Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
skusal uz niekto susicku, dobre to susi? na ako dlho to davate susit? pouzivate aj nejake obrusky do susicky tie vonave antistaticke?
Profilova fotka
@mareko4 sice nebyvam tam smerom k vam, ale pokial viem ak mas naavivazovane veci, tak antistaticke finty by nemalo byt treba. Avivaz ma samo o sebe posobit antistaticky (ci aj posobi je druha vec, ale je to jeden z dovodov preco sa zacala pouzivat).
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
....haloo,prva etapa,Mikulas bude rozdavat vyuctovanie za sluzby a elektrinu 8-( ja uz som pripraveny - strom mam vyhliadnuty,este stolicku a silny spagat.!!! Od noveho roku idem na klasiku,petrolej a sviecky.
@cyan ...my sice sme v bytovke ale je tam tiez iba cca 12cm hrubka steny a dali sme na nu tazku velku skrinku s poriadne tazkym umyvadlom a je to v pohode./ 6X osmicka hmozdinka a chem.kotva./ :-)
Profilova fotka
Dostala sa ku mne jedna z dalsich moznosti ako sledovat slovensku TV, neviem ci ste o tom citali/poculi : http://www.smarttvbox.sk
@piother Ano zdielanie kodov cez internet je asi najlepsia volba ako sledovat TV za najlepsi poplatok...aj ja to budem riesit takto...na internete je vla verejnych IP odkial mozes taketo kody zdielat vacsinou to stoji cca 3-5 €/mes ale mas to komplet - nase, HBO, Cinemax, Hustler atd atd.. :)
@fermachin http://www.smarttvbox.sk ale toto je vyhoda ze to je uplne zadarmo bez mes poplatkov :)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
my sme si priniesli satelit zo slovenska, ale ked niekto spojazdni ten smarttvbox, dajte vediet ci to dobre funguje...
Profilova fotka
Ahojteee, chcem vás poprosiť, ktorí bývate v Kittsee a máte malé detičky.., ako to tam funguje so škôlkami? Hovorí sa tam iba nemecky alebo aj slovensky?
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@katavinka s ucitelkami len po nemecky, niektore rozumeju aj anglicky. Polovica deti su Slovaci, takze slovenciny pocut dost.
Profilova fotka
@mom3 juuuj, neviem si to predstaviť.., na deti sa to isto nalepí, ale tie začiatky :-S a keďže muž nevie nemecky ani muk, asi by to bolo fakt zaujímavé :-|
Profilova fotka
@katavinka Ani my nejako extra po nemecky nehovorime a da sa to. :-)
@katavinka deti to vobec takto nevnimaju. Zvladaju to uplne super, oni najprv na ucitelku hovorili slovensky, ona im nemecky, obcas sa pochopili, obcas neskor, ale neodradilo ich to a postupne uz chytaju pekne zaklady jazyka ;-) Stres z jazykovej bariery rozhodne nemali. Pisem o 3-4roc detoch teda, neviem ako starsie
Profilova fotka
@mom3 @slummdog sú tam aj jasličky? pozerám hlavne po miestach, odkaiľ je dobré spojenie aj do Ba aj do Viedne. Ale ten výber celkovo je aj tak biedny, strašne málo ponúk.
@katavinka jasle v Kittsee nie su. Vraj budu, ale asi az v roku 2014 a kto vie ci ozaj. Najblizsie jasle su sukromne v Bergu
@piother neni to zle. Ale otazka je kedy to zacnu blokovat a ako antik zacne na tom zarabat. Ten trafic zadarmo nebude a uz vobec nie zahranicny ;-)
Profilova fotka
@fermachin @moriak nakoniec kupim ten monoblok na satelit a takto to bude asi najsamlepsie. Ako to tam namontujem netusim, @foxo sa ponukol ze mi s tym pomoze :D (foxo, pri takej zime to uz nie je na pivo, ale nieco tvrdsie ;) )
@piother ...ked ide o robotu akosi zle pocujem =-) co si to vlastne hovoril ..............?!?!? :-o
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan Ved ked sa nepodari na prvy krat, tak si to rad zopakujes :) Mne to vyslo na druhy pokus.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan Neboj pridem ta rozmrazit. :) Daj vediet kedy to chces robit a pridem ti pomoct.
Profilova fotka
@cyan @mistr307 no tak to aby som kupil monoblok do stredy aj ja a zoznamil sa s vami aj osobne ;) Je asi jedno ktory z nich kupim... http://www.sortec.sk/index.php?lang=s...
Profilova fotka
@piother v pohode aj tebe pomozeme ... len z tej tvojej ponuky nemozes vybrat posledny, pretoze je medzi nimi rozdiel 6°. Na to aby si mal Astra 19,2 a 23,5 mozes zobrat iba monoblok s rozdielom 4,3°. Medzi zvysnimi je len rozdiel v pocte vystupov => vacsi pocet pripojitelnych "TV".
@cyan no, aby si nebol nemilo prakvapeny. Ja som si pred par rokmi kupil set a frajersky som sa do toho sam pustil. Po pol dni na mraze som kapituloval a zavolal odbornikov. Ti si doniesli specialne pristroje a nastavili parabolu. Pol stupna (!) horizontalne alebo vertikalne rozhoduje o tom, ci vidis len zrnenie, alebo nejaky program. Vela stastia ;-)
Profilova fotka
@martino1111 Urcite odbornik nastavi satelit za par minut a zda sa to potom "very easy", tak sa clovek do toho pusti sam a potom sa nestaci cudovat, ze preco to tak dlho trva :) Nastastie my tu nemusime nastavovat parabolu ale len zamenit monoblock a jemne doladit pootocenim. Je to urcite ovela ovela jednoduchsie. Ja uz som si to vymenil a to nie som urcite sam.
Robil som to sam a da sa to zvladnut. Na nete najdes podla polohy priblizne udaje, ale ako bolo pisane netreba to kedze satelit uz je nastaveny tusim na 19.2. Radsej ber nieco s 0.1dB a rovno twin nech nechodis o rok znova na strechu ked zena zisti ze by chcela pozerat nieco ine ako ty ;-) Samozrejme pre fajnsmekrov je lepsie dal si lnbcka na drziak a jednotlivo, taki anglicania su zaujimavy.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?