Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@mareko4 Aky kabel mas z varnej dosky? Ak v nom mas 2 fazy, nulak a zemniaci vodic, tak potom ti ostane nevytazena 3. faza z toho 3-fazoveho privodu. Na to by si mohol namontovat kludne zasuvku a do toho pripojit ruru. Mozem ti to potom u nas ukazat, ako to mame pripojene.
@michala.s ano 3 faza sa da na pojit na ruru, ale bude bez nulaka a zemiaceho vodica... ci da sa to aj takto riesit, ze staci na ruru len 3. faza?
@mareko4 zem a nula su spolocne pre vsetky 3 fazy.
Profilova fotka
@bublifukk ano, u nas bol, uz nbam prisiel aj list postou, ze sme registrovani
@szrg cize strcim 3fazu na ruru, 1. a 2. faza plus nulak a zemiaci istic na varny panel a som v pohode? lebo by to davalo aj zmysel, kedze nebola ziadna zasuvka v standarte na ruru...
@mareko4 1 faza ide na ruru (+nula a zem), 2 fazy idu na varnu dosku (+nula a zem). Nolovu a uzemnovaci vodic su spolocne pre vsetky fazy, co znamena ze ich treba rozdvojit aby sa dali zapojit obidva spotrebice. Nam to zapajal elektrikar a urobil 1 zastrcku pre ruru a varnu dosku zapojil cez rozvadzaciu krabicu, nakolko kabel varnej dosky nemal stecker.
Profilova fotka
@mareko4 Nulak a zemniaci vyuzijes tie iste, ako k varnej doske, len ich treba rozviest cez napr. wago svorky.
@szrg @michala.s diky moc, konecne mam v tom jasno. tak to bolo aj robene, ten hruby kable ide aj na varny panel aj na ruru. este raz vdaka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
mensi upgrade zasuviek, z obycajnej je doppelte, uz sa mozem zamestnat u pinetza na polovicny uvazok 8-)
@slummdog -@piother co sa tyka cesty, pisal som na gemeinde a 14.1. mi Zierhut napisal ze cesta bude otvorena do 3-4tyzdnov, je tam problem kedze cesta z Bergu je dost frekventovana takze tam asi znizia rychlost a zo Steinfeldu asi daju Stopku a musia nastriekat ciary....len som zvedavy kedy to chcu stihnut, maju este tyzden...
ahojte, rada by som sa vas opytala a dala si poradit ohladom hladania si byvanie Kittsee, radi by sme tam isli aj s priatelom, ale nevieme na koho sa obratit ci realitka ci druzstvo a kontakt. Dakujem za radu bea
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@beba2013 Ak chcete byvat v druzstevnom byte, tak urcite nie cez realitku, ale priamo cez druzstvo. Pripadne odkupit od niekoho, kto svoj byt "predava". Aj take pripady su.
@beba2013 druzstva fungujuce v Kittsee: http://www.osg.at/index.php?id=78 http://www.ebsg.at/ http://www.wiensued.at/neue-projekte/... Ked niekto odstupuje z druzstevneho bytu/domu zvykne byt v bille na nastenke inzerat. Na nedruzstevne domy pravdepodobne najlepsie ist cez realitku aj ked tu su dost vysoke poplatky za to. Vela stastia pri hladani :)
Profilova fotka
@beba2013 Viem o jednom druzstevnom byte, z ktoreho odstupuju. Ale je to vacsi byt so zahradkou: http://www.reality.sk/inzerat/VT00837... (toto nie je cez realitku).
ahojte..chcela som sa len opýtať tých, ktorý sa trocha vyznajú poistení domácnosti. Ak si dám toto poistenie urobiť, môžem si zapojiť elektrické spotrebiče ako elektrická trúba, alebo varná doska sama ?.. alebo potrebujem potvrdenie o zapojení od elektrikára. ďakujem
@beba2013 ahoj, pri kúpe RD môžeš ísť aj cez realitku, len je tam provízia vo výške do 3 % + 20 % DPH. V prípade priamej kúpy nehnuteľnosti Ťa poplatky (provízia, notár a zápis do KN + LV) vyjdu na cca 10 % z kúpnej ceny. Pri výbere realitky si daj pozor - v AT sa neplatí provízia vopred...a nenechaj sa učičíkať tým, že niekdo vie po slovensky...máme s tým skúsenosť...ale nie všetci slováci sú zlí... :-)
ahojte, ak by mal niekto zaujem pripadne vas znamy, znama.... Predavame 3i byt v Kittsee od EBSG na Steinfeldsiedlung. Kolaudacia bola minuly rok v decembri (1.etapa), byt je na 2. posch. O viac info mi pls piste do posty. Dikicko
@martinasu potvrednie od elektrikara ani od nikoho som nepotreboval,poistia ta aj bez toho...
@kommo dakujem za info. Nechcem byt skepticka, ale ci ozaj sa len kvoli bezpecnosti a znizenej rychlosti tolko natahuje. Ak ide o bezpecnost, tak boli iniciativy kedysi ohladom vyjazdu od Windishu, ze tam umiestnia zrkadlo, a doteraz tak sa neudialo. Teraz sa caka najprv na znacku STOP zo Steinfeldu na Berger Strasse a nakoniec vymyslaju obmedzenie rychlosti a dalsie veci. Ved nie su schopni ani tie prvopociatocne uskutocnit. Ak to bude casovo riesene, ako sa planovala prijazdova cesta, tak to bude realne otvorene najskor v maji a preto som aj za zasypanie jam pri Windischi, kedze tade este dlho budeme jazdit Prekvapivo v BA opravili aspon provizorne cerstve asi tyzdenne vytlky, ale na nase sidlisko akosi kaslu, co by som v AT cakala trochu viac ako na SVK. odkedy tam nechodia Pinetzaci a Stroblovci a nenicia si tam auta, tak uz ani ten tankodrom nikto neriesi
@martinasu poistia ti domacnost aj bez toho, ale mna prekvapilo, ze poistovacky som sa specialne pytala, co zahrna poistka domacnosti a ona, ze to, co pri obrateni domu naruby padne k zemi a co je napevno, tak nie. Naco som reagovala, ze kedze poistenie budovy je zatial riesene od EBSG a domacnost individualne a ked mi zhori kuchyna, tak sa EBSG moze vykrucat, ze ta nebola sucastou pri odovzdavani klucov, pricom poistovna kuchynsku linku neberie v ramci poistenia domacnosti. Tak potom ozaj by nemali co riesit so stemplami o revizii elektriky a pod.
........ani vo sne ma nenapadlo,ze toto raz poviem "zlate slovenske cestarske rucicky" :-o
fuuu toto je riadny exodus zo SFS...
Profilova fotka
Celkom by ma zaujimalo, co je dovodom odchodu niektorych ludi z tychto druzstevnych bytov... ak to nie je tajomstvo?
bol som sa na jeden pozrieť , majiteľ ho odstupuje z dôvodu insolventnosti ale chce odstupné 77000€ , ked vezmem do úvahy že tam býva rok a za vstup do gennosenschaft dal 40000€ tak je to fajn kšeft......
Profilova fotka
@metlok66 Otazka je, kolko to naozaj stoji ist do takeho bytu. Chapem, ze tych 40tisic je zakladny vklad, ale predpokladam, ze vela veci si do toho da clovek sam (kupelna, kuchyna a pod.)
no konecne aspon zasypali durch cestu pri windischovi, uz sa po tych jamach nedalo chodit...
@mom3 no podľa všetkého ak ideš do takého bytu tak tam dávas akurát tak kuchyňu ..... cca so spotrebicmi 6000€ ....kúpeľna podlahy Sanita sú štandard v cene...
máte tu niekto skúsenosť s dochádzaním detí do skoly v BA vlakom z Kittsee? mali by sme sa sťahovať koncom roka 2014 a dcéra bude akurát v osmičke takze škola v Kittsee asi nehrozí tak riešime situáciu a zavádzanie s ňou boj......
Profilova fotka
@metlok66 V zasade mas asi pravdu, pokym si niekto neda obklady a sanitu nadstandard.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?