tej skupine tak dokonca to beru ako prevod penazi z inej banky, resp. nedostanes informaciu o vyske uctu a podobne, co u nas teda nie je tak.
Profilova fotka
Zlata easybank :) dodatocne veci sme vybavili na poste v Kittsee a inak vsetko cez net :)
Treba si aktivovat internetbanking. Maju to podelene podla bundeslandu a okruhov. chodim 12 rokov do Bergu a Wolfsthalu a panicka ma pozna tak ze nikdy odo mna nic nepyta, dokonca ked zavolam, da aj manzelovi bezo mna peniaze z mojho uctu. ale ked idem do Kittsee tak sa so mnou nebavi ani kredenc. burgenland vs niederosterreich. v podstate bavili by sa, ale za mastny poplatok.
tak dnes to vidim na oslavu, lebo doris mi dala do mailu spolu s odpovedou aj smajlika 8-) sice s vykricnikom, ale aj ten sa pocita :-D
Profilova fotka
Waaau Marek a to si si čím zaslúžil smajlíka? Si jej musel niečo veľmi milé napísať :-D
@michala.s tak mile ako mile :-) jednalo sa o ten posledny list z ebsg co teraz posielali, v niecom som si tam nebol isty, tak som sa jej radsej spytal
Profilova fotka
@mareko4 Tak možno si jej prišiel rozkošný, že sa tak krásne pýtaš, alebo mali s kolegyňou oneskorenú oslavu nového roku a mala dobrú náladičku 8-)
Článok sa načítava...
@mareko4 urcite si jej vytrel zaludok a ona to nepochopila :)
all@ ahojte,chcem sa opytat ci uz chodil niekdo z GIS po bytoch.dakujem
@all niekto nove info ohladom cesty?
Profilova fotka
@bublifukk chodil. 3 tyzdne dozadu. min tyzden uz prisli seky.
@bublifukk minuly týždeň bol u nás tiež otravovat.
@slummdog v piatok som stretla starostku v biele a povedala mi to isté čo písal mareko4 na predoslej strane. A ešte spomenula, aspoň pre tých ktorých to zaujíma, že skôlka bude dokončená vo februári 2014. Tak uvidíme ....
Profilova fotka
@mawile mna skolka zaujima. Kdeze to bude/je? @all z EBSG mi prislo potvrdenie o dani. Asi nieco take chodi aj Vam. Mam to pouzit na papieriky k tabaku alebo s tym mam robit nejaku birokraciu?
Profilova fotka
@piother Skolka sa stavia za sucasnou skolkou. Z ulice ju velmi nevidiet...
vie mi niekto identifikovat 3ti istic zlava (biely obdlznik a 3 modre hviezdicky dole), cilso ma F3 a hore 7nu?
uz som zistil, ten ohrievac v kupelke. otazka na tie istice este : je tam jeden istic, kery ma vsetky zasuvky v kuchyni okrem umyvacky. nevyhodilo vam ho, ked pod tym isticom bezi chlannicka, rura, mikrovlnka a napr varna konvica naraz?
@mareko4 my mame ruru mw umyvacku varnu dosku zvlast na isticoch.chladnicka-istic nefunguje vdaka pinetz
@piother @mawile -budem ho teda ocakavat
@bublifukk varna doska je zvlast, to je ok, aj umyvacka je zvlast. ale rura je napojena na kuchynske zasuvky. dokonca zasuvka na ruru nebola ani v standarte. dole som mal len zasuvku na chladnicku, kabel na varny panel a este dole je aj zasuvka na umyvacku. rura ide na spolocnych kuchynskych zasuvkach, co je dost blbe asi...
Profilova fotka
@mareko4 No, neviem aku mas ruru, ale ak mas indukcnu varnu dosku, tak ta sa pripajala na 2 fazy z toho 3-fazoveho privodu a na tretiu fazu si mas zapojit ruru. Samozrejme to plati pre pripad, ze mas ruru iba s vyvedenymi dratmi (to su vsetky zabudovane).
@michala.s ruru mam na klasicku zastrcku, idem prekopat trocha zasuvky v kuchyni. preto sa pytam. varny panel mi isto pojde len na ten hruby kabel, nic ine tam nebudem nan pripajat
@mareko4 skoda ze si to neriesil hned.ja som to pocas stavby riesil s maedlom.chcel som mat ruru aj mw na 2 isticoch aby to nevyhadzovalo ked to pojde naraz
@michala.s .....obdivujem,ked sa žena takto vyzná napr.v elektrine :-) moja si este včera myslela,ze vaříme na plyne. 8-(
@bublifukk no jo, mas pravdu, trebalo na to mysliet skorej....

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?