Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mom3 :-)
nema niekto kontakt na nejakeho elektrikara? potrebujem urobit par zmien v kuchyni...diky
Profilova fotka
Ahojte, je to sice off the topic, ale potrebovala by som radu od skusenych ohladne tepelneho cerpadla a podlahoveho kurenia, ako to vlastne funguje. zrovna som u rodicov, a nejako sa mi to cele nezda - ze je tu zima nastavim vyssiu teplotu a musim cakat dva dni na to aby sa to vykurilo? ... neni to nejaka hovadina? to by som musela byt rosnicka aby som predpovedala dopredu pocasie ze ako to mam nastavit... rozumiete niekto tomu technologicky blizse? dakujeeeem (a sorac, je to fakt mimo temy, ale troska mrznem v dome :-S )
Profilova fotka
@cucuriedka Nie som expert, ale to je jedna z hlavnych nevyhod podlahoveho kurenia - pomaly nabeh. Ale nemalo by sa to pocitat na dni, skor hodiny (3-6 hodin).
@cucuriedka problem moze byt, ze je slaby prietok v rurkach alebo to treba odvzdusnit... ak je slaby prietok, treba pootocit tie ventily a zvysit prietok, a pri odvzdusneni treba tusim uzavriet okruhy a az potom odvzdusnit, ale nie som si isty v tomto, tusim ze to tu uz niekto pisal
@cucuriedka ak mozem poradit, rovno zavolat begas, ci Energie Burgenland. My sme riesili problem nedavno, ze odrazu nam skoro vobec vodu neohrievalo, tiekla uplne studena. Problem bol, ze ked robili naposledy tie revizie, tak akosi prilis utiahli nejaku pruzinu, co pri pusteni vody mala pustit do obehu viac horucej vody, aby stihala aj podlahovka, aj vodu teplu pustilo. Tak to prisli okamzite opravit, ale upozornili, ze nie je ta pruzina uplne ok, ze ak sa to zopakuje, budu ju musiet vymenit. Tak aj bolo asi po 3tyzdnoch to odislo znova, ale uz vymenili, a funguje. Nemyslim, ze to bude odrazu zavzdusnene, ked doteraz to islo dobre. Ale to je len tip, ja sa v tom nevyznam.
Profilova fotka
@slummdog @mareko4 @mom3 dakujem, asi to nechame na expertov, nach nam to chladit nezacne :-)
Profilova fotka
Posul este neikto dnes rano sirenu? Asi tak o 7:30.
@michala.s pravdepodobne zvolavali hasicov ku tej havarke pri hr. priechode berg...
obchody na nakupnom centre : HOFER, EUROSPAR, DM, DEPOT, STRÖCK, DEICHMANN, ERNSTINGS, TAKKO, NKD, FRESSNAPF, KIK, PAGRO.... geplante Eröffnung: Mai 2013
@fetak44 kde tam bola havarka? Ja som isla okolo 7:20 a akurat len policia z AT blikala na krajnici, tak tych bolo treba obist. Inak ziadne auta havarovane, ani v poli
@slummdog bola tam "skovana" v priekope opel zafira...ked som isiel okolo o 8:30 uz vysela na zeriave ;-)
Článok sa načítava...
....konecne dobra sprava. :-o Na CNN oznamili,ze konecne sa v Kittsee nasiel vhodny kus plechu a tak mozu dat vyrazit dopravnu znacku tzv.stopku. A ked zasadne miestna rada a jej blahorodie starostka zje vsetky vianocky ,co jej ostali po volbach , da prikaz na jej osadenie a slavnostne otvorenie cesty. 8-) Ovsem vianociek je strasne vela a ona ma radcej maso ..........
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@foxo konecne trocha sviezeho vzduchu do diskusie heh
Ahojte, prosim Vas, co to tu mate uz dlhsie odkukane- neviete, preco dnes nevzali smetiari kontajnery na plasty zo smetiska pri druhej etape ? Je mozne, ze je to koli hore sackov pohadzanych na kontajneroch ?
Profilova fotka
@miriamka80 Bude to viac než možné
Profilova fotka
takze dnes cely den slovenski policajti capaju na Bergu, smer do Bratislavy, zda sa ze iba velke auta, asi colna kontrola ci co.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@miriamka80 @michala.s mam dojem, ze nevzali celkovo zlte sakle minimalne na celom SFS. RHcky sme mali sacky nachystane v stojiskach a nikto pre ne neprisiel Nestihla som si vsimnut, ci ostatne sakle v dedine boli odvezene, ale vcera ich mali brat a este podvecer, ked som sla z prace boli sakle aj pri domoch neodvezene po celom Kittsee.
@cucuriedka Colna kontrola v ramci Colnej unie je vcelku srandovna aktivita :-N . Radsej na Ukrajinsku hranicu by mali ist pozriet nove tunely. @all z RHciek, prisli vam od BMV seky na uhradu odvozu odpadu na 2013? Na minuly rok prisiel sek uz zac decembra 2011 a teraz nic. Inkaso zriadene nie je. Uz ste zaplatili za 2013?
@slummdog @cucuriedka Hranicna kotrola - je na to uz aj pravny ramec v EU - http://www.france24.com/en/20120608-e... Ale skor si myslim ze ako vzdy reaguju cisto podla sezonej temy - vcera bolo na ORF spravach ako Svajciari kontroluju hranice (tiez patria do Schengenu) a kolko ilegalneho tovaru a ilegalnych migratov uz chytili.
Smetne kose su full plne. Co spravim? a) vidim, ze su smetiaky plne, smeti vyhodim do kontajnera b) veci polozim na plny smetiak, kedze aj ostatni to tam davaju, ved ked davaju ostatni, preco by som nemohol aj ja? Prave pisem Doris mail, ze v Mullplazti na rodinu v 1. etape je 1,72 m2 a na rodinu v 2.etape len 1,08 m2. Pre 2. etapu nam chyba 2 Bio, 1 Rest, 1 LeichtV a 1 Alt. Stojisko sa musi rozsirit o cele 3 metre!!! po sirke, aby sa vyrovnal pomer s 1. etapou. Akoze chvalim toho dementneho planovaca z EBSG... Toto plati len pre byvalu Stg 2, 5 a 6, kedze Stg 9 a 10 maju vlastny Mullplatz.
.....najjednoduchsie ako vyrovnat pomer smeti medzi prvou a druhou etapou ,je odobrat kontajneri prvej etape :-( Po rocnych skusenostiach sa mi tato cesta zda najpravdepodobnejsia,neviete preco ?????????
Profilova fotka
ahojte, otvaram rodicovsku minitemu. Ti co pracujete na SVK a mate detvaky, uz ste dostali od FA za minuly rok differenzahlung? A maminy na materskej/rodicaku od BGKK dorovnanie? Ze to moze aj pol roka trvat kym poslu penezi :-S ale zato cestnu dan, registracnu atd to uz chcu platit okamzite ]-(
Profilova fotka
@cucuriedka Akoze myslis peniaze za 2012? Osobnu skusenost s tym nemam, ale pokial viem, tak tieto peniaze chodia az niekedy v lete. A co sa materskej tyka, tak s tym sa vobec neponahlaju. Kamoska nedostala nic uz 2 roky (dieta sa narodilo v AT).
@cucuriedka za minuly rok sme si este nepoziadali, ale ak to budu stale posudzovat ako ked ich mali priznat vobec, tak to trvalo aj polroka KBG bol ale pomerne rychlo vybaveny. @mom3 2r nemoze byt. Zo zakona maju na to 6mes lehotu. nech sa ozve a urguje.
Profilova fotka
@slummdog Neviem, ako to presne je. Ona zije v Niederoesterreichu. Vravela mi, ze zo zakona jej musia zaplatit 6 mesiacov spatne. Ale ze zamerne natahuju schvalovaci proces, aby nemuseli tolko spatne zaplatit. Tak neviem.
Profilova fotka
@mom3 @slummdog ahojte no minuly rok sme dostali v decembri za ten konkretny rok, tak preto sa pytam.. ze teraz si davaju nacas aj FA aj BGKK.
Profilova fotka
@cucuriedka A to ako sa vam podarilo dostat tie peniaze tak expresne?? Wow.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?