Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@mistr307 jasne, tomu 4,3° rozumiem (rozdiel v cislach druzic). Twin zobrat mozem a keby nahodou raz, uz potiahnem len kabel.
Profilova fotka
@piother a co takto dat tam rovno taku krabicku, do ktorej to rovno vovedies a zachovas iba jeden kabel, a ked bude dalsia karta (resp astra), tak to iba do tej krabicky odvedies a nemusis tahat nic ine? Usetris si tym X metrov kabla. Rozdiel je len v tom ze ten connector na viacej satelitov je na parabole a nie niekde v pivnici (ci kde mas pripojku)...
@all Hello, neviem ci to tu uz niekto pisal. Dnes ked som bol na poste som sa zastavil aj na Gemeinde a pytal sa na prijazdovu cestu. Takze posledna vec na ktoru teraz cakame je BH (okresna policia), aby dodali znacky a dali ich osadit. Potom bude obhliadka a potom to otvoria. Nevedeli este kedy, ale tiez uz na to cakaju, hlavne hasici to tlacia kedze potrebuju lepsi prijazd. Tak snad do konca roka sa dockame, mozno nam to na vianoce chcu dat :D
Profilova fotka
@slummdog Len aby neosadili stromceky namisto znaciek.
@cucuriedka to nepojde, cez 1 kabel nedostanes len tak 2 signaly. Mozes chytat viac kanalov naraz pokial su blizko, ale nikdy nedostanes 2 plnohodnotne zdroje. Pouziva sa to ked mas viac TV, alebo mas box co vie nahravat ine veci ako pozerat.
Profilova fotka
@moriak sak ja cumim na nas satelit, tri dzindziky idu do jedneho kabla... cakaj idem odfotit
Profilova fotka
@moriak nevidno detaily, ale mozno to napovie (bola som pri instalacii a troska sa tomu rozumiem, nie ako to funguje v pozadi, ale montazi). PS mame tri astry (SVK, AT a GB) na jednej parabole (dost velke rozostupy medzi astrami), tahane iba jednym kablom dnu (ak bude treba odfotim zvonka aj ten jeden kabel, ak by si neveril (respektive pochyboval o mojich zenskych zrucnostiach :-) )... PS viem pouzivat spajkovacku ;-)
Profilova fotka
@moriak ak si vsimnes, idu tri kable do krabicky za satelitom, a z krabicky uz iba jeden.
Profilova fotka
@cucuriedka som do toho laik, ale tak sedlacky rozum hovori, ze mas 3 dzindziky "single universal" z ktorych ide samostatny kabel, ktore vedu do DiSEqC prepínača a z neho jeden do telky. Toto je len ine cenove riesenie na tri satelity.
Profilova fotka
@cucuriedka a asi to je aj tvojou poziadavkou sledovat 3 druzice naraz. Tie speci krabicky co kupujeme my (ja urcite), maju v obchodoch jeden alebo 2 dzindziky, z ktorych ide jeden alebo viac kablov (podla poctu TV ktore chces naraz nezavysle mat). Trojdzindzikove som nevidel, preto ti to ujovia poriesili takto. Opravte ak sa mylim.
@cucuriedka cize takto, to co mas ty je 3xLNB single. Ta krabicka sa vola DiSEqC prepinac a prepina tie tvoje 3 zdroje automaticky (pravdepodobne 19.2, 23.5 a 28.2), cize vysledok je 1kabel/1 signal. To znamena ze tam das 1 TV a staci ti 1 tunerovy receiver. Je to velmi pekna volba a prave na tuto kombinaciu som narazal v predoslych prispevkoch (i ked odporucam aspon twin). Vyuzivas tie anglicke kanaly? To o com tu hovorime sa vola monoblok (cize 2 tvoje LNB spolu vratane spravneho rozostupu) a v nom uz je DiSEqC prepinac zabudovany. 2 a viac kablov su pre viacere prijmace/viac tunerov - vtedy sa tomu hovori uz twin, quad a podobne. Realne teda mozes prijimat 2 rozne programy nech su akokolvek daleko odseba. Taktiez mozes nahravat nieco ine ako pozeras, alebo ti to moze receiver stremovat, moznosti je vela.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@moriak nahravenie a sledovanie 2 roznych kanalov zalezi od recievera, ktoremu staci jeden privod alebo si myslel 2 na sebe nezavisle recievery kazdy so svojim kablom (alebo jeden reciever s dvoma vstupmi)?
@piother 1 tuner = 1 kabel = 1 kanal pozeras. Cize som myslel kombinacie 2 receivery alebo receiver co ma 2 tunery.
Profilova fotka
@moriak az teraz mi to je jasne. vdaka ;)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
dnes mam monoblok. kto to uz montoval a chce mi pomoct? :)
@piother v tomto pocasi? :-)
Profilova fotka
@piother aha takze tvoj pripad je ze chces teraz jeden satelit, v buducnosti mozno dva ale podmienka je do viacerych teliek, hej?
Profilova fotka
@moriak tie anglicke zatial ani moc nie, ale sme v procese triedenia (strasne vela shopping/dating bla bla kanalov), a presuvania v poradi. Zatial Euronews/BBC ale tam koncime... este k tomu niektore vysielaju iba po nejakej hodine vecer, tak kym nezistim co je to zac tak nemazem... dlho to trva.
Profilova fotka
@moriak inac vdaka za vysvetlenie, nejako mi uslo ze podmienka je nielen doviest dnu, ale aj k 2 telkam ;-)
my mame jeden satelit, dva kable zo satelitu do zlucovaca a odtial do kazdej izby v podlahe co bolo predpripravene a za poplatok druhy reciever, aby kazdy v izbe mohol pozerat to svoje.
@susi206 tomu sa hovori rodinna idilka :)
@cucuriedka ...prosim ta nemohla by si mi zospajkovat dva take dzindziky do takej krabicky :-) aj ja chcem kukat telku. :-(
Profilova fotka
@foxo esteze si rozumieme hehe pocuvaj ale ja mam iny problem. neviem si vratit vsetky tie kanale co som pomazala (ked sme nemali HD tak som mazala sicke HD, a teraz uz HD mame) tak co s tym fcul? problem je ale asi v tom ze som leniva a prilis hrda na to citat navod... pche och joj aj tak sa asi tomu nevynem ]-(
Profilova fotka
@foxo no nevidela som celu montaz toho nasho taniera, ale preco spajkovat, neni tam nejaka cokoladka ktorou sa to cele pekne zapoji?
Profilova fotka
@cucuriedka @foxo Ja mam prave pred sebou Studentsku pecat, keby pomohla...
Profilova fotka
@mom3 no :-D u mna nepochodis bo ja cokolady s hocicim (oriesky, ovocie, a zele) nejem, to by som sa ako navycmulavala pri studentskej :-D :-D :-D ale mozno @foxo by si dal, farebna, mrazena na satelite by mohla byt dobra :-D
@cucuriedka ......keby som si ja precital navod,ked som instaloval nasu telku :-p mal by som o desat rokov menej !!!/tolko trvalo kym som na to prisiel/ :-) a cokoladu nechcem,nebudem si za kustik sladkosti predca kazit postavu.! :-)
Profilova fotka
@foxo to co mas za televizu, ktora je zlozita na intuitivne ovladanie? sak staci zapnut/vypnut, zvuk a kanal nie? :)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?